Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Aтентат срещу Ахмет Доган на Конференцията на ДПС !

Препоръчан отговор

Ма никой не занимава етнически мир в момента, щото там естествени проблеми не съществуват, а ни занимава един политически съдебен процес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма никой не занимава етнически мир в момента, щото там естествени проблеми не съществуват, а ни занимава един политически съдебен процес.

Драги ми смехурко, етническия мир се гради на равнопоставеност и толерантност, а не на изолиране на дадена група от дадени аспекти на обществения живот и ограничаването му по някакви показатели.... За битовата омраза сред хората няма да говоря, тя че е атавистична и е в резултат на комплекси от миналото е ясно.... Но тука е мястото на държавата и управлението на държавата да не допуска тази битова част да не се използва като повод за разграничаване и дискриминация особено от служители на същата тази държава .... И ако държавата мисли наистина за мира, тя наистина ще се старае да няма нещото наречено сегрегация по научному... Но това е много сложен проблем като цяло, социологически и политически ... 

П.С А етнически проблеми ги създават в момента политици с точно такива битови комплекси, и то от етническото мнозинство основно.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драги ми смехурко, етническия мир се гради на равнопоставеност и толерантност, а не на изолиране на дадена група от дадени аспекти на обществения живот и ограничаването му по някакви показатели.... За битовата омраза сред хората няма да говоря, тя че е атавистична и е в резултат на комплекси от миналото е ясно.... Но тука е мястото на държавата и управлението на държавата да не допуска тази битова част да не се използва като повод за разграничаване и дискриминация особено от служители на същата тази държава .... И ако държавата мисли наистина за мира, тя наистина ще се старае да няма нещото наречено сегрегация по научному... Но това е много сложен проблем като цяло, социологически и политически ... 

Никаква изолирана група няма. Но едни политици, с всички сили се стараят да излъжат част от българите, че са им нарушени правата и свободите, благодарение на която лъжа въобще, тяхната партия съществува и те са във властта, за да се ояждат за народна сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква изолирана група няма. Но едни политици, с всички сили се стараят да излъжат част от българите, че са им нарушени правата и свободите, благодарение на която лъжа въобще, тяхната партия съществува и те са във властта за да се ояждат за народна сметка.

Мдам... явно историята уместно си я позабравил, и не ти отърва да се сетиш защо аджеба се наложи да възникне Движението за Права и Свободи..и кои точно права и свободи то защитаваше и защитава.... 

П.С А сега да не кажеш че не визираше ДПС....  знам ти болежките, недей си криви душичката ....

И недей извърта за оядени политици, и че те използват масите.... приказката за черните овце в стадото я знаем.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам... явно историята уместно си я позабравил, и не ти отърва да се сетиш защо аджеба се наложи да възникне Движението за Права и Свободи..и кои точно права и свободи то защитаваше и защитава.... 

П.С А сега да не кажеш че не визираше ДПС....  знам ти болежките, недей си криви душичката ....

И недей извърта за оядени политици, и че те използват масите.... приказката за черните овце в стадото я знаем.... 

Нищо не съм забравил. Да не би след `86, да е имало възродителни процеси, а? Това което се е случило, беше доста отдавна и имаше съответните наказателни постановления за определените за виновници. Смени целият политически строй, не виждам основание и идея зад съществуването на тази партия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм забравил. Да не би след `86, да е имало възродителни процеси, а? Това което се е случило, беше доста отдавна и имаше съответните наказателни постановления за определените за виновници. Смени целият политически строй, не виждам основание и идея зад съществуването на тази партия.

Мислех че ще помислиш, явно съм грешил... доста хора бъркат повод с причина... нормално е, та карай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от караници и обиди.

Карайте го по-леко и лежерно, за да виждаме, че сте по-умни и толерантни от цялата ни политическа пастмина.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно ;) си прав! 

С всяка изминала година ДПС се превръща все повече и повече в етническа партия и това я превръща все повече и повече в незаконна, съобразно Конституцията ни, защото правата и свободите на всички граждани на Републиката са гарантирани в еднаква степен от законите й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера злобните и безмислени излияния като горните.

И в излиянията след поста на agr има много злоба и то не срещу политиците, а срещу него и срещу тези, които споделят мнението му.

Защо?!

Защото мислят различно ли?

Не ви ли изглежда малко грозно точно тези, които осъждат нечия злоба, да злобеят?

п.п. Според мен целият този случай е един фарс, целящ да отклони вниманието ни от нещо много по-важно, предизвиквайки напрежение, както и стана.

Атентаторът трябва задължително да бъде осъден.

най-малкото за назидадние на други, които в мометна седят и следят делото с интерес.

Ако не го осъдят , а стане "герой" - тогава ни очаква същото, като след така нареченият "герой" от Варна, дето се самозапали - ще последва вълна от пишман атентатори навсякъде и на всички нива."Него го пуснаха, а мен защо ме съдите?" 

Или искаме да плащаме още повече за охрана на политиците ? 

Биячитеот ДПС трябва също да бъдат осъдени и изключени от партията им.Отново трябва да се спазва принципа за назидаднието.Ако не ги осъдят - това ще даде крилца и да н други да последват примера им.ако не ги иключат от партията им - ще се даде сигнал, че ДПС е сбор от биячи и мутри, по нищо неотличаваща се от ГЕРБ. 

Това е моето си мнение.

може да е малко, просто, но си е моето.

Да, атентаторът трябва да бъде осъден, биячите също и то справедливо.

Съмнявам се обаче, че всеки ще получи според делата си, както става вече повече от 20 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октай Енимехмедов е написал второ писмо от столичния арест, в който се намира вече близо 2 месеца. То е с дата 2 април. Предоставено е на репортер на “24 часа”. Писмото на Октай е озаглавено с цитат на Левски “За чиста и свята република”, а хартията е оцветена като трибагреник.

Енимехмедов съветва Доган и приближените му да се оттеглят невредими от политическата сцена, като преди това се извинят на избирателите си за извършените престъпления и предателства.

Нито НСО, нито НЛО ще ви предпази от народния гняв, се казва в писмото

пп. Човекът е решил да става известен, по един или по друг начин. Та от тази гледна точка си мисля, че няма да спре да пише и твори всякакви писма и така нататък, докато му се чуе гласа.Това с НСО и НЛО ме изкефи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултатите от оръжието са излезли, каза Йорданов. От експертизата, извършена на трите патрона, които са намерени, става ясно, че два от тях са сигнално-звукови, които не разполагат с патрон, а единствено с барут. Те се използват за възпроизвеждане на звуков ефект. Третият патрон е технически пипер, който се използва при защита от животни, каза още старши комисар Валери Йорданов. С тях може да се нарани, но не и да се убие, уточни той.

Съгласно експертното заключение, уврежданията от газово оръжие могат да доведат до смъртен изход при две условия, свързани с дистанцията на изстрела и локализацията на увреждането. Смъртоносни наранявания са възможни при изстрел от упор до един сантиметър в областта на черепа - в областта на слепоочието, устата, окото, предната половина на шията и в лявата част на гръдния кош - в сърдечната област.

Много противоречащи експертизи , да не говорим , че доколкото си спомням имаше снимки на които май се виждаше , че няма пълнител пистолета . Изобщо това е поредното доказателство за това , че нямаме работеща съдебна система .

Какво значи

Смъртоносни наранявания са възможни

, че то стига да иска , човек и с вилица и лъжица може да причини смъртоносни наранявания .

Че трябва да се осъди нападателя , трябва . Ама чак пък опит за убийство ми се струва много пресилено . За побоя също трябва да има последствия .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо това е поредното доказателство за това , че нямаме работеща съдебна система .

В първия цитат са думи на Валери Йорданов, които са по-скоро принципни, за което предварително говорене МВР отнесе едно основателно мъмрене. След това вече е била назначена комплексна съдебно-медицинска и балистична експертиза, която да даде отговор на конкретни въпроси, свързани с конкретния извършител и конкретното оръжие. Напълно нормално е едно разследване да започне с едно обвинение и квалификация на деянието, а в хода на разследването, когато се съберат повече доказателства и се разгледат в съвкупност и поотделно, да дадат ново развитие на разследването и да се стигне до преквалифициране на деянието към по-тежкото.

И всичко това става в рамките на досъдебното производство, което се движи от следствие и прокуратура. След като се съберат всички доказателства и се изготвят всички експертизи, прокуратурата внася преписката в съда и едва тогава се образува съдебното производство и обвиняемият се превръща в подсъдим.

Казвам всичко това, със съзнанието, че е нормално да не се знае от всички. Само, че разликата между нас, пишещите тук е тази, че аз като мога да завия една крушка, не мисля, че това ме прави електроинженер и се въздържам от изказвания, които биха ме направили смешна. Докато други, които само, защото могат да боравят с Гугъл, се мислят за специалисти по всичко.

А това, че и с вилица може да се убие човек е повече от ясно. То и за това не се вкарва в затвора всеки, който умее да държи вилица, а се разследва деец, който евентуално е използвал вилицата като оръжие, при това с умисъла да убие и прочие, и прочие, и прочие. Нали се сещаш?! Та така…

Използвам възможността да кажа и на обидените няколко поста по-горе, че никой не може да обиди някого така, както се самообижда самият той, пишейки десет противоречия в един пост…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тия чак са го и изгиднали тоя... Кои и с какво право застава зад Атентатор ? Т'ва е поредната игричка на Доган. Лошото е, че повечето не проумявате...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този пост няма нищо общо с темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засекретиха дело срещу нападателя на Доган

Състав на Софийския градски съд изгони журналистите от залата, където се гледа мярката за неотклонение на нападетеля на Ахмед Доган - Октай Енимехмедов. Мотивът на магистратите да засекретят заседанието е, че по делото са приложени веществени доказателствени средства, събрани чрез СРС-та. Информацията от спецсредствата е класифицирана и тъй като ще бъде коментирана в зала, съдията помоли репортерите да напуснат. След като пледират адвокатите и прокурора магистратите ще прочетат определението, с което налагат мярка за неотклонение публично.

Делото е образувано по искане на Октай Енимехмедов да излезе от ареста. Той е вътре вече повече от 4 месеца.

За това престъпление Наказателният кодекс предвижда наказание лишаване от свобода от 15 до 20 години или доживотен затвор.

http://livenews.bg/Zasekretiha-delo-sreshtu-napadatelya-na-Dogan-55055  Октай Енимехмедов остава в ареста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...