Премини към съдържанието
mude

Избор на видеокарта

Препоръчан отговор

Понеже смятам да си вземам нова видеокарта съм се спрял на тези:
Gigabyte nVidia GeForce GTX660, 2GB, GDDR5, DVI, HDMI, PCI-E http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gtx660-2gb-gddr5-dvi-hdmi-pci-e-product

MSI AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI-I, PCI-E http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-msi-amd-radeon-hd-7850-2048mb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-pci-e-7876-product

MSI AMD Radeon R7870, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI-I, PCI-E   http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-msi-amd-radeon-r7870-2048mb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-pci-e-product

И евентуално може би  и MSI AMD Radeon R7870, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI-I, PCI-E
http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-msi-amd-radeon-r7870-2048mb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-pci-e-7877-product

Ако може да ми кажете коя точно е добра, като предимно искам мнения за първите 3 :).

Редактирано от mude (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другите компоненти какви са?

Ако говорим коя видео карта е по-добра, без оглед на това какво друго има в кутията, гласувам за AMD Radeon 7870, но бих те посъветвал да се ориентираш към изработка на Sapphire.

Редактирано от Visotsky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не се окаже, че си с някой C2Duo процесор и да дадеш парите си на вятъра? Същото се отнася и ако си с някой Пентиум или Athlon X2. Та с какви процесор, дъно и захранване си? дал си карти от различен клас, а там вече значение има и цената. Лично аз съм за видеокартата на GB  първо заради доброто охлаждане и второ, защото си е NVIDIA. И мен не питай защо. Не, че съм фен, но пък гледам съвсем други неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да правя конфигурация и ще купувам 1 по 1 нещата, иначе смятам за процесор да вземам 4-и ядрен  интел   i5 / i7, вероянто 8гб рам и в зависимост от това дали и5 или и7 процеср ще взема някакво дъно за 150-180лв, че  гледам че вяко дъно е различно и поддържа  различни процесори. Просто сега ми се отдадени възможност с един ваучер за 500лв и реших  да купя първо видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще сбъркате според мен.По-добре кажете,дали имате някакви други части,които може и сега да ползвате.Например кутия,захранване,харддиск.На първо време ще си купите дъно,процесор и рам-памет.Вече има вградени видеоускорители в процесорите.После,като посъберете още парички,ще си купите външна карта и ново захранване.

Какво целите с тази покупка?За какво ще ползвате компютъра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия може да използвам на един стар комп(нищо, че е малко грозничка), сигурно на  7-8 години, от него едвали и захранването може да се използва. Иначе  основно за игри  ще се ползва.. То аз ако имах нещо, което може да изплзвам щях да го използвам и само щях да си сменя 2 неща, но за съжаление и сегашния комп е доста слаб и дори само да му сменя  процесора и дъното, пак няма да ми вървят игри.

Иначе има и друг вариант, понеже имам ваучер за 500лв, сега вместо видеокарта да си купя  Иntel® Core™ i5 3570, 3400MHz, 6MB socket 1155 или  Intel® Core™ i5 3570K IvyBridge, 3400MHz, 6MB, socket 1155   +  с останалите пари да си взема 8гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие хубаво ще ги накупите,но какво ще ги правите?Колко често ще ви се появяват тези ваучери?Ами ако минат месеци,докато успеете да купите и дъно,че да боднете процесора и рамта?Я кажете,какви са сегашните ви части,и захранването какво е,ама не колко вата,а каква марка и модел е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Delux DLP-300W P4 е захранването, ама може и да не работи, толкова време не е използвано. Иначе максимално до 1 месец ще имам още към 450лв. , което би трябвало по моите сметки да е достатъчно за хард,дъно, евентуално за кутия(ако не е подходяща) и захранване(ако не работи). Така или иначе трябва да купя  нещо с тези  500лв. , въпроса дали видеокарта или процесор+ рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и 3-ти вариант, с тези 500лв да купя хард диск, дъно, рам памет и захранване. Понеже четох, че за  за да се купи видеокарта трябва да има подходящо дъно. След което сигурно макс до 2 месеца ще съм събрал  достатъчно за процесор и сравнително хубава видеокарта. Май този вариант ще се окаже най-добре, какво ще кажете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, трябват стабилно дъно, захаранване, и подходяща оперативна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе,не можете да купите всичко наведнъж.Имате ли възможност да си запазите ваучера сега и после наведнъж да похарчите двата? Ако искате i5 с мощна видеокарта,двата ваучера няма да ви стигнат и за другите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важи до 31.01, иначе реших да спестя пари  и да използвам сегашния хард+ кутията му. И реално  ще трябва да дам още към 750лв( видеокарта,дъно  и захранване), което сигурно към средата на февруари ще стане. Ще се опитам до края на на 31.01,  и затова  няма да бързам да поръчвам нищо. Иначе да попитам тази RAM памет хубава ли е http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/pamet/pamet-kingston-8gb-ddr3-1600mhz-product или е хубаво като слагам 8гб да бъде 2х4 като тази  http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/pamet/kit-dual-channel-corsair-8gb-2-x-4gb-ddr3-1600mhz-radiator-sin-product  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2x4 за двуканален режим на паметта.

Ако обаче в бъдеще ще добавяш още 8 гб, вземи една платка от 8 гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.