Премини към съдържанието
ozzy

RQ: Програма за вграждане на субтитри! (merged)

Препоръчан отговор

вграждане на субтитри в avi за конверт в vcd или как да направя диск за четене от DVD плеър С nero записвам като data disk avi и субтитрите и в повечето случаи се чете но много често не става има ли някой светнат по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вграждане на субтитри в avi за конверт в vcd или как да направя диск за четене от DVD плеър

С nero записвам като data disk avi  и субтитрите и в повечето случаи се чете

но много често не става

има ли някой светнат по въпроса?

<{POST_SNAPBACK}>

Ами мога да ти помогна само по един начин, да прочетеш това линкче дето е в подписа ми-там е разяснено всичко за ВСД и СВСД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много благодаря за линка мисля че ще свърши работа ще пробвам и пак ще ви кажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много благодаря за линка мисля че ще свърши работа ще пробвам и пак ще ви кажа

<{POST_SNAPBACK}>

може да пробваш и - WinAVI_Video_Converter 6.3 с нея става по-бързо, иначе настройките на ffdshow са същите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости BLING
Ами мога да ти помогна само по един начин, да прочетеш това линкче дето е в подписа ми-там е разяснено всичко за ВСД и СВСД

<{POST_SNAPBACK}>

Dr Web - Става ли да ми пратиш написаното в саита които е в подписа на Емаил-ла ми (dunk_stiler@yahoo.com) 6тото извън Бг не се отваря Благодаря ти Предварително 10Х :indian::huh:Публикувано изображение

(Може и някои друг да ми го прати -----10Х на Всички)

Редактирано от BLING (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сторено братле! Къде се намираш пък та да не се отваря при теб??????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тарся Програма за вграждане в самия филм sub? без да се разваля качеството на филма и без да губи звук и тнт.

на всякаде питах никаде не знаят Публикувано изображение

Благодаря ви предварително !!!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми искам да вграда sub в самия филм и без самия филм да губи нищо и да е с хубаво качестево ??? и после го записвам на DVD .

Малко help Да ми дадеш??? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го някъде свалено на другия компютър с точни инструкции как се прави. Основно ти трябва да се нагласят правилно ffdshow или vobsub

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми на сайта , който ти дадох е обяснено подробно, с картинки и линкове да си свалиш необходимите програми. Повече от това - освен да дойда да ти покажа :newspaper:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок значе от този сайт коийто ми даде ще проичета малко и ще видим какво ще направя все пак ти благодаря много за помоща до скоро с добри пожелания :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тарся Програма за вграждане в самия филм sub? без да се разваля качеството на филма и без да губи звук и тнт.

на всякаде питах никаде не знаят  Публикувано изображение

Благодаря ви предварително !!!

<{POST_SNAPBACK}>

:nono: Най-успешният начин да се съсипе един филм е като му се вградят неграмотно преведени, редактирани и с лош тайминг субтитри.

Създаването и вграждането на субтитри е работа за професионалисти с многогодишен опит, отлично владеещи и двата езика - оригиналния на филма и този, на който са субтитрите. Трябват и други знания и умения.

Не бих желал да се почувстваш обиден по никакъв начин, но начинът, по който пишеш, не предполага, че резултатът от твоята работа ще бъде перфектен и някой ще има възможност да й се наслаждава.

Ако все пак някой те похвали, той най-вероятно владее родния си език по-лошо от теб, което едва ли би те зарадвало много при ширещата се във всички слоеве на нашето общество отблъскваща неграмотност.

Успех все пак, но имай едно на ум! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някаква програма AVISubtitler 0.25 , която трябва точно да вгражда субтитри, но не съм я пробвал.

Както намекна NavNav, добре е поне да минеш субтитрите с някаква програма за проверка на правописа, за да не съсипеш филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина AviSubtitler е много елементарна и лека за работа програма. Проблема при нея е, че не е достатъчно прецизна и е доста бавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми такава програма за вграждане ,която може да вгражда субтитри на всички видове филми DVDRip,Xvid,SVCD,VCD,Cam и тн. не искам да правя филма в друг формат а просто да му вградя субс какувто и формат да е.Ако някой се сеща за такава програма може да ми помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми такава програма за вграждане ,която може да вгражда субтитри на всички видове филми DVDRip,Xvid,SVCD,VCD,Cam и тн. не искам да правя филма в друг формат а просто да му вградя субс какувто и формат да е.Ако някой се сеща за такава програма може да ми помогне :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

Виж тук - може да ти дойде някаква идея

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, приятелю! Има доста програми, с които да си вградиш субовете! Препоръчвам ти например VirtualDub, или WinAVI (последната трябва да е с инсталиран VobSub, за да може да ти ги вгради и то автоматично!).Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...а за да успееш с VirtualDub, ти е нужен Plug-In-а Subtitler v2.4, който можеш да изтеглиш от официалната страница на VirtualDub и програмката SUB 2 SSA, за да конвертираш субтитрите в SSA формат, понеже въпросният Plug-In, работи само с този формат.

БТВ, Plug-in-а работи безпроблемно и с VirtualDubMod и NanDub, в случай, че ти е по-удобно да работиш с тях Публикувано изображение .

БТВ2, DVDrip не формат нито пък видео кодек. Просто показва от какъв носител е направен Rip-а, тоест DVD.

На филми в .AVI формат, каквито са повечето, неможеш да вградиш субтитри, с каквато и да е програма, по простата причина, че на този формат, немогат да се вграждат субтитри.

Попринцип субтитри се вграждат, когато се прави SVCD или VCD, които са в .MPEG.

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да вградим субтитри в .avi формат:

Необходимият софтуеър е VDub 1.4,

Subtitle Workshop, Bearson Bitrate Calculator (BBC)

Отваряме програмата за обработка на субтитри зада превърнем (.srt) файла в (.ssa)

File-> Load Subtitles-> Open

Публикувано изображение

След , като са заредени субтитрите остава само да ги запазим в желаният формат. За тази цел :

File-> Save As

От отворилият се прозорец избираме

SubStationAlpha и кликваме 2 пъти с левия бутон на мишката.

Публикувано изображение

!!!ВНИМАНИЕ!!!

Името на новия файл да не бъде ПО - ГОЛЯМО ОТ ЕДИН СИМВОЛ (напр. "1" или "а") ->(a.ssa)

Отваряме VDub 1.4

File-> Open Video File и избираме желаният АВИ файл

Публикувано изображение

Video-> Filters-> Add->subtitler (Avery Lee)

Публикувано изображение

От отворилият се прозорец избираме ssa субтитрите

Публикувано изображение

и натискаме бутона Show preview зада се убедим, че субтитрите наистина ще се показват, а също така и да видим как изглеждат( цвят, големина, шрифт, сянка).

Публикувано изображение

ОК ->OK

Video-> Compresion и избираме желания кодек .

Публикувано изображение

Configure - Променяме Encoding bitrate така , че крайният файл да бъде с желаната от нас големина (напр. 700 мб).

Публикувано изображение

Изчисляваме с ВВС на колко kbps ще работим и затваряме калкулатора.

Публикувано изображение

Accept-> OK

File-> Save AVI и това е .

Публикувано изображение

Ако искате да увеличите Task priority и с това да се увеличи скороста на работа изберете например Even higher

Това го препоръчвам единствено при условие , че не се прави нищо друго на компютъра и няма отворени други програми които натоварват много РАМ .

Не препоръчвам по това време да се сваля друг филм с някоя Р2Р програма, защото тогава почти сигурно ще блокира системата.

Успех!

Източник:На тоз сайт

Редактирано от VANKATA_14 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВАНКА Не , че не съм виждал наглеци като теб ама тва на нищо не прилича. Като крадеш труда на други поне можеш да си направиш труда да пишеш , че не е твое творение. Знаш ли колко време съм отделил да направя това което публикуваш тук под твое име. Само 4 поста по нагоре съм сложил линк към сайта откойто си го копирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към тези програми ти препоръчвам и submax, easyjoiner&spliter. Имай впредвид, че като цяло си се заел с много досадна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам как мога да оправя маймуняците след като съм ги конвертирал в формат .ssa и преглеждам в vdub-a (защото като ги преглеждам после ми излизат маймуняци а не нормални субтитри)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.