Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим бенчмарк с GeekBench.

Виж решението Разрешен от pepy86,

Препоръчан отговор

повечето съвременни платки изкарват clr cmos на задния панел и нищо не трябва да отваряш..при мен е така, при killchain също

-killchain, ще ти подхождат едни хубави памети

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 660
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 31 минути, arestant написа:

повечето съвременни платки изкарват clr cmos на задния панел и нищо не трябва да отваряш..при мен е така, при killchain също

-killchain, ще ти подхождат едни хубави памети

Знам, знам, чакам да се вредя за 3600 CL16 b-die - и то нещо с ниски радиатори, че ако сложа 4 и са високи, вентилаторът на Noctua-та ще опира в първия модул. Миналата седмица като исках да поръчам, нямаше от това, което си бях харесал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, arestant написа:

точно това ме дразни , постоянното сваляне на капака за да нулирам.  Не , че не си вързах ресет бутона на кутията за CMOS-a и сега проблем нямам , но някак си побългаряването не подхожда на подобна дънна платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 2 часа, Tommygun написа:

@pepy86, kak e  6800ХТ? Доволен ли си като скорост и температури?

Томи , имам картата от едва 3 дни. За това време мога да кажа, че съм впечатлен. Тепърва ще я мъча допълнително, най вече да направя сравнение при игрите за какво иде реч.  Картата е доста тежка и масивна. PowerColor си е чист референтен дизайн , но определено АМД не са жалили матРиал по не я :) . От към градуси , с къстъм фан крива /сходна с тази на моатя rtx 3080 Evga XC3 Ultra/ докарва същите градуси при гейминг спрямо нвидията , но с тази забележка , че ползвам  Евгата ъндърволтната на 0,9V при 1950Мхц за 24/7 .  Като шум , са на кантар /даже една идея по тиха ми се вижда АМД-то/.   Като клок едва снощи успях да пусна 10-тина теста , но успях да докарам ядрото да бууства стабилно до 2600Мхц на тестове като Fire strike , Time Spy и няколко заглавия , които съм приложил по-долу.  С паметта ще се занимавам тепърва да я мъча , но май нямат голям потенциал тия карти .  Както и да е. Както винаги АМД на места избухват , на други падат от НВ .

За РТ не коментирам , там е ясно къде отива предимството.

Ето няколко бързи сравния на моята щайга , с еднакви настройки на паметта и процесора .

RX 6800 XT  /core~ 2300-2600; memory: stock/

Fire strike

Fire Strike ULTRA

Time spy

Time Spy Extreme

AC Oddissey :  FHD

AC Oddissey :  1440p

SOTR: FHD

SOTR  :   2K

AC Origins 1440p

Far Cry 5 :    1440p

Evga RTX 3080 XC3 Ultra /core~2085; memory+850/900; Perormance драйвер/

Fire Strike , тук пазя само резултат на сток честоти

Fire strike ULTRA

Time Spy

Time Spy Extreme

AC Oddissey:    FHD

AC Oddissey :    1440p

SOTR:    FHD

SOTR  1440p

AC Origins :     1440p  

Far Cry 5 :   1440p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Jorge написа:

Хайде за Томи малко по-подробно: твоите хора...

Видях го днеска че изпищя телефона, ама още не съм го изледал. Той имаше и друго такова, трябва да видя защо го прави пак. Или го е налегнала скуката.

преди 2 часа, pepy86 написа:

Томи , имам картата от едва 3 дни. За това време мога да кажа, че съм впечатлен. Тепърва ще я мъча допълнително, най вече да направя сравнение при игрите за какво иде реч.  Картата е доста тежка и масивна. PowerColor си е чист референтен дизайн , но определено АМД не са жалили матРиал по не я :) . От към градуси , с къстъм фан крива /сходна с тази на моатя rtx 3080 Evga XC3 Ultra/ докарва същите градуси при гейминг спрямо нвидията , но с тази забележка , че ползвам  Евгата ъндърволтната на 0,9V при 1950Мхц за 24/7 .  Като шум , са на кантар /даже една идея по тиха ми се вижда АМД-то/.   Като клок едва снощи успях да пусна 10-тина теста , но успях да докарам ядрото да бууства стабилно до 2600Мхц на тестове като Fire strike , Time Spy и няколко заглавия , които съм приложил по-долу.  С паметта ще се занимавам тепърва да я мъча , но май нямат голям потенциал тия карти .  Както и да е. Както винаги АМД на места избухват , на други падат от НВ .

За РТ не коментирам , там е ясно къде отива предимството.

Ето няколко бързи сравния на моята щайга , с еднакви настройки на паметта и процесора .

RX 6800 XT  /core~ 2300-2600; memory: stock/

Fire strike

Fire Strike ULTRA

Time spy

Time Spy Extreme

AC Oddissey :  FHD

AC Oddissey :  1440p

SOTR: FHD

SOTR  :   2K

AC Origins 1440p

Far Cry 5 :    1440p

Evga RTX 3080 XC3 Ultra /core~2085; memory+850/900; Perormance драйвер/

Fire Strike , тук пазя само резултат на сток честоти

Fire strike ULTRA

Time Spy

Time Spy Extreme

AC Oddissey:    FHD

AC Oddissey :    1440p

SOTR:    FHD

SOTR  1440p

AC Origins :     1440p  

Far Cry 5 :   1440p

Супер, значи това е картата. Един воден блок и заспива. Ако някога ги видим на MSRP естествено-1100 евро няма да дам за карта не знам какво да стане.

Колкото до RT, пробвах го на Cyberpunk и загубих интерес. И към технологията и към играта. Ще мине много време преди RT  наистина да е първи избор а не само заигравка, за хора обичащи да броят пиксели по екрана. Screen Space отраженията в новите игри са толкова перфектни,че просто няма идея от RT. Същото и за АО и сенките.Трябва или да струва толкова ресурси като другите ефекти или поне да не губиш повече от 10% кадри.Или да е визуално много по-красиво от сега. В момента RT без DLSS е просто за принципа,но не и за истинки геймплей.

Лично мнение, не ангажирам никого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Tommygun написа:

Супер, значи това е картата. Един воден блок и заспива.

Дори не смятам , че е нужно приводняването . Даже Hot spot сензора не достига 80градуса при лека заигравка с кривата на вентилатора.  Представям си Red devil модела , какъв звяр е пък той . 

Ако някога ги видим на MSRP естествено-1100 евро няма да дам за карта не знам какво да стане.

Между другото моята изпадна на 1430лв. от румънците . Предвид истерията по майнинга в момента , все още не мога да повярвам, че успях да се докопам до някаква карта.

Колкото до RT, пробвах го на Cyberpunk и загубих интерес. И към технологията и към играта. Ще мине много време преди RT  наистина да е първи избор а не само заигравка, за хора обичащи да броят пиксели по екрана. Screen Space отраженията в новите игри са толкова перфектни,че просто няма идея от RT. Същото и за АО и сенките.Трябва или да струва толкова ресурси като другите ефекти или поне да не губиш повече от 10% кадри.Или да е визуално много по-красиво от сега. В момента RT без DLSS е просто за принципа,но не и за истинки геймплей.

Тук за съжаление споделям изцяло мнението ти за RT / DLSS.  Cyberpunk и мен не ме впечатли с нищо . Точно по тази причина в момента се колебая коя карта да си оставя на основната конфигурация с райзена , 6800ХТ или 3080 . Съответно хартисалата карта ще прави компания на интела /9700К/.  Аз съм голям почитател на Far cry поредицата и вероятно ще имам леко предимство с Евгата , но като се замисля едва ли ще усетя с просто око осезаема разлика между двете по време на гейминг . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ako нямаш мониторинг няма да го усетиш при всички положения.

Аз играя напоследък АRK на лаптопа и наскоро пуснах мониторинга да видя какво става че ми запали ръката с мишката отстрани. Оказа се че процесора е на 95 градуса и тротнал на 1400 мхц и играта пак вървеше с 90 кадъра като най-ниското ,което видях, беше дроп до 62. Поиграх си вчера с Ryzen Controler и го направих да не допуска повече от 90 с малко променени power таргети. Шума падна значително и не тротва вече под 2300 мхц и общо взето кадрите пак са там,заради картата. Даже се чудя дали да се занимавам да му сменям пастата с течен метал. Имам го поръчан и видях и други модове с допълнителни охладителчета и медно фолио и рязане на дупки,които мислех и аз да правя. Но като гледам е безидейно. Дори и да тротне е повече от достатъчно бърз за всичко,което правя. А при тренинг на неврални мрежи направо кърти в сравнение с клокнатия ми 1600.

Та мисълта ми е, че съвременните процесори са толкова яки,че без мониторинг никога няма да видиш разлика в геймплея със сходни карти. Другото са цифрички за его и за принципа. Особенно с монитор с някакъв synch.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/16023246

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/6259915

4.35GHz/1.325V е максималния постижим с моята конфигурация 4.4GHz дори на 1.4 волта не работи стабилно и често се рестартира.

А това са резултати от двете последни версии на теста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
на 30.01.2021 г. в 19:49, killchain написа:

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/6208547

Нищо не съм пипал все още освен да пусна XMP - и това за момента е със старата памет (16 GiB @ 2400 MHz CL14) и старата инсталация на Windows - явно наистина много се влияе от такива работи.

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/7623106

Най-сетне да се вредя за b-die - успях да щипна 3600C14 горе-долу за парите, за които иначе вървяха някои 3600C16 комплекти. В момента е по същия начин като старата - просто включен DOCP със стандартния профил (3600 14-15-15-35), като този път в допълнение зададох FCLCK на 1800, нищо друго променено няма.

Ако имам оборотна друга машина, на която да работя, на тази бих ѝ разтягал ушите както се полага, ама в случая искам да е стабилна.

Една камара включени работи и все още старта инсталация на Windows, та може би затова малко по-ниски точки от очакваното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване