Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро си купих телевизор LG42LA620S 3Д. В телевизорите има линк 3D Word и видеото което е там е със страхотен зд ефект т.е. излизат от екрана, а зд филмите които свалих от торентите и ги гледам с външен ХДД имат съвсем слаби ефекти. Някакви настройки ли ми трябват допълнителни или ефекта е по силен ако се гледа от блурей плеър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Някакви настройки ли ми трябват допълнителни или ефекта е по силен ако се гледа от блурей плеър...

Няма как филм, който е 40+ ГБ да го сгънеш и получиш 10 ГБ (пример!) и да искаш всички да ти е ОК. Вярно, че в оригиналното .iso (това е BR филма, аналогично на DVD) има и немалко допълнително инфо (различни субтитри, аудио, сцени и др.), но каквото и да правиш, все е за сметка на качеството.

Това, което в случая може да се направи в тоя случай е да се регулира дълбочината на 3Д възпроизвеждането - трябва да го имаш в менюто. Само дето не знам дали ще ти свърши очакваната работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така,както е написал и колегата в горния пост,но не само....Дори на кино да гледаш 3Д филм пак ще ти направи впечатление,че има малко от тези ,,изкачащи,, ефекти -повечето си е просто дълбочина...Във филми ,не очаквай да гледаш много такива-зависи как е сниман филма и как е ,,дообработен,,..Най-добри ,,изкачащи,,ефекти има при анимациите и демо клиповете.Затова в шоурумите пускат такива демота,да грабнат окото ;) .Иначе за регулирането на дълбочината както е казал по-горе колегата---само дълбочина на изображението може да имаш повече,или по-малко ,но тези ,,изкачащи,,ефекти няма откъде да дойдат...

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеѝте колеги изкам да гледа блу реи филми през фласшка и да е 3д какъв плеѝар да си взема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеѝте колеги изкам да гледа блу реи филми през фласшка и да е 3д какъв плеѝар да си взема

Някакъв бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми нещо около 250 лв

Опс...Имах нещо друго в предвид,ама...За тези при не се наемам категорично да ти предложа нещо, което на 100 процента ще работи.

Иначе попаднах на този Медиа плеър, но ми се вижда прекалено евтин за да върши работа.Все пак ако имаш възможност да го тестваш го погледни (поне по характеристики са го ''нарисували'' добре).Иначе за дори и за 250 лв нямам идея за нещо наистина добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс...Имах нещо друго в предвид,ама...За тези при не се наемам категорично да ти предложа нещо, което на 100 процента ще работи.

Иначе попаднах на този Медиа плеър, но ми се вижда прекалено евтин за да върши работа.Все пак ако имаш възможност да го тестваш го погледни (поне по характеристики са го ''нарисували'' добре).Иначе за дори и за 250 лв нямам идея за нещо наистина добро.

колега имах предвид blu ray playr които да чете от флашка и да предава формата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колега имах предвид blu ray playr които да чете от флашка и да предава формата

От 3D blu-ray плеър ща имаш нужда, ако ще ползваш оригинални 3D blu-ray дискове! Иначе ти прочетох по-горе поста и мисля имаш нужда именно от някакъв мултимедиен 3D плеър!Нали няма да ползваш 3D blu-rau дискове.За какво ти е такъв плеър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 3D blu-ray плеър ща имаш нужда, ако ще ползваш оригинални 3D blu-ray дискове! Иначе ти прочетох по-горе поста и мисля имаш нужда именно от някакъв мултимедиен 3D плеър!Нали няма да ползваш 3D blu-rau дискове.За какво ти е такъв плеър!

да искам да ги тегля и гледам на плеар които чете флашка и ги вазпроизвежда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да искам да ги тегля и гледам на плеар които чете флашка и ги вазпроизвежда

Ами нали това ти казвам.Нямаш нужда от 3D blu-ray плеър, който е и за дискове, а от 3D мултимедиен плеър! Нещо от сорта, което ти посочих - само , че за тези пари не знам какво добро да ти предложа.Ако имаш възможност разгледай и тествай този.Може пък да е читав.

Иначе този DUNE HD BASE 3D e класика в жанра, но там цената е съвсем друга!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали това ти казвам.Нямаш нужда от 3D blu-ray плеър, който е и за дискове, а от 3D мултимедиен плеър! Нещо от сорта, което ти посочих - само , че за тези пари не знам какво добро да ти предложа.Ако имаш възможност разгледай и тествай този.Може пък да е читав.

Иначе този DUNE HD BASE 3D e класика в жанра, но там цената е съвсем друга!

благодаря ти приятел за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да попитам някой срещал ли е проблем с картината при някои 3D филми.

При мен се появява следната ситуация: 

Пускам си филма (външен хард) натискам копчето 3D и всичко е точно, след известно време 3D ефекта се загубва и картината пак става двойна.

След натискане на копчето за 3D отново , нещата се оправят, но това го прави по-няколко пъти на филм доста често и е неприятно.

При някои филми го прави много пъти, при други няма проблем.(само при 3D филмите e проблема, при другите нямам забележки)

Телевизора е PANASONIC TX-48AS640E 3D LED

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да попитам някой срещал ли е проблем с картината при някои 3D филми.

При мен се появява следната ситуация: 

Пускам си филма (външен хард) натискам копчето 3D и всичко е точно, след известно време 3D ефекта се загубва и картината пак става двойна.

След натискане на копчето за 3D отново , нещата се оправят, но това го прави по-няколко пъти на филм доста често и е неприятно.

При някои филми го прави много пъти, при други няма проблем.(само при 3D филмите e проблема, при другите нямам забележки)

Телевизора е PANASONIC TX-48AS640E 3D LED

ми колега сигорно е от телевизора от къде го пускаш филма през какво 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От външен хард дикс, пробвах с два различни и пак същото.

Пробвах с HDMI кабел  , директно от компютъра с Media Player Classic без външни хард дискове , проблем няма.

Вече ще пускам 3D филмите само през компютъра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.