Премини към съдържанието
oneliverpool

Дупки и други недомислия по пътищата - обсъждане ,съвети, новини

Препоръчан отговор

На 22 март , Бургас се вдигна на бунт поради дупките в града . Коли бяха запушили пътя към София за около час . Явно нашият кмет се стресна малко и на другия ден започнаха ремонтни действия . Нека всеки от вас , който има кола и е попадал в някакви трапове , след което се изръсва със сумати пари за ремонт , да излезе и протистира . Няма друг начин . Защо подяволите плащаме за венетки , данъци и т.н.

Нашите управници си карат служебните коли , купени от нас данъкоплатците без да им пука , че ще се счупят понеже после пак ние ще плащаме за ремонта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво Бургас!!! Сваляме ви шапка!!! Показахте им кой плаща и за какво!!!

Във Варна(а и в цяла България) е същото. Много дупки, ужас!!! Как може такова нещо? Но май се стреснаха, да видим какво ще стане. Поне във Варна кмета официално обяви своя план. Предвижда се Варна да има най-добрата инфраструктура! :sobbing: Ако и на половина е вярно ще е невероятно за нашите стандарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да покажем най-сетне , че ние българите не сме овце и няма да си кротуваме докато онези отгоре си правят каквото си искат.

СТАЧКА!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нашите тука Бойко ги замаза....и станаха още по-големи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е де да бяха само дупките по пътищата проблем.

Повече от 50% от нещата в държавата са трагични и се нуждаят незабавно от средства.

А финансови средства за съжаление не се получават от нищото.

П.П. Не сте ли се замисляли, че сигурно над 80% от ПТП -тата са вследствие на "Пътищата убийци". Не, не става въпрос за дупките, а за самите пътища, че са правени за условията, каквито са били преди десетки години. А тогава е нямало такова интензивно движение и да притежаваш превозно средство е било лукс, а не необходимост.

Сега обаче е НЕОБХОДИМОСТ ЗА ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС И СЛЕД КАТО Е НЕОБХОДИМОСТ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ НАПРАВИ ТАКА, ЧЕ ИЗЛАГА ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЛКО ЖИВОТА НИ НА РИСК.

Решението са магистралите. Не може каруци, поредица от комиони - дори тирове, и от друга страна обикновените хора с автомобилите да карат по една и съща лента. Повечето катастрофи стават точно по тая причина.

А на магистралите катастрофите са АБСОЛЮТНИ изключения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи в момента карам шофьорски курсове и днес ми беше второто кормуване,направо се ужасих.И ще ме убеждава Бойко по ТВ че ще ме оправи....ще ме оправи ама.....Помислих че карам по черен път,особено на околовръстното.Караш караш и изведнъж ей така насред пътя дупка дълбока поне 15 сантиметра,ума ми не го побира.Ако има и тук протест ще ида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Значи в момента карам шофьорски курсове и днес ми беше второто кормуване,направо се ужасих.И ще ме убеждава Бойко по ТВ че ще ме оправи....ще ме оправи ама.....Помислих че карам по черен път,особено на околовръстното.Караш караш и изведнъж ей така насред пътя дупка дълбока поне 15 сантиметра,ума ми не го побира.Ако има и тук протест ще ида.

<{POST_SNAPBACK}>

Ей за това е най-добре да си с Ладичка или некоя друга руска кола. Няма дупки, няма черни пътища - през всичко минава.

Ти остави това, ама аз не мога да проумея друго;

Не съм от София, ама като съм ходил и като съм влизал в кварталчетата - някакви легнали полицаи. Легнали ама друг път. Толкова са високи, че повечето коли не могат да минат през тях и трябва да заобикалят. НЕ Е ИСТИНА ПРОСТО! laugh.gif

Почти всички, защото все пак ладичките минават...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе ква Ладичка,то ще изпадне двигателя направо.Чудя се кмета жив ли е и вижда ли това или ще се оправдае с пътното тоя път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Чудя се кмета жив ли е

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм чул да е умрял. Довечера ще гледам по БТВ новините непременно :eek:

А пък за ладичката - здрава машина е, не се притеснявай! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така си е . Ладичката си е здрава машинка . Но дай пък сега заради некадърните оправници да караме 30 годишни соц возила .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

0000031057-article.jpg

През 2007 година предстои подобряването на около 1500 км пътища. Снимка: Булфото

Триста и осемдесет милиона лева по програма на фонд "Републиканска пътна инфраструктура" през 2007 г. ще бъдат

отделени за реконструкция, модернизация и ново строителство на пътища.

Това каза пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов. Днес той заедно с министъра на транспорта Петър Мутафчиев и министъра на вътрешните работи Румен Петков подписаха План-програма за подобряване на безопасността на движението през 2007 година. Министерският съвет възложи на трите ведомства да изготвят плана след тежката катастрофа на моста над р. Бяла.

Министър Гагаузов припомни, че през следващата година предстои подобряването на около 1500 км пътища.

Румен Петков съобщи, че към момента жертвите от пътни катастрофи са 1003, а тежко пострадалите са 1000. Основният проблем според министъра на вътрешните работи е в реалното изпълнение на санкциониращия режим за пътни нарушения, в противен случай ще продължи да се създава впечатление за ненаказуемост у нарушителите на движението по пътищата.

Министърът на транспорта каза, че предстои засилване на контрола по качеството на извършването на техническите превози. Друга мярка е практическите занятия по кормуване да се увеличат от 25 на 30 часа. Предвижда се на всеки четири години да има изпит за водещите шофьорски курсове, като в този период те ще преминават и

Източник: dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да оправят най-напред всички опасни участъци,за да няма повече жертви.

И да сложат голеееми табели на които с голеееми букви и цифри да пише колко ПТП-та са станали там и колко са загинали.

Щеш не щеш погледнеш ли я,прочетеш ли я,ще ти се свие отвътре,ще намалиш скоростта и ще се прибереш у дома.

Нали ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да оправят най-напред всички опасни участъци,за да няма повече жертви.

И да сложат голеееми табели на които с голеееми букви и цифри да пише колко ПТП-та са станали там и колко са загинали.

Щеш не щеш погледнеш ли я,прочетеш ли я,ще ти се свие отвътре,ще намалиш скоростта и ще се прибереш у дома.

Нали :whist:

Наистина много добро предложение ... уви няма да стане така ... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди време / 1998 /България подписа споразумение с МВФ да ликвидира всички извънбюджетни фондове.С този фонд нарушихме дадената дума.От тук и съдбата на парите в този фонд е ясна-равна на съдбата на парите за ликвидиране на последствията от наводненията,т.е нещо направено но и много изядено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

380 милиона? Това е нищо! В град като Русе похабиха 7 милиона за 30-40 километра пътища и елате сега да ги видите! Българина гледа да пести и не му пука за качеството! Та колко километра ще оправим с 380 милиона? И как ще ги оправим? Нима досега не ги оправяха? Километър магистрала в Германия преди 10-15 години струваше от 1 до 5 милиона марки, сега е двойно повече предполагам. Не е важно да оправим пътищата, а наистина да ги оправим КАЧЕСТВЕНО!!!!! А с 380 милиона означава никога да не караме по хубави пътища! Тука са необходими милиарди! Вижте само колко инвестираше Западна Германия в Източна след като се Обединиха! Там ставаше въпрос за десетки милиарди, но въпреки всичко Източна Германия си остана дълго време една провинция! Прах в очите, това е! Пак ще сме нащрек да не попаднем в някоя яма и ще се радваме, ако пътищата ни са като тия в Северна България(главните) - без дупки, но майната му, че на бъбреците не им е добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    380 милиона? Това е нищо! В град като Русе похабиха 7 милиона за 30-40 километра пътища и елате сега да ги видите! Българина гледа да пести и не му пука за качеството! Та колко километра ще оправим с 380 милиона? И как ще ги оправим? Нима досега не ги оправяха? Километър магистрала в Германия преди 10-15 години струваше от 1 до 5 милиона марки, сега е двойно повече предполагам. Не е важно да оправим пътищата, а наистина да ги оправим КАЧЕСТВЕНО!!!!! А с 380 милиона означава никога да не караме по хубави пътища! Тука са необходими милиарди! Вижте само колко инвестираше Западна Германия в Източна след като се Обединиха! Там ставаше въпрос за десетки милиарди, но въпреки всичко Източна Германия си остана дълго време една провинция! Прах в очите, това е! Пак ще сме нащрек да не попаднем в някоя яма и ще се радваме, ако пътищата ни са като тия в Северна България(главните) - без дупки, но майната му, че на бъбреците не им е добре!

Не знам къде са тия пътища,даже и главни,без дупки в Северна България :angry:

Аз от 17 години съм излязла от Павликени,там улиците не са пипани,целите в кратери,пътищата до околните села също.

Идеш ли там-все едно си на Луната sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не знам къде са тия пътища,даже и главни,без дупки в Северна България :angry:

Аз от 17 години съм излязла от Павликени,там улиците не са пипани,целите в кратери,пътищата до околните села също.

Идеш ли там-все едно си на Луната sad.gif

Е, извинявай тогава, ама аз пътувам Русе-Варна и Русе-Шипка. Спокойно ми е на север, но няма ти разправям какво е Карлово-Пловдив,и какво беше от Шипка до Казанлък преди 2-3 месеца и какво е Рижкия проход от южната страна! Аз до Шипка съм спокоен. По пътя съм срещал дупки, които се броят на пръстите на ръката ми! Леле, сега се сещам, като минах през Горно Сахране, уж за по-пряко към Шипченския проход. Дупки половин метър в селото, а пътя уж второкласен, тоест оранжев на картата. Питам един човек накъде е пътя, оня ми вика, карай направо. Бе гледам аз, направо няма път, а трапове и за по сигурно питам пак други хора. Викат ми, карай направо, а аз '- а пътя нататък как е? ' '-Ааа.. оправя се нататък е хубав' . Викам на моята, то за тях ако е хубав, значи няма да има ями, а дупки. Така и стана, пишман станах, дето минах по тоя пряк път. Просто намаляха дупките, обаче за хорицата пътя беше добър! Айде най напред да оправим главните пътища, щото там всеки минава транзит и не е приятно да попаднеш в някоя яма и да останеш на пътя! То за второкласните работата е ясна на всеки и трябва да се внимава. Обаче, при положение, че гледаш пътната карта и избираш уж по-главен път, а се оказва лунна пътека... Кой трябва да плаща? Няма да е кмета на Горно Сахране във всеки случай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отварям тази тема за обсъждане и най-вече намиране начин за преодоляването на гадостите по пътищата.

Ще започна с дупките по пътя.бавният начин всеки го знае, но руснаците имат пословица" малка дупка малка газ,голяма дупка голяма газ" наложи ми се да я изпитам .Действа важното е след като я видиш разбира се в последния момент да не се стреснеш и вместо спирачката натискаш газта до дупка,ако има възможност да прекараш едната гума по читав път използвай шанса. Като видя на време някоя дупка гледам да я премина между двете гуми не да я заобикалям, лашкането е по-малко съответно и амортизацията на колата е по-малка. cool.gif

ако имате други въпроси или съвети по шофирането ,споделете ги.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази пословица ли, какво ли, на руснаците нещо не ми вдъхва доверие.

Най-важното е внимателното шофиране, със съобразена скорост, и своевременната реакция, за която е важен динамичният окомер.

Има и една друга приказка, че дупките които си изтървал на отиване ще събереш на връщане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма дупка, през която да не може да минеш, колкото и години да си минавал по тоя път. Все някога ще я нацелиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Тази пословица ли, какво ли, на руснаците нещо не ми вдъхва доверие.

Най-важното е внимателното шофиране, със съобразена скорост, и своевременната реакция, за която е важен динамичният окомер.

Има и една друга приказка, че дупките които си изтървал на отиване ще събереш на връщане :rolleyes:

С тази философия освен да направиш колата на войнишка манерка друго няма да стане.

Насрещният автомобил те заслепява таман си оправиш зрението и пред колата яка дупка ,какво правиш:

1. удряш спирачки след което неминуемо чупиш носач, а този зад теб на какво мнение е да те комбира или ...

2. натискаш газта до край с намерението да прескочиш дупката в случая твърдите газови амортисьори доста помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    С тази философия освен да направиш колата на войнишка манерка друго няма да стане.

Насрещният автомобил те заслепява таман си оправиш зрението и пред колата яка дупка ,какво правиш:

1. удряш спирачки след което неминуемо чупиш носач, а този зад теб на какво мнение е да те комбира или ...

2. натискаш газта до край с намерението да прескочиш дупката в случая твърдите газови амортисьори доста помагат.

Хахаха ! За коне ли говорим или за автомобили ? И с мотоциклет някак ще я прескочиш, но с автомобил ?

Говоря за нормално шофиране, и за нормални шофьори.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Хахаха ! За коне ли говорим или за автомобили ? И с мотоциклет някак ще я прескочиш, но с автомобил ?

Говоря за нормално шофиране, и за нормални щофьори.

Един съвет от мен, като решиш от симулатора да се прехвърлиш на кола сложи си седалки от Сааб, те най-добре предпазват от камшичен удар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Един съвет от мен, като решиш от симулатора да се прехвърлиш на кола сложи си седалки от Сааб, те най-добре предпазват от камшичен удар.

Благодаря за съвета !

Но няма да стане да си изхвърля поръчковите седалки за някакви, та ако ще и от самолет Сааб да са.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.