Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с екрана на Лаптоп Тошиба

ScD

Препоръчан отговор

Много интересен проблем се появи днес. Ще опиша последователно събитията, надявам се че някой ще може да даде акъл от къде може да се е появил тоя проблем.

Преди известно време си смених процесора на лаптопа и го разглабях до съставни части. Работеше съвсем нормално (че и по-добре, отколкото със стария процесор) до тази сутрин...

Снощи си пуснах музичка и затворих капака на лаптопа (оставайки включен, та да си слушам музичката) и си легнах.

Сутринта ставам, дигам екрана - не светва. Лаптопа работи. Затворих и отворих няколко пъти, без резултат. Цъкнах копчето за да влезе в StandBy режим после пак го включих. Изключих го съвсем, включих го - пак няма картина.

Вечерта се прибирам, реших че може да не съм включил добре кабела за матрицата, като го отварях и да се разместил. 

Отварям го аз, кабела си е на място. Включих - изключих кабела. Включих му и другите кабели и затворих лаптопа. Ама реших да го пусна преди да съм му завъртял всичките болтчета. Цъкам аз - екрана светна. Спокоен, че явно кабела не е давал контакт, му сложих клавиатурата и завинтих всички болтчета. 

Пускам го - екрана не светва... 

Махнах болтчетата(отдолу) в ъгъла където минава кабела, пробвам - не работи.

Махнах клавиатурата, под нея в същия край още едно болтче, махам и него, пробвам - работи.

Върнах му останалите болтчета и клавиатурата, пробвам - работи...

Някакви идеи защо може да прави така?

Аз съм доста озадъчен... Гледал съм да огъвам кабела възможно най-малко но само заради натиска, който оказват пласмасите като се завие едно болтче да прави така... Пък и така изведнъж да реши че матрицата няма да работи, без лаптопа да е местен дори...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно паметите не правят добър контакт и затова не изгрява лаптопа. Извади ги и ги сложи пак и опитай да го включиш. Като не ти светва екрана, чува ли се началния звук на уиндоус?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали случайно не си натегнал дъното с останал сноп кабели отдолу. Другото възможно е да си захапал някъде кабелче на инвертора и като завиеш въпросния болт да окъсяваш. Просто си провери окабеляването навсякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно паметите не правят добър контакт и затова не изгрява лаптопа. Извади ги и ги сложи пак и опитай да го включиш. Като не ти светва екрана, чува ли се началния звук на уиндоус?

Лаптопа си бачка перфектно, само матрицата не даваше никакъв признак на живот.

Провери дали случайно не си натегнал дъното с останал сноп кабели отдолу. Другото възможно е да си захапал някъде кабелче на инвертора и като завиеш въпросния болт да окъсяваш. Просто си провери окабеляването навсякъде.

да ти кажа, няма много кабели в тоя лаптоп... ама ще проверя пак. Кабела към матрицата не съм го "захапал" с болта със сигурност. евентуално да съм притиснал някъде кабела който отчита отварянето и затварянето на екрана...

иначе лаптопа отвътре изглежда горе-долу така:

Публикувано изображение

като го отворя довечера пак, ще кача реални снимки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Сега се появи още един проблем, но предполагам е заради "драйвъри"... Изчезна ми опцията за регулиране осветеността на екрана от Windows Mobility Center, а също така и клавишите за тая дейност не работят.

Инсталирал съм обаче един пакет Toshiba Value added package (или някакво подобно име беше), което показва едни on-screen контроли за Fn бутоните. Приложението до скоро си работеше нормално, но предполагам, че то се е бъгнало нещо... та ще го разкарам тия дни, само да ми остане малко време...

Иначе другият проблем най-вероятно наистина ще се окаже заради пренатягане на болтчетата... явно бая съм се престарал... поотхлабих ги, върнах си обратно на мястото извадения болт и за сега не е прекъсвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе другият проблем най-вероятно наистина ще се окаже заради пренатягане на болтчетата... явно бая съм се престарал... поотхлабих ги, върнах си обратно на мястото извадения болт и за сега не е прекъсвал.

Ми няма как общо взето да се престараеш, защото направиш ли го се разпадат гнездата в който са втулките в който се завиват винтчетата. Така че проблема е другаде най-вероятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми няма как общо взето да се престараеш, защото направиш ли го се разпадат гнездата в който са втулките в който се завиват винтчетата. Така че проблема е другаде най-вероятно.

абе да ти кажа има... след като от едната страна към гнездата са захванати едни ламаринки и чак те се бяха леко усукали... А гнездата няма как да се разпаднат, защото са метални! Тия от тошиба не са си поплювали...много корава машинка са направили!

Иначе като махнах споменатия пакет на тошибата, и се оправи проблема с осветеността на екрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

абе да ти кажа има... след като от едната страна към гнездата са захванати едни ламаринки и чак те се бяха леко усукали... А гнездата няма как да се разпаднат, защото са метални! Тия от тошиба не са си поплювали...много корава машинка са направили!

Иначе като махнах споменатия пакет на тошибата, и се оправи проблема с осветеността на екрана.

Машината не е пред мен за да го твърдя на 100% но корпусите са пластмасови в тях има гнезда в който са вкарани и залепени металните втулки в който се навиват винтчетата. При престараване слабото място е пластмасата и тя се цепи и втулката остава завита на винтчето и се вади от гнездото. Зе е желателно винтчетата да се оставят хлабави защото изпадат и може да укъси някъде по платката. Затова и фабрично винтчетата са намазани с една обикновено синя субстанция която да предотвратява саморазвиването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината не е пред мен за да го твърдя на 100% но корпусите са пластмасови в тях има гнезда в който са вкарани и залепени металните втулки в който се навиват винтчетата. При престараване слабото място е пластмасата и тя се цепи и втулката остава завита на винтчето и се вади от гнездото. Зе е желателно винтчетата да се оставят хлабави защото изпадат и може да укъси някъде по платката. Затова и фабрично винтчетата са намазани с една обикновено синя субстанция която да предотвратява саморазвиването.

По принцип е така. Като разглабях делла на един приятел , пантите за екрана се хващат с по 3 винта - два влизат метални втулки, които влизат в пластмаса, един минава през целия корпус. При него се оказа че на едната панта, пластмаските на двата винта са се отчупили. 

При мене не се е получило така - явно и пластмасата е по-качествена... знам ли...

Не съм оставил винтчетата хлабави, но не съм ги натягал толкова, колкото предния път. За по сигурно ги завинтвах с отвертка от "часовникарски" комплект, която е с малък диаметър на дръжката, така че и да искам не мога да натегна много с нея.

Няма опасност някое винтче да изпадне и да окъси, защото тези, които са вътре в лаптопа са добре затегнати.

Дано да се сетя при следващо отваряне да направя снимки отвътре да видите за какво става на въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване