Премини към съдържанието
korn

проблем със звука при AC3 филмите

Препоръчан отговор

не мога да разбера защо някои филми които гледам се чуват многооо слабо? почти съм сигурен че проблема ми е от AC3 кодека при звука но въпроса ми е как да увелича звука? laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Настрой AC3 филтъра. Това става от тялото на филма с десен бутон->филтри->АС3 филтър . Или Start-> Oтиваш на кодекпака, избираш АС3 филтъра. Но тогава трябва да рестартираш плейъра, за да се отразят промените. В AC3 филтъра на main меню настройките трябва да са ти: output 2/0stereo, PCM16bits/ 48000Hz. Освен това повдигаш нивата на плъзгачите master and gain. В меню gain повдигни плъзгачите на voice, surraund, LFE. Не забравяй да натиснеш apply. Aко и това не помага, иди на меню system в АС3 филтъра и чекни prefer other decoder, тогава АС3 филтъра ще ти включва само ако нямаш друг подобен филтър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

всичко проработи благодаря много и на двама ви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ползвам AC3-то на media player classic и досега съм имал проблеми само с един филм които се оказа с преработен DTS таг

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да е зле да махнеш отметките на Normalize matrix, Voice control и Expand stereo ако са включени. Намират се в меню Mixer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.