Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/15619246

Но нещо не ме кефи тоя боклук. По някаква причина продължава да смъква честотите, дори когато са му напълно спрени енергоспестяващите функции. И да, грее и като печка също при тези честоти.

Коя е така да се изразя безопасна температура за него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 660
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Клока го направих на 4.4 при 1.25 волта. сега държи между 60 - 70 при товар.

NH-D14 е все пак охладителя. Не виждам с какво повече да го сменя :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или е по-лесно на боклука, и да заделям от заплати за един ryzen. То вече е обсъждана тази тема, и са избрани частите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, killchain написа:

Извинявай, ти какво точно очакваш от 9-годишен процесор? Според мен си се държи прекрасно за възрастта си.

Ти май не разбра въпроса? Въпроса е при изключени всички енергоспестяващи функции, че вместо да държи максимална честота, те все пак работят,  че при изключено от биоса турбо, то все пак остава активно. И такива ти други неща, процесора от подписа ми също е на 7-8 години, но там тези неща не са ми били проблем.

Да работи, но дразни, а и бая нагрява което е другото а това не се касае до възрастта му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Едно служебно лаптопче:

5550

Сисадмина ми е ограничил плановете за захранването(ясно защо😄) и това е леко слаб резултат, но пак да се види какво могат 10-те на Интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Jorge написа:

Едно служебно лаптопче:

5550

Сисадмина ми е ограничил плановете за захранването(ясно защо😄) и това е леко слаб резултат, но пак да се види какво могат 10-те на Интел.

До колко boost-ва при товар на всички ядра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, killchain написа:

Не знам. Нямах време да се занимавам с тестове, а и няма да го направя вероятно. Ползва се за работа. Пуснах G5 ей така от куртоазия. Иначе повече от 95 градуса не е вдигал.;) Щеше да ми обели кожата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Jorge написа:

Нямах време да се занимавам с тестове, а и няма да го направя вероятно.

за какво да тестваш,  то си е загуба на време 😁😁 Важното , е че после ще раздаваш съвети на базата на  ''натрупания опит''.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Jorge написа:

Едно служебно лаптопче:

5550

Като го гледам е долу-горе като Ryzen-а в моя. Като сметнем разликите в ядрата и захранващите планове, естествено.

Правилно ли виждам,че струва 3000 евро тази машинка? Не е зле.... :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, killchain написа:

Все пак намерих малко време да видя как са нещата, за да ти отговоря. При G5 всичко минава на 4.3 на всички ядра. При Блендер(и то само на сцената с BMW веднага тротват поне 3 от ядрата и честотите падат до към 3.0GHz. Градусите успешно се покачват до 100 по целзий. Имай предвид, че лаптопчето е ограничено до балансиран план + някои други неща. Сега разбирам защо сисадмина го е направил. Ако трябваще да бууства до 5GHz, макар и само на ядро щеше да стане пожар. Общо взето голямо разочарование от към процесор. Инак дисплейчето радва, както и Т1000. 

Лека вечер!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/15714011

Най-накрая след доста премеждия вече работи това чудо на техниката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Росен Р. Александров написа:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/15714011

Най-накрая след доста премеждия вече работи това чудо на техниката

Роска, изтегли си все пак актуална версия на теста. Примерно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Jorge написа:

Роска, изтегли си все пак актуална версия на теста. Примерно...

Имам я, платил съм си лиценз и за 4 и за 5. Но по навик пускам тест от 4та.

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/3437938

ето от новата версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

ASUS TUF A15 FA506II , с процесор Ryzen 5 4600H  с 2х8GB 3200Мхц  /определено е с калпаво охлаждане това лаптопче/ .

1126 - Single-Core Score
5956 - Multi-Core Score

Снимка

Линк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, pepy86 написа:

ASUS TUF A15 FA506II , с процесор Ryzen 5 4600H  с 2х8GB 3200Мхц  /определено е с калпаво охлаждане това лаптопче/ .

1126 - Single-Core Score
5956 - Multi-Core Score

Снимка

Линк

С каква карта е и колко вдига на температура?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата е gtx 1650Ti 4GB , температурите при нея са в нормите /поне спрямо теста на Heaven/ . Процесора обаче грее сериозно . Cinebench R20 , R15 си достига с лекота 80-90градуса .  На Aida 64 CPU + FPU , Cash , Memory си удря 94градуса.  За ~1260лв + добавена към тази сума 2-ра плочка 8ГБ на 3200Мхц и удължена гаранция към румънците на общо 4години , става лаптопа.  Общо взето цената и факта , че само жената ще го ползва , бе основната причина да си затворя очите за негативните ревюта и да го купя.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя впечатление , веднага след като го тествам по-обстойно . 

Ето още няколко резултата с процесорчето: ryzen 5 4600H:

Performance Test 9

Cinebench R20

Cinebench R15

Cpu-z

От видео картата gtx 1650 Ti:

Heaven

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи му задължително Armoury crate и го сложи на турбо. Ще ти пръсне тъпанчетата но моя не минава 84-85 градуса в гейминг. За браузване и писане на код примерно тихия режим а за гейминг със слушалки турбото. Средния поне според мен е нито-нито. За леките задачи вие а за тежките грее...

Иначе за тези пари няма как да получиш такава скорост и в случая по изключение Асус са виновни а не АМД за недостатъците. Процесорите ,за това ,което могат , направо са си супер.

Ползвайте го със здраве. Моя седи до мен затворен откакто съм се прибрал от България. А де факто е по-бърз от деска ми. 4800Н>R5 1600 и 290X<2060.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря Томи , ще послушам съвета ти и за Armoury crate .  Относно процесорчето , като производителност съм повече от впечатлен.  Не , че жена ми ще го оцени , но поне като сравнявам резултатите му , АМД определено са се справили отлично .  Айде , чакаме утре с интерес и представянето на zen3 . Отдавна се каня да пенсионирам 8700К и да го забутам в компа на село :) Да видим дали новата серия ще оправдае очакванията ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.10.2020 г. в 19:52, pepy86 написа:

Айде , чакаме утре с интерес и представянето на zen3 . Отдавна се каня да пенсионирам 8700К и да го забутам в компа на село

Понеже те си го казват ''The Best Of The Best"(или най-добър във всичко визирайки не само чиста производителност, но и игрова)...цените логично са Up. Което няма да се хареса на много хора. От чутото от мен разбирам следното:

- повишени честоти(леко)

- повишено IPC(доста, 19%) спрямо предходните процесори

- лека промяна в архитектурата(модулите и кеша), което всъщност води до значителното повишение на IPC

- запазване на типа връзки(12nm ли беше...) IO Die

- от горното следва, че отново ще се подбират определени китове памети за върхово представяне

- консумацията се запазва

- при излизането на 5-ти ноември няма да има нови чипсети(570 ще са вървежни, 470 ще чакат обновяване януари '21)

Друго не ми направи впечатление. Трябва да се изчакат "независими тестове" около 5-ти ноември, за да видим с колко послъгват от АМД на места. Както всички останали. Аз очаквам добри процесори, но не нещо запомнящо се за последните години. В игри отново ще изостават леко(което много хора въобще не ги интересува). 

"Дерзайте пичове" е казал великият Сан Антонио...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване