Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

i7-8700K , 5,1Ghz 1.31V .

v.5.0.4

по-подробно ТУК

v.4.4.1

по-подробно ТУК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 660
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

след премахване на повечето програми от system tray, леко подобрение при същия клок: 

i7-8700K , 5,1Ghz 1.31V .

v.5.0.4

Резултат

При възможност, ако делидна cpu-то ще опитам и по-сериозен клок . Мисля , че има още хляб .

----------------------------------------

Mалко извън темата:

cinebench r15

cinebench r20

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD Ryzen 3600 & Corsair CMK16GX4M2Z3200C16(Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz)

Резултат при фабрични настройки: https://browser.geekbench.com/v5/cpu/789829

Рузултат след +400MHz на РАМ-та, при същия CL, но с други пипнати тайминги(без да съм пипал по процесора): https://browser.geekbench.com/v5/cpu/796799

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Втория резултат е чудесен. Изкушаваш ме да тествам и моя райзен другата седмица като се прибера с малко по-бърза памет ;)   Пробвай да включиш и PBO.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, pepy86 написа:

Втория резултат е чудесен. Изкушаваш ме да тествам и моя райзен другата седмица като се прибера с малко по-бърза памет ;)   Пробвай да включиш и PBO.

Проверих в BIOS-а и PBO по default си беше на 'Auto'. Промених настройката на 'Enable' и направих нов тест. Общо-взето резултатът си е същият, единици е разликата, така че може би си е работил до сега. Също реших да пробвам 'Enchanted Mode 2' и резултатът е този. Има подобрение при многоядрения резултат, но с лек спад при едноядрения, за което не съм сигурен дали е нормално или не. Забелязах и опцията 'Advanced', но не съм сигурен какви стойности да вкарам. Направих и трети тест, но този път с отворен Task Manager, за да гледам честотата на процесора и веднъж не мина стойност над 4.12GHz, а в CPU-Z не минаваше над 4149MHz. Това нормално ли трябва да е или?

П.П Забелязах, че всичко свързано с процесора е на 'Auto', така че може би има какво още да се пипне 😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай Hwinfo за мониторинг що се касае до бууста на ядрата.  Можеш с PBO на enable да опиташ при ауто волтаж да добавиш +100-200Мхц да кажем и да видиш дали ще имаш подобрение тогава.  Би трябвало настройките да са на също място където избираш Auto/Enable.

За да не съм съвсем извън темата:

i7-8700K - 5.2GHz , 1.35V, G.skill 3733Mhz - 16-16-16 , 1.35V

Резултат

------------------------------

Тествах и паметта на 4000Мхц при същите тайминги 16-16-16-  само че при 1.45V , но ми даде малко по-нисък резултат. Нямам идея защо. На същата честота и тайминги   с Айда64 също съм леко на долу , докато на Performance test9  се усеща подобрение .  Луда работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Няма тема за cinebench, ама този резултат някой правил ли го е? Малко клок на Ryzen-а и счупи bench-а :)

https://drive.google.com/open?id=15F5qHfpA5FqvcfdNDR96Vrdml2awzxa4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам резултата , по-скоро Xeon-a  трябва да е на 1/3 от цената на твоя. Говорил съм с банката, ще тегля ипотечен кредит. Пази ми го 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, за момента е наличен, но нищо не обещавам :)

Нещо се бъгна бенчмарка, изтеглих го, но ми заби машината, рестартирах, продължи тегленето някъде от средата на файла мениджъра и уж го изтегли без проблеми. След това, като го разархивирах, даде грешка. Пуснах го, стартирах теста, пак даде някаква грешка без да тръгне и директно ми "изплю" този резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Дъртия" i7-6700K с умерен клок на 4.5Гхц все още държи фронта и показва много добър single core performance . Пуснах му един тест с  рам памет 2х16Gb G.Skill RipjawsV 2933mhz 14-14-14,  1.35v. Паметта заводски е на 3200Мхц Cl14-14-14 , но калпавото ми дъно не може да зареди XMP коректно.  Странно защо същата памет на b350 tomahawk и X370 master SLI няма проблеми със зареждането extreme memory профила.

1245
Single-Core Score
4889
Multi-Core Score

по-подробно ТУК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

i5-6600K - 4.5Ghz /овърклокнат/, Рам G.Skill RipjawsV 2x8GB 3200Mhz 16-18-18- 1.35v.

1221 - Single-Core Score ;
4190 - Multi-Core Score;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, arseni1 написа:

5,3 сериозна работа е тоз 8700к

Или по-скоро е скалпиран + водица. ;) И напрежения над 1.4V.

П.П. То всъщност се вижда на шота. Надали Пепи капата е правил някакви манипулации по делидване и смяна на термичен материал. Операцията е елементарна, но не и за него.:cantbelieve:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е делидван, поставен е течен метал  . За комплексара Джордж обяснявам , 5.1гхц процесора е стабилен на 1.31v, на 4.8Гхц 1.25v За 5.3гхц обаче иска  1.40 в Биос и 1.41 според hwinfo , cpu-z.  Процесора е просто трепач . Бройката наистина е уникална. Джордж , да ти обясня ли сега как съм го тествал за стабилност и какви градуси държи с водното от подписа ??  Искаш ли доказателства за стабилност ? Да прикача ли и да те затапя тотално? 

На 5.1 вече приключих с тестовете , в момента продължавам на 5.3. На този етап смятам , че повече не си заслужава да напъвам процесора . Що се касае до безопасни волтажи , на моя 8700К това е тавана . Контролен въпрос ! Jorge , знаеш ли за 24/7 до колко са безопасните волтажи за мен? :))))))))) Искам професионално мнение .

Процеса по делидването найстина не е нищо особено . Само не разбрах къде пише , че трябва да го правя лично ?  Някакво задължително условие ли е , за да мога да пиша тук ? Искаш ли да делиднем с теб по едно процесорче , да те видим колко "по-добре" ще се справиш от мен ?След това ще сравним "работата ти "  с тази на момчето , което извърши манипулацията на моя 8700К. Та по въпроса , аз се възползвах от услугите на hardwarebg и мога да кажа , че пичовете там работят професионално . Исках най-доброто и го получих. Виждал съм резултатите от делид след работа на набедени майстори като тебе. Ефекта е "мацано дупе с тикви " .  Освен всичко друго, предпочетох да дам 35лв за делид , отколкото за delid tool ,  който никога повече няма ползвам в живота си. Ти за това ли си взе със запоена капачка ? Да се наслаждаваш на "прекрасните температури " ? :))))))))))

За градусите , няма какво да коментирам . На любимия блендер тест на Jorge , при 5.3гхц не минавам пиково 75-77градуса . Давам ти го като пример за да се ориентираш горе долу понеже виждам , че всичко ти е като в мъгла. На 5.1гхц не минавам 65  градуса .  Няма да коментирам какво беше положението преди делида. Ще го кажа само  с една дума: трагедия, типично в стил Интел. 

Jorge , Jorge . На колко години си та избиваш подобни комплекси ? Толкова злоба и ненавист в човек като теб рядко може да се види. Няма ли да пораснеш най накрая ? Знам отговора , просто си драскам за спорта . Лека вечер .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Delid не е кой знае каква философия да се направи. На стария ми Xeon E3-1230 v2 един ден се престраших, а и ми беше интересно - с макетно ножче и малко повече търпение се получи перфектно. Реално ефекта беше почти нулев, понеже не ми се занимаваше да слагам течен метал, а сложих MX-4, дори и не го залепих - закопчалката на сокета го държеше достатъчно здраво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според Jorge това е най сложната процедура и само той и неколцина хардуерни гурута биха могли да се справят  . Даже предлагам след като аз не съм я извършил лично, да не ми се зачита последния тест в geekbench , да ми изтрият поста и да бъда публично наруган . 😌 Трябва да си понеса последствията за това мое своеволие . Заслужавам го :))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, pepy86 написа:

Според Jorge това е най сложната процедура и само той и неколцина хардуерни гурута биха могли да се справят  . Даже предлагам след като аз не съм я извършил лично, да не ми се зачита последния тест в geekbench , да ми изтрият поста и да бъда публично наруган . 😌 Трябва да си понеса последствията за това мое своеволие . Заслужавам го :))))

Напротив. Написах, че процедурата е елементарна, но не и за теб. Явно четеш между редовете. А какво удоволствие получаваш от това да заплатиш услуга за премахване на капачката и смяна на термопроводима паста? И след това да пускаш тук резултати каква страхотна бройка 2-d hand си уцелил. Доколкото знам HWBG предлагат и услуга ''оувърклок'' след заплащане. Да се беше възползвал. А за това, че ги определяш като професионалисти...това е лично твое мнение, което естествено не е меродавно. Ако знаеше колко процесора са съсипали нямаше да пишеш подобни глупости. И въобще след като видиш и чуеш глупостите на собственика ти става чак неудобно. Излагация. 

П.П. Няма злоба, избиване на комплекси или нещо подобно. Просто няма как да подминавам фалша без последствия. И не ме цитирай повече. Не ми е приятно да комуникирам с лицемери.

Лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не те цитирам. Ти си човека , който го прави и се заяжда с мен . При положение , че нямаш нито аргументите нито потенциала да го правиш не си мисли , че ще те оставя току така.  Какво е твоето мнение за мен вече го разбрах . Завистта ти е повече от видна за всеки член на форума.  И да, гордея се с тази бройка , сам можеш да провериш  колко процесора правят едва 5Гхц при подобни волтажи . Ще продължа да споделям своите резултати и не възнамерявам да спирам просто защото ти си казал. За разлика от теб смятам , че поне с малко допринасям тук във форума . Освен това не парадирам със знания и не се бия в гърдите , че съм велик разбирач  като теб . Нищо подобно , уча се с всеки изминал ден и не го крия . Ти за толкова време явно не успя да разбереш какви са моите приоритети и какво ме влече.  Все тая. Казвам го искрено и приключвам темата . Желая ти здраве и повечко разум .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване