Премини към съдържанието
kumbaq

Каква ATI ще ми прилича

Препоръчан отговор

с Athlon 3000+ съм и RAM 2х256, която ще се удвои по някое време, тия дни по празниците, дъното е Asus AGP.

каква видеокарта ATI ще ми ходи, ако го използвам за игри тоже?

сега съм с 9550, която я разпознава като 9600 Pro, май (за Pro-то, де, иначе със сигурност се вижда като 9600).

има ли смисъл да се натягам за нещо по-?

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако няма да играеш игри и тази ще ти върши работа.Ако смяташ да играеш те съветвам новата Ge Cube Radeon X 1300-картата е страхотна-Ядро на 500MHz и DDR2 памети HYNIX BGA 3.3ns.Съветвам те за GeCube,защото доказано са с хубави памети и при тия данни които написах, можеш да си представиш на какъв клок ще ходи картата при нужда. :whist:

P.S.Понеже не си казал какво е дъното,дал съм ти съвет за AGPако си на PCI-E там избора е още по-голям :bye:

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се научихте обаче, че като питате за нещо, трябв да казвате за какво ще го ползвате

За филми/нет/по-стари игри (че и не толкова) е добра 9550

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добавих и поправих пропуските.

благодарско за отговорите.

може не само по една и най-добрата, а някаква класацийка от 2-3 (добра, мн добра, 6+) да давате.

още пак: благодаря

Редактирано от kumbaq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я поразгледай тук

Сигурно ще си харесаш cool.gif

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

x850 най-мощното AGP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASUS 9550GE 256 MB/128 bit или GeCube 9550GU2 256MB/128bit е по-доброто решение, коя карта е по-добра, с каква памет са и колко са податливи на overclock?

при GeCube 9550GU2 дали се плащаше ДДС :rolleyes:

единствената доколкото знам в БГ която ги предлага е Асбис!?

запланувал съм покупката на една от тях, коя да е cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За Ge Cube-R9550GU2-D3-core clock-450MHz-memory clock-700MHz-mem.size-256Mb-mem.bus-128bit

мога да кажа,че са с BGA памети на 3.3ns-много са добри паметите и се клокват страхотно. Можеш да я вземеш от някой дилър на Асбис,но се плаща и ДДС ohmy.gif

А Асуса ,мисля е доста по слаб,макар че и той се клоква прилично.

Поздрави :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    За Ge Cube-R9550GU2-D3-core clock-450MHz-memory clock-700MHz-mem.size-256Mb-mem.bus-128bit

мога да кажа,че са с BGA памети на 3.3ns-много са добри паметите и се клокват страхотно. Можеш да я вземеш от някой дилър на Асбис,но се плаща и ДДС ohmy.gif

А Асуса ,мисля е доста по слаб,макар че и той се клоква прилично.

Поздрави :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

точно този модел на Ge Cube-R9550GU2-D3 ми допадна но като прибавим и ДДС доста се качва над своите събратя от 9550 серията, качва я при GeForce 6600Le в по-лошия(не съм сигурен) GeForce 5900ZT на Manli.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В средният клас е тази ASUS EAX1300PRO SILENT/TD за PCI-E слот, ако си на AGP слот то тогава тази ASUS AX700PRO/TVD

Много ще ти отиват! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като всеки марков продукт ,Ge Cube се продава с ДДС(но пък сигурно е,че чиповете на картата също са добри).Като сметнах цената идва 93.72$ с ДДС,което със сигурност мога да кажа не е толкова много,имайки предвид качествата на видеото.

От друга страна пък лично аз съм резервиран към качествата на Manli(твърде много повреди и проблеми).Като прибавим и вероятността да попаднеш на карта с "куче марка" чипове(ELIXIR 5ns например),която има вероятност да излезе пълно дърво,то доста по-добре е човек да прибави 20-30$,за да не бере ядове после. cool.gif

П.С.То това за кофтите чипове е валидно и за Асусите,зависи на каква бройка ще попаднеш :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите :whist:

Ge Cube Radeon X 1300 наистина си е готина карта но минава границата на моя бюджет :nono: до 150 БГ лева cool.gif

търся AGP8x и май тя е последната карта от ново поколение за 8х.

ще има да решавам още докато падне малко цената cool.gif

трябва да се купува още и хард диск, също така очаквам предложения и към HDD-to :)

10x отново на всички :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За HDD:

250GB Hitachi Deskstar 7K250, 8MB, 7200rpm

1.250GB Hitachi Deskstar 7K250, 8MB, 7200rpm 3.5"x1.0", 8.5ms seek time, PATA, Fluid Dynamic Bearings, SMART Self Test, Drive Fitness Test (DFT), Tagged Command Queuing (TCQ) brings SCSI-like performance to ATA Server Applications

Price : 106.00 USD

2.250GB SEAGATE/8M/7200

• Capacity (GB) 250GB

• Interface Parallel ATA/133

• Spindle Speed (RPM) 7200

• Buffer Memory 8MB

• Average Seek (msec) <8

3.250GB HITACHI T7K250 /SATA2/8M 110.0 USD

4.250GB SEAGATE SATA2/7200/8MB 112.0 USD

Е,има и други,но личните ми предпочитания са такива :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    За HDD:

250GB Hitachi Deskstar 7K250, 8MB, 7200rpm

1.250GB Hitachi Deskstar 7K250, 8MB, 7200rpm 3.5"x1.0", 8.5ms seek time, PATA, Fluid Dynamic Bearings, SMART Self Test, Drive Fitness Test (DFT), Tagged Command Queuing (TCQ) brings SCSI-like performance to ATA Server Applications

2.250GB SEAGATE/8M/7200

• Capacity (GB) 250GB

• Interface Parallel ATA/133

• Spindle Speed (RPM) 7200

• Buffer Memory 8MB

• Average Seek (msec) <8

3.250GB HITACHI T7K250 /SATA2/8M  110.0    USD

4.250GB SEAGATE SATA2/7200/8MB 112.0    USD

Е,има и други,но личните ми предпочитания са такива :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Аз се двуумя между Seagate 250 GB SATA/8mb и Maxtor 250 GB SATA/16mb

но за Seagate 250 GB имам два варианта нормален SATA и такъв с NCQ laugh.gif

За NCQ необходимо ли е дъното да го поддържа?

10х предварително :whist:

май се отплеснахме в друга тема, но дано да няма сърдити cool.gif :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със сигурност зная,че на чипсет NForce 4 може да се пусне NCQ(Native Command Queuing).Твоето дъно обаче е с чипсет NForce3,така че e възможно и да не можеш да се възползваш евентуално от въпросната екстра,но все пак не съм 100% сигурен :whist:

Питай чичо Гугъл,да видим какво ще каже той по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кокомил, колко Асус-ки карти с кофти чипове си срещнал в житейският си път и при кой или кои от моделите на Асус се наблюдава това което твърдиш? Явно имаш спешъл информация защо не я споделиш, че да не се набутваме "балъците" с карти на Асус!? cool.gif

ПС: Кавалер, спри се на това чудо на техниката HITACHI 250GB ATA/133 7200/8, от личен опит е препоръката.

Редактирано от rusimonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей,rusimonov :bye:

Първо усещам някаква язвителност в твоя въпрос(дано да се лъжа).

Ще се опитам да дам отговор на въпроса ти,само дано не разсърдим някой от модераторите,че май сме далече от темата.

От 1-2 месеца насам е много трудно да се намери видео с хубави памети по фирмите(лично съм опитвал в много от тях).Ако погледнеш ценовите им листи,ще забележиш,че много от компонентите са се изчерпали вкл. и видеокартите вкл. и АСУС.В момента в БГ трудно се намира хубаво видео в средния клас.Иначе никъде в мой пост не съм казвал,че АСУС не правят добри карти(върнах се да си изчета постовете),само съм посочил че има голяма вероятност човек да попадне на кофти памети,като пример съм дал паметите Elexir 5ns.Имам предвид под думата "кофти",не че картитте с такива памети не работят,а че не държат на клок,ако човек иска да си позасили видеото за някоя игра например.Това мое наблюдение се затвърди и от направената консултация с Григор Стоичков от Hardwarebg,който също потвърди моето мнение,че напоследък трудно се намира видео с добри памети(Samsung,Hynix напр.).

Аз лично съм виждал MANLI FX5900ZT/128M/TVOUT/DVI, GB RADEON 9550/128M/128B RET, SAPPHIRE R9550 SE/128M/64B/TV, SAPPHIRE X300SE HM PCI-E/256M, SAPPHIRE X550 PCI-E/128M/TVOUT, ASUS V9520/TD/128M FX5200 /TV, [ASUS N6200/TD/128M AGP 64BIT, ASUS N6600LE/TD/256M AGP, ASUS A9250GE/TD/128M R9250, ASUS A9550GE/TD/256M, ASUS A9550GE/TD/128M, ASUS EAX300SE-X/TD/128M PCI-E с подобни "куци" памети,да не говоря,че поголямата част от "NoName" картите са такива.

За проблеми с Асуски карти можеш да прочетеш тук и тук (има и още разбира се,но поста стана твърде дълъг и мисля да приключа). :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря приятели за съветите, няма нужда да се караме бих ви поканил на чашка да се почерпим, но разстоянията май са проблем :)

Аз си бях харесал Ge Cube модела, но +ДДС става малко солено колкото и по-апетитна да е откъм възможности cool.gif

Засега съм се спрял на ASUS R9550GE 256, но ще стане след покупката ми на хард диск biggrin.gif

п.с. не намерих никаква информация дали ASUS K8N, nForce3 поддържа NCQ за хард диск. Мисля SATA вместо по стария АТА133, даже с 16Mb cashe.

айде със здраве :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оки доки, кокомил, не се коркай аз така си задавам въпросите ребром! cool.gif

Исках да получа инфо понеже започна интересно и ти благодаря за изчерпателният отговор.

:conver:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.