Премини към съдържанието
Skoinks

Какво смятате за образованието в България

Препоръчан отговор

Аз смятам че е недостатъчно в сравнение както е било преди 30 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен е относително: от една страна имаме доста несъвършенна образователна система, която ни помпа с такова количество академични знания, че краят не му се вижда, пък началото...вече взема да избледнява sad.gif От друга страна, обаче си остава чистия стремеж, мотивацията на човека. Ако истински искаш да постигнеш нещо, действаш по въпроса и го правиш ;) Естествено хората често намират причини да отхвърлят тази възможност, да си намерят оправдания, извинения :) Затова се казва:"Едно е да искаш, второ да можеш, пък съвсем друго - да го направиш" :hush: И паричките играят роля, но не заради това дали ги има, или не, а заради тъжната истина, че за негово величество българина парите не са средство, а цел sad.gif И докато това не се промени ще посещаваме "реномирани" учебни заведения, ще се пъчим с "реномирани" специалности, ще имаме "реномирани" професии и ще живеем "реномирано"(докато не осъзнаем разбира се, че в това няма никакъв смисъл, защото няма да сме помогнали нито на България, нито на себе сsad.gif )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За жалост и аз в момента съм в образователната с-ма и според мене тя може да се опише много точно само с две думи: ПЪЛНА ТРАГЕДИЯ :)

Всичко е преобърнато с главата надолу и е тъжно и жалко. Просто нещо неописуемо е! Трябва сам да го види човек със собствените си очи, за да прозрее жестоката и тъжна истина. АБСОЛЮТНО ненужен ни е даскалъка в момента.

Разбира се, че мога и да се аргументирам, но в момента не ми се пишат страници, страници, страници - много страници. В някой следващ пост и това ще направя.

П.П. Не казвам, че образованието в чужбина е по-добро. Не мога да правя сравнение, защото съм нямал наблюдения как е там. Говоря само за нашенската система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледни си въпроса, след това си погледни отговора!

Въпрос: Какво смятате за образованието в България?

Отговор: Аз смятам че е недостатъчно в сравнение както е било преди 30 години

Формулирай "недостатъчно", ако обичаш. Какво според теб ще рече "недостатъчно" за образование?

За кое образование говориш? Основно, срдно, висше или друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

много е трудно да се сложат всички учебни заведения под общ знаменател. все пак ми се струва че критериите за прием са доста занижени, а броят на вузовете е твърде голям за нашата малка страна. що се отнася до средното мисля че се влошава все повече и повече. пишат се масово добри оценки - децата щастливи, родителите също, на учителите им е лесно - всички са доволни само дето липсват знания. да не говорим за материалната база която е престаряла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се опитам да напрвя едно сравнение с висшето ни образование и това в чужбина. Според мен ни пълнят главите с теория в Българските висши учебни заведения. Поне моят опит от 5 години правно следване е такъв. Сума ти учебници изчетох и естествено не помня повечето от нещата, а и няма смисъл. Сега уча в Швеция където имахме доста лекции из разни правни фирми, агенции, дори и в парламанта. На място виждаш как всъщност стават нещата. Според мен практическата страна на обучението е много по-важна, а именно тя в България е доста позабравена. Но като цяло смятам че преподавателите в България си знаят работата и са с доста добра теоретическа подготовка (поне повечето от тях). Това е моят скромен опит. Повече пркатика, нали все пак като завършиш трябва да работиш. Какъв е смисълът от 5 години яко зубрене?

И още нещо. Не ви ли се струват множко правните факултети за малка страна като нашата, а и като цяло малко повече май идват университетите. Грубо казано никнат като гъби и качеството на обучението е доста подозрително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нямам наблюдения от България но докато сестра ми учеше там забелязах един значителен пропуск-или минус-нулева дисциплина.а това е важен фактор,особено за образованието до средно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както се казва за "умрелия" или добро или нищо, аз така смятам да конфигурирам моето мнение за образованието в БГ...

Изцяло трябваше да се направят реформите, а не на парче, първо в основните училища трябваше да се осигури приемственост чрез тестове за средните и от средните чрез универсален изпит да се влиза в който ВУЗ си пожелаеш или колеж...

Ако ще има матури или изпити след определен клас то поне да има смисъл и учениците да знаят че с тях могат да влязат спокойно в кое да е средно или висше..

И все пак е важна формулата, че който иска да научи нещо ще го научи и всичко опира до желанието, защото като видят че имаш желание преподавателите винаги помагат, да ходим защото така трябва и да обиваме номера или пък защото мама и тати искат да завърша висше няма да стане тя работа 100% още 100 години да имаме качествено образование..

Все пак процеса е двустранен cool.gif

Редактирано от rusimonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз си признавам 4-ти клас съм но например в учебника ни по история има

неща който не ни засягат.(Политици и глупости)

А в учебника по математика задачите са Чисто и Просто за 2-ри клас.

Преди 30 г. когато родителите ми са учили образованието е било пълно и добро.

ПП На 10г. съм но си имам мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.