Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Pavkata_80

Къде са добрите Коледни оферти от бг телекомите ?

Препоръчан отговор

Привет, по Коледните празници е готино да се прокарват нови идеи, а и телекомите и всички фирми са жадни за нови клиенти, които се изкушават от поредната оферта на приемлива цена. Имате ли новини относно изгодни оферти, нека почерпим информация заедно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Добрите оферти..."

Вчера ми звъняха от единия оператор по повод на изтичащ съвсем наскоро договор - да намина към съответния магазин и да си избера нещичко. Отвърнах им, че съм си избрал код за закриване на номера...

Така - абонат съм на 2 оператора с 3 телефона към единия (горния абзац) и 1 към другия, с тенденция да ги сведа до 1+1. Имам писмени нови* оферти от двата оператора, свеждащи се в масовия случай до удвояване на минутите по стария договор и закупуване на занижени цени на предимно залежали модели телефони/смартфони.

За сведение - не всички оферти се обявяват публично, има оферти и под тезгяха.

----

* офертите са корпоративни, затова и не ги споделям, но при всеки вариант са по-добри от индивидуалните откъм тарифни планове и цени на телефони/смартфони/мобилен интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офертите под масата, като неофициална политика са недоказуеми и телекомите спокойно може да си позволят, да не ги спазват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че са недоказуеми - предполага се, че обикновеният клиент няма да и се усъмни, че му предлагат нов заробващ го договор, особено ако се добави и покупката на телефон на "преференциални цени" с 2-годишен нов договор. Нов телефон - само през сайт, защото излиза значително по-евтино, това е много лесно за пресмятане. 

Но всеки си има правото на избор, а и мобилните телефони не са задължителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офертите по Коледа са манипулативни - това е ясно, защото ти мажат очите с евтини цени, но поне стават, за да се възползва човек от тях. Аз проучих, че М-тел са пуснали някакви коледни намаления на разговори извън БГ, което е полезно за всеки, който има роднина в другите държави...но до колко това е ок, тоест - преди да се хвърляме с главата напред е хубаво да проучим всяка една оферта по-обстойно, защото Виваком ме хванаха в торбата миналата година ....сигурно на всеки се е случвало да бъде измамен ...чакам мнения и позиции и не бъдете чак толкова крайни, защото можем да се възползваме все от нещо, което телекомите ни предлагат ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Аз проучих, че М-тел са пуснали някакви коледни намаления на разговори извън БГ...

Хм, не става дума за коледен жест от оператор, а за директива на ЕС за поетапно намаление безумните цени на роуминга, който се предлага у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо другите оператори в такъв случай не правят нищо по въпроса или аз не съм разбрал ? Тоест - искаш да кажеш, че М-тел са замазали положението от ЕС като са пуснали уж офертичка за празниците...вместо да кажат, виждате ли сега от ЕС спуснаха да намалим цените ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, не става дума за коледен жест от оператор, а за директива на ЕС за поетапно намаление безумните цени на роуминга, който се предлага у нас.

В България нищо няма ей така ....отварям скоби (един голям в задника на обикновения гражданин).Дори понякога и за това се плаща..

А защо другите оператори в такъв случай не правят нищо по въпроса или аз не съм разбрал ? Тоест - искаш да кажеш, че М-тел са замазали положението от ЕС като са пуснали уж офертичка за празниците...вместо да кажат, виждате ли сега от ЕС спуснаха да намалим цените ?

Те правят,но само на думи.

А сега по темата за коледните оферти...за човек който е работил в 3 от най-големите верига магазини  мога да кажа ,че такива коледни намеления,подаръци и други не съществуват.За мобилните оператори да не говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм интересно,  то че европейската комисия опява да намалят разговорите в роуминг, опява, ама досега май емтелци се сетиха да измислят някоя друга оферта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но и аз съм съгласен със Снури, че действително офертите не са големи, тъй като, ако бяха - щеше да има голяма загуба за телекомите. Всеки си изчислява добре за кой и как работи...Аз приветствам да се вглеждаме в подробностите, и маринелка е права, че Мтел правят нещо готино...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..действително офертите не са големи, тъй като, ако бяха - щеше да има голяма загуба за телекомите...

Само да попитам: правиш ли разлика между загуба и намалена печалба? И в двата случая става дума за финансов резултат от дейността, определящ се от разликата между приходите и разходите за една финансова година. Разходите им са относително постоянна величина - дали един оператор ще има 2 или 6 милиона абоната (броят се и закритите номера), за обслужването им са нужни приблизително едни и същи пари. Така че отиваме на другия показател - приходите, а те са силно променлива величина. Да, ще ти намалят цената на роуминг, да речем, пък макар и по принуда, но многократно ще си избият намаления приход (забележи, че не става дума за загуба, а за по-малък проход) по други начини, например с псевдо промоции при цените на мобилните телефони, които купуваме от тях. Има и куп други начини, та няма нужда да ги съжаляваме, че ще осиромашеят за наша сметка.

В заключение - остави скрупулите встрани, иди до съответния магазин и си избери нов план, който ще ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, не искат да си изиграят картите зле, но всеки от нас може да спечели - стига да го удовлетворява плана ;)

И не съм финансит, дее....не ги разбирам твърде вътрешно схемите, както ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все пак се постарават да ни зарадват с  по-нещичко, между другото сега е най-удачното време да си сменим някой план или да си изберем някоя джаджа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, така е естествено, Маринелка, поне правят нешо, но те и другите телекоми правят нещо...въпросът е кой кого ахаха :) битката на телекомите продължава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен тази оферта много ми допада и не знам защо водите такива безсмислено спорове защо и как - важното е, че е полезно за хората и работи добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stefi Vasileva
      В новите промоционални планове на Виваком SMART M 2018, SMART M+ 2018 (на стр.2 в договора)има клауза, според която след изчерпването на бързите мегабайти ви включват пакети с 100MB на максимална скорост за 1лв. (до 3 такива пакета). Още по-неприятно е, че не може да ги откажеш с един SMS, а трябва всеки месец да пращаш съобщение за отказ от услугата за съответния таксуващ период.
      След възражение до Виваком ми отговориха следното:
      "VIVACOM смята, че всеки клиент се запознава със съдържанието на какъвто и да било документ, преди да положи подпис под него."
    • от Петко Цанков
      Колеги, как трябва да настроя антената от Виваком на Булсатком? 

Благодаря на всички които се отзоват! 
    • от kurana
      От скоро на сайта на Виваком се предлагат пакети през медния кабел с 30 и 50 мбит доунлоад и 10 мбит ъплоуд. Това може да е само някакъв вид VDSL, защото друг стандарт през медната жица не предлага такива високи скорости. Обаче няма никаква информация къде го предлагат тоя VDSL. В магазините на Виваком цари пълно недоумение какви са тия пакети и къде могат да се инсталират. Та въпросът е кога ще ги има в София, защото единствената информация която намерих за тях в нета е че били някакъв бета тест в няколко малки града, вярно ли е?
    • от Костадин Колев
      Здравейте,
      Имам желание да сменя текущия си интернет доставчик (Vivacom, ADSL). В града ни (Пещера) има няколко доставчика: областната "Телекабел", М-Тел и БулСатКом (и Vivacom с тяхната ADSL интернет услуга, разбирасе). Доколкото прочетох в сайта на "Телекабел", те предлагат само пакети интернет+телевизия, което мен не ме устройва, тъй като към момента телевизия не ми трябва (а и плановете им не ме устройват като предлагани интернет скорости за съответна сума). Остават М-Тел и БулСатКом. Доколкото разбрах, БулСатКом със сигурност имат оптика, включително и в блока ни (кабела им минава на около 30-40 см. от входната врата на апартамента ни). За М-Тел не съм сигурен че мрежата им е изцяло оптична и ще трябва допълнително да го проуча. И в този ред на мисли, имам няколко въпроса относно интернет услугите, предоставяни съответно от БулСатКом и М-Тел. А именно:
      1. Скоростите на сваляне и качване зависими ли са една от друга, както при М-Тел, така и при БулСатКом? Тоест - ако примерно съм на план с 50Mbps, от БулСатКом (там пише че скоростите на сваляне и качване са еднакви) и свалям с 40Mbps в даден момент, с колко ще мога да качвам в същия този момент - с останалите 10Mbps, или с 50Mbps?
      2. Бива ли ги рутерите давани от М-Тел? Или ще трябва да си взимам друг рутер, ако избера тях? От БулСатКом не дават рутер, доколкото знам.
      3. Предполагам, че и при двата доставчика няма ограничение за количеството интернет трафик, употребявано за месеца?
      4. Паметта ми ли ме лъже, или от скоро от М-Тел са си намалили скоростите на качване? Наскоро като ги гледах, примерно при план с 50Mbps сваляне, качването беше с 35Mbps. Сега обаче, при същия този план, качването е с 30Mbps.
      5. Четох, а и от онлайн чата на БулСатКом го потвърдиха, че при тях договора е безсрочен. Тоест - мога да се откажа по всяко време, без да плащам неустойки. Наистина ли е така? Или има някакви уловки в това?
      Та, май това са ми въпросите към момента.
      Предварително ви благодаря!
    • от GhostRider69
      Здравейте! Търся най - доброто, което може да се намери в сайта на Виваком, на изплащане (до 20лв някъде, може и малко отгоре), с план Smart S+. Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.