Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

• Отговори 660
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 20 минути, Jorge написа:

Благодари ти човека.😀

Помислих да не е някаква настройка в бенчмарка, която съм изпуснал.

Не ги зная всички начини за изразяване на благодарност :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Не разбирам много английски, особено цифрово-буквените съкращения :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Tommygun за моето дъно вече имам BIOS за Ryzen 5xxx, но засега процесор няма да ъпгрейдвам:

https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp#CPU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Raze написа:

@Tommygun за моето дъно вече имам BIOS за Ryzen 5xxx, но засега процесор няма да ъпгрейдвам:

https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp#CPU

Браво на Asrock. Мислех че ще се мотаят до януари.

И за моето дъно е излязло, но смятам че цените на новите процесори са почти двойно по-високи от тия на предната серия, а производителността не е двойно по-висока а е някъде около 20%.

QkxwAKF.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[email protected] Изцяло на сток честоти + 2x8GB Team Group 3200Mhz CL16 .

1422 - Single-Core Score
8989 - Multi-Core Score

Линк , Резултат !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

с по-добро дъно и клок:

[email protected] + 2x8GB ADATA XPG Spectrix D60G RGB 3200Mhz CL16 .

1425 - Single-Core Score
9413 - Multi-Core Score

Резултат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

2021-01-01_5600x_BOX.thumb.jpg.cb6b75b80c8b070f2ee23ff76af7b9cc.jpg

Бокс. Памет на 3 GHz със стандартния XMP  профил. 

И линка. Напоследък така оср*ха сайта, че човек не може да качи нормално снимка с нормално качество. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка.  Съветвам те да си поиграеш малко с Curve Optimiser-a . Задай като начало Negative - all core и започни от -10 като покачвай стойността докато достигнеш оптималните настройки.  Значително ще се повиши бууста ядрата както по време на синтетичен тест , така и по време на гейминг . Разликата е доста прилична спрямо дефолт настройките. PBO  за начало не го вдигай , Остави го на 0Мхц или най-много +25Мхц . При всички случай разлика освен в моментни стойности на честотата на отделно ядро няма да видиш .  Ако държиш все пак да видиш бууст на отделни ядра до 5Гхц , може да му зададеш и +50Мхц , но подобрение в перформънса няма никакъв .   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

определено страдам от факта , че моето дъно не пали с IF над 1800Мхц , но за сега го докарах с настоящиа биос за 24/7 със следните настройки:

Ryzen 9 [email protected] optimizer Negative -25 ; PBO+25Mhz
TridentZ 4x8GB 3600Mhz 14-15-14 , 1.408V

1695 - Single-Core Score
15730 - Multi-Core Score 

Link: 

xBaf56i.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... колега, не е лош сингъл :) 

- сигурен ли си че не те спира процесор за ИФ, че си е до бройка .. остави паметите на ~ 1.5 -1.55в да има въздух и бих пробвал малко нагоре vsoc до към 1.1-1.125, може без да се пипа vdgg напрежения, но там ще е с проба.. бих сложил обаче RTT на 0-0-5 че за стабилност са от значение

... една помощна таблица с настройки за различни поколения

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HKPVfDcFO-aieAOXHFQZp15rwWadbPTVDNgO8vtyDCM/edit#gid=509536383

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за таблицата. Тепърва ще си играя още с таймингите , едва днес ми остана повечко време от както взех процесора. Не съм сигурен за IF-a. Честно казано много хора без проблем пускат своите процесори на Curve opt. Neg -30 , че дори -35 . При мен дори на -25 не е стабилен.  Изобщо не мога да обвинявам нито  дъно , нито биос.  Напълно възможно такава да е бройката ми . Няколко колеги от  HWBG форума дори удрят резултати от ~1750+ на сингъл с Negative -30 . Това би било още по-добро постижение , но уви нямам шанс за сега. Дано просто биоса да ме лимитира, а не цпу-то.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

моя радост IF пали над 1800 , за сега 3866Мхц при 1933=IF е ОК , но тепърва ще ми трябва време да тествам стабилности и по стегнати тайминги . 

Както и да е, нарочно споделям резултат с предходните настройки, само че с версия 5.3.1 на Geekbench 5 .

Виждам , че дава разлика като точки , Сингъла се вдига при еднакви настройки с предния ми тест , но мултито малко падна .

1734 - Single-Core Score
15557 - Multi-Core Score'

TridentZ 4x8GB 3600Mhz 14-15-14 , 1.44V

HfcxbCg.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

още леко подобрение на сингъла и приключвам с тестовете с тези настройки на паметта:

TridentZ 4x8GB 3600Mhz 14-15-14 , 1.44V

1759 -Single-Core Score
15727 - Multi-Core Score

gV4IaWl.jpg

п.п. Не харесвам този тест защото е много зависим от процесите заден план. След чиста инсталация на Прозореца , винаги резултатите са по-добри ! На тоя етап нямам намерение да преинсталирам джама .
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Едно доста потентно процесорче с оглед цената, за която се предлага на БГ пазара. За 160/70 левчета е отличен избор, дори и за игри. Тествано с карти от ранга на 1080+. За съжаление тук в момента няма алтернатива от АМД на тази цена. Дъното е с включен BFB, който поддържа постоянни честоти от 4.2GHz на всички ядра, което от своя страна е чудесно:

Untitled 1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за момента не, но в предвид, че преди година и нещо (в края на ноември 2019) взех моя Ryzen 1600 AF за 175 лева с ДДС, все пак 6 ядра са > 4 :) Лакомията на прекупвачите няма граници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/6208547

Нищо не съм пипал все още освен да пусна XMP - и това за момента е със старата памет (16 GiB @ 2400 MHz CL14) и старата инсталация на Windows - явно наистина много се влияе от такива работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката killchain !

Влез в биоса от curve optimizer-a задай negative 20 . Спри всички активни програми и пусни теста на ново .  Моята бройка не е нещо особено, дали заради биоса , дали заради самото дъно , но над CO Negative 25 нямам никакъв шанс да я докрам стабилна. Независимо от това при Negative 20 бууста по време на синтетики като cinebench прилично се подобрява. С добро охлаждане ще държи без проблеми 4550 -4600Мхц на всички ядра. С U14S не съм напълно сигурен , че ще  го постигнеш , но това си зависи и от бройката ти до голяма степен .   Като пипнеш и паметта след това , ще видиш доста по солиден прираст не само в този тест , но и като цяло .

Важно уточнение, PBO при тези процесори не ти дава чак такъв прираст какъвто ще постигнеш с Curve optimizer настройките. Не се заблуждавай по високите честоти с PBO. Вярвай , дори в игрите нямаш предимство спрямо CO настройките .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, pepy86 написа:

Честито за придобивката killchain !

Влез в биоса от curve optimizer-a задай negative 20 . Спри всички активни програми и пусни теста на ново .  Моята бройка не е нещо особено, дали заради биоса , дали заради самото дъно , но над CO Negative 25 нямам никакъв шанс да я докрам стабилна. Независимо от това при Negative 20 бууста по време на синтетики като cinebench прилично се подобрява. С добро охлаждане ще държи без проблеми 4550 -4600Мхц на всички ядра. С U14S не съм напълно сигурен , че ще  го постигнеш , но това си зависи и от бройката ти до голяма степен .   Като пипнеш и паметта след това , ще видиш доста по солиден прираст не само в този тест , но и като цяло .

Важно уточнение, PBO при тези процесори не ти дава чак такъв прираст какъвто ще постигнеш с Curve optimizer настройките. Не се заблуждавай по високите честоти с PBO. Вярвай , дори в игрите нямаш предимство спрямо CO настройките .

Мерси! Тепърва ще си играя, вчера го сглобих, но имам доста добри първи впечатления - export на няколко хиляди снимки в Lightroom ми даде почти три пъти по-кратко време от 5820 @ 4.2, Far Cry 5/New Dawn стои залепен на 59-60 FPS на 1440p. Чудех се дали няма да ме е яд, че не съм скочил директно на 5950X, ама засега не ме е :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, pepy86 написа:

Привет ! Понеже от известно време се колебая за купуването на дънна платка с чипсет B550 и съм разглеждал доста от моделите искам да попитам доволен ли си от функциите и представянето на твоя модел ? Преди години определено не ми харесваха биосите и опциите в менютата на MSI . В този ред на мисли може ли да се каже, че има значително подобрение в настройките и функционалността на новите модели ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствения минус , който мога да изтъкна на този MSI е липсата на Clear CMOS бутон . Първоначалните биоси при некоректно зададени настройки на паметта (IF , честоти , тайминги), следва черен екран и освен clear cmos , друго не помага.  Врми-те са брутално хладни , няма никакви проблеми дъното с процесор от класа на 5900Х .   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.01.2021 г. в 19:49, killchain написа:

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/6208547

Нищо не съм пипал все още освен да пусна XMP - и това за момента е със старата памет (16 GiB @ 2400 MHz CL14) и старата инсталация на Windows - явно наистина много се влияе от такива работи.

Едно тестче с MP600 ще пуснеш ли? Не знам само как се казваше темата за тези неща.

преди 7 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

В този ред на мисли може ли да се каже, че има значително подобрение в настройките и функционалността на новите модели ?

Зависи с какво сравняваш. През последните 5 години не съм видял промяна в интерфейса на BIOS при MSI, а за функционалност - зависи, но повечето среден клас са с такава на висок.

преди 7 часа, pepy86 написа:

Единствения минус , който мога да изтъкна на този MSI е липсата на Clear CMOS бутон

Това няма как да е минус, освен от естетична гледна точка. Нали при такава нужда пак отваряш кутията и натискаш бутона. Дали ще натиснеш бутон или ще окъсиш пиновете на джъмпера е все тая. А и съвременните такива са с 2 пина, а не с 3, на които да местиш щифта. Би било минус, ако ползваш втора графична карта, защото тогава тя ще покрива батерията, както и джъмпера, който се пада точно под нея, но такива ситуации вече са рядко срещани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване