Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Cvetanov Posveteniat

Тази добра фото и видео техника ли е?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Намирам се в Германия, и тъй като тук възможностите са повечко, много повече се обърках какъв фотоапарат и каква видео камера да си купя. Спрял съм се на Nikon Coolpix L310, г/д е добър, снима хд видео, бива, но не знам дали е подходящ за начинаещи. Въс смисъл, дали са всички настройки и ръчни, а не само автоматични. Няма да ставам професионалист, ноискам да се занимавам с това като хоби. Повечко пара за фотоапарат от 200 евро не мисля да давам, поне засега. Каже ми какво мислите, добра ли ще направя ако си го купя.  

http://www.pixmania.de/de/de/11891578/art/nikon/coolpix-l310-schwarz.html?srcid=11274&nopopup=1&gclid=CIP8rJew4bQCFU3HtAod2nUAdg

За камерата не знам какви пари да определя. Искам нещо нормално, нещо не професионално. Да снима хд видео, няма значение дали ще прави снимки и колко ще й са мегапикселите. Да е или със хард диск, или флаш - карти с памет. Да е що-годе свястна камерка. Аз избрах Medion Life p47011. Можете да я намерите в интернет (не мога да поставя линк, щото нета ми е на усб, слаб е и не ми отваря страницата).

Струва 120 евро.

Помощ.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikon е световно известна и много добра марка.Въпросният модел е полупрофесионален.Има и ръчни,както и автоматични настройки.Лесен е за използване от начинаещи.За цената си струва.Но защо искаш да си купуваш отделно видео камера.Фотоапаратът има възможност да снима видео 720Р и 30 кадъра/сек.при това с 14 мегапикселов сензор!Докато на въпросната видео камера видеото е 1080Р и 30 кад./сек....но сензора и е само 5 мегапикселов!Така че качеството на видео,направено с фотоапарата,въпреки по малкия размер(720Р),ще изглежда значително по добре от колкото на тази камера.По добре си купи няколко SD карти,за резерва,към фотоапарата и си снимай колко си искаш видео с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Nikon е световно известна и много добра марка.Въпросният модел е полупрофесионален.Има и ръчни,както и автоматични настройки.Лесен е за използване от начинаещи.За цената си струва.Но защо искаш да си купуваш отделно видео камера.Фотоапаратът има възможност да снима видео 720Р и 30 кадъра/сек.при това с 14 мегапикселов сензор!Докато на въпросната видео камера видеото е 1080Р и 30 кад./сек....но сензора и е само 5 мегапикселов!Така че качеството на видео,направено с фотоапарата,въпреки по малкия размер(720Р),ще изглежда значително по добре от колкото на тази камера.По добре си купи няколко SD карти,за резерва,към фотоапарата и си снимай колко си искаш видео с него.

Моите уважения, но тази камера е минала много далеч покрай професионалните. Това е сапунерка със суперзум, нищо повече. Ето ти нещо полупрофесионално

http://mallbg.com/%D0%9E%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82-Canon-EOS-650D-EF-s-18-55-IS-II_35783.html

Сравни цените и тогава ще говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моите уважения, но тази камера е минала много далеч покрай професионалните. Това е сапунерка със суперзум, нищо повече. Ето ти нещо полупрофесионално

http://mallbg.com/%D0%9E%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82-Canon-EOS-650D-EF-s-18-55-IS-II_35783.html

Сравни цените и тогава ще говорим

Капитане,не си дочел,че на човека не му се дават повече от 200 евро ,а ти му предлагаш за 800 евро,!Въпросният фотоапарат му струва само 138 евро...И е с малко по добър обектив,от сапунерките,на същата цена!Заради това този модел,го водят към полупрофесионалните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Капитане,не си дочел,че на човека не му се дават повече от 200 евро ,а ти му предлагаш за 800 евро,!Въпросният фотоапарат му струва само 138 евро...И е с малко по добър обектив,от сапунерките,на същата цена!Заради това този модел,го водят към полупрофесионалните.

Не, тези модели (суперзум) никога не са били полупрофесионални. Аз дадох примера с Канона сама за илюстрация какво е полупрофесионална камера, не като предложение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има собствено разбиране за добро и качествено, но наистина за сметка на цената.

За качествена техника си е необходима сериозна инвестиция. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, тези модели (суперзум) никога не са били полупрофесионални.

Разбира се,че е така,но като отворих Гугъл,за да видя там модела,са го записали,като тип-полупрофесионален.Всичко е въпрос на реклама!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова животно - полупрофесионална техника с 1/2.3 инча сензор. Иначе за парите си прави добри снимки с точни цветове...поне според това ревю:

http://www.ephotozine.com/article/nikon-coolpix-l310-digital-camera-review-19389

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам хора. И по други форуми в други теми хората спорят, това било турбо сапунерка, не, полупрофесионален е. Пазарувай.ком го квалифицира като полупрофесионален, а никон.бг го квалифицира като компактен. Добре, видях клипчета снимани от никон куулпикс л310 в youtube и съм доволен. Единственото нещо, което ще е недостатък, ще е когато се зуумва ако издава някакъв звук.

Препоръчайте ми някаква камерка с по-горните ми (първия пост) изисквания и предпочитания. Да не е чак толкоз скъпичка и да е що-годе читава. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е

Не знам хора. И по други форуми в други теми хората спорят, това било турбо сапунерка, не, полупрофесионален е. Пазарувай.ком го квалифицира като полупрофесионален, а никон.бг го квалифицира като компактен. Добре, видях клипчета снимани от никон куулпикс л310 в youtube и съм доволен. Единственото нещо, което ще е недостатък, ще е когато се зуумва ако издава някакъв звук.

Препоръчайте ми някаква камерка с по-горните ми (първия пост) изисквания и предпочитания. Да не е чак толкоз скъпичка и да е що-годе читава. Благодаря :)

Някой бил квалифицирал нещо си...тогава как биха квалифицирали DSLR заа 800 лева и такъв за 10 000? Може би и двата са професионални? Абсурд. Но ако се опитаме да разгадаем значението на думичката "професионален ", то хората правят вече и филми с GSM-и  Това не означава, че те са професионални камери, макар някой да си е измислил професия с тях. Или друг случай. Една турбосапунерка е достатъчна за някой журналист, искащ примерно да заснемя някоя катастрофа, обект или каквото и да е, а след това да го постави в статията си. А моите колеги примерно ползват супер дърта сапунерка, струваща навремето стотина лева, за да заснемат товар на TIR. И това е професионална техника, ако го погледнем от гледна точка на тяхната професия. Само че във фотографията се има друго предвид. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Намирам се в Германия, и тъй като тук възможностите са повечко, много повече се обърках какъв фотоапарат и каква видео камера да си купя. Спрял съм се на Nikon Coolpix L310, г/д е добър, снима хд видео, бива, но не знам дали е подходящ за начинаещи. Въс смисъл, дали са всички настройки и ръчни, а не само автоматични. Няма да ставам професионалист, ноискам да се занимавам с това като хоби. Повечко пара за фотоапарат от 200 евро не мисля да давам, поне засега. Каже ми какво мислите, добра ли ще направя ако си го купя.  

http://www.pixmania.de/de/de/11891578/art/nikon/coolpix-l310-schwarz.html?srcid=11274&nopopup=1&gclid=CIP8rJew4bQCFU3HtAod2nUAdg

За камерата не знам какви пари да определя. Искам нещо нормално, нещо не професионално. Да снима хд видео, няма значение дали ще прави снимки и колко ще й са мегапикселите. Да е или със хард диск, или флаш - карти с памет. Да е що-годе свястна камерка. Аз избрах Medion Life p47011. Можете да я намерите в интернет (не мога да поставя линк, щото нета ми е на усб, слаб е и не ми отваря страницата).

Струва 120 евро.

Помощ.......

Ако искаш да снимаш качествено, със сапунерка няма да стане.

Потърси изгодна оферта за NIkon D3100, в момента гледам, че има за по 320 евра с китовият обектив. И full HD си има за клипове и снимки ще праска страхотни и ще си в джаза дълго време.

Можеш да погледнеш в youtube какви клипове прави и няма да се харчиш за камера на този етап

С този фотоапарат ще можеш да снимаш само на светло.

На лоша светлина забрави за хубави снимки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хораааа. Моляяяя. Бъдете малко по широко сркоениииии. Видеокамерата ще ми трябва за следните неща: ще снимкам блогове (надявам се успешни), някакви идеиики за филми, аматьор съм, пълен и завършен, ще снимам сватби, рожденни дни, и тен подобни празненства (за пара в кеш). Не ви се струва нормално човек да снима видео във всички тези места, които съм поспчил, или поне уместно. Най-малко батерията се надявам да бъде по-надеждна от тази на фотоапарата. За фотоапарата е решено, чакам заплатата на тате и поръчвам. За камера другият месец, но не ми се чака за предложенията и съветите ви дотогава :) ;-)

Тенкс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един пример мога да ви дам, за да видите какво ще ги правя аз този фотоапарат, и дано добра камера:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде кажете нещо, бре, хора!...

Ако искаш да снимаш качествено, със сапунерка няма да стане.

Потърси изгодна оферта за NIkon D3100, в момента гледам, че има за по 320 евра с китовият обектив. И full HD си има за клипове и снимки ще праска страхотни и ще си в джаза дълго време.

Можеш да погледнеш в youtube какви клипове прави и няма да се харчиш за камера на този етап

С този фотоапарат ще можеш да снимаш само на светло.

На лоша светлина забрави за хубави снимки

Може ли да дадеш линк към този никон д3100 за 320 евро. Ако има значение, намирам се в Германия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш линк към този никон д3100 за 320 евро. Ако има значение, намирам се в Германия!

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss/280-0949150-4417243?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=NIkon+D3100

Избери си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със камера за 120 до 200 евро ще снимаш сватби и празненства  ? Това не е сериозно да ти кажа. Това което си  избрал е да снимаш  за лично ползване  и нищо повече . Нека колегите от форума които имат опит с подобна дейност си кажат какво  е минимума за  тази цел . Ако ми дойдеш с подобна техника да снимаш мое  празненство  ще има да чакаш за пари  бая време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капнемо, ти си експерт, сигурно ги разбираш нещата. Може ли да ми кажеш дали Nikoc coolpix L310 има пълни ръчни настройки, защото от хората из форумите разбрах, че такъв фотоапарат е добре за начало.

Благодаря :)

Със камера за 120 до 200 евро ще снимаш сватби и празненства  ? Това не е сериозно да ти кажа. Това което си  избрал е да снимаш  за лично ползване  и нищо повече . Нека колегите от форума които имат опит с подобна дейност си кажат какво  е минимума за  тази цел . Ако ми дойдеш с подобна техника да снимаш мое  празненство  ще има да чакаш за пари  бая време.

Да, ве, брато! Ти не си от тука, и не знаеш как стоят нещата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах да потърсиш, защото при мен има такива оферти и за това ти го предложих като вариант.

В Германия Медиамаркет ли се казваше веригата не помня, но предполагам има разни промоции и можеш да потърсиш.

Ако искаш да хвана самолета и да дойда да потърся аз, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Написах да потърсиш, защото при мен има такива оферти и за това ти го предложих като вариант.

В Германия Медиамаркет ли се казваше веригата не помня, но предполагам има разни промоции и можеш да потърсиш.

Ако искаш да хвана самолета и да дойда да потърся аз, а?

Ми ако нямаш други задължения, до неделя да си тук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от Aneliya Beaton
      Здравейте, 

Пиша ви по следния повод:

Днес установих един проблем с лаптопа ми  Medion Erazer P7643 (ако модела има значение).
      Обикновенно работя на батерия и когато се разреди го включвам и го зареждам отново. Обикновенно не го гася почти никока , а го затварям и той заспива.... Работя, затварям и прибирам в чантата и после пак вадя и продължвам оттам до където съм стигманала последния път... зареждам, прибирам в чантата...
      Не съм имала проблеми до сега. Комппютъра е на година и половина и батерията му държи много повече от 2 часа според неговите исчисления, а според мен малко по- малко от 2 часа (но и според спесификацият му батерията му не издържа дълго).
      Но не това е проблемът, а факта, че днес установих, че батерията въобще не зарежда . Щом го изключа от контакта умира,  батерията му седи непрекъснато на 0% и твърди че не зарежда.
      По принцип малка лампичк в долния ляб ъгъл на лаптопа индикира кога батерията работи и днес тя изведнъж угасна, но аз не обърнах внимаие в първия момент. По-късно установих, че всико върху което работех е изчезнало след като съм извадила щепсела от контакта.
      Въпросът ми е дали има софтуер който да диагностицира проблема и да потвърди дали батерията е отишла или лаптопа не я вижда защото има някаква прекъсната връзка, да речем между зарядноо и батерията. 
      Не мога да измеря дали има някакъв ток останал в нея и по този начин да потвърдя, че в батерията е проблема - нямам удед. 
      Не искам да купувам нова батерия защото ми искат £120 и може да се установи, че и тя не работи, защото проблемът е бил в вкомпютъра, и че старата ми батерията е била ОК.
      Преди да предприема каквото и да е искам да знам къде е проблема.

Та знаете ли някаква програма, която да диагностицира целия  хардуер включително батерията и да посочи, ако има някаква развалена връзка или отишла си батерия.

Бладодаря предварително
      Анелия
    • от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...