Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

animalprograms

"Доматената революция"

Препоръчан отговор

Задържаха Николай Колев-Босия в РПУ за 24 часа. Хвърлил е развален домат по сградата на Народното събрание, специално закупен от пазара, и се е канел да стори така с още пет държавни институции. Акцията е била предварително разгласена и той е получил предупредително посетещение от районния инспектор на МВР.

Николай Колев публикува преди седмица в блога си (bosia.blog.bg/politika) обръщение към шест институции - председателя на Народното събрание, президента, министър-председателя, Висшия съдебен съвет, директорите на БНР и БНТ.

"Всички вие ръководите институции, които са пряко свързани със състоянието на страната ни за последните години. Затова и смятам, че вие сте основни виновници за ужасното състояние на страната и обществото. В страната цари корупция, престъпност, безотговорност, информационна мъгла, слугинаж, деморализация. Празните приказки и театрални пози и монолози ежедневно замъгляват съзнанието и надеждите на обществото като цяло, както и на всеки един български гражданин отделно", пише в обръщението.

ПОВЕЧЕ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задържаха Николай Колев-Босия в РПУ за 24 часа. Хвърлил е развален домат по сградата на Народното събрание, специално закупен от пазара, и се е канел да стори така с още пет държавни институции. Акцията е била предварително разгласена и той е получил предупредително посетещение от районния инспектор на МВР.

Николай Колев публикува преди седмица в блога си (bosia.blog.bg/politika) обръщение към шест институции - председателя на Народното събрание, президента, министър-председателя, Висшия съдебен съвет, директорите на БНР и БНТ.

"Всички вие ръководите институции, които са пряко свързани със състоянието на страната ни за последните години. Затова и смятам, че вие сте основни виновници за ужасното състояние на страната и обществото. В страната цари корупция, престъпност, безотговорност, информационна мъгла, слугинаж, деморализация. Празните приказки и театрални пози и монолози ежедневно замъгляват съзнанието и надеждите на обществото като цяло, както и на всеки един български гражданин отделно", пише в обръщението.

ПОВЕЧЕ

Публикувано изображение

Интересно ми е какво положително видя в тази новина, освен факта, че пет сгради няма да имат петно от домат...

Чете ли блога на Босия?

Прав ли е или не?

Въпроса ми е принципен и риторичен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Интересно ми е какво положително видя в тази новина, освен факта, че пет сгради няма да имат петно от домат...

Чете ли блога на Босия?

Прав ли е или не?

Въпроса ми е принципен и риторичен...

"...вие сте основни виновници за ужасното състояние на страната и обществото. В страната цари корупция, престъпност, безотговорност, информационна мъгла, слугинаж, деморализация. Празните приказки и театрални пози и монолози ежедневно замъгляват съзнанието и надеждите на обществото като цяло, както и на всеки един български гражданин отделно"

За кое би могъл да не е прав, за това, че като основен виновник трябва да бъде разглеждано самото обществото като цяло, което не осигурява коректив на официалната власт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, простичко..кое е положителното на тази новина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щеше да е положителна, ако беше успял ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, простичко..кое е положителното на тази новина?

Мацо, това е може би първият опит за прилагане на положителния световен в българската действителност. Нали в белите страни замерят нааканите дебелосерковци с развалени яйца, домати и пр. Докато в Беларус, Русия, Узбекистан, Корея, Китай и в Булгаристан (досега) такава практика е непозната. Нека не забравяме към кой свят искаме да се присламчим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я не се джафкайте, ами прочетете: Доматен протест пред ВСС

Публикувано изображение

Гражданинът Стойков редовно следи заседанията на ВСС. Своеобразният граждански протест той обясни с това, че не иска да има договорки в съдебната система, а да има състезание и конкурс. Доматът в едната си ръка обясни като символ.

"Този домат ми е, защото се оказа, че в България както във всяка държава това е един символ или на унижение, или на дадено отношение. В Близкия изток това е обувката, явно в България се наложи доматът".

Доматената атака срещу институциите продължава в събота - 24 ноември, когато е организиран протест пред Народното събрание – отново със заплаха за обстрелване с домати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на живо - по канал 3 : http://kanal3.bg/?cat=15 а ето и друга камера, с друг гледна точка : http://www.ustream.tv/channel/Протести#_=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доматите излизат скъпичко по това време но годината, но няма страшно :D Следващият протест сигурно ще бъде, когато се развали киселото зеле (в това топло време - скоро) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 400 души са се събрали на доматен протест пред сградата на Народното събрание. Повечето протестиращи са възрастни хора, които носят домати, ябълки и чушки.

Първите домати вече полетяха към целта си – Народното събрание. Но почти всички от тях паднаха на тротоара пред сградата, предаде БГНЕС. В същото време над парламента прелетя и ято черни птици, което протестиращите приеха като знак за това, че правителството ще падне.

Около 400 протестиращи, запасени с домати и други зеленчуци, се събраха пред парламента, скандирайки "Мафия" и "Оставка". Това, което се видя без излишно интерпретиране е, че хвърлените зеленчуци доведоха до противопоставяне с полицията, която стесни своя кордон около протестиращите. Органите на реда на няколко пъти вече устно предупредиха протестиращите да охладят страстите си, а до сериозно сблъсъци до момента не се е стигнало. Очаквайте още подробности.

Протестът е организиран от група в социалните мрежи в подкрепа на Николай Колев – Босия и се провежда при засилено полицейско присъствие.

Един от протестиращите каза пред журналисти, че носи предимно плодове и зеленчуци в червено и жълто, защото според него това са цветовете на партиите, отговорни за ситуацията в България в момента.

Николай Колев – Босия, който също е сред протестиращите, каза пред журналисти, че е по-добре да се хвърлят домати, отколкото гранати. Поетът-дисидент се появи пред парламента, отново държащ домат в ръката си и заяви, че не се отказва да го хвърли. Той описа действията си като такива в защита на интереса на нацията. По неговите думи той се опитва да предотврати "тероризма" и заяви, че ако някой през нощта мята червено бурканче с доматено пюре, то то ще се превърне в граната. Той каза, че е обвинен за действия срещу обществото, но всъщност с действията си защитава обществото. Той изрази опасения, че е много лесно на протеста да се появяват провокатори, които да хвърлят камъни.

По рано днес пред Нова телевизия Босия обяви, че ще присъства на протеста, но само като наблюдател и обикновен гражданин. Той искал да чуе какви са идеите на организаторите на протеста. Босия отхвърли и политическата подкрепа, която му оказали от БСП. Обяви, че е говорил със Станишев и му обяснил, че домата, който замерил по парламента бил червен и развален, като неговата партия.

Част от протестиращите носят принтирани листа със снимки на домати. Протестиращите носят и плакати с надпис „Събудете се, управлява ни мафия” и „Спрете политическото насилие”.

дир.бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Срещу силовото мислене най-добрият начин за реакция е провокацията." Ако изобщо се прави опит да се обясни поведението от последната седмица на поета - дисидент и журналист Николай Колев-Босия, този цитат в голяма степен му подхожда.

Във вторник той хвърли един развален домат по сградата на Народното събрание и беше арестуван. Акцията му не беше изненада, защото седмица по-рано изпрати писма до шест институции, сред които парламентът, правителство, президентът, БНТ и БНР за предстоящия протест. "...Вие сте основни виновници за ужасното състояние на страната и обществото. В страната цари корупция, престъпност, безотговорност, информационна мъгла, слугинаж, деморализация. Празните приказки и театрални пози и монолози ежедневно замъгляват съзнанието и надеждите на обществото като цяло..." Написа го и в блога си, а ден преди да се появи на жълтите павета, е бил предупреден от служители на VI РПУ.

"Исках да дам пример как се протестира и че трябва да се протестира, но мотивирано. Другото е ляв екстремизъм", обясни Босия за "Капитал". Той планирал акцията за пролетта, обаче бил предизвикан от неочакван подобен ход, но с анонимен автор срещу Съдебната палата в София. В началото на октомври тя осъмна с петна от доматено пюре по фасадата. За разлика от неизвестния Босия намери последователи - група в социалната мрежа организира "Доматена революция" тази събота пред парламента. Въпреки че никога през живота си не е влизал във фейсбук, бившият и настоящ дисидент каза, че знае за инициативата, но не може да носи отговорност за нея. "Абсолютно никаква разлика, чиста милиционерщина", казва Босия за арестуването си преди "10 ноември" и сега.

Той ще заведе дело срещу МВР за нарушаване на правата му - не му направили преглед, въпреки че е с високо кръвно, диабет и един инфаркт. Отказали му телефонен разговор със съпругата му, а и с адвоката му, и освен това го държали в килия два на два и половина метра заедно с още двама души. Дисидентът поет се подразнил и от друго - било много шумно, защото в тоалетна водата текла непрекъснато.

"Направих изчисления. Близо 600-700 лв. на месец изтичат само от там. Това са нашите пари, ето къде отива част от бюджета на МВР", разясни той. Изненадващо за него Босия не останал повече от няколко часа, защото го изгонили "благодарение на телефонния натиск, който оказвали приятели и журналисти".

Дисидентът напуснал, но протестирал, защото "исках да ме превъзпитат". Все пак сериозно обобщава ситуацията така: "Изобщо не бях за задържане, протестът ми беше политически. В протокола, който не подписах, пишеше "хулиганска проява".

http://www.capital.b...jon/?ref=novo24

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

герберите не стават нито за хвърляне, нито за ядене, така е

кордона и той трябва да яде все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....все пак, не е зле всички протестиращи или имащи намерение за протести, да вземат предвид, че правителството скоро закупи нови водометни машини за разбиване на тълпи...за неколко милиона лв.... .....в условия на криза, тва си е сериозна заявка за контрол, усмиряване на тълпи и налагане на текущо властване в държавата !!!! ...накратко, ако ходите на протести, носете си плувни шапки и хавлии !!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най ме е яд, че хората ги хваща страх от ГЕРБ, от полицията и жандармерията! Разбирам че имат семейства, но ако народа не се вдигнем и не се жертваме, по - лошо ще става!

А всеки, глласувал за Борисовн трябва да се обяви за предател!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ПИСНА МИ ДА ЖИВЕЯ В КРИЗА!!!!!!!!!!!!!!!!

Сега съм без пенсия. Не знам какво ще правя с подаръците за Коледа! А този тлъст идиот ще изкара празниците в САЩ!

Реално ли ви се вижда един фотоапарат да струва 300лв? :angry22: :angry22: :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най ме е яд, че хората ги хваща страх от ГЕРБ, от полицията и жандармерията! Разбирам че имат семейства, но ако народа не се вдигнем и не се жертваме, по - лошо ще става!

А всеки, глласувал за Борисовн трябва да се обяви за предател!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ПИСНА МИ ДА ЖИВЕЯ В КРИЗА!!!!!!!!!!!!!!!!

Сега съм без пенсия. Не знам какво ще правя с подаръците за Коледа! А този тлъст идиот ще изкара празниците в САЩ!

Реално ли ви се вижда един фотоапарат да струва 300лв? :angry22: :angry22: :angry22:

Виж заглавния пост на темата и си прочети своя пост.

Ти си против цените на фотоапаратите?

Или против това премиера да отиде в САЩ?

Или против ГЕРБ по принцип?

И внимателно с определянето на това кой какъв е, защото отиваш в една друга плоскост и тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....все пак, не е зле всички протестиращи или имащи намерение за протести, да вземат предвид, че правителството скоро закупи нови водометни машини за разбиване на тълпи...за неколко милиона лв....

.....в условия на криза, тва си е сериозна заявка за контрол, усмиряване на тълпи и налагане на текущо властване в държавата !!!!

...накратко, ако ходите на протести, носете си плувни шапки и хавлии !!!!!

все файда - ще се изкъпем на аванта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или против това премиера да отиде в САЩ?

Или против ГЕРБ по принцип?

Аз не съм против, да отиде Б.Б. в САЩ. Против съм...да се върне. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против тези нериални цени на фотоапаратите съм, да! Изкуствени са!

Нека да ходи където иска тоя. Не го искам тук. Но отива там на НАШИ РАЗНОСКИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против тези нериални цени на фотоапаратите съм, да! Изкуствени са!

Нека да ходи където иска тоя. Не го искам тук. Но отива там на НАШИ РАЗНОСКИ!

Иска ти се ти да отидеш на наши разноски, а? Ако може и един фотоапарат да ти дадат американците.

Ходи да се прегледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....все пак, не е зле всички протестиращи или имащи намерение за протести, да вземат предвид, че правителството скоро закупи нови водометни машини за разбиване на тълпи...за неколко милиона лв....

.....в условия на криза, тва си е сериозна заявка за контрол, усмиряване на тълпи и налагане на текущо властване в държавата !!!!

...накратко, ако ходите на протести, носете си плувни шапки и хавлии !!!!!

Сега научавам за новите водометни машини ...

И, ако това е истина, за мен е напълно достатъчна причина да си взема от къщи някой и друг домат и, ако се обяви демонстрация в Бургас да ги хвърля, па макар и върху макет на сградата на Народното събрание.

В Бургас не виждам сграда, по която да ги хвърля. :(

П.П. Малко знам за областния ни управител. По конституция не му отреждат много власт, а по-скоро задължение да следи за спазването на законите и конституцията в областта.

А, Кметът ни е супер, супер готин!!! Така, че ... кметството е табу.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега научавам за новите водометни машини ......

...нещо тая информация я няма вече никъде из кеша на Гугъла :ohmy: ....а мисля, че ставаше въпрос за едни 16 млн лв. преди 2-3 месеца......интересно :eek: ........не вервах, че цензурата в държавата е чак такава....

....некой ако има инфо с линкове, да сподели !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...нещо тая информация я няма вече никъде из кеша на Гугъла :ohmy: ....а мисля, че ставаше въпрос за едни 16 млн лв. преди 2-3 месеца......интересно :eek: ........не вервах, че цензурата в държавата е чак такава....

http://www.bulphoto.com/events/29341/

http://www.plovdivmedia.com/60571.html

Принципно не се водят водометни, а машина за разпръскване на тълпи.

Може би от там ти идва проблема с търсенето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търси "водометни и въздухоструйни машини" ;)

Публикувано изображение

Това на снимката е недоносче произведено в "Бета"-червен бряг .По едно време преправяха БТР-и във подобни машини, но никой, освен родната милиция не им ги купуваше и престанаха.

Не става даже да гасиш пожар с него.

Rulom - ето ти статия по върпоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търси "водометни и въздухоструйни машини" ;)

Това на снимката е недоносче произведено в "Бета"-червен бряг .

Не става даже да гасиш пожар с него.

Пробвано ли е по предназначение срещу теб, за да твърдиш че не върши работа. Впрочем, някъде в този сайт, може да има инфо и за новите придобивки, само че френският ми е проблемен...Иначе линка, е към таба с новините в него...Има и за доматената революция...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...