Премини към съдържанието
Wildstyler

Проблем със стартирането на монитора

Препоръчан отговор

Имам следния проблем:

Купих си комп. на 4асти и след като го сглобих и го пуснах ,не ми се вклю4ва монитора.

Бихте ли ми казали кадее може да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С така поднесената информация, проблемът може да е навсякъде.Мониторът като част от видеоситема се подключва към видеокарта, а тя пък се инсталира към дъното.И двете се захранват от захранващия блок.Разкажи какво се случва след като натиснеш бутон захранване на лицевия панел.Светват ли светодиоди?Чува ли се писукане на вътрешен говорител и ако да, на какви интервали? Развърта ли твърдия диск? Флопито и клавиатурата присветват ли? Ако са на IDE контролер оптични носители и твърд диск, как са подключени (достатъчно е да си обърнал кабела и машината да не "изгрее")? Така в този ред на мисли, седейки пред своя комп напиши, какво се случва.Допълни и модел/ревизия/име на хардуера.

Поздрав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам следния проблем:

Купих си комп. на 4асти и след като  го сглобих и го пуснах ,не ми се вклю4ва монитора.

Бихте ли ми казали кадее може да е проблема?

<{POST_SNAPBACK}>

Към въпросите зададени от колегата Profruit бих добавил още: частите от които си сглобил компа нови ли са всички? Ако не всички са нови - тествал ли си тези които не са, преди да ги купиш? Сигурен ли си, че всичко ти е сглобено без грешка на 100%? Провери всички свързвания на кабелите!

Успех! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро

поредна идея е да свалиш AGP видеокартата и да монтираш PCI видеокарта, ако ти се намира под ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв проблем като си купих компютъра.Оказа се че видеокартата не е била поставена добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.