Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aтентат срещу Ахмет Доган на Конференцията на ДПС !

Препоръчан отговор

Нападение пистолет и атентат срещу Ахмет Доган на Конференцията на ДПС.

Откровен атентати нападение над Ахмет Доган на Конференцията на ДПС по време на изказването му.
Въоръжен мъж е преодолял охраната и е нападнал Ахмед Доган около 15 минути след началото на изказването.
Въоръжения е казал няколко думи на Доган и е насочил пистолет към главата му.
Ахмед Доган се опитва да се защити и отклонява пистолета и се сборичква с младия и видимо по- едър мъж.
Охраната в началото не се вижда на записа.
Малко по-късно на помощ на лидера си срещу въоръжения нападател се нахвърлят депутати от първите редове.Настана меле и побой над нападателя.
По непотвърдени данни атентатора е бил въоръжен с газов пистолет.
Ахмет Доган видимо не е ранен.
Конференцията на ДПС е прекъсната за почивка.

еедно и също пише в агенциите в момента - няма все още информация нито за нападателя, нито нещо друго

http://www.youtube.com/watch?v=bA7UPopbHrw

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 339
  • Създадено
  • Последен отговор

Лаишка работа,изпълнена от аматьор.Момченцето май с празен пищов беше.А може и да е подготвена,с цел печелене на политически дивиденти.Гледам, Доган изобщо не се уплаши,ами даже и се защитаваше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил си е PR, ако оня въобще е тръгнал да му види сметката, Сокола вече да е по стълбовете. Вярно че като агент на MIT има умения, но да "седне" "нападателя", да си приказва с него, е твърде нагласено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Неизвестен се опита да стреля по Ахмед Доган на конференцията на ДПС. Въоръженият мъж излезе на подиума, докато лидерът на ДПС изнасяше доклада си, и насочи оръжие към главата на Доган. Мъжът обаче не успя да произведе изстрел, заради бързата намеса на охраната. Той беше повален на земята с удари. Пистолетът на нападателя е бил газов.

Лидерът на ДПС Ахмед Доган беше изведен от залата. Изведен е и нападателят. Лютфи Местан обяви 30-минутна почивка и успокои залата, че лидерът на ДПС не е ранен.

От ДПС обясниха, че имат входирано искане за охрана в МВР, но не са получили отговор до началото на конференцията. Това е причината и в НДК да няма полиция.

Инцидентът стана докато Ахмед Доган говореше за приоритетите на България. В началото на доклада си той изтъкна, че светът е на ръба на самоунищожителна катастрофа и тотална енергийна зависимост.

Доган посочи, че две основни тенденции характеризират нашия съвременен и глобален политически свят. Една от тях е, че светът се движи от еднополюсен към многополюсен свят - поливалентост на ценностите и мултикултурност. Втора тенденция е търсенето на изход от финансовата криза, каза Доган. Той посочи, че търсенето на изходи от кризата до момента е в рамките на конвенционалното мислене и действие. За мен няма съмнение, че глобалната криза е и криза на парадигмата за модерно развитие, изтъкна още лидерът на ДПС преди нападението. Преди прекъсването на конференцията не беше засегнат въпроса за лидерството в Движението за права и свободи.

Доста повече инфо има в Дарик.

По-интересно е това:

От ДПС обясниха, че имат входирано искане за охрана в МВР, но не са получили отговор до началото на конференцията. Това е причината и в НДК да няма полиция.

Поредния цирк на сцената на издуханата ни държава.

Дано поне номерата са различни, че ни писна едно и също...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина трябва да се очисти Доган,едва ли ще се направи така публично.Ще го светнат професионално от километри разстояние,без да се види кой е натискал спусъка.Аматьорска постановка,ама за пред електората на ДПС ще свърши работа.

Да не вземе сега някой да извика: "По-добре танковете да дойдат......от Босфора...."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако наистина трябва да се очисти Доган,едва ли ще се направи така публично.Ще го светнат професионално от километри разстояние,без да се види кой е натискал спусъка.Аматьорска постановка,ама за пред електората на ДПС ще свърши работа.

Да не вземе сега някой да извика: "По-добре танковете да дойдат......от Босфора...."

Верно, че добра работа им върши на Турция "Сава", ама само заради него едва ли. Те отдавна вече си имат достатъчен апарат у нас, че да разчитат на единият от няколкото човека, които подриваха обстановката преди `89.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
поредния цирк на сцената на издуханата ни държава.

Дано поне номерата са различни, че ни писна едно и също...

различно е :)

досега не бяха влизали с пистолет, пък бил той и газова играчка в НДК , не ли ? 

колкото до МВР -да, ударът е право насочен срещу Цветанов и МВР.

ще видим сега как ще бъде използван това атентат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо до сега не се е намесила полицията?Събитието е в НДК,не е в планината.Къде е родната ни закрилница,а? 40 минути след опита за покушение,изведоха атентатора.И кой го изведе?Охраната на ДПС.Ни един  униформен не се вижда все още.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как, идват избори и въобще не е ясно кой ще спечели, но е ясно, че въпреки уж твърдия електорат ДПС изгубиха проценти подкрепа, а на ГЕРБ, едва ли вече могат да разчитат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един коментар на новината в Дарик:

Чудовищен провал на НСО! Нападателят е с делегатска карта, минал е през скенер Огромен провал на Националната служба за сигурност! Това е коментарът, който обикаля из зала 8 на НДК, където малко след 12 часа лидерът на ДПС Ахмед Доган бе атакуван от въоръжен мъж.По разкази на очевидци нападателят е минал необезпокоявано повече от 10 метра и никой не му е попречил да се качи на трибуната. Всички свидетели на случилото се са потресени от начина, по който служителите на НСО не успяха да изведат навреме атентатора, а оставиха членовете на ДПС да го линчуват публично в продължение на около 5 минути - юмруци, ритници и разсъбличане... Както вече е известно, Ахмед Доган е сред политиците, към които е зачислена охрана на НСО заради заплахи за живота му. Първоначалната информация сочи, че все още неизвестният нападател е с делегатска карта на гърдите, а на влизане в залата е минал успешно през проверка със скенер.

Да ти кажа ли колко пъти в последните години си влизам с оръжието и в съда и къде ли не?

Не е за хвалба, а само споделям факта.

Повечето пъти го забравям, че ми е в чантата и се усещам чак като съм приключил задачите.

А бе пуканки ще трябват...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа ли колко пъти в последните години си влизам с оръжието и в съда и къде ли не?

Повечето пъти го забравям, че ми е в чантата и се усещам чак като съм приключил задачите.

аз си мислех в понеделник да пробвам охраната на съда ни тук, но сега предполагам,ч е в цялата страна ще затегнат мерките "за сигурност" и не ми се ще да ме проснат на пода в съда  :ph34r:

Между другото - не изключвам вероятността зад този "атентат" да седи и нещо друго - примерно още по-силно затягане на режима за носене на оръжие, или някоя още по-голяма дивотия от страна МВР.

Всъщност, за един умен човек този "атентат" може да се използва за много и най-различни цели 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ептен за глупави ни взимат вече, научихме им всички постановки и не са ни интересни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://btvnews.bg/bulgaria/incidenti/opryaha-pistolet-v-cheloto-na-dogan.html

На видеото се вижда ясно, как два пъти засича пистолета...

На 25 години бил юнака и от Младежкото ДПС.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че мюсюлманската вяра учи на любов и избягване на насилието.

Можеха да го хванат без да е нужно да го ритат в главата и корема.

Очевидно това са фанатици и не знам що за човек би гласувал за подобни насилници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтин цирк и опит на доган да си затегне скапания електорат. Силно се надявам обаче този бумеранг да се върне право в главата му и на изборите изобщо да не помирише парламент. Иззедник и гавазин! Повръща ми се от такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% е цирк. Той пищова хич не е пробван и ще се действа, ако се действа, с менте от тия за смешни суми, които вероятно още се намират тук-там...Що не засичат пищовите на тия, които преди някое време трепеха по някой и друг средна ръка мафиот на месец, кат беше Пожарникаря главсек на мвр-то .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно на някои видни наши политици много им се иска да впечатлят оредяващия си електорат, затова се чудят какви маймунджилъци да измислят.

Скука, скукааа...Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в мометна по бТВ дават пълен репортаж със видеозапис от събитието

леле - тия го пребиха нрпаво.

такова ритане, скачане по корема, такива разкривени от омраза лица не бях виждал отдавна :no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли как минах охраната на съда без да искам?  С втори човек зад мен. Стана някакво объркване и аз си влязох спокойно. Ако човек се замисли, преодоляването на подобна охрана е лесна работа. Когато някой иска да го направи, определено ще е отработил действията си много пъти. А и не е задължително тоя пистолет да е внесен сега, когато има конференция. Това може да е направено на всеки друг етап от време и скрит някъде. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случката е крайно неприятна !

Каквото и да се говори,това е единственият лидер на партия у нас,който е такъв от самото й създаване,а това са повече от 23 години и един от малкото депутати избирани през всичките 23 години след промяната у нас.

Да се обвинява МВР и /или/ НСО,е несериозно. Дали до всичките делегати /над 800/ на тази конференция е трябвало да има по един полицай ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване