Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

Нищо лично - чисто спортен интерес - @Jorge, пусни резултати от твои o'c постижения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 660
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Нищо лично - чисто спортен интерес - @Jorge, пусни резултати от твои o'c постижения. 

Ако се разровиш ще видиш, че сегашната ми видеокарта е на 1-во място сред себеподобните си. Но това няма никакво значение. За пенсия като теб, която слага сърчица на откровени глупендери нямам нищо за споделяне. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Jorge написа:

За пенсия като теб, която слага сърчица на откровени глупендери нямам нищо за споделяне. 

Ти май искаш да ми даваш наклон на вятъра. Няма нищо да ровя - не ми показваш постижение на машина - значи си гол въздухар-лаладжия!  Можеш уеко да се пущаш по наклона.

преди 12 минути, Jorge написа:

За пенсия като теб

Тъп безсилен злобарлък лъха.

преди 13 минути, Jorge написа:

Ако се разровиш ще видиш

Аз не защитавам способности - твой ред ама явно ъъ.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, DarkEdge написа:

Тъп безсилен злобарлък лъха.

Еми не. Показвам ти тактично, че е време да си преразгледаш приоритетите. 

преди 12 минути, DarkEdge написа:

Няма нищо да ровя - не ми показваш постижение на машина - значи си гол въздухар-лаладжия! 

Ха-ха, покъртително. Много се засегнах и не знам как ще си легна тази вечер. Великият Павел от Русе ме смята за въздухар и лаладжия. Направо си захвърлям всички дипломи, зарязвам работа и започвам бизнес със замразени кокошки. А няма да ровиш, защото не знаеш къде, но въпреки това се пънеш като рак на бързей. В ляво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даа, явно само много дрънкаш! А насреща не показваш нищо . А да разравям за резултати на @pepy86 не е нужно. Просто трябва да мина на предходната страница най-много.

преди 9 минути, Jorge написа:

Великият Павел от Русе

Да съм ти давал разрешение да ползваш личните ми данни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, DarkEdge написа:

Да съм ти давал разрешение да ползваш личните ми данни?

Грешка ползваш да се чете като публикуваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Jorge написа:

Не се излагай!

Хич даже не се излагам - газиш в непозната за теб вода!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, да, забравих!:

преди 10 часа, Jorge написа:

За пенсия като теб

82571314_575047886411806_244776783268806656_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ohc=M9b85xbCfsIAX9wreI4&_nc_ht=scontent-otp1-1.xx&oh=668ff7d8fa1d8374986f7af665ec03a4&oe=5E9865A1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DarkEdge въобще не се впрягай , този драскач не заслужава и грам внимание.  Мислих да му го спестя , но като се замисля за това сме на това положение и някои индивиди като него  си позволяват всичко .

преди 18 часа, Jorge написа:

сегашната ми видеокарта е на 1-во място сред себеподобните си

Ще кажеш ,че от Асус са направили нещо феноменално с този модел 😀   Ако имаше повече опит с видео картите /особено топ моделите/ щеше да знаеш колко кекави са перките на въпросните ROG-ове и колко малка е вероятността да си изкарат гаранцията , особено ако се ползват по-интензивно.  Иначе ъпгрейда ти с тая карта е брутален 😁

За пенсия като теб, която слага сърчица на откровени глупендери нямам нищо за споделяне. 

Нали знаеш ,че по-глупав и комплексиран селяндур от теб във форума няма ?   Ако не го знаеш ,  заявявам го официално .  Аз пък много искам да ти сложа една друга емотиконка , но пък липсва в списъка. Явно е за +18 и са я спестили .  Впрочем имам извадка на личния си компютър с абсолютно всичките ти обиди и глупости написани както по мой адрес , така и спрямо други потребители на kaldata. Някой ден мисля да си направя труда да ги споделя.

А какво удоволствие получаваш от това да заплатиш услуга за премахване на капачката и смяна на термопроводима паста?

Удоволствието е да се насладя на топ бройка без да се ограничавам от температурите в следствие на дъвката под капачката , с която идва заводски.  Мислех , че не е трудно да се досетиш.

И след това да пускаш тук резултати каква страхотна бройка 2-d hand си уцелил. Доколкото знам HWBG предлагат и услуга ''оувърклок'' след заплащане. Да се беше възползвал.

Дори и да беше / а тя не е / тази секънд хенд бройка нали знаеш ,че пак струва двойно спрямо твоя процесор ? /за справка , купих си такъв на блек фрайдея от румънците за 296лв./.  Естествено , бързо го разкарах /по ред причини/.   Относно услугата овърклок не е зле да я ползваш ти , защото те видяхме колко беше в час за VCCIO и VCCSA напреженията.  Добре , че беше колегата Inno , та ти ги разясни.  Впрочем това е същия колега , който спря да пише във форума заради твоите обиди , простотии и нападки .  Жалко , защото ти си на светлинни години от него .

Ако знаеше колко процесора са съсипали нямаше да пишеш подобни глупости. И въобще след като видиш и чуеш глупостите на собственика ти става чак неудобно. Излагация. 

Да всъщност знам. Нито един. И съм убеден ,че моята информация е много по-достоверна. 

преди 17 часа, Jorge написа:

Направо си захвърлям всички дипломи, зарязвам работа и започвам бизнес със замразени кокошки.

Престани да парадираш с твоето образования във всеки свои пост , а вземи го докажи със знания и компетентни и адекватни постове тук във форума.  Ако ли не, бизнеса с кокошките си е оферта за вас господине!

И последно, няма да спра пиша във форума заради някакъв комплексиран хейтър , който е решил че тук няма място за други освен за някакви стари съфорумници и твои дружки.  Ако трябва ще отнеса бана , но няма да позволя да обиждаш или подиграваш някого, докато аз съм член този форум .  От една година не съм спирал да ти чета безумните постове. Вече ти го казах , в тях няма нищо градивно , а в 90% от случаите не си писал и нищо по темата . Това представляваш ти Jorge. Въздух под налягане !

Хубав ден на всички и се извинявам за отклонението с този пост . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, pepy86 написа:

DarkEdge въобще не се впрягай , този драскач не заслужава и грам внимание.  Мислих да му го спестя , но като се замисля за това сме на това положение и някои индивиди като него  си позволяват всичко .

Ще кажеш ,че от Асус са направили нещо феноменално с този модел 😀   Ако имаше повече опит с видео картите /особено топ моделите/ щеше да знаеш колко кекави са перките на въпросните ROG-ове и колко малка е вероятността да си изкарат гаранцията , особено ако се ползват по-интензивно.  Иначе ъпгрейда ти с тая карта е брутален 😁

Нали знаеш ,че по-глупав и комплексиран селяндур от теб във форума няма ?   Ако не го знаеш ,  заявявам го официално .  Аз пък много искам да ти сложа една друга емотиконка , но пък липсва в списъка. Явно е за +18 и са я спестили .  Впрочем имам извадка на личния си компютър с абсолютно всичките ти обиди и глупости написани както по мой адрес , така и спрямо други потребители на kaldata. Някой ден мисля да си направя труда да ги споделя.

Удоволствието е да се насладя на топ бройка без да се ограничавам от температурите в следствие на дъвката под капачката , с която идва заводски.  Мислех , че не е трудно да се досетиш.

Дори и да беше / а тя не е / тази секънд хенд бройка нали знаеш ,че пак струва двойно спрямо твоя процесор ? /за справка , купих си такъв на блек фрайдея от румънците за 296лв./.  Естествено , бързо го разкарах /по ред причини/.   Относно услугата овърклок не е зле да я ползваш ти , защото те видяхме колко беше в час за VCCIO и VCCSA напреженията.  Добре , че беше колегата Inno , та ти ги разясни.  Впрочем това е същия колега , който спря да пише във форума заради твоите обиди , простотии и нападки .  Жалко , защото ти си на светлинни години от него .

Да всъщност знам. Нито един. И съм убеден ,че моята информация е много по-достоверна. 

Престани да парадираш с твоето образования във всеки свои пост , а вземи го докажи със знания и компетентни и адекватни постове тук във форума.  Ако ли не, бизнеса с кокошките си е оферта за вас господине!

И последно, няма да спра пиша във форума заради някакъв комплексиран хейтър , който е решил че тук няма място за други освен за някакви стари съфорумници и твои дружки.  Ако трябва ще отнеса бана , но няма да позволя да обиждаш или подиграваш някого, докато аз съм член този форум .  От една година не съм спирал да ти чета безумните постове. Вече ти го казах , в тях няма нищо градивно , а в 90% от случаите не си писал и нищо по темата . Това представляваш ти Jorge. Въздух под налягане !

Хубав ден на всички и се извинявам за отклонението с този пост . 

Млади момко, тъй глупав и неграмотен...нали те помолих да не ме цитираш повече?! Пиша ти за последно преди да те блокирам, защото търпението ми се изчерпа. 

1. Мисля, че имам дооста по-голям опит от теб с графични карти. Пък били те нисък, среден или висок клас. Досега проблеми с перките на която и да е карта, произведена от Asus не съм имал. Също така не съм имал случай на гаранционно събитие в този аспект. 

2. За обидите към други потребители - прав си. Но абсолютно никога не са били неоправдани. 

3. Удоволствието е да си направиш всичко сам. А не някой да ти свърши 2/3 от работата, а ти да се похвалиш след това с постижения, които не би постигнал без чужда намеса.

4. Относно ''колегата'' inno - нито веднъж не отговори на мой въпрос свързан с хардуера. Нито веднъж. 

5. Не мисля, че твоята информация е по-достоверна. Защото се занимавам с хардуер много преди разни смехурковци като Кирчо, Ники, Тони и Тодорчо. 

6. Никъде не съм парадирал с образование. Е, все пак съм доволен, че не съм военен пед@л. 

7. Никъде не те призовавам да спреш да пишеш тук. Призовавам те да спреш да пишеш глупости!

П.П. И понеже не съм лицемер като теб няма да ти пожелая...

Чао. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

т.1 Нямаш повече опит. Когато пуснеш в мината десетки карти да работят 24/7 , /ъндърволтнати + постоянно работещи перки на 50-60% с продължение на години/ и точно асусите първо ти изгърмят гаранционно заради смотаните перки , тогава ми давай пример.  Щото професоре над 50% от 1080ti /1070ti/ моделите на ROG StriX са болни от тоя проблем. Ама за ежедневно ползване и 1 час работа под товар в седмицата няма как да знаеш подобни неща.

т.3 Ако за теб кефа идва да изградиш даден билд , за мен идва в това да тествам неговите възможности. Толкова ли си бавен , че не можеш да го схванеш или трябва да ти обясня като на бавно развиващ се ? По сложно е да се овърклокне и да се достигне стабилност на системата / рам , процесор/ като изцедиш максимума от нея / в рамките на разумни волтажи/ , отколкото да свалиш една капачка и да мацнеш с паста/течен метал.  Голямо удоволствието и майсторлък , няма що.  Евала ти за образованието!  Ти за това не даде адекватен отговор на Inno , щото си нямаш и на идея кое напрежение за какво е. Не случайно ти напомних за този ваш спор.  Ще ти дам и друг пример . В една друга тема с  видео карта AMD Radeon XFX 480 се правеше също на професор , а не видя проблема който се виждаше от самолет. 1.30-1.35v от къде да знаеш ,че са овъркил за нея.  А момчето ти беше плеснало шот от Hwinfo след товар .  Ама нали си "образован" , то в това да гледаш некви волтажи няма удоволствие. Писах какъв е проблема на момчето и го предупредих. След седмица -две му изгоря картата. А сега си спомни ти какви малоумни съвети му даваше . ''Големия професор".  И още и още примери ще ти давам. Защото тепърва ще продължаваш да се  излагаш .    

т5 Причината да ги мразиш мисля е съвсем различна и не е зле да я споделиш , а не да се правиш на ощипана гарга и да ги плюеш при вся възможност.

преди 1 час, Jorge написа:

6. Никъде не съм парадирал с образование. Е, все пак съм доволен, че не съм военен пед@л. 

т.6 Тук няма да ти отговоря както заслужаваш . Няма да си позволя да падна на твоето примитивно ниво .  Понеже си абсолютна мишка , ти споменах че си водя статистика и сортирам всичките ти изцепки.  Ще послужат в един момент където е необходимо.  

Блокирай ме докато ти е време. Приятелски съвет.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ryzen 7 2700 - 4Ghz , Corsair Vengeance 2x8Gb 3200Mhz - 16-20-20-1T, 1.4v

1036 - Single-Core Score
6989 - Multi-Core Score

По-подробно тук!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, pepy86 написа:

Ryzen 7 2700 - 4Ghz , Corsair Vengeance 2x8Gb 3200Mhz - 16-20-20-1T, 1.4v

1036 - Single-Core Score
6989 - Multi-Core Score

https://browser.geekbench.com/geekbench2/2682879

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Alletheya написа:

Обърна ли внимание , че аз тествам с geekbench 5 , a ти ползваш много стара версия - geekbench 2 ? Резултатите между различните версии на тества изобщо нямат база за сравнение. Пример: резултат с r7 1700  geekbench 4 - CPU на сток тук!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edit:

Ryzen 7 1700 - 3.9Ghz , Corsair Vengeance 2x8Gb 3200Mhz - 16-20-20-1T, 1.4v

998 - Single-Core Score
6600 - Multi-Core Score

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pepy86 написа:

Обърна ли внимание , че аз тествам с geekbench 5

Да , ето  резултат и със вашият тест. Не ми се ъплоудва иначе.This test is so BS anyway.  it doesn't relate to anything meaningful anyway.

111.jpg

222.jpg

333.jpg

444.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Страхотни тайминги има DDR2 - 5-5-5-15 :)

Нормално. Виж на каква честота работи тази DDR2. С нарастване на честотата нарастват и ''таймингите''.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i5-6400 в комбинация с 2x16GB RipjawsV 2933Mhz

910 - Single-Core Score
3075 - Multi-Core Score

По-подробно тук!!!

-----------------------

8700K @ 5.2Ghz , само че с памет на 3866Мхц ми дава по-висок мулти кор резултат спрямо 5,3клок и 3733Мхц памет /при същите тайминги 16-16-16-39-380-2Т/.

1452 -Single-Core Score
7887 - Multi-Core Score

По-подробно тук!!!

Снимка

-   -   -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  

тест и на версия 4.4.1.  /с горните настройки 5.2Гхц + 3866Мхц/     По-подробно тук!!!  

Снимка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последен напън с омазаната боза :

8700K @ 5.3Ghz , само че с памет на 4000Мхц 16-16-16- 2Т

1485
Single-Core Score
8112
Multi-Core Score

По-подробно тук!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i9-9900К - 5.1Ghz , TridentZ 4x8GB 4000Mhz 16-16-16- 2T.  Geekbench 5:

1430 - Single-Core Score
9646 - Multi-Core Score

По-подробно тук!!!

И тука ми почва сериозната чуденка , да си оставя ли делиднатия 8700К или да мина на този звяр ? 😭  За целта почвам тестове и в игрите и ще преценя на трезво като ми отмине първоначалния ентусиазъм :)

Иначе , хубава бройка. 5Гхц - 1.25V в Биос и 1.264V според Hwinfo.  Max Temp = 78градуса по време на тестовете. По време на игри варира 50-65градуса.  

5.1Ghz отивам вече на 1.35V. Градусите са около 85 максимални. За 24/7 мисля това е максимума за моя кулер от подписа. Отлична бройка , с  неочаквано добри температури.

Geekbench 4 :   По-подробно тук!!!!!

Geekbench  5.1Ghz 1.35V.jpg

Geekbench4  5.1Ghz 1.35V.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, pepy86 написа:

i9-9900К - 5.1Ghz , TridentZ 4x8GB 4000Mhz 16-16-16- 2T.  Geekbench 5:

1430 - Single-Core Score
9646 - Multi-Core Score

pepy86, очаквах да важи нещо като "просто тройно правило". В смисъл цена/производителност.

i9-9900K струва 1000 лева, а моя Ryzen 3 1200 струва 100 лева. 

Ако райзена дава:

1006 - Single-Core Score

3269 - Multi-Core Score

то очаквах i9-9900K да даде, айде не 10 пъти повече но поне 2 пъти. Нещо от рода:

2000 - Single-Core Score

20000 - Multi-Core Score

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То е относително от софтуера, който се ползва. Примерно Cinebench 20 multi - Ryzen-а ти дава 1413 точки, i9-9900K - 4891 точки, което е над 3 пъти по-голяма производителност. И нали се сещаш, че 3 или повече твои процесора няма как да ги подкараш едновременно, така че да направят производителността на i9-9900K.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Raze написа:

То е относително от софтуера, който се ползва. Примерно Cinebench 20 multi - Ryzen-а ти дава 1413 точки, i9-9900K - 4891 точки, което е над 3 пъти по-голяма производителност. И нали се сещаш, че 3 или повече твои процесора няма как да ги подкараш едновременно, така че да направят производителността на i9-9900K.

Това е така, но защо цената не е 3-4 пъти повече, а е 10 пъти?

П.П. Сега ми стана интересно и се загледах за сравнение с i9-9900K. Rayzen 7 3700X за 725 лева дава почти същите резултати в Cinebench 20 като i9-9900K, който е 1150 лева. AMD яко удариха Intel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване