Премини към съдържанието

Цензура в Кадата Форуми  

24 гласували потребители

1. 1. има ли цензура в Калдата форуми

Препоръчан отговор

Eдин след полунощ е ,виждам че вече всички са заспали.Днес разбрах, че тук има за сега само двама истински пичове kal и Trichocephalus .Още веднъж моите уважения и благодарност и към двамата .Жалко е , че  сте само вие , малцинство сте. Но все пак е повече от нищо.

Току що обидихте целия форум (без двама души), заедно с хората, писали в темите Ви.

И защо тъй?

Слаба активност в посещаването на сайтовете от подписа и линковете, които сте дал в темите?

Провокирате участие и спамите с безмислени постове, за да се излъже още някой да посети линковете?

Както сам казахте:

Стига само Гугъл е трупал богатство нека и малките получат нещо , затова съм избрал тях.

А ние малко уважение без дребни опити за хитреене кога ще получим?

Всъщност темата отдавна се изчерпа - въпроса получи отговора си, но жалките опити да се рекламират определени сайтове продължават...

Явно не е било въпроса в това да има ли тема или не, а да се спами възможно най-дълго и продължително навсякъде, за да си рекламираме сайтчетата.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък бих Ви запитала, StewVG,  / след като твърдите, че сте се запознали с правилата на форума и сте ги прочели внимателно след, като за два дни, откакто сте регистриран тук сте събрали дълъг списък с приятели на съвсем случаен принцип - последното,мое лично заключение /, защо не попитахте на лични съобщения някой от модераторите или да речем от приятелите си в списъка, какъв е проблема с темата Ви ? Смятам, че всеки един тук би Ви отговорил и би направил опит да Ви помогне и обясни, какъв може да е проблема.

И ако това са единствените ви изводи, от темата, която пуснахте...То тогава, замислете се, какъв беше смисъла да го правите ?!

Днес разбрах, че тук има за сега само двама истински пичове kal и Trichocephalus .Още веднъж моите уважения и благодарност и към двамата .Жалко е , че  сте само вие , малцинство сте. Но все пак е повече от нищо.
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
       Всяка , която и да е тя система за да я има въобще си има правила .

Правилата не се създават , изменят или премахват от ползващия системата - в противен случай системата се превръща в нещо друго или се саморазпада ..

Правилата определят какво може и какво не може да се прави в нея .

Без контрол за спазване на правилата  системата се саморазпада .

Това е така независимо на кой какво му се иска или не .

Вътре , в рамките на тези правила можете да правите каквото си искате . Свобода на избора означава познаване на правилата и тяхното спазване в определените граници . В противен случай системата отхвърля несъответстващите на нея неща . 

Когато Някой си има собствени правила несъответстващи на правилата на системата и много държи на тях , следва или да се корегира ако желае да остане в системата привеждайки собствените си правила в съответствие със системата  , или да си потърси друга  , съответстваща на неговите правила система . Това също е свобода на избора , а не дискриминация ! 

Толкова ли е трудно да се разбере това? 

След всичко това е добре да се осмисли какво в същност означава понятието цензура (субективен произвол) и каква е неговата връзка с понятието контрол на системата (обективна необходимост) .

с този твой пост ти просто написа дефиницията за диктатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, това че вие не можете да четете го разбрахме вече. Сега доказвате че не можете и да мислите. Хайде веднъж се напънете и осмислете това, което сте прочел.

П.П. Освен това никой не ви е вързал в този форум...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм чел цялата тема, но откакто посещавам редовно форума, никога не е ставало на въпрос за цензура на нещо/някого и т.н.

Това, че е била изтрита тема, не означава, че има налагане на цензура, а просто самата тя е била в противовес с правилата на форума.

Поздрави !

Редактирано от cyborg_ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

както се казва гузен негонен бяга,къде виждаш обида в моя пост специално за себе си,а?Аз просто похвалих двамата защото те се държат за сега както истинските модератори, каквито трябва да бъдат.

Ако исках да те обидя щях да напиша в подписа си нещо като твоя ,но малко променено:нужно е да се регистрираш в калдата за да разбереш че си заобиколен от ....."

Не ми пука кой къде клика дали въобще клика по моите линкове.

Вие за какво уважение ми говорите? Сигурно на повечето от вас съм поне батко ,от 12 години ползвам активно интернет, регистрирал съм се в безброй места ,но за първи път попадам на място където никой все още не ми е казал добре дошъл като на новак, а получавам само нападки и упреци от всички посоки.

Току що обидихте целия форум (без двама души), заедно с хората, писали в темите Ви.

И защо тъй?

Слаба активност в посещаването на сайтовете от подписа и линковете, които сте дал в темите?

Провокирате участие и спамите с безмислени постове, за да се излъже още някой да посети линковете?

Както сам казахте:

А ние малко уважение без дребни опити за хитреене кога ще получим?

Всъщност темата отдавна се изчерпа - въпроса получи отговора си, но жалките опити да се рекламират определени сайтове продължават...

Явно не е било въпроса в това да има ли тема или не, а да се спами възможно най-дълго и продължително навсякъде, за да си рекламираме сайтчетата.

принципа не е случаен, провери кои съм избрал за приятели като за начало: първо най-активните и с най-дълго членство.

как може човек да стигне до заключение докато не види предпоставките, затова е пуснах темата.

Аз пък бих Ви запитала, StewVG,  / след като твърдите, че сте се запознали с правилата на форума и сте ги прочели внимателно след, като за два дни, откакто сте регистриран тук сте събрали дълъг списък с приятели на съвсем случаен принцип - последното,мое лично заключение /, защо не попитахте на лични съобщения някой от модераторите или да речем от приятелите си в списъка, какъв е проблема с темата Ви ? Смятам, че всеки един тук би Ви отговорил и би направил опит да Ви помогне и обясни, какъв може да е проблема.

И ако това са единствените ви изводи, от темата, която пуснахте...То тогава, замислете се, какъв беше смисъла да го правите ?!

Е, това че вие не можете да четете го разбрахме вече. Сега доказвате че не можете и да мислите. Хайде веднъж се напънете и осмислете това, което сте прочел.

П.П. Освен това никой не ви е вързал в този форум...

Ако възрастта ти е точна в профила и ако си живял тук ,значи не би трябвало на теб да ти обеснявам за диктатурата , а твоята реплика е неуместна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    провери кои съм избрал за приятели като за начало
    Абсолютно. И те всичките са съгласни. И то така се "става" приятел - с един клик. Просто паразитираш върху системата, която не иска съгласие от другия.
    ,но за първи път попадам на място където никой все още не ми е казал добре дошъл като на новак, а получавам само нападки и упреци от всички посоки.
    Ами ти още с втората си тема (и второ мнение) във форума започна да го критикуваш. Нормално е да срещнеш определена реакция. Трима модератори се опитват да ти кажат че не си съвсем прав, а ти - че знаеш по-добре правилата от тях. Елементарното уважение изисква, влизайки в дадена група да се поинтересуваш от мненията и порядките там и едва след това, ако решиш, че ти и групата ще сте си от взаимна полза, да започнеш да участваш активно в нея.
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    принципа не е случаен, провери кои съм избрал за приятели като за начало: първо най-активните и с най-дълго членство.

Точно затова и си сътворил абсолютно велика глупост.

Сега ще ти обясня на едно лично съобщение, какво имам в предвид, първо защото тук не е мястото и второ, защото неудобството в което ще изпаднеш, е твърде голямо. Ако въобще ти пука, разбира се. И ако имаш малко съвест.

Понякога наистина е хубаво, първо да проучиш нещата, някъде на ново място и после да твориш глупости. И то големи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

вярно че е нацелил великата Греда с "приятелите" :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Абсолютно. И те всичките са съгласни. И то така се "става" приятел - с един клик. Просто паразитираш върху системата, която не иска съгласие от другия.Ами ти още с втората си тема (и второ мнение) във форума започна да го критикуваш. Нормално е да срещнеш определена реакция. Трима модератори се опитват да ти кажат че не си съвсем прав, а ти - че знаеш по-добре правилата от тях. Елементарното уважение изисква, влизайки в дадена група да се поинтересуваш от мненията и порядките там и едва след това, ако решиш, че ти и групата ще сте си от взаимна полза, да започнеш да участваш активно в нея.

Който не е съгласен да му паразитирам в листата нека ме изключи,няма да се обидя на никого.Може също да си бутне настройките на профила и да активира функцията "одобрение" за да не попадат и други паразити като мен .Всъщтност ти току що ме обиди ,но аз продължавам да не се обиждам , глагола паразитираш е спрегаем(характерен) за подлога паразит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    вярно че е нацелил великата Греда с "приятелите" :D

Не бих си и помислила, да повдигам въпроса, ако не беше и обидно и неприятно, та дори и болно.

Писах му. Дано сега поне разбере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Който не е съгласен да му паразитирам в листата нека ме изключи,няма да се обидя на никого.Може също да си бутне настройките на профила и да активира функцията "одобрение" за да не попадат и други паразити като мен .Всъщтност ти току що ме обиди ,но аз продължавам да не се обиждам , глагола паразитираш е спрегаем(характерен) за подлога паразит.

тъй, тъй

само че единия влиза в момента от друг профил защото този който си добавил е блокиран

други двама-трима от хиляди години изобщо не влизат

един е починал /лека му пръст/

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Младо момче (защото не мога да си представя зрял човек да напише това) , и хабер си нямаш що е това диктатура (или пък каквото и да е друго понятие характеризиращо обществена система) . 

Това което си прочел в моя пост , но изобщо не си разбрал не е нито диктатура , нито пък каквото и да е друго подобно нещо . 

Това са законите на света и всемира , също както закона за гравитацията примерно ! Този закон не се измисля от човеците или пък да се влияе от техните желания и стремежи , а просто го има ! Той е в сила , валиден е както за  самозабравили се бедни или богати по автомобилните пътища примерно , по същия начин и за мамини синчета разбрали-недоразбрали нещо , или пък за най-умните и мъдри хора.... Просто няма изключения никакви! :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ....

Ако възрастта ти е точна в профила и ако си живял тук ,значи не би трябвало на теб да ти обеснявам за диктатурата , а твоята реплика е неуместна.

Уважаеми, моята възраст няма нищо общо. Но вие не разбирате основни неща. Във всяка организация има порядки и правила, иначе се именува анархия. Вие това ли търсите?

И се замислете над един дребен факт, този форум е частна собственост и никъде не е споменато че трябва да е така лелеяната от вас демокрация

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Уважаеми, моята възраст няма нищо общо. Но вие не разбирате основни неща. Във всяка организация има порядки и правила, иначе се именува анархия. Вие това ли търсите?

И се замислете над един дребен факт, този форум е частна собственост и никъде не е споменато че трябва да е така лелеяната от вас демокрация

"...този форум е частна собственост и никъде не е споменато че трябва да е така лелеяната от вас демокрация"

Ето това, трябваше да му кажете отдавна, а не да го хокате от ляво и отдясно. А той, ако е разбран човек и се вслушва в съветите на само да речем модераторите, щеше да протече съвсем мирна и адекватна дискусия. За цензурата! Навред по света има цензура. Има я и тук и в това няма нищо лошо.Аз Ви предлагам да се успокоите и да приемем новият колега подобаващо в този форум. Лошите моменти се забравят. А тези, които не могат да ги забравят, обикновено се оттеглят от дадено място.

Редактирано от LZ4JW (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не бих си и помислила, да повдигам въпроса, ако не беше и обидно и неприятно, та дори и болно.

Писах му. Дано сега поне разбере.

Отговорих на писмото Ви.Посетих и профила му и отдадох своята почит.

.....

Както писах вчера в началото на тази тема аз сам ще затворя вратата след себе си ,моля не ме изпращайте.

"...този форум е частна собственост и никъде не е споменато че трябва да е така лелеяната от вас демокрация"

Ето това, трябваше да му кажете отдавна, а не да го хокате от ляво и отдясно. А той, ако е разбран човек и се вслушва в съветите на само да речем модераторите, щеше да протече съвсем мирна и адекватна дискусия. За цензурата! Навред по света има цензура. Има я и тук и в това няма нищо лошо.Аз Ви предлагам да се успокоите и да приемем новият колега подобаващо в този форум. Лошите моменти се забравят. А тези, които не могат да ги забравят, обикновено се оттеглят от дадено място.

Благодаря! До тук изразих похвала към двама (по-горе в темата). Вече има и трети човек. Оценявам го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

.....

Както писах вчера в началото на тази тема аз сам ще затворя вратата след себе си ,моля не ме изпращайте.

Аако наистина си взел това решение, не виждам защо се бавиш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбирам, че си от хората, които обичат последната дума да е тяхната. Егото ти е голямо, в което няма лошо, стига да не го размахваш наляво-надясно, като проф. Вучков. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

.....

"Както писах вчера в началото на тази тема аз сам ще затворя вратата след себе си ,моля не ме изпращайте"

Това няма смисъл да го правите. Никой не Ви кара да "затваряте вратата след себе си" Аз тази врата до сега съм я затварял 100 пъти и пак съм тук. Поглеждайки профила Ви снощи, ми направи впечатление, че Вие отдавна имате регистрация в този форум. Единствено сте си сменил ника. Няма как да се регистрирате преди ден и Митко да ви е в приятелите или някой от другите няколко човека. Така , че сте запознат добре с правилата на форума. 

Прочетете моят девиз от личният ми профил - аз стриктно се придържам към него. Просто...съвет.

За мен сте - добре дошъл и с този профил. Няма нищо нередно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към администратотите, защо темата още е отворена след по - горното?! Недоумявам как новият "колега" Ви въвлече в тази анархия и без да се усетите и под пряка провокация му ходите още по свирката.  

.....

Благодаря! До тук изразих похвала към двама (по-горе в темата). Вече има и трети човек. Оценявам го!

Защо изразявате похвала само към хора, които одобряват Вашето държание и не ви критикуват?  

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Защо изразявате похвала само към хора, които одобряват Вашето държание и не ви критикуват? Към администратотите, защот темата още е отворена след по - горното?! Недоумявам как новият "колега" Ви въвлече в тази анархия и без да се усетите и под пряка провокация му ходите още по свирката.  

Защо изразявате похвала само към хора, които одобряват Вашето държание и не ви критикуват?  

Намирам смисъла в това , че ни подтиква към размисъл все пак . Иначе аз примерно едва ли бих се спрял и да помисля по този въпрос...Това го намирам полезно и за себе си , и за всички..

Дори когато няма логика , има логика в това , че няма логика ! :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Намирам смисъла в това , че ни подтиква към размисъл все пак . Иначе аз примерно едва ли бих се спрял и да помисля по този въпрос...

Дори когато няма логика , има логика в това , че няма логика ! :)

Чакай и аз да напиша отговор вътре в цитат :) Ами това не е първата, а вероятно няма да е последната тема с оплаквания, от това че форума има правила, от някого на когото не му отърват. Ако наистина, това беше интересната им тематика и на тази тема включително, значи щеше доста по-рано да успее да бъдеш заинтригуван и размислен по тези въпроси...Може би наглостта, с която колегата обаче развива тази тема, е подтика накарал те да се намесиш...Предишните теми по въпроса, някак си бяха по-умерени.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има цензура във форума - никой не ми дава да си кача гола снимка... НЕ ми дават да си оставя в профила линкове към пиратско съдържание, не ми дават да насаждам нетърпимост на верска или етническа основа... Ооооо чакай бе то това май бяха конституционни закони :lol6:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не ни пречи да приемаме предизвикателствата по-спокойно , обмислено и аргументирано . Така в крайна сметка може да се стигне до общо съгласие.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Има цензура във форума - никой не ми дава да си кача гола снимка... НЕ ми дават да си оставя в профила линкове към пиратско съдържание, не ми дават да насаждам нетърпимост на верска или етническа основа... Ооооо чакай бе то това май бяха конституционни закони :lol6:

Плюс една добавка:Да има цензура за непрочелите правилата на форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.