Премини към съдържанието
FUCK

Протеста на учителите

Препоръчан отговор

Според вас правилно ли направеха учителите че протестираха :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да смятам че с оправдание

Не може един учител да не учи децата добре и да получава 200 лв

А този който ги учи добре също да получава 200 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен не защото и без това не си вършат работата перфектно, че да искат по-високи заплати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Според мен не защото и без това не си вършат работата перфектно, че да искат по-високи заплати.

<{POST_SNAPBACK}>

Донякаде подкрепям TEBG защото първо има някой учители дето отцъстват по няколко седмици и получават пак същата заплата.Второ те имат учебници по които им помагат да си създадът план.Аз мисля че немолгат да получават толкова пари за преподаване на урок писане на план и изпитване.Трето няма да протестират ако не ходят да си пръскат заплатите по кафенета.Толкова голяма заплата за месец им стига. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Донякаде подкрепям TEBG защото първо има някой учители дето отцъстват по няколко седмици и получават пак същата заплата.Второ те имат учебници по които им помагат да си създадът план.Аз мисля че немолгат да получават толкова пари за преподаване на урок писане на план и изпитване.Трето няма да протестират ако не ходят да си пръскат заплатите по кафенета.Толкова голяма заплата за месец им стига. sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Здравейте, Мисля че не сте прави. Искам първо да попитам:

1 Кое Ви кара да ставате сутрин и да ходите на работа? Кой е вашият стимул да работите точно това?

2 Работите ли с голяма група млади хора?

3 Какви права имате когато работите с тези хора?

4 Кой оценява работата Ви?

5 Колко мислите че заслужавате като заплата?

Това са едни доста елементарни въпроси. Ако Вие можете с ръка на сърцето да кажете че бихте работили(преподавали) на голяма група млади хора, материя която за вас е елементарна а те не си дават и капка усилие да усвоят, и ако Вие нямате никакви права да наказвате тези хора когато не спазват едни елементарни правила на възпитание, което нямат, поради факта че родителите им са заети да печелят пари за семейството си и са оставили и тази работа на Вас, и ако Вие след един такъв тежък ден се върнете в къщи и видите собственото си дете което няма едни свестни дрехи, поради факта че видите ли баща му(или майка му, или и двамата) са решили да се захванат с тази благородна професия да образоват младите в България, ако и тогава мислите че 200 лв са много ДОБРЕ. Ммного е лесно да се гледа в чуждата паница и да се казва и това им е много. Трябва да се уважават учителите, защото заради и поради тях ние сме това което сме.

Съжалявам ако в излиянието си съм обидил някого.

За тези които ще питат-не съм учител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    а те не си дават и капка усилие да усвоят, и ако Вие нямате никакви права да наказвате тези хора когато не спазват едни елементарни правила на възпитание, което нямат

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен, не всички деца нямат възпитание, и не всички не желаят да учат!

Те НЯМАТ права да наказват тези хора, макар, че понякога го правят!

Ако сте заинтересовани - да, ученик съм.

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Според мен, не всички деца нямат възпитание, и не всички не желаят да учат!

Те НЯМАТ права да наказват тези хора, макар, че понякога го правят!

Ако сте заинтересовани - да, ученик съм.

<{POST_SNAPBACK}>

Прав си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости Ghostface Killah

Те хубаво - вдигнаха се. Обаче защо? За 12 лева увеличение на заплатите. Сметнете го и ще видите че са толкова. Е, щом са тъпи и това ще ги направи по-щастливи (ако го приемат от парламента), добре.

Обаче според мен лекарите трябва да се вдигнат на протест. Това наистина е гавра! 10 години обучение за 240 лева! Че като сервитьор изкарвам толкова само от бакшиши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

първо-за системата за заплащане--НЕ трябва да има равнопоставеност,по-старателните,и тези с по-добрите резултати трябва да получават повече /както е м/у впрочем във всяка една фирма/ иначе просто нямат стимул да работят,и все пак полагат определен брой трудочасове и те се заплащат по определена ставка /неможе и не е редно да искаш да получаваш двойно повече от друг държавен служител а да работиш по-малко/ ако искаш да получаваш повече-отиваш на частния трудов пазар.

второ-за учителската професия /както и за лекарската/ важи с пълна сила правилото,че тя е първо е призвание и след това професия,ако ти нямаш любовта към децата-то неможе да искаш тяхнато уважение,когато виждаш в тях само едни кукли нагиздени от родителите и техните глезотийки,или когато разделяш децата на "еди какви си и еди що си" то тогава за какъв учител говорим,човек дошъл да отбие номера и да си вземе заплатата без много труд.

и трето - несмятам ,че всяка професия трябва да стачкува отделно /и то само когато синдикатите искат да се облажат/

и четвърто--за какви учители говорим ,когато вместо да спасяват децата които водят със себе си и отговярят за тях,те се катерят в/у главите им за да спасят мизерния си живот /говоря за децата в река Лим/

а да, не съм учител и не съм ученик-просто родител :rolleyes::down::down:

PS

за -"Ghostface Killah"-пич актуализирай си информацията за лекарите слагай още една НУЛА ,а не знаеш ли приказката ,че някой умират от старост,но повечето от лекарски грешки.

ако става въпрос за стачки нека се поучим от французите-да бъдат единни.

Редактирано от tsetso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости Ghostface Killah

Аз може да се каже съм в този бранш и знам за какво става дума. Специалист-невролог има заплата по-малка от на прост джипи!

В България има много добри лекари и изказването ти ги обижда! ГОляма част от лекарите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Според вас правилно ли направеха учителите че протестираха :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Училищната скамейка, чин, маса или какво и да е сега аз съм напуснал отдавна.Възпитанието на моето поколение включваше и методите на Макаренко.Директорът ни бе бивш такъв от ТВУ и си ни боксираше като Жан Клод.Минал съм през няколко чужбински образователни системи.Отличен 6 в България, отличен 5 в Русия или отличен 100, където съм сега.Знам меда и жилото на българското образование и мога да твърдя, че то е качествено.Недостатък непризнато.Един индиец е предпочитан пред мен при кандидатсване за работа, защото той се е учил на английски и образованието им е унифицирано с английското.Но въпрос на време и това да стане с родното такова, евроинтеграцията го изисква.Призвание или не, но учителите не са кози-не са се научили да пасят трева.Разбираемо е положението с българския стандарт, но той няма да се подобри ако заплатите на бг учителите са мизерни.Стандарта идва от иновации, от hi tech, разработки, от мислене, тоест опира до учителите, до тяхната мотивация да дават качествен продукт.А стимулът за тях е заплата, пари-иначе е обяснимо защо онзи учител го нямало с дни в училище.В десетката на силно развитите страни нито един сервитьор не получава повече от местен учител, останалото е приказки от селски вечеринки.

Лично мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А учителите какви права имат?Учениците мисля на всички е ясно,че не могат дори с пръст да се бутнат.Не говоря разбира се за физическа разправа което е абсолютно недопустимо.Как да се накара един ученик да учи,да посещава часовете,как да се накара да не бъде неуважителен? :rolleyes: Да се надяваме че сам ще поиска?Когато навсякъде примерите за подражание които заливат младия човек се изтъква как с брутална сила или измама ще спечелиш sad.gif Разбира се,че има учители които не заслужават тази професия,но не е ли така с всяка професия.А увеличението наистина е около12 лева.Смешна и жалка работа.А че трябва да се положат огромни усилия образованието да стане признато в цял свят мисля,че на всички ни е ясно.Лично мнение.

Редактирано от scorceni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

според мен/пък и не само/ тези които може да се обиждат са малката час,голямата отдавна станаха търговци на пазара на здравето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е редно да се дават еднакви заплати на всие учители, трябва да си има класификация по специалности, по значимост, по специфичност на предаваният материал, по натовареност като брой часове на седмица, да се подредят приоритетните и там държавата да плаща поне 1.5х от средната заплата в сектора образование а тези който са по-малко приоритетни като училища да се обявят на търгове и да станат частни учебни заведения..

Няма смисъл държавата да хрантути толкова професионални гимназии и гимназии от общ характер, по добре е да си има критерии и приоритени цели и всичко де е извън това да се дава на търг за концесия за по 20-25години на частници, така ще се отворят средства за по високи заплати материално осигуряване за практиките на учениците и ремонти и топло през зимата иии...

biggrin.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не е редно да се дават еднакви заплати на всие учители, трябва да си има класификация по специалности, по значимост, по специфичност на предаваният материал, по натовареност като брой часове на седмица, да се подредят приоритетните и там държавата да плаща поне 1.5х от средната заплата в сектора образование а тези който са по-малко приоритетни като училища да се обявят на търгове и да станат частни учебни заведения..

Няма смисъл държавата да хрантути толкова професионални гимназии и гимназии от общ характер, по добре е да си има критерии и приоритени цели и всичко де е извън това да се дава на търг за концесия за по 20-25години на частници, така ще се отворят средства за по високи заплати материално осигуряване за практиките на учениците и ремонти и топло през зимата иии...

biggrin.gif  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Според мене си прав :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да, обаче просто няма читава система за оценка на качествата на преподавателите. ако не се лъжа получават заплати въз основа на броя ученици и часове, а би трябвало по някакъв начин да се отчита какво в края на краищата знаят тези ученици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

трябва да им дават по високи заплати, поне с това да намалее корупцията !

някой спомена да им се плаща в зависимост от това как обучават децата и какви резултата имат децата по дадения предмет, ами добре аз ако съм учител ще им завишавам оценките за да си взема парите, после доказвайте че съм мамил

как да накара някой учител някое разглезено детенце дето мама и тати имат пари да учи и ако му пише слаба оценка може да има и саморазправа, при този вариант с както желание да преподават тези учители и дали наистина не заслужават високи заплати

и 200-250лв. говорим за образованието и здравеопазването са невероятно СМЕШНИ пари, че това е само разхода на едно домакинство за ток, вода, телефон на месец, ами с какви пари да живеят тези хора

това е живеем в смешна държава !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    трябва да им дават по високи заплати, поне с това да намалее корупцията !

някой спомена да им се плаща в зависимост от това как обучават децата и какви резултата имат децата по дадения предмет, ами добре аз ако съм учител ще им завишавам оценките за да си взема парите, после доказвайте че съм мамил

как да накара някой учител някое разглезено детенце дето мама и тати имат пари да учи и ако му пише слаба оценка може да има и саморазправа, при този вариант с както желание да преподават тези учители и дали наистина не заслужават високи заплати

и 200-250лв. говорим за образованието и здравеопазването са невероятно СМЕШНИ пари, че това е само разхода на едно домакинство за ток, вода, телефон на месец, ами с какви пари да живеят тези хора

това е живеем в смешна държава !

<{POST_SNAPBACK}>

Ние не живеем в много смешна държава а учителите са малко смешни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За пари ще ми стачкуват те.Мойта по немски има k700i дет секи ден му купува нови панели,Golf 4,секи ден ходи с нови дрехи и пари ще ми иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    За пари ще ми стачкуват те.Мойта по немски има k700i дет секи ден му купува нови панели,Golf 4,секи ден ходи с нови дрехи и пари ще ми иска.
    Явно наистина не заслужават тези пари,щом не са успели да те научат да пишеш правилно sad.gif

Ние не живеем в много смешна държава а учителите са малко смешни

НЕ,ами никак не живеем в смешна държава :) А,че има смешни учители ...разбира се,че има както между впрочем във всяка сфера на живота.Но специално аз не мога да се съглася с мнението, че 280-300 лв. на месец са достойно заплащане.

Редактирано от scorceni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с scorceni.

Относно малките и лесни въпросчета които зададох и коментара който направих - казвал ли съм че наказанието трябва да е физическо, не мисля.Ако на някой това му харесва, да преиначава думите ми-добре. Когато говорим за наказание - едно мъмрене или друг тип такова наказание в повечето случаи имаше, поне при моето поколение, доста по-добър ефект от физическото наказание. А мога да твърдя, че нашето поколение не е изпуснато, независимо че учихме по време на промени.

Заплатите трябва да бъдат по-високи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Учителите искат да са със пълни гуши.Тва че ходят с хубави телефони и ходят по кафенета не ги оправдава.Среща са тук там по някой друг беден учител ама тва е рядка гледка.Аз изобщо не защитавам училтелите :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е аз имам двама учители вкъщи - ами ако живеехме само на учителска заплата - досега да сме умрели от глад така да се каже.

А това, че някаква учителка има богат мъж да й купи телефонче и кола е отделен въпрос.

А ти даваш ли си сметка като работиш по цял ден с някакви идиотчета какво става после с психиката ти?

Учител е човек, който на 30 години заменя гребенчето с очила :P

Поне имам някакъв погледа над нещата - ами че да прекараш 4 часа с 5-7 клас трябва да ти плащат вредни. Това е неуправляема възраст и са диви колкото искаш. Само си късат нервите хората с тези идиотчета. И случайно вземе че го шамароса или му напише забележка после идват родителите да се оплакват как така?

Ами да оставиш някой на изпит? - после при директора "ама моето дете е много талантливо, прилежно.... как така сте му писали 2 (3,4,5)"

Според мен има много "професии" дето нищо не правят, а печелят пари на гърба на другите!

Редактирано от xsakex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@FUCK е какво като са учители да не ходят по кафета ? ми и те са хора ! да нямат хубав телефон, ами както каза xsakex ами мъжа им има бизнес, пак и телефони на изплащане колкото искаш, да не говорим на половин цена дето се продават, взети отнякъде си

да си пълнят гушата викаш, ми те не са казали дайте ни 2000лв., я да взимат едни 500лв и ще се успокоят, според тебе ако 200-250лв заплата е нормална за по-голямата част от България не са нормални тези пари

с мнението на xsakex съм много много съгласен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    @FUCK е какво като са учители да не ходят по кафета ? ми и те са хора ! да нямат хубав телефон, ами както каза xsakex ами мъжа им има бизнес, пак и телефони на изплащане колкото искаш, да не говорим на половин цена дето се продават, взети отнякъде си

да си пълнят гушата викаш, ми те не са казали дайте ни 2000лв., я да взимат едни 500лв и ще се успокоят, според тебе ако 200-250лв заплата е нормална за по-голямата част от България не са нормални тези пари

с мнението на xsakex съм много много съгласен

<{POST_SNAPBACK}>

1.Над 50% от учителите в БЪЛГАРИЯ СА СТАРИ

2.Те имат праи и то много портестират за още

3.Праят се на бедни

4.И те са хора да треа ходят на кафенета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.