Премини към съдържанието
raemila

С молба за съвет относно купуване на РС

Препоръчан отговор

Моля, да ме извините за въпроса, ако има вече подходящ отговор ще съм благодарна да ме пренасочите. :)

Искам да си купя РС , предимно за чертане с AutoCAD,CorelDraw и др.

Препоръчаха ми следната конфигурация:

ATX 350W,JNR RJA52,USB

CELERON D3=06 Ghz, S478,256k,533Mhrz

NEC DVDRW ND-3550 GEN

Spire SP481B8, Al/Cu,S478

FDD 1.44MB

Ashrock P4DUAL-915 GL

Philips 17"TFT,170C6FS,Silver,8ms 500:1 250cd/m2 TCO99

512 MB DDR 400 MHZ

GF FX 5500,128MB Chaintech SA...

Мишка и др. за общо 1050 лв.

Единствените две неща ,за които се сещам да попитам са;

1.Дали този РС ще е шумен при работа?/в момента ползвам един назаем,който е доста шумен и много ме дразни;

2.Мониторът дали е подходящ за чертане?

Ако можете и имате желание, бихте ли ми препоръчали нещо по-добро на тази цена? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Насочили са те към стара архитектура на Intel socket 478, по-добре да го замениш с по-новото socket 775 на същата цена CELERON-D 346/3.06/LGA775 83.00$ и дъно ASROCK 775I65PE/865PE/S775 59.00$. До тука 7$ разлика.

Аз съм със същия монитор и съм доволен, но не го използвам за чертане.

това мога да ти предложа за сега, макар че има и други варианти със AMD.

но за тях айде утре (демек след 17:00 :wors: )

лека нощ cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kavalera  Публикувано на Днес в 01:16

Насочили са те към стара архитектура на Intel socket 478, по-добре да го замениш с по-новото socket 775 на същата цена CELERON-D 346/3.06/LGA775 83.00$ и дъно ASROCK 775I65PE/865PE/S775 59.00$. До тука 7$ разлика.

Аз съм със същия монитор и съм доволен, но не го използвам за чертане.

това мога да ти предложа за сега, макар че има и други варианти със AMD.

Напълно съм съгласен :wors: Освен това смени видеото с Saphire Radeon 9550 например и задължително си вземи едно добро захранване / FORTRON ATX-300PNF /300W 24.00$/.С това захранване,което са ти препоръчали ще береш само ядове :bye:

P.S. Сега го видях,та се сетих още нещо.Казваш РАМ 512 Мв,по-добре си вземи още една 512Мв и на посоченото от kavalera дъно ще пуснеш Рам-а в двуканален режим,което ще ти даде предимство,бързина и стабилност при работа с посочените от тебе програми cool.gif

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Моля, да ме извините за въпроса, ако има вече подходящ отговор ще съм благодарна да ме пренасочите. ;)

Искам да си купя РС , предимно за чертане с AutoCAD,CorelDraw и др.

Препоръчаха ми следната конфигурация:

ATX 350W,JNR RJA52,USB

CELERON D3=06 Ghz, S478,256k,533Mhrz

NEC DVDRW ND-3550 GEN

Spire SP481B8, Al/Cu,S478

FDD 1.44MB

Ashrock P4DUAL-915 GL

Philips 17"TFT,170C6FS,Silver,8ms 500:1 250cd/m2 TCO99

512 MB DDR 400 MHZ

GF FX 5500,128MB Chaintech SA...

Мишка и др. за общо 1050 лв.

Единствените две неща ,за които се сещам да попитам са;

1.Дали този РС ще е шумен при работа?/в момента ползвам един назаем,който е доста шумен и много ме дразни;

2.Мониторът  дали е подходящ за чертане?

Ако можете и имате желание, бихте ли ми препоръчали  нещо по-добро на тази цена? :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

hi, raemila,

Ако наистина ще ползваш РС-то предимно за работа с графични приложенив - Корел, АутоКад особено - ще ти трябва система с доста повече ресурси.

1024 МВ памет в твоя случай мисля, че е просто задължителна.

След това - Селерон процесор е слаб за КАД система - минимумът при тебе е Pentium D поне 3 GHz. След това - видеокарта - поне с чипсет АТИ 9550 и нагоре, а най-добрите монитори за чертане са 19-21" CRT.

Примерно като минимум:

CPU - Pentium IV-630 3.0GHz/800 2MB , LGA775, box

Motherboard - ASUS P5GD1 Pro - s.LGA775, Intel 915P/ ICH6R, 800, 4xDDR400 Dual ch., PCI-EXPRESS x16, 8ch. Audio, Marvell PCIe Gb. LAN , ATA100 + 4*SATA, 8x USB 2.0, ATX

Videocard - ASUS EAX550GE/TD - ATI RADEON X550 PCI-EXPRESS, 256MB DDR, 128bit, DVI-I, TV OUT( S-Video ), Mem. clock 500MHz ( 250MHz DDR ), DVI to 2nd VGA output adaptor.

Кутия със захранване ФОРТРОН или кутия FOXCONN - те са стандартно с такова захранване.

Монитор - Може да вземеш този LCD Philips, той е от бизнес класата им, но още по-добре е такъв от Про класата - напр. 170B6CG,Philips 17"TFT,8ms,500:1,250cd/m2,alb,DVI,boxe,TC03

Всичко друго е по твой избор. Ако искаш пиши ми ЛС, ще ти напиша конкретна цялостна оферта, само трябва да знам каква е горната граница на бюджета ти. :blink:

Успех! :bye:

P.S. Kokomil пак ме изпревари с няколко минути :) , ама и аз моя пост го писах с три прекъсвания ;)

Редактирано от cocotone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От мен, следното като препоръка:

Дъно: ASUS, K8N4-E, s.754

Процесор: AMD, Sempron64, 2800+ Box, s.754

Памет: 512MB, 400MHZ, SuperT

Твърд Диск: Hitachi, 160GB, ATA/133, 7200/8

Видео Карта: ASUS, EAX550GE, 256MB, PCI-E, 128bit

Монитор:TFTSamsung SM730BF или Philips 170X6FB или ASUS PM17TU

DVD-Записвачка: NEC ND-4550

Кутия: FOXCONN 3GTLA475

Мониторите който ти предлагам са добри особено ASUS-a, за шума не е шумен щом е комбинация ASUS AMD :yanim: !

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, Raemila!

Бих искала само да допълня няколко неща към по-горните мнения:

1. Мониторът, който са ти препоръчали, е много добър, но за графични приложения (CAD системи, CorelDraw) все още CRT е за предпочитане.

2. 1 GB RAM мисля е задължителна - пак по горната причина.

3. Бих ти препоръчала дъно ASUS - но конкретния модел зависи от финансовите ти възможгности и, разбира се, от избора на процесор.

това е от мен :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бягай надалече с тоя Слерон, този процесор е забавен вече, най-голямата грешка която може да направиш е да си купиш такъв процесор, вече всичко е 64bit. Предполагам че компютъра не ти трябва за някаква 3d анимация, така че не ти трябва нещо чак толкова бързо и скъпо. Ето какво препоръчвам:

Захранване: задължително Fortron 300W

CPU: AMD64 3000+ Socket 754

MB: Asus K8N-VM има вградена видео карта, и PCI-X слот.

RAM: 512мб или 1024мб по твой избор, разбирасе 1024 е пъти по-добре.

Другите неща са по твой избор, записвачни и тем подобни.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Препоръчвам монитор Samsung SyncMaster 959NF качеството му е перфектно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Препоръчвам монитор Samsung SyncMaster 959NF качеството му е перфектно!

<{POST_SNAPBACK}>

Аз съм с такъв и наистина е добър, но мисля, че в момента никъде не го предлагат в наличност. Поне преди няколко месеца търсих и навсякъде ми казаха, че не могат да доставят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

raemila :bye:

Видях, че си дал/а като цена 1050 лева...

това ли е крайната цена която си готов/а да дадеш.

И като пишеш, че ще ползваш AutoCAD,CorelDraw /кой версии на тези програми и за какво за професионална работа или за да ги изучаваш/...

По въпроса ти съдя, че сега ще ги учиш иначе ще си наясно какъв компот да си купиш.

Питам за да мога да ти дам коректен отговор на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На всички,които ми отговорихте и посъветвахте , страшно много Ви благодаря! :)

Наистина не съм много добра с тези програми, имам някакви смешни опити с Аутокад и Корел.Мисля, да ги усъвършенствам, след като си купя РС.

Наистина мислех да отделя около 1000-1200 лв.,защото все пак съм новак и няма смисъл от нещо по-скъпо, а и в този момент не мога да си позволя.

Ще измисля нещо ,съветите които ми дадохте са много полезни за мен! :wors:

Благодаря!Поздрави на всички! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

raemila, ще изкажа лично мнение.Естествено, че повече-по-добре.И по тази лoгика те съветваха да си купиш машина с 200$ процесор към днешно време.Не знам докъде са ти познанията в областта на триизмерните/ортогонални проекции, аксенометрии и диметрии.Настройката на петосна CNC XYZ изисква пакет програмата SolidWorks Pro.Накратко, от парче материал да повториш собствената си глава да речем.Подобно чудо спокойно се изпълнява на 1500+ Аthlon/ 512MB Ram / Ge Force MX440.SolidWorks Pro не отстъпва на AutoCAD ни по цена, ни по възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво бъзикате момичето с тоя 1 ГБ Рам. И 512 ще свърши идеална работа. А ако става въпрос, Аутокад 2004 върви на щайга със 128 МБ рам и процесор на 400 МНz!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.