Премини към съдържанието
biseroni

Лицензиране на Win XP Pro ОЕМ купен от чужбина?

Препоръчан отговор

Мисля да си купя такъв, защото цената е доста по- тънка от тази в България.Ще има ли проблем с лицeнза и може ли да е ОЕМ версия или вече трябва да е Retail?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си купя такъв, защото цената е доста по- тънка от тази в България.Ще има ли проблем с лицeнза и може ли да е ОЕМ версия или вече трябва да е Retail?

<{POST_SNAPBACK}>

hi, biseroni,

Прочети мненията ми в тази тема. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.Прочетох го, но общо взето не ми стана ясно дали Майкрософт България ще ми признае лиценз на Уин закупен да кажем от Англия и инсталиран тук в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря.Прочетох го, но общо взето не ми стана ясно дали Майкрософт България ще ми признае лиценз на Уин закупен да кажем от Англия и инсталиран тук в България.

<{POST_SNAPBACK}>

Не е Майкрософт България органът, който следи и проверява за легалността на лицензите за софтуер у нас съгласно Закона за авторското право и сродните му права (ЗАПСП). :) Има си други органи за целта :nono:

Ще ти го признаят, ако имаш фактура, оригинален диск и стикер. Но няма да имаш право да закупиш в България Upgrade версия, ако има такава и ако искаш да си вземеш. Ще трябва да си купиш наново новата версия (разбира се, ако имаш нужда).

Освен това ОЕМ версия се получава само със закупен хардуер, но за различните страни изискванията са различни - не знам как е за Англия.

Bon courage! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.Изчерпателен отговор.От Майкрософт БГ също ми казаха, че няма проблем.Остава покупката - или да поръчвам на познати, но не знам кога ще стане доставянето или покупка от ешоп.Попаднах на цена 120$ за Уин ХР Про Ретайл, но не съм пазарувал от такива магазини и не знам как става всъщност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.