Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със звукова карта - на слушалки вади само десен канал

ScD

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем с Лаптоп Тошиба L500: Звуковата карта работи нормално, но имам сериозни съмнения към куплонга за слушалките - а именно, през него изкарва само десен канал. Също така понякога, след "събуждане" не вади звук през вградените колонки, докато не вкарам и изкарам жака на слушалките. Въпросът ми е следният: Заслужава ли си да отварям лаптопа да търся някъде за прекъсване около куплонга или по добре да взема някаква външна звукова карта? Ако имате някакви други предложения/предположения - дайте ги насам! :) Поздрави и благодаря предварително за отделеното време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

май ми се подиграваш...

Не ти се подиграва. Колегата най-спокойно те пита дали си пробвал с други слушалки :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти се подиграва. Колегата най-спокойно те пита дали си пробвал с други слушалки :D

разбира се че съм пробвал, да не говорим че едните слушалки си ги ползвам постоянно на телефона и там няма грижи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам за лаптоп е трудно да се оправи, ако има проблем с входа за слушалки, което май е често срещано явление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам за лаптоп е трудно да се оправи, ако има проблем с входа за слушалки, което май е често срещано явление.

така де... пък и като знам напоследък как ги правят лаптопите... бая зор ще видя докато го разглобя...

май ще взимам външна звукова карта...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

така де... пък и като знам напоследък как ги правят лаптопите... бая зор ще видя докато го разглобя...

май ще взимам външна звукова карта...

Просто ми обясниха, че това била няква малка платчица, капсулована към дъното и нямало как да се разглоби и да се оправи, ако е прекъснато някъде или има студена спойка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жакът за слушалките е много вероятно да е разбит. Има различни схеми на свързване, което обаче е без значение.

Жакът се разпоява и се сменя с нов от човек с нужният опит и резервни части.

Глупости. Не представлява особена трудност на човек с подходящото оборудване и опит да замени един жак.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от Недко
      Здравейте !
      Днес получих 4 хард диска SATA, 
      според продавача, използвани в конзоли за игри.
      1. Seagate LD 25.1
      2. Seagate LD 25.2
      3. Fujitsu N124
      4. HITACHI N13508
      На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
      Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
      15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
      които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са :§
      1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?
      2. Дали ще създават проблеми при работа ?
      3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
      хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?
      4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
      на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук : !https://imgur.com/a/GDjo2eU
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване