Премини към съдържанието
MERI77

Почина писателят Христо Калчев

Препоръчан отговор

Тази сутрин на 62 години почина създателят на така наречените "вулгарни романи" пресъздаващи прехода през последните 15 години и първоначалното натрупване на капитала в България.

Да кажем последно сбогом на писателя и човека осмелил се да пише за събитията далеч преди те да се случат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:)

Толкова много имаше да ни кажеш още...

Но вече си при Светлината.

Бог да те прости,приятелю...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поклон....имам всички негови книги.Определено ще ми липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Жалко е че се отиде още един стойностен човек от този свят sad.gif

Поклон пред паметта му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз се покланям пред него като творец и личност.Беше изключителен.......Ще ни липсват всички ненаписани от него книги.Поклон пшред паметта му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм чел нищо от него, признавам. И Толстой не съм чел, така че проблема явно е в мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз не съм чела нищо от него.Но ми е известно,че моряците много се радват на призведенията му.

Доколкото знам имат следния лаф:"Лека нощ,дано сънуваш вулгарни сънища!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    И аз не съм чела нищо от него.Но ми е известно,че моряците много се радват на призведенията му.

Доколкото знам имат следния лаф:"Лека нощ,дано сънуваш вулгарни сънища!"

<{POST_SNAPBACK}>

Като стана въпрос за моряци аз съм чел негова книга от 80-те години,казва се "Белият дявол" и се разказва за българин роден в Битоля който в последствие става най-страшния пират.Действията се развиват през средновековието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Христо Калчев не се научи само на едно – да мрази, каза на поклонението на писателя проф. Боян Биолчев

25 март 2006 | 12:11 | Агенция "Фокус"

София. Стотици граждани се сбогуваха с писателя белетрист и публицист Христо Калчев, който почина на 62-годишна възраст преди три дни, съобщи репортер на Агенция "Фокус".

Калчев е автор на поредицата т. нар. “вулгарни романи” – “Нерон вълкът”, “Калигула бесният, “Цикълът на Месалина” и др.

Калчев се изявяваше като публицист в печата, водеше рубрика във в. “Демокрация” от самото му създаване.

“Българска литература изгуби много, а аз изгубих много близък човек, може би и повече”, сподели издателят на Калчев Огнян Младенов.

“Гордея се, че в днешното смешно по отношение на културата време имаше писател, който можеше да каже: аз живея от писателски труд. Той достигна най-остро и най-плътно от нас до читателите”, каза ректорът на Софийския университет проф. Боян Биолчев.

“Не мога да забравя, когато всичко живо се гънеше, когато държавата се въртеше като пумпал, а вътре в нея с двойна скорост се въртяха безличията – Ицо беше като скала, константен, ясен, точен и неподатлив на митологии. Човек, който не се научи на само едно нещо: да мрази”, коментира още проф. Биолчев.

С Христо Калчев се сбогуваха и Веселин Методиев, Владимир Кисьов, Любомир Левчев, Владислав Карамфилов, Петър Христозов, Виктор Пасков, Доньо Донев, Вежди Рашидов, Теодоси Спасов, много писатели, журналисти и представители на различни масонски ложи.

Степан ХИНДЛИЯН

Поклон пред паметта му.ЕТО неговото творчество.ETO и за теглене

cf17386faa5e8d4d36c048fb9cad9b74.jpg

06485ed7a670306101be3ce4cd915d99.jpg

dc954c51cbf756109f19ea6f4ae3cb30.jpg

159030c02ac3a8091b2aee781c39684b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.