Премини към съдържанието
lpa

Как да направя с boot image disc (DVD)

Препоръчан отговор

Идеята ми е да си направя един имидж с акронис, но след това искам да направя и boot image disc (DVD), защото често ми се налага да инсталирам уина наново с буут сд. Та въпросът ми е възможно ли е да стане, за да мога да си възстановя ОСма след това. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да си направя един имидж с акронис, но след това искам да направя и boot image disc (DVD), защото често ми се налага да инсталирам уина наново с буут сд. Та въпросът ми е възможно ли е да стане, за да мога да си възстановя ОСма след това. Мерси.

<{POST_SNAPBACK}>

Защо ще го правиш след като го има готов??? http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=6291&st=30 работи перфектно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи правя си един имидж с акронис и след това използвам Acronis Boot CD, за да направя буут сд, така ли е или нещо не съм разбрал добре? Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя само, че искам да си направя един имидж на Уина и софтуера и след това да го запиша на диск, а не да го пазя на харда. И при необходимост да възстановя имиджа от този диск!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да добавя само, че искам да си направя един имидж на Уина и софтуера и след това да го запиша на диск, а не да го пазя на харда. И при необходимост да възстановя имиджа от този диск!

<{POST_SNAPBACK}>

С Acronis True Image правиш backup на директорията на която ти е wina в процеса на backup указваш на какви части да е (избора е твой) и после от папката кадето ти е backupa записваш частите с Нерото.По лесно е да си заделиш 5GB някъде за този backup и да си го обновяваш периодично вместо да си усложняваш нещата със запис на дискове,поне така правя аз...

Редактирано от nikola59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е там че нямам място на харда (само 80гб е). А имаш ли идея как да възстановя този имидж, които съм записал на диск, ако не мога да вляза в уин, а трябва да го правя под дос? Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти предложа един лесен и бърэ вариант:

1.Изтегляш си Hiren,s Boot Cd/използвай търсачката,ще го намериш/.Печеш го с Нерото като буутващо СД.

2.Стартираш си компа,като буутваш от СД.

3.От инструментите в Хиренса избираш Norton Ghost или друга ,с която си свикнал.

4.Отваряш Нортон и си правиш имидж на дяла/Partition to image/ в диск Д/да речем/

5.Влизаш отново в Уиндоус,записваш си имиджа на ДВД

6.Когато ти потрябва въстановяване,стартираш отново компа като буутваш от Хиренс/той работи със собствен Рам драйв,така че Уина изобщо не ти трябва,дори и да е повреден това не пречи на Хиренс да работи/ стартираш отново Нортон Гост- избираш Partition from Image и посочваш диска на ДВД,където си си записал имиджа.Това е .

Следва въстановяването на самия Партишън,което трае 1-2мин.И така след 2 мин имаш чист Уиндоус .

Успех :bye:

P.S. Ако имаш още въпроси питай,но ще бъда онлайн отново довечера,че сега имам друга работа ! cool.gif

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че беше изчерпателен, скоро ще си направя един имидж (само да освободя малко място на харда :nono:). Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.