Премини към съдържанието
pavl0v

Най-добрият instant messanger!

Препоръчан отговор

Това е тема в която се надявам всеки да даде обоснован коментар а да има надхващания и тнт...

Според мен най-добрия месенджър е раличен за всеки според това за какво го използва, но все пак има няколко основни критерия които са по-важни!

1.Надежднос

2.Лекото на програмата

3.Чат

4.Звук

5.Видео

6.Фаил трансфер

7.Екстри

8.Външен вид

9.сървър

10.СПАМ,вируси...

Ако имаше такава програма която сучетаваше в себе си всички тези качества бих бил бъзхитен, но за сужаление аз не съм я срещнал до сега., можеби вие сте.

Оценките ще направя по десетобалната система, надявам се и вие! :)

Моето мнение за някой месинджъри които познавам:

ICQ 5:

1.-9-работи безотказно с малки изклучения когато интернет връзката е много бавна или други не толкова зависещи от програмата фактори....

2.-5-по мое мнение програмата би работила перфектно с някой съвременен комютър, но не всички имат такива, а и защо да изпозва безмислено ресурси

3.-8- добър чат но това че с всеки си чатиш в отделен прозорец е малко деазнещо според мен

4.-0-аз лично не сум успял да ползвам тази услуга, нещо явно не е наред

5.-0-аз лично не сум успял да ползвам тази услуга, нещо явно не е наред

6.-8-може би най-доброто ниво което съм виждал, но има какво още да се иска

7.-5-приятно е да можеш лесно да изиграеш онлине игра.получава се известяване от поща в абв.бг.

8.-8-за сметка ма мегабайти в рам паметта :)

9.-8-

10.-4-

скоро ще добавя мнение за SKYPE,QIP,YAHOO,MSN,JABBER,MIRANDA,AIM,mIRC....

надявам се че темата ще стане такава че всеки който не е запознач когато я прочете ще може да разбере кое е най-доброто за него.Това зависи от вашите коментари.

Аз лично ползвам QIP но при него има проблеми с файл трансфера, инуче е много лек и удобен и функционален, без илишни неща! http://qip.ru/

Редактирано от Stalik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:nono: Браво добра тема.

Първото което си зададох като въпрос бе за какво ползвам дадената програма дали е за работа или просто за да се свържа с някой или просто да се погабаркам с друг.

Изхождайки от тези и др. критерии за мен класацията е следната:

...................................................

1 място WindowsMessenger

- Предимства.

Надежден, бърз, ненатоварващ системата, много добра аудио и видео връзка, добро предаване на фаилове. Мисля че е добър за надеждна връзка с определен кръг от хора с които работиш. Не ти се лепят разни Талибани да си чатят с теб.

-Недостатъци

Не се ползва от много потребители в България. Малко скучен интерфеис.

2 място Skype

.....................................................................

-Предимства

Набираш попилярност, безплатен /за сега/ добро аудио и задоволителна видео връзка. Приятен интерфеис.

-Недостатъци

Взема доста от ресурсите на комютъра което за по стари системи е кошмарно не дай си боже едновременно да комуникираш с няколко човека и да си пуснал нещо за дърпане .. до там си.

...........................................................

3 място ICQ

Ами какво да кажа ако искаш да се забавляваш и да те удрят вируси ползвай ISQ

Редактирано от virtual.phantom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кажи кое не ти харесва в MSN!

<{POST_SNAPBACK}>

1.Mалко популярна в българия

2.Доста по-зле пренася глас от SKYPE

3.Последната версия е тежичка

4.фаиловете се пращат изклучително лесно с влачене но малко бавно според мен

а ми харесва това че може да рисуваш и изпращап рисуваното!така могат да се покажат неща които не може да се напише :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости Ghostface Killah
    1.Mалко популярна в българия

2.Доста по-зле пренася глас от SKYPE

3.Последната версия е тежичка

4.фаиловете се пращат изклучително лесно с влачене но малко бавно според мен

а ми харесва това че може да рисуваш и изпращап рисуваното!така могат да се покажат неща които не може да се напише :nono:

<{POST_SNAPBACK}>

За точка едно съм съгласен. За глас - спрямо скайп не е по-злеспоред мен, а и пък заема няколко пъти по-малко рам от Скайп при разговор. Отеделно много добро качество на Videocall. Файловете се пращат не по-бавно от Skype. ICQ съм забелязал, че има по-бавен трансфер но може и да се лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    За точка едно съм съгласен. За глас - спрямо скайп не е по-злеспоред мен, а и пък заема няколко пъти по-малко рам от Скайп при разговор. Отеделно много добро качество на Videocall. Файловете се пращат не по-бавно от Skype. ICQ съм забелязал, че има по-бавен трансфер но може и да се лъжа.

<{POST_SNAPBACK}>

няма спор че SKYPE товари яко и трансфера на фаилове е очудващо бавен!Предимствата на SKYPE sa: много добра video i audio връзка!

А чата е по-споцифичен с това че по-лесно праща и получава от ICQ , но пук съобщенията към Оffline потребители се изпращат чак като те се вклучат и когато вие самите сте включени!Ако имате бавен интернет този чат е за вас!

SKYPE не пази никакви данни за потребителите на сървър освен собственото име с което се логеат потребителите...така при преинстал се налага наново да се качват контакт листи :nono: това е...p2p...

Редактирано от pavl0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MIRC си е класика в жанра, не товари и не ти трябва бърза връзка.

За аудио трансфер като че ли Skype е най-добото засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз предпочитам Yahoo, което в никакъв случай не го прави най-добър. Чисто и просто личен избор. Паснахме си... :nono:

1. Надеждност - работата не е по-различна от това, което каза pavl0v за ICQ.

2. Лекота на програмата - за да съм честен - имат какво да направят по въпроса.

3. Чат - за вас не знам. При мен работата върви далеч по-леко от ICQ.

4. Звук - аз лично бях доволен. Но откакто открих новия Google Talk, звукът ми вече е искрящо бял!

5. Видео - пробвал съм я с Yahoo и с MSN. По-доволен съм от Yahoo.

6. Фаил трансфер - определено по-добре от ICQ. За MSN нямам задълбочени наблюдения. Ама през последната седмица нещо се излага... :nono:

7. Екстри - (движещите се) емотиконки, които ми допадат повече от тези на ICQ и особено от тези на MSN; радио с хубава музика и отлична връзка; безпроблемна връзка при игра с чужбина; Environments, които правят чата къде-къде по-атрактивен; находчиви и забавни аудибли, увлекателни дори само за разглеждане; онлайн обмен на снимки+превю.

8. Външен вид - беше с по-добър дизайн още преди да пуснат ICQ 5. И тогава и сега ми допада повече от него (MSN ми седи някак... Microsoft-ско... laugh.gif )

9. сървър - 8

10. Спам, вируси... - ми не ми се е случвало досега. Нито веднъж. :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм mIRC фен. Ползвам малко MSN Messenger, повече Skype и съм наясно със ICQ, макар да позлвам друг клиент. Ползвал съм и Yahoo! за кратко.

Нито един от изброените като клиент програма не ми допадна истински.

MSN Messenger не е лош като цяло, но е много малко популярен. Държа го заради двама души.

Yahoo! messenger го пробвах, хич не ми хареса и го разкарах.

Skype е доста популярен и популярността му расте. Ако само не товареше толкова компютъра и не правеше едни такива забивания за по няколко секунди на определени интервали щеше да е добре. А и го намирам за по взискателен към връзката. MSN макар и с малко по-лошо качество, се справя доста по-гладко. Skype понякога насича яко. Ползвам го, защото имам доста познати, които не ползват ICQ мрежите.

Като видя ICQ и ми се повдига от цялата тази шарения. Айде аватарчето се ядва, ама другите глупости. Връзва се 15 минти, то не е initializing, validating, connecting, transfering, starting, loading contact list. Не можеш да търсиш в Histori-то, мъка.

Ползвам &RQ (много малко популярен) клиент за ICQ мрежите и нищо не ми липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен Фаил трнсфера е доста важен!ICQто се справя добре особенно когато говорим за реални IPта!Инуче е значително по-бавно - около 60К/sec!

Моето IP не е реално , връзката ми в БГ е приблизително :

960KB входящ

изходящ 640KB

ICQ.jpg

човека с който се осуществявя връзката е в BG!

Ако имате наблудения че някой месенджер се правя по-добре моля споделете!

Не съм mIRC фен. Ползвам малко MSN Messenger, повече Skype и съм наясно със ICQ, макар да позлвам друг клиент. Ползвал съм и Yahoo! за кратко.

Нито един от изброените като клиент програма не ми допадна истински.

MSN Messenger не е лош като цяло, но е много малко популярен. Държа го заради двама души.

Yahoo! messenger го пробвах, хич не ми хареса и го разкарах.

Skype е доста популярен и популярността му расте. Ако само не товареше толкова компютъра и не правеше едни такива забивания за по няколко секунди на определени интервали щеше да е добре. А и го намирам за по взискателен към връзката. MSN макар и с малко по-лошо качество, се справя доста по-гладко. Skype понякога насича яко. Ползвам го, защото имам доста познати, които не ползват ICQ мрежите.

Като видя ICQ и ми се повдига от цялата тази шарения. Айде аватарчето се ядва, ама другите глупости. Връзва се 15 минти, то не е initializing, validating, connecting, transfering, starting, loading contact list. Не можеш да търсиш в Histori-то, мъка.

Ползвам &RQ (много малко популярен) клиент за ICQ мрежите и нищо не ми липсва.

<{POST_SNAPBACK}>

xglassy.gif-това е с тема!

Който иска да го пробва : &RQ 0.9.7.2 / &RQ09416.zip <bg> / &RQ_0_9_7_2.zip <bg>1mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Версии 0.9.7.1 и 0.9.7.2 на &RQ нещо се държат странно при мен - не се стартират. С 0.9.7.0, обаче, няма проблеми. Тегли се от тук. В случай, че има проблеми с по-новите версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не бъркайте понятията - mIRC, както и всеки друг IRC клиент, не е месинджър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най дорото е QIP P.S. Build 7830 има поне 10 причини да твърдя това,даже не си струва да ги изброявам ,но най вече лек:говоря откъм ресурси

Редактирано от lubencho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте на Всички! Темата е чудесна. сега и моето мнение!!!!

1. Никой от Вас не спомена колко време е таботил с любимата си програма.

2. Едно е да я ползвал със слаб комп, друго - с добър.

3. Колко още програми Ви са отворени заедно с нея

4. Колко програми познавате, като давате оценка за 3 от тях и т.н.

Аз работя предимно най много и най ми допада MSN Messenger.

Тука за него се написаха предимства и недостатъци. Вече 3 години съм с него и го ползвам изключително много - около98% за предаване на изображение, звук и файлове, в Европа, Америка и Азия. НЯМАМ никакъв проблем. картината е безупречна, звукът - също. Предаваният файл - просто нямам забележки!!!!! 3 години непрекъснато. Значи - на 1 място за мен. Който не вярва, да пробва.

Yahoo Messenger - Нямам забележки по него Работи перфектно, като MSN - на.

Skype - Отново много добра оценка. Без проблеми с звук , картина. А предаване на файлове - приема всякакъв тип, без проблем. Много добра оценка. Gizmo - изключително добра аудиокомуникация - Съществено преимущество. Тя е и за това. ICQ - имам много забележки по програмата.

Картина - лоша, звук, лош, трансфер на файлове - добър. почти не я използвам. Обикновено се намират юзери на нея, с които не поддържам връзки.

Ако говориме колко комуникационни програми имам инсталирани в момента, мога да ви кажа точно - 12. Предимно с това се занимавам най вече.

На първо място е прочутата по цял свять и много малко известна у нас

CAMFROG. Ц нея нямате никакъв проблем. Много леко работи, малък интернет трафик и няма нещо, което да липсва. Но е ПЛАТЕНА. За разлика от всички останали - перфектен звук, картина, трансфер на файлове и всички екстри - за незапознатите!!!!! Paltalk - 2 място. Отново непозната на много българи. Почи същите преимущества, като Camfrog. без забележки!!!!

Надявам се повече хора да са чували за TrilogyEC. Работи чудесно. заинтересувайте се за каква цел е разработена програмата и от кого.

После я пробвайте.

Тука основно се говори за 3-4 програми. А има още, които много от Вас не са ги чували. Какво е това - МИРКА!!!! Това го ползват децата от забавачницата. А тука е форум - за сериозни хора.

никога не забравяйте с какъв компютър работите, каква интернет връзка имате и други подобни. И мнение не се дава за такива програми, когато скороста ти е 5к/сек. За звук, особенно за картина исла добъй, много добъйр поток на интернета. за да не ти се смеят в Канада или Англия, че си заичал. Правилната инсталация, упдейтие, за които често пишете че са на всяка седмица на Skype -то. Това значи, че се работи по този софтуер. Забелязани са нередности. Разбира се, че ако говорите или включите камерата и имате кореспондент от Мурманск или Владивосток, няма да се чуете и видите. аз кореспондирам с много от моите колеги по света като лицензиран радиолюбител с помоща на известната радиолюбителска програма EHOLINK

Отново нямам проблеми. И това е не както при някои от Вас, а ежедневно , вече 3-4 години. И никой до сега не ми е срещнал ника във форума, да се оплаквам, че съм недоволен. Подберете си софтуер, подберете си камера и микрофон, платете ако искате и ще получите това, за което си мечтаете. Съществено удобство е, микрофонът и камерата да са заедно и да са на USB порт. Разхождаш се из стаята, говориш си, виждат те и е приятно. А не както тука някой беше написал, колко е гадно микрофона и камерата да са заедно. НАПРОТИВ. Само че се научете кое как се конфигурира и настройва и тогава ще сте доволи. Благодаря на Всички без изключение за търпението. За инфо, адресите ми ги има тук, на сайта, така че ако има въпроси, може да си поговорим. Ще ми е приятно със всички ВАС. Пожелавам на всички честита първа пролет. Нека да смне по учтиви и добри, един към друг!

Чичо Стефан LZ4JW! 73!

Успехи, момичета и момчета!

А на KALDATA - специални поздрави!!!!! На целия екип!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега тествам нещо ново и казват,революционно -ComPad-ICQ.Ще дам поробности след като я изтествам хубаво!!! P.S. Ако някой желае да пробва да се свърже с мене на ICQ-297 722 275 или Google Talk -robert popov

Редактирано от lubencho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Сега тествам нещо ново и казват,революционно -ComPad-ICQ.Ще дам поробности след като я изтествам хубаво!!! P.S. Ако някой желае да пробва да се свърже с мене на ICQ-297 722 275 или Google Talk -robert popov

<{POST_SNAPBACK}>

daй линк да го друпнем...и да сртава за нашата страна :blink:

http://labs.icq.com/compad/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз до скоро не знаех че съществува Miranda но като я видях и я инсталирах останах очарован има си сичко IRC,ICQ,MSN и сички други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз до скоро не знаех че съществува Miranda но като я видях и я инсталирах останах очарован има си сичко IRC,ICQ,MSN и сички други.

<{POST_SNAPBACK}>

И аз я ползвам от доста време и съм изключително доволен. Всеки известен протокол го има. Обичам да казвам, че това е firefox-ът на IM програмите :blink:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И при мен е така, не съм свикнал да ползвам накуп всички месенджери. Пробвах миранда, няма спор че е доста удобна програмка, но някак си е скучна.

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ComPad - от ICQ!

http://labs.icq.com/compad/

Tегли тук!

System requirementsPentium III 450 MHz class CPU or faster.50 MB of disk space.256 MB of available RAM.Internet Explorer 6.0.Active Internet Connection. WIN 2000 (SP4), XP (SP1 & SP2).Flash 7 or later

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По темата накратко:

Струва ми се излишно да фаворизирам един или друг чат клиент, затова ползвам Trillian. В него с лекота се събират AIM, ICQ, Yahoo Msg, IRC, Jabber и MSN Msg. Повече за него тук: http://www.ceruleanstudios.com/learn/

Добър интерфейс се постига със скина MCE 2005 Royale. Доволен съм от работата му и нямам забележки. Недостатък са емотиконите, които са мазнички и недоизпипани, както и твърде тежкия плеър за видеовръзка - QuickTime. Това ме принуди да изключа видеоплъгина. Като цяло е супер - няма проблем с кънекциите и с трансфера на файлове между абонати, ползващи различни чат клиенти и нещо много важно: може да се пише на кирилица. Препоръчвам Trillian - швейцарското качество и прецизност. :speak:

Редактирано от cybercrackerbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.

Значи от първоначално обявените критерии за качество т.е. :

1.Надеждност

2.Лекота на програмата

3.Чат

4.Звук

5.Видео

6.Файл трансфер

7.Екстри

8.Външен вид

9.сървър

10.СПАМ,вируси...

за мен са важни

1.Надеждноста

4.Звука

9.На какъв сървър са регистрирани

Чат функцията я ползвам само по време на разговор за да пратя някой адрес URL или нещо друго което трябва да се напише за да не стават грешки.

Ще си дам мнението само за програмата която съм си избрал да ползвам в 99% от разговорите ми. Избрал съм я защото освен че може да се чати на КИРИЛИЦА и да се говори от РС до РС, от нея е възможно да ми се обаждат БЕЗПЛАТНО всички мои роднини, приятели и познати дори и когато компютъра ми не е пуснат да работи и съм отишъл на лафче при съседа с безжичния ми телефонен апарат в джоба. Просто съм свързал постоянно безжичния ми телефон към Интернет посредством един SIP адаптер ( ATA ) който е регистриран на сървъра на същата VoIP програма. Адаптера съм го настроил да ползва най-икономичния кодес който дава и добро качество на звука -> iLBC при само 30 килобита в секунда скорост за upload на връзката към Интернет на събеседника ми.

И понеже познавам и хора на които им е малко трудно с английския, съм превел избраната от мен програма Gizmo на български език.

Та аз за себе си съм намерил това което ме устройва най-много.

Пожелаавм ви и на всички вас да си намерите най-доброто решение според нуждите ви за комуникация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Compad съм го пробвал преди около 3 месеца. Изобщо не ми допадна. Неудобен интерфейс, с който ми е трудно да свикна. Всичко е усложнено, трудно ми е да свикна абсолютно всичко да ми е в един прозорец и да се прецъква с табове.

От години използвам следната комбинация IM - ICQ 2003b + X-Chat

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за говорене и видео то това за мен е Msn live messenger,ето как изглежда:

4345ef5a2851d934ff96ccd014bb1456.jpg

Той е лек и удобен,изисква 8к връзка за да говориш.Подържа трансфер на файлове,аватари,емотиконки и прочие.По качество на звука само Гизмо мисля че може да се мери с него.Минус е че в България не е толкова известен.

За Icq клиент избирам Миранда,ето как изглежда:

c74f5fb3b56320b158a6929ee07c95ca.jpg

На първо място е че е лека,подържа много клиенти и хилядите възможности за персонализация,иконки,смайлита,локализации и плъгини.Лично за мен това е Файрфокса на Icq клиентите.Аз лично съм си я оставил доста постна защото съм забележил че шарени програми не вършат работа :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.