Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Aтентат срещу Ахмет Доган на Конференцията на ДПС !

Препоръчан отговор

А едно две босфора и незнам кво си имали?Все турците кво ви боли толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боли ме , защото не ми се мисли какво би станало , ако атентата беше успешен! Дядо ми , лека му пръст казваше: Николайчо , ядът е по-сладък от меда! Разбрах го по-късно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
такова ритане, скачане по корема, такива разкривени от омраза лица не бях виждал отдавна :no-no:

Аз въобще не бях виждала такава омраза на ничие лице. :ohmy:

Ужасна гледка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах си филм по BNT World и току се появи репортаж от събитието. С оглед видяното, мога да кажа само едно - случилото се е СРАМ за държавата ни. Няколко минути камерата внимателно и в детайли показваше как група цивилни малтретират паднал на пода човек, това е недопустимо за коя да е цивилизована страна. Несъмнен престъпник, заснет идеално (как и защо е съвсем друга тема) от безброй камери е бит зверски от разярена тълпа (създаваща впечтление сякаш се явяваше по списък на трибуната) без да се намесят охранителите, без да го предпазят - по-голям резил май не съм виждал. Къде е тая охрана, защо няма хора с униформи?

Само и единствено съдът ще определи какво наказание му се полага, но саморазправата е недопустима по какъвто и да е начин. Не стига дето сме цъфнали, та вързали отвсякъде, а сега даваме доброволно сякаш по поръчка заснети кадри на всички световни медии, от които сме и определена зависимост. Очертахме сами върху себе си идеална мишена, за да могат да ни атакуват така, че всеки изстрел по нас все да е в 10-ката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октай Енимехмедов, който направи безуспешен опит за покушение срещу лидера на ДПС Ахмед Доган, е откаран във ВМА за преглед.

"От 40 минути е при нас. Правим изследвания за счупвания и комоцио. Външно мъжът изглежда насинен", каза шефът на болницата ген. Стоян Тонев. 

При опита за покушение охраната повали Ениехмедов на подиума, а после 15-ина души делегати се нахвърлиха върху него с юмруци и ритници и разкървавиха челото му.

Освидетелстването е необходимо за бъдещето разследване, което вероятно ще се наблюдава от софийската градска прокуратура.

След около час Ениехмедов ще бъде пратен на психиатър. В болниците а започнала проверка, коят отрябва да установи дали 25-годишният мъж се води на отчет в някоя от психиатричните клиника в страната. Изяснява се и дали Октай има други заболявания.

По челото на Октай има охлузвания. Ще се проверява дали той има травма на главата. освидетелстването е необходимо

24chasa.bg

Ахмед Доган е решил да напусне поста на лидер на ДПС - това става ясно от текста на доклада му пред Осмата национална конференция на ДПС, до който се добра репортер на "Труд". В копие на доклада, преведен на английски език, пише, че за нов лидер на партията е предложен Лютви Местан.

Самият Доган не успя да обяви решението си пред делегатите, заради атентата срещу него, за който ви информирахме по-рано.

В момента форумът е прекъснат. Делегатите и гостите бяха помолени да опразнят зала 3, както и всички фоайета на 6 и 7 етаж в НДК, за да може службите по сигурност да си свършат работата. Форумът ще продължи в 15 часа.

trud.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, бил се канел, уж да напуска и сега вече ще е съвсем разубеден и няма да го направи, а ще остане като рицар в бели доспехи на сцената с куп още по-верни  ДПС електорат, който в частност, беше започнал да става все по-неверен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А едно две босфора и незнам кво си имали?Все турците кво ви боли толкова?

БОЛИ ме за турците знаеш ли защо? Защото са във всяка манджа мерудия?! А и това последното им предложение в училище да се учи ромски и ТУРСКИ (в Бъглария?) е недопустимо! А пък тези "Българската НАЦИОНАЛНА телевизия" да вземат да спрат новините на турски език и тогава да се наричат такива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в мометна по бТВ дават пълен репортаж със видеозапис от събитието

леле - тия го пребиха нрпаво.

такова ритане, скачане по корема, такива разкривени от омраза лица не бях виждал отдавна :no-no:

И аз бях изненадан от действията на делегатите.А иначе се говори за демокрация.По скоро ми приличаше на опит за линч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В патента на ДПС е да си правят такива евтини пр акцийки. Просто напомнят на електората си, че още съществуват. Целта според мен да се сплаши електората на ДПС и да се гласува под строй. Това е жалко, пошло и смешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реакциите...

Касим Дал е ужасен от нападението над Ахмед Доган. Това заяви той пред Дарик. „Ужасен съм. Така не трябва да се решават проблемите”, лаконичен беше той и отказа повече коментари.

Това е безпрецедентен терористичен акт и България вече не е същата. Това коментира за Дарик бившият вътрешен министър и настоящ депутат от БСП Румен Петков. Той подчерта, че слабата охрана не само в случая, но и от доста време в страната е причина за сериозно притеснение на българския народ.

Това, което се случи на Осмата национална конференция на ДПС е шокиращо. Това каза пред БГНЕС Меглена Кунева, председател на Движение България на гражданите по повод нападението срещу лидера на ДПС Ахмед Доган по време на националната конференция на партията в НДК.

Няма нормалност в държавата по никакъв повод. Няма нормалност и в политиката. Няма кой да сложи ред и няма кой да поеме отговорност. А случващото се на всеки един от нас засяга всеки един от нас, каза още Кунева.

От името на Либералния интернационал да благодарим на Господ, че Ахмед Доган е в безопасност, заяви Франс ван Баален, президент на Либералния интернационал от трибуната на конференцията на ДПС, предаде БГНЕС. Ние стоим зад вас, тази политическа партия е стабилната политическа сила, която гарантира правата и свободите в България. Ние ще се борим съвместно с вас за тази свобода и ще се борим с насилието, каза Баален.

Шокирани сме от опита за убийство на лидера на ДПС Ахмед Доган, заяви веднага след Баален, Греъм Уотсън, председател на групата на либералите и демократите в ЕП. Вярвам, че ЕС ще трябва допълнително да се мобилизира, за да върне вашата държавност. Ние сме с вас в този час на изпитание, но настояваме да се открие кой стои зад тази ужасна атака и да бъде изправен пред правосъдието, допълни Уотсън.

dariknews.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миришеща история на блато от км...газов пищов, ДПС, НСО и бля бля... една седмица ше има хляб в резерва за бтв и мира бенатова и роднините на човека с пищова играчка. А и за вас... Поне да беше станало нещо, та да има за кво да пишем, па то...грънци...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....По скоро ми приличаше на опит за линч.

Опит? Ако имаше дърво в залата, вероятно щяха да го провисят още там, на място, без съд и присъда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Миришеща история на блато от км...газов пищов, ДПС, НСО и бля бля... една седмица ше има хляб в резерва за бтв и мира бенатова и роднините на човека с пищова играчка. А и за вас... Поне да беше станало нещо, та да има за кво да пишем, па то...грънци...

Ако е било замислено да стане, щеше да стане, но...

Ще разберем все някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...а после 15-ина души делегати се нахвърлиха върху него с юмруци и ритници и разкървавиха челото му.

...

24chasa.bg

Журналистът от 24 часа по свои спомени от детството ли е писал това? На записа се виждат разбити нос и уста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако е било замислено да стане, щеше да стане, но...

Ще разберем все някога.

Нищо не е замислено освен лека PR акция.

С газов пищов зареден с мухозол ли ше го убива?

Ай не на мене тия. Ептен за балъци ни вземат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Журналистът от 24 часа по свои спомени от детството ли е писал това? На записа се виждат разбити нос и уста...

Журналистите отдавна се страхуват да пишат това, което са видели.

Сигурно има защо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие лудили сте?Как няма да му се нахвърлят.Трябваше да го галят ли а? Just Human:Да ще се учи турски!!И аз съм учил!!!!БНТ знаешли кога ще спрат новините никога,сега и сериал ще дават :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо не е замислено освен лека PR акция.

С газов пищов зареден с мухозол ли ше го убива?

Ай не на мене тия. Ептен за балъци ни вземат.

Това се опитвам да кажа и аз - ако атентатът беше истински, най-малкото пистолетът нямаше да е газов.

Сценарий, целящ нещо, но какво?

Сега сигурно ще изкарат атентатора психично болен и т.н. и т.н....

Абе вие лудили сте?Как няма да му се нахвърлят.Трябваше да го галят ли а?  

Проблемът не е в това, че са се нахвърлили, а в това, че не е имало охрана, която да предотврати побоя, както е редно в такива случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко за сведение. От разговори с мои приятели помаци, имам представата, че в жителите на родопските махали, има огромни количества ловни и бойни оръжия. Ако имаха намерение за атентат срещу Доган, той отдавна вече щеше да е в дженнет, или в геената. Или, поне сега щеше да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемът не е в това, че са се нахвърлили, а в това, че не е имало охрана, която да предотврати побоя, както е редно в такива случаи.

Точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът отново се превръща в конфликт между българи и турци, а това от самото начало си е конфликт между турци и турци. Не разбирам, защо България да обира негативите на един терорист и престъпник като Доган, вършил много по-зловещи неща на младини. Видя се, че за 23 години нито един българин не посегна на нито един от ръководството на тая незаконна партия. Борбата бе и е вътре в нея за кокала. Дали е истински опит за атентат не знам, но предполагам целта на човека е била да привлече внимание с може би вземане на заложник. Постъпката на депутатите е наказуема според българското право. Сещате ли се за много бройните предавания по телевизията описващи случаи на нападения върху частни имоти и невъзможността собственика да се защити, след като престъпника е вече беззащитен и обезвреден? Това е точно такъв случай и ако прокуратурата има доблест, ще изправи всички тия саморазправящи се пред съда, а съдът е длъжен да ги тикне в дранголника! И стига с тия призиви за полицейска държава! Стига ни толкова полицейщина. В края на краищата който е чист пред съвеста си, не е преследван по подобен начин.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е, това е била целта - в момента, само в този форум, в темата има 50 потребители

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мъжът обаче не успя да произведе изстрел, заради бързата намеса на охраната.
Какво има да успява - отива и стреля. Както казаха и преди мен - ако е трябвало да застрелят Доган, ще са го застреляли тихичко, зад кадър. Всичко е евтин PR и театър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко това не беше "Цирк"(какъвто е),нямаше да е толкова ПОКАЗНО!!!!!!!!!!!!Докато бях във САЩ видях как 15 годишно афро прави друг на решето на повече от 5метра там нямаше засечки..........Тоя нападател пък гледа пистолета ще гръмне ли няма ли(и то ГАЗОВ пистолет :wink12: ) .......Точно сега на БГ не и трябват такива скандали.Жалка картинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...