Премини към съдържанието
Fifa

Парцели от луната ще се продават и в България

Препоръчан отговор

Парцели от луната ще се продават и в България от следващата седмица. Това ще стане възможно, след като бъде открито първото у нас представителство на Лунното посолство. То ще бъде базирано на бул. "Цариградско шосе" в Пловдив. Във вторник търговците на виртуални космически терени официално ще се представят пред медиите и ще оповестят своите намерения и ценови оферти. Според запознати става въпрос за клон на американската компания Lunar Embassy, основана още през 1980 г. от предприемчивия бизнесмен Денис Хоуп. Той използвал вратичка в законите и си присвоил правото на собственост върху повърхността на Луната. След това започнал да я разпродава, като тарифата му била 20 долара на всеки акър площ. За четвърт век близо 3 млн. души от 180 страни са си купили парченце територия върху естествения спътник на земята. В някои от държавите обаче търговската дейност на Лунното посолство беше забранена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли ще е да се появи някой марсиянец, да си търси земята. Това направо е нелепо. И защо ли не се учудих че американци стоят зад това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умно,да прави пари от нищо. biggrin.gif

Колко глупави хора има,че си и купуват земя.Като че ли ще отидат там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвам да събирам от закуски laugh.gif

В България тези, които имат средства да си купят земя на луната са... знаете кои няма нужда да споменавам имена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И защо ли не се учудих че американци стоят зад това ?

<{POST_SNAPBACK}>

Аха, кой друг може да стои зад това. :blink: Не че ми трябва парченце от луната де, ама.. който иска - да си купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли е да имаш имот на 384 хил. км от Земята !

До колкото знам има някаква конвенция,според която Луната е обявена за ничия собственост,с цел да не се допуска надпревара за завладяването й !

За Земята с такъв статут е Антрактида !

ЛУНА

MOON

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотно, на Луната вече е пренаселено. Ама на такива като мен, които искат да прекарват почивните си часове на спокойствие и тишина ще се намери ли някой да продава от Юпитер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво ли е да имаш имот на 384 хил. км от Земята !

До колкото знам има някаква конвенция,според която Луната е обявена за ничия собственост,с цел да не се допуска надпревара за завладяването й !

За Земята с такъв статут е Антрактида !

ЛУНА

MOON

<{POST_SNAPBACK}>

Чух че картофите виреели много там:whist:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чух че картофите виреели много там:computer2:.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз пък ке проам с доматити biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Редактирано от vincenzo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва като идея само да има човек пари да ги дава за такива неща. То ние защочнахме да си раздаваме вселената - и на звездите си даваме име на скромната цена от около 150-200 $ ако не се лъжа, сега пък може да купиш някой кратер на луната и да го кръстиш на тъщата с пожелание скоро да я заровиш там. Има доста приложения като се замисли човек :computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

што бе я гледаите на земята как сме си го приели същата работа само дето не е от вчера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че след много време луната ще си стане обитаема, ще напредне техниката доста, да имаш местенце там ще е нещо супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече си представям как живея там с две кислородни бутилки на гърба. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две кислородни бутилки ще трябва да има зареждачки на кислород на всеки 500 метра. То да не можеш спокойно да отидеш до тоалетната... :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , но в синхрон с поговорката за жабата и коня , от днес си имаме и първият българин луновладелец - от Пловдив е. Човекът си е купил не 1 ,а цели 4 дка

от лунната повърхност. Има място и басеин да си направи даже.Да му е честита придобивката! :):):clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.