Премини към съдържанието
Predte4a

Проблем с Maxtor - дава грешки при четене

Препоръчан отговор

Здравейте,

трета година ползвам HDD Maxtor 40GB - от известно време се появи проблем - дава грешки при четене от page файла (синия екран ме спохожда), при стартиране на уинбоуз понякога дава съобщение, че е повреден файл от регистрите и трябва да се преинсталира, понякога просто вади съобщение, че файлът от регистрите е възстановен от алтернативен източник. При проверка с chkdisk-а на ХР ми открива лоши сектори - естествено просто го отбелязва, но продължава да си пише върху тях и да си дава грешки. До тук нищо необикновено, но останах крайно изненадан, когато си инсталирах Partition Magic 8 и при проверката с него не откри никакви грешки. Повторих процедурата под DOS - същия резултата - Partition Magic ми казва, че всичко с диска ми е ОК!!!

Ще се радвам ако някой даде съвет или даде идея какво по дяволите става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Теглиш си сервизната програма PowerMax от тук.

Пусни си тестовете и те ще покажат какво е положението.

Лошите сектори може да са логически а не физически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично не препоръчвам използването на PowerMax, след като я пробвах на 2 харда, след това и двата се държаха по-лошо от преди това. По-добре някоя друга - примерно изегли си Hiren's Boot CD, на СД-то има доста програми за тестване на хардове ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледни къде е произведен. Ако е в Сингапур направо го хвърляй. Имах 2 такива и двата много бързо се развалиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Непременно провери температурата на диска.Ако прегрява (а те старите от марката точно това правят) може от това да ти прави грешки.Нормалната е към 40,но при макстор го кажи 55.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От къде си , Ако си от Варна , го опрявям за 1 час срещу 10лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте,

трета година ползвам HDD Maxtor 40GB - от известно време се появи проблем - дава грешки при четене  от page файла (синия екран ме спохожда), при стартиране на уинбоуз понякога дава съобщение, че е повреден файл от регистрите и трябва да се преинсталира, понякога просто вади съобщение, че файлът от регистрите е възстановен от алтернативен източник. При проверка с chkdisk-а на ХР ми открива лоши сектори - естествено просто го отбелязва, но продължава да си пише върху тях и да си дава грешки. До тук нищо необикновено, но останах крайно изненадан, когато си инсталирах Partition Magic 8 и при проверката с него не откри никакви грешки. Повторих процедурата под DOS - същия резултата - Partition Magic ми казва, че всичко с диска ми е ОК!!!

Ще се радвам ако някой даде съвет или даде идея какво по дяволите става.

<{POST_SNAPBACK}>

hi, Predte4a,

Препоръчвам ти да прочетеш и тази тема.

Там съм написал следното:

1. Веднага си прехвърли важните данни на друг хард.

2. Направи си нови партишъни на диска различни по размер от старите.

3. Направи Full Format под ДОС (най-добре!) или ХР.

Провери за лоши сектори - най-добре под ДОС - със scandisk-a за дос на Windows 98.

Ако нямаш лоши сектори - добре - продължавай нормално да работиш, (може да се каже, че лошите ти сектори са били "логически").

Ако ти намери лоши сектори - значи диска ти е пътник и се замисли да го сменяш, просто вече е ненадежден за важна информация.

Но и другите мнения ще са ти от полза!

Успех! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за бързите отговори

Изчетох доста мнения за софтуер за поправяне на лоши сектори, low format, дори пренамагнитизиране на секторите... Kolkoto do temperaturata - poddurja si 46 gradus, pri usilena rabota ka4va do 50, no posle vednaga pada na 40-46. Slojil sum radiator na 4ipa.

Както и да е, ще го мъча, но това, което ме учуди е, че Partition Magic не намира нищо нередно при проверка. Първо реших, че проблема наистина е в логически грешки, но това се повтаря след всеки формат на харда - chkdisk-а на ХР намира лоши сектори - Partition Magic твърди, че всичко е наред, а проблемите продължават. Тези дни съм решил да му правя Low format и ще пиша какви са резултатите.

Редактирано от Predte4a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.