Премини към съдържанието
Neuton Gimic

Референдум за военните бази

Одобрявате ли провеждането на национален референдум за разполагането на чужди военни бази в България  

33 гласували потребители

1. 1. Одобрявате ли провеждането на национален референдум за разполагането на чужди военни бази в България

• За (Подкрепям идеята)
        21
      • Против (Има си хора които ги решават тези неща)
        8
      • Въздържал се (Това е популизъм, все ми е тая, няма да гласувам)
        3

Препоръчан отговор

Много се нашумя напоследък по тази тема, затова искам да я коментираме.

Обърнете внимание - Въпросът е дали трябва да има национален референдум, а не дали подкрепяте разполагането на чужди военни бази в България.

Темата не е за политика, затова моля спазвайте добрия тон! Не коментирайте едно или друго политическо решение, а просто дали вие като гражданин искате да има референдум по въпроса, за да дадете своя глас, или предпочитате Парламентът да реши.

Коментари могат да се пускат и от потребители, които все още нямат право да гласуват - тук споделяме мнения, а не гласуваме.

За тези, които искат повече да узнаят за същността на понятието "референдум", могат да погледнат тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно, че има 7 гласа, а никой не е постнал позицията си.

Твърдо за референдум. Крайно време е да се поиска мнението на хората за нещата, които ги засягат. Мнението на управляващите е пределно ясно. Лошото е, че ме съмнява дали от този референдум ще има полза. Партийте са доказали много пъти, че правят каквото си искат без да им пука особено за мнението и благополучието на народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята защото ще донесе повече позитиви отколкото негативи според мен.Та по въпроса мисля че ТРЯБВА да има референдум,само така можем да сме сигурни че сме си избрали съдбата а не някой с костюм да решава вместо народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За. Нищо, че нищо не можем да постигнем с тази анкета. Интересно какво мислят от ЕС за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гласувах против референдум !

Значи народа избира Народни представители,а те са тези,който провеждат политиката на държавата !

Това,че повечето такива,не са читави,за да я провеждат в интерес на държавата,не означава,че тези ,който са ги избрали,трябва да я решат !

Представяте ли си референдуми,всеки месец по два !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гласувах против референдум !

Значи народа избира Народни представители,а те са тези,който провеждат политиката на държавата !

Това,че повечето такива,не са читави,за да я провеждат в интерес на държавата,не означава,че тези ,който са ги избрали,трябва да я решат !

Представяте ли си референдуми,всеки месец по два !

<{POST_SNAPBACK}>

Ами четох че в Швейцария се свиква на всеки три месеца по разни важни въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сам казваш-Швейцария !

Неутрална държава от векове !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гласувах против.

Защо да има референдум, като нямаше когато България влезе в НАТО?

Сега след като сме в НАТО много ясно , че трябва да има такива бази. Иначе къде е келипира от това ЧЛЕНство. laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за референдум съм и съм твърдо против военните бази. не искам в моята страна да подпомага извършването на убийства/защото за мен това американското си е чисто престъпление/ на невинни граждани на която и да е друга страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защо ли не беше възможно и България да поддържа неутралитет като ШВейцaрия..гласувах-за;трябва да има референдум,щом има НАТО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Референдума е най-висшата форма на демократично решение по някакъв въпрос, НО...

В тази информационна мъгла по въпроса...няма как народа да вземе правилно решение.

Гласувах "Против". Според мен страната ни повече ще спечели, отколкото ще загуби от присъствието на американските военни у нас.

Сега ако някой даде линк към самият договор цена няма да има. Защото иначе само си чешем езиците без да знаем параметрите. Не забравяйте, че става въпрос за пари.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За референдум по този, както и много други въпроси. Защо ли дебилите в парламента смятат че народа не може сам да взима решения? То и те не ги вземат, а само ги валидират. Решенията се взимат в тесен кръг от няколко човек и не там.

Защо ли месите НАТО като базите са американски? Защо някои бъзикат Русия? Какъв ще е отговора? Овчаров вече го привикаха и както се репчеше така и клекна. За който още не се сеща вижте цената на газта например в Украйна и Беларус. Не е все едно дали ще произвеждаш торове при цена на суровината 50$ или 250$. И да си караш автомобилите, топлофикациите и т.н. при същото съотношение.

Кой ли го беше казал? Който не храни собствена армия храни чужда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гласувах против, защото мисля, че много са малко компетентите хора по този въпрос.

Някои могат да се подразнят, но според мене българският народ е доста непросветен. Не казвам, че правителството ще вземе правилното решение но шансът за неговото вземане е дори по-малък с този референдум. В България всеки "разбира" от политика и това е една от причините да сме на това дередже.

Разбира се, че има много интелигентни и компетентни хора по въпроса, но те са малцинство. Повечето си нямат и представа изобщо за какво става въпрос.

Народът не може да бъде компетентен по всички области. За това той би трябвало само да избира хората, които разбират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре за българите ще е да останат неотрални и да не вземат страна в тази война,т.е. да не се допускат каквито и да е чужди войници в нашата страна.

Редактирано от SteFo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Защо ли месите НАТО като базите са американски?

Мнението абсолютно съвпада с моето. Много хора считат, че това ще са бази на НАТО, но всъщност става дума за американски бази, а не на Алианса.

Иначе от началото на прехода досега в България не е провеждан референдум по какъвто и да е въпрос. Поправете ме, ако греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм сигурен мисля че ако има база в България арабите ще станат камикатзета но ще избиват българи

От друга страна е хубаво да имаме разни отношения с другите държави и затова се въздържах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гласувах против:

Не защото не вярвам в морала и интелекта на бългрския народ а просто защото мисля че е безмислено...

Не го решаваме ние като народ или нашите оправници. Това решение е пуснато от тези които финансираха преди време партии и избори. Ако не са Американци ще са Руснаци... А не дай си боже и Турци.

Всички са заложили големи пари и очаквания на нашата малка педя земя... малка ама на пътя на наркотиците оръжието, нефта и газта, нелегалния трафик, ел енергията...

Ние сме малка държава и винаги сме се съобразявали с интересите на Големите братя. Друг е факта, че който се е хванал с нас не е прокопсал :hush:.

Моето мнение е:

1. По добре англоговорящи отколкото ... да речем южно-съседо говорящи.

2. В никакъв случай да не разваляме отношението с Русия.

3. Не мисля че външната ни политика се води от бездарни хора ... за разлика от вътрешната... и явно са претеглили + и - за се приемат американски бази. Все пак сме потомци на Хитър Петър.

4. Не вярвам да има нападения по тези бази. Доколкото съм чувал сме в добри отношения с арабския свят.

5. Не забравяйте че от десетилетия се говорло за така наречения мюсолмански полумесец ... Обхващащ, Албания, Македония, България. Какво стана с Албания .. Роят се като скакалци... смачкаха Македония и кой евентуално щеше да е на ред...? По добре да има военна сила на сериозна държава ... Ние сами не можем да се справим... ше ни смачкат за 3 дни.

Аз съм против използвамето на полигоните които им предоставяме, а не против базите. Защо да си тестват гадостите на нашите поля.

laugh.gif Така мисля .. може и да греша времето ще го покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.