Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже как да си направя суап дял под Partition Magic 8 без да прецакам нещо защото ми иска суап при исталацията на Slackware под VMware ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Освобождаваш си място на последния ти дял поне 1.5 пъти по голямо от нужното ти за swap-а.(препоръчително, макар че може да освободиш от произволен дял на харддиск-а ти)

2. Пускаш един дефраг в/у дял-а с освободеното място :) с надежда да ти подреди файловете в началото на дял-а.

3. Пускаш PartionMagic-a и през него "ресайзваш"(намаляваш) големината на избрания дял с размера нужен ти за swap у-во.(ти си освободил 1.5 пъти това място .. все пак след намаляването е хубаво да остане някакво свободно място) - тук най вероятно PM-то ще иска рестарт за да си свърши работата.

4. На вече така освободената част най добре през самия slackware да създадеш нов дял за да си катери swap файловете на него.

Може да съм изпуснал нещо, дано съм успял да ти помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да и аз се надявам да е така но ако не е много скоро ще разберем !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами да и аз се надявам да е така но ако не е много скоро ще разберем !!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Какво стана? Успя ли да се справиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ще довърша и ще направя така както каза но имам още 1-2 въпроса ? Защо казваш че е по добре да си направя дяла от самия slackware става въпрос за инсталация на виртуална машина и когато подкарам инсталацията на slackware стигам до едно място където ми предлага да стартирам сетъп-а но ми казва че неможе да открие swap дял може ли да стане по друг начин освен с Partition Magic ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днес ще довърша и ще направя така както каза но имам още 1-2 въпроса ? Защо казваш че е по добре да си направя дяла от самия slackware става въпрос за инсталация на виртуална машина и когато подкарам инсталацията на slackware стигам до едно място където ми предлага да стартирам сетъп-а но ми казва че неможе да открие swap дял може ли да стане по друг начин освен с Partition Magic ?

<{POST_SNAPBACK}>

На виртуалната машина нали и задаваш част от харддиск-а, да го ползва като негов? От инсталацията на swackware-а нямаше ли собствена верися на fdisk? С нея трябва да съсздадеш дял за swap и да му окажеш тип/файлова систем swapdrive.

По принцип и Partition-a мисля че имаше такъв вид файлова система възможност да създаде, ако искаш пробвай от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.