Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

• Отговори 660
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

след премахване на повечето програми от system tray, леко подобрение при същия клок: 

i7-8700K , 5,1Ghz 1.31V .

v.5.0.4

Резултат

При възможност, ако делидна cpu-то ще опитам и по-сериозен клок . Мисля , че има още хляб .

----------------------------------------

Mалко извън темата:

cinebench r15

cinebench r20

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD Ryzen 3600 & Corsair CMK16GX4M2Z3200C16(Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz)

Резултат при фабрични настройки: https://browser.geekbench.com/v5/cpu/789829

Рузултат след +400MHz на РАМ-та, при същия CL, но с други пипнати тайминги(без да съм пипал по процесора): https://browser.geekbench.com/v5/cpu/796799

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Втория резултат е чудесен. Изкушаваш ме да тествам и моя райзен другата седмица като се прибера с малко по-бърза памет ;)   Пробвай да включиш и PBO.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, pepy86 написа:

Втория резултат е чудесен. Изкушаваш ме да тествам и моя райзен другата седмица като се прибера с малко по-бърза памет ;)   Пробвай да включиш и PBO.

Проверих в BIOS-а и PBO по default си беше на 'Auto'. Промених настройката на 'Enable' и направих нов тест. Общо-взето резултатът си е същият, единици е разликата, така че може би си е работил до сега. Също реших да пробвам 'Enchanted Mode 2' и резултатът е този. Има подобрение при многоядрения резултат, но с лек спад при едноядрения, за което не съм сигурен дали е нормално или не. Забелязах и опцията 'Advanced', но не съм сигурен какви стойности да вкарам. Направих и трети тест, но този път с отворен Task Manager, за да гледам честотата на процесора и веднъж не мина стойност над 4.12GHz, а в CPU-Z не минаваше над 4149MHz. Това нормално ли трябва да е или?

П.П Забелязах, че всичко свързано с процесора е на 'Auto', така че може би има какво още да се пипне 😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай Hwinfo за мониторинг що се касае до бууста на ядрата.  Можеш с PBO на enable да опиташ при ауто волтаж да добавиш +100-200Мхц да кажем и да видиш дали ще имаш подобрение тогава.  Би трябвало настройките да са на също място където избираш Auto/Enable.

За да не съм съвсем извън темата:

i7-8700K - 5.2GHz , 1.35V, G.skill 3733Mhz - 16-16-16 , 1.35V

Резултат

------------------------------

Тествах и паметта на 4000Мхц при същите тайминги 16-16-16-  само че при 1.45V , но ми даде малко по-нисък резултат. Нямам идея защо. На същата честота и тайминги   с Айда64 също съм леко на долу , докато на Performance test9  се усеща подобрение .  Луда работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Няма тема за cinebench, ама този резултат някой правил ли го е? Малко клок на Ryzen-а и счупи bench-а :)

https://drive.google.com/open?id=15F5qHfpA5FqvcfdNDR96Vrdml2awzxa4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам резултата , по-скоро Xeon-a  трябва да е на 1/3 от цената на твоя. Говорил съм с банката, ще тегля ипотечен кредит. Пази ми го 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, за момента е наличен, но нищо не обещавам :)

Нещо се бъгна бенчмарка, изтеглих го, но ми заби машината, рестартирах, продължи тегленето някъде от средата на файла мениджъра и уж го изтегли без проблеми. След това, като го разархивирах, даде грешка. Пуснах го, стартирах теста, пак даде някаква грешка без да тръгне и директно ми "изплю" този резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Дъртия" i7-6700K с умерен клок на 4.5Гхц все още държи фронта и показва много добър single core performance . Пуснах му един тест с  рам памет 2х16Gb G.Skill RipjawsV 2933mhz 14-14-14,  1.35v. Паметта заводски е на 3200Мхц Cl14-14-14 , но калпавото ми дъно не може да зареди XMP коректно.  Странно защо същата памет на b350 tomahawk и X370 master SLI няма проблеми със зареждането extreme memory профила.

1245
Single-Core Score
4889
Multi-Core Score

по-подробно ТУК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

i5-6600K - 4.5Ghz /овърклокнат/, Рам G.Skill RipjawsV 2x8GB 3200Mhz 16-18-18- 1.35v.

1221 - Single-Core Score ;
4190 - Multi-Core Score;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, arseni1 написа:

5,3 сериозна работа е тоз 8700к

Или по-скоро е скалпиран + водица. ;) И напрежения над 1.4V.

П.П. То всъщност се вижда на шота. Надали Пепи капата е правил някакви манипулации по делидване и смяна на термичен материал. Операцията е елементарна, но не и за него.:cantbelieve:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е делидван, поставен е течен метал  . За комплексара Джордж обяснявам , 5.1гхц процесора е стабилен на 1.31v, на 4.8Гхц 1.25v За 5.3гхц обаче иска  1.40 в Биос и 1.41 според hwinfo , cpu-z.  Процесора е просто трепач . Бройката наистина е уникална. Джордж , да ти обясня ли сега как съм го тествал за стабилност и какви градуси държи с водното от подписа ??  Искаш ли доказателства за стабилност ? Да прикача ли и да те затапя тотално? 

На 5.1 вече приключих с тестовете , в момента продължавам на 5.3. На този етап смятам , че повече не си заслужава да напъвам процесора . Що се касае до безопасни волтажи , на моя 8700К това е тавана . Контролен въпрос ! Jorge , знаеш ли за 24/7 до колко са безопасните волтажи за мен? :))))))))) Искам професионално мнение .

Процеса по делидването найстина не е нищо особено . Само не разбрах къде пише , че трябва да го правя лично ?  Някакво задължително условие ли е , за да мога да пиша тук ? Искаш ли да делиднем с теб по едно процесорче , да те видим колко "по-добре" ще се справиш от мен ?След това ще сравним "работата ти "  с тази на момчето , което извърши манипулацията на моя 8700К. Та по въпроса , аз се възползвах от услугите на hardwarebg и мога да кажа , че пичовете там работят професионално . Исках най-доброто и го получих. Виждал съм резултатите от делид след работа на набедени майстори като тебе. Ефекта е "мацано дупе с тикви " .  Освен всичко друго, предпочетох да дам 35лв за делид , отколкото за delid tool ,  който никога повече няма ползвам в живота си. Ти за това ли си взе със запоена капачка ? Да се наслаждаваш на "прекрасните температури " ? :))))))))))

За градусите , няма какво да коментирам . На любимия блендер тест на Jorge , при 5.3гхц не минавам пиково 75-77градуса . Давам ти го като пример за да се ориентираш горе долу понеже виждам , че всичко ти е като в мъгла. На 5.1гхц не минавам 65  градуса .  Няма да коментирам какво беше положението преди делида. Ще го кажа само  с една дума: трагедия, типично в стил Интел. 

Jorge , Jorge . На колко години си та избиваш подобни комплекси ? Толкова злоба и ненавист в човек като теб рядко може да се види. Няма ли да пораснеш най накрая ? Знам отговора , просто си драскам за спорта . Лека вечер .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Delid не е кой знае каква философия да се направи. На стария ми Xeon E3-1230 v2 един ден се престраших, а и ми беше интересно - с макетно ножче и малко повече търпение се получи перфектно. Реално ефекта беше почти нулев, понеже не ми се занимаваше да слагам течен метал, а сложих MX-4, дори и не го залепих - закопчалката на сокета го държеше достатъчно здраво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според Jorge това е най сложната процедура и само той и неколцина хардуерни гурута биха могли да се справят  . Даже предлагам след като аз не съм я извършил лично, да не ми се зачита последния тест в geekbench , да ми изтрият поста и да бъда публично наруган . 😌 Трябва да си понеса последствията за това мое своеволие . Заслужавам го :))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, pepy86 написа:

Според Jorge това е най сложната процедура и само той и неколцина хардуерни гурута биха могли да се справят  . Даже предлагам след като аз не съм я извършил лично, да не ми се зачита последния тест в geekbench , да ми изтрият поста и да бъда публично наруган . 😌 Трябва да си понеса последствията за това мое своеволие . Заслужавам го :))))

Напротив. Написах, че процедурата е елементарна, но не и за теб. Явно четеш между редовете. А какво удоволствие получаваш от това да заплатиш услуга за премахване на капачката и смяна на термопроводима паста? И след това да пускаш тук резултати каква страхотна бройка 2-d hand си уцелил. Доколкото знам HWBG предлагат и услуга ''оувърклок'' след заплащане. Да се беше възползвал. А за това, че ги определяш като професионалисти...това е лично твое мнение, което естествено не е меродавно. Ако знаеше колко процесора са съсипали нямаше да пишеш подобни глупости. И въобще след като видиш и чуеш глупостите на собственика ти става чак неудобно. Излагация. 

П.П. Няма злоба, избиване на комплекси или нещо подобно. Просто няма как да подминавам фалша без последствия. И не ме цитирай повече. Не ми е приятно да комуникирам с лицемери.

Лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не те цитирам. Ти си човека , който го прави и се заяжда с мен . При положение , че нямаш нито аргументите нито потенциала да го правиш не си мисли , че ще те оставя току така.  Какво е твоето мнение за мен вече го разбрах . Завистта ти е повече от видна за всеки член на форума.  И да, гордея се с тази бройка , сам можеш да провериш  колко процесора правят едва 5Гхц при подобни волтажи . Ще продължа да споделям своите резултати и не възнамерявам да спирам просто защото ти си казал. За разлика от теб смятам , че поне с малко допринасям тук във форума . Освен това не парадирам със знания и не се бия в гърдите , че съм велик разбирач  като теб . Нищо подобно , уча се с всеки изминал ден и не го крия . Ти за толкова време явно не успя да разбереш какви са моите приоритети и какво ме влече.  Все тая. Казвам го искрено и приключвам темата . Желая ти здраве и повечко разум .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване