Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

ето как се представи лаптопчо 

Acer aspire 5536G на три години и половина - 2076 точки.

Operating System Microsoft Windows 7 Home Premium (32-bit) Model Acer Aspire 5536 Processor AMD Athlon X2 QL-64 @ 2.10 GHz 
1 processor, 2 cores Processor ID AuthenticAMD Family 17 Model 3 Stepping 1

Ето и линк надявам се да е видим - http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466391

Какво го жалиш този семпрон!? я го клокни малко.

Що не пробваш да го отключиш, дъното не поддържали подобни екстри?

Редактирано от trial version (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 660
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Мислиш, че не съм пробвал да го отключа ли ? Дъното поддържа отключване. Ама пустиняка не ще и не ще. Уж ми показва че е отключен процесора, но като зареди уина и същата работа. Може би съм попаднал на кофти бройка (има и такива дето не се отключват успешно). Клок не мисля да пробвам със сегашния охладител, че му нямам доверие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето как се представи лаптопчо 

Acer aspire 5536G на три години и половина - 2076 точки.

Operating System Microsoft Windows 7 Home Premium (32-bit) Model Acer Aspire 5536 Processor AMD Athlon X2 QL-64 @ 2.10 GHz 

1 processor, 2 cores Processor ID AuthenticAMD Family 17 Model 3 Stepping 1

Ето и линк надявам се да е видим - http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466391

А ето и настолния: 6742 точки 

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466524

Operating System Microsoft Windows 7 Ultimate (64-bit) Model Generic Processor AMD Phenom II X4 B55 @ 3.44 GHz 

1 processor, 4 cores Processor ID AuthenticAMD Family 16 Model 4 Stepping 3 Processor Codename Deneb Processor Package Socket AM3 (938)

Редакция: Програмата не разпознава коректно честотата на процесора.

При първия тест честотата беше 3,2 и получих -  6742 точки

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466543

направих втори тест с лек овърклок 3,6 - 7233точки

Редактирано от trial version (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение 

Tова е 32 битов тест, и леко се съмнявам в сравнимостта на резултатите. За 64 битовия тест искат пари, което е тъпо. 

Редактирано от Пакет 23 лева интернет (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш, че не съм пробвал да го отключа ли ? Дъното поддържа отключване. Ама пустиняка не ще и не ще. Уж ми показва че е отключен процесора, но като зареди уина и същата работа. Може би съм попаднал на кофти бройка (има и такива дето не се отключват успешно). Клок не мисля да пробвам със сегашния охладител, че му нямам доверие.

Процесора ти не може да се отключва. Поне така гледах вчера.

В същност може но само ако е ядро Regor и е отбелязано на капачката му "AEXXXXXX"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На дъна Асрок с функция UCC имам няколко успешно отключени бройки семпрон 140 и 145. 

Чудесни бюджетни процесори, студени и носещи на овърклок дори с боксовото охлаждане. 

Вярно че им мина времето но преди 2-3 години си бяха голяма далавера за 60лв дву ядрен процесор никак не беше зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора ти не може да се отключва. Поне така гледах вчера.

В същност може но само ако е ядро Regor и е отбелязано на капачката му "AEXXXXXX"

Могат, могат...

Я прочети тук. Някои са успели да си ги отключат, но зависи от бройката може би (партидата). Аз поне знам че тези процесори са всъщност дефектни Атлони, които след производство се ребрандират като едноядрени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Могат, могат...

Я прочети тук. Някои са успели да си ги отключат, но зависи от бройката може би (партидата). Аз поне знам че тези процесори са всъщност дефектни Атлони, които след производство се ребрандират като едноядрени.

Хубаво успей и ти. Аз съм ги чел тези неща защото скоро ще обновявам и пуснах отделна тема в която започнаха да ми обясняват колко съм бил тъп, и колко смотано ми било захранването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1467312

Acer AO722

Section Description Score Geekbench Score Geekbench 2.4.0 Tryout for Windows x86 (32-bit) Integer Processor integer performance 1201  Floating Point Processor floating point performance 1362 Memory Memory performance 1124 Stream Memory bandwidth performance 1350 Result Information Upload Date December 30 2012 02:37 PM Views 2 System Information   Acer AO722 Operating System Microsoft Windows 7 Professional (64-bit) Model Acer AO722 Processor AMD C-60 @ 1.00 GHz 
1 processor, 2 cores Processor ID AuthenticAMD Family 20 Model 2 Stepping 0 Processor Codename   Processor Package Socket FT1 BGA L1 Instruction Cache 32 KB x 2 L1 Data Cache 32 KB x 2 L2 Cache 512 KB x 2 L3 Cache 0 KB Motherboard Acer JE10-BZ Northbridge AMD ID1510 00 Southbridge AMD SB800 40 BIOS Acer V1.08 Memory 4096 MB DDR3 SDRAM 532MHz

Geekbench Score 1256

Редактирано от zlinaka (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето и моя:
http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1469091 под linux 4261 точки
http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1469050 под windows 3566 точки
както се вижда линукса мачка...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е интересна, само че без да е ясно какъв е математическия апарат зад тази програма и алгоритмите по които се смята това е просто число, изсмукано от пръстите. Ако обърнете внимание н други подобни програми ще видите че там се описва подробно алгоритъма, даже има сорсове, които да се проверят и приложат

Съжалявам за късното включване.

Като цяло, избрах GeekBench поради две причини:

• Световно признат. Виждал съм да се използва в многоуважавани ресурси. 
  • Междуплатформеност.

Както се вижда, GeekBench е всъщност компилация от различни методи, като CPU Blowfish, Mandelbrot, LU Decomposition и други. Има няколко секции - Integer, Floating Point,  Memory и Stream. Първите два касаят процесора, другите - паметта. Срещу всеки вид тест си има резултат в съответната мерна единица. Въз основа на този резултат, GeekBench определя колко точки да даде. Явно при Blowfish(multi-core), 199MB/s се равняват на 4867 точки. Защо точно толкова? Ние именно това не знаем, а и аз лично не успях да намеря отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за късното включване.

Като цяло, избрах GeekBench поради две причини:

• Световно признат. Виждал съм да се използва в многоуважавани ресурси. 
  • Междуплатформеност.

Както се вижда, GeekBench е всъщност компилация от различни методи, като CPU Blowfish, Mandelbrot, LU Decomposition и други. Има няколко секции - Integer, Floating Point,  Memory и Stream. Първите два касаят процесора, другите - паметта. Срещу всеки вид тест си има резултат в съответната мерна единица. Въз основа на този резултат, GeekBench определя колко точки да даде. Явно при Blowfish(multi-core), 199MB/s се равняват на 4867 точки. Защо точно толкова? Ние именно това не знаем, а и аз лично не успях да намеря отговор.

добре, blowfish, но върху какви данни се прави криптирането, колко паса, колко големи данни?

Манделброд - коя формула, с какви координати, щото фракталии много?

LU Decomposition - добре, системи уравнения, колко е голяма матрицата, какви са коефициентите?

Просто ме подразни тази почти пълна липса на информация за тези неща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-късно ще кача и бенч от настолния компютър . Ето как се представи лаптопа : 

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1470743 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1470689 е тоя и моя това е на лаптопа слабо е по-късно ще кача и на компа !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.primatelabs.com/geekbench/doc/benchmarks.htmlдобре, blowfish, но върху какви данни се прави криптирането, колко паса, колко големи данни?

Манделброд - коя формула, с какви координати, щото фракталии много?

LU Decomposition - добре, системи уравнения, колко е голяма матрицата, какви са коефициентите?

Просто ме подразни тази почти пълна липса на информация за тези неща :)

Всъщност има малко по-подробно описание за тестовете тук. Пише си за всеки тест в съответната секция(integer, floating point, memory, stream). Не е с желаната детайлност, но е нещо. Някъде другаде из Мрежата може да има и по-акуратно описание на софтуера.

За тези, които се доверяват на GeekBench, моля пишете и точките, заедно с хипервръзка към резултата.

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1471547

за 32-битов тест - толкоз 3069.

post-329678-0-56396800-1356955674_thumb.

Редактирано от ScD (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие за хипервръзка не сте ли чували? Защо трябва да цъкам върху всеки линк, за да отварям амнайсет пъти тоя сайт?

Една идея от мен за това, как да организирате нещата си. Първо, инсталирате си програма за снимане на десктопа от рода на Fast Stone Capture. След това си вземате някакво уеб пространство, където си качвате снимките автоматично при скрийншот на десктопа. В същото време копирате и линка си в клипборда. става за 5 секунди и линкът вече е публикуван примерно тук. После му слагате хипервръзка и към сайт, където е цялата или истинската информация. Пример в предния ми пост. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето бенч от настолни компютър http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1473584 . Не мога да направя тест в 64 бита иска платен лиценз. И ми дава грешка по време на теста като съм овърклокнал процесора .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен http://prikachi.com/images.php?images/959/5683959W.jpg

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване