Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Aтентат срещу Ахмет Доган на Конференцията на ДПС !

Препоръчан отговор

Без да подкрепям нито Герб , нито ДПС , всеки нормален човек следващ логиката може сам да си обясни от кого е поръчан този фарс !

Ето фактите които излагам, без да коментирам: 1. Атентаторът си се изправи пред трибуната, вдигна необезпокояван пистолета и се опита да стреля. 2. Пистолетът засича, а Ахмет Доган се хвърля да отбие ръката 3. Пистолета се оказва газов, марка EKOL VOLGA произведен от турската фирма Ekol / Voltran 4. Неуспелият атентатор беше повелен и близо 3 минути ритан и малтретиран без никой от охраната на НСО да се опита ако не до го предпази, то поне да му сложи белезници /най-фрапиращо е, как на записите се вижда, че активист на движението незнайно защо се опитва да свали гащите на нападателя и да му бръкне в задника?!?/ 5. След близо 10 минути суетене, ритане на нападателя и безцелно мотаене на близо 300 човека, най-после нападателят бива изведен, пак без белезници и пак без осигуряване на безопаснотта 6. Виждаме пистолета на земята, без никой да направи опит да го опази до пристигане на разслеващите 7. Разследващи на местопрестъплението така и не се появиха, пистолета беше увит в хартия и изнесен от непознат човек. Въпросите които изникват са много, но за момента се сещам за тези: 1. Как Местан 5 минути след атентата имаше готова реч за 'нарушен етнически мир', която пък е нелепа, тъй като атентатора е от редиците на ДПС 2. Кой нормален атентатор /а той се оказа нормален/ ще тръгне да убива човек с газов пистолет? 3. Неминуемо кандидат атентатора е бил на ясно, че няма как да се измъкне пред толкова хора. 4. Как така е успял да внесе оръжие и още по-интересното - как необезпокояван се приближи до трибуната и говорещият на нея? 5. Защо след като го повалиха никой не се появи полиция която да поеме разследването и да запази всички улики, които да помогнат на следствието? 6. Защо охраните допуснаха атентаторът да бъде ритан в главата и къде ли не от дебели бабаити? 7. Кому би бил изгоден подобен цирк след като явно целта не е била да бъде убит Ахмед Доган?

Победителят в „Танцувай с мен” Метин Енимехмедов беше потресен от новината, че брат му Октай е атакувал с пистолет Ахмед Доган на конференцията на ДПС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 просто се отвлича вниманието от натрупаните напоследък много теми, неудобни на властта: Дюни, Банско, лого за милиони, Иракли, Хизбула и т.н.

Чудесно попадение е да се даде хляб и зрелище на народа, а в условия на криза и само зрелища вършат работа.

точно така

освен това вероятността докато всички кудкудякат на тема "атентат" нещо друго да се случва е огромна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да предположим , че е фарс ... аз мисля , че Доган е един от най-добрите политици в България и го показва в продължение на 20 години , води умерена политика и винаги успява да постигне баланс в етническа омраза българи-турци.

Съгласна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че е цирк, но как Европа-та ще го възприеме, не стига, че сме сочени с пръст винаги, а сега... още по-зле.

Биене - типично за турчоляята, преди 200 години са го правили, в кръвта им е, за какви права и  свободи само говорят???

Това е страшен удар за българския народ. Подигравка с нас отново от турчолята, само назад ни дърпат...

Чудя се още как може да съществува още тази партия, как може по национални телевизии да ни пускат конференции на разни башибузуци, как може в центъра на европейска държава, християнска при това от хиляди години, да звучат турски напевки. Защо ги търпим тея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  /най-фрапиращо е, как на записите се вижда, че активист на движението незнайно защо се опитва да свали гащите на нападателя и да му бръкне в задника?!?/

Добре си копирал отнякъде, нещо си, но не стига, че не постваш линк към източника, а и не четеш какви глупости си копирал.

От задния джоб на "атентатора" въпросния "активист" изкара нож.

Мераците с бъркането в задника ще ги отдам на твоя мерак да извършиш това действие.

http://bnt.bg/bg/news/view/93159/ekskluzivni_kadri_ot_napadenieto_sreshtu_dogan?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

В материала на БНТ ясно се вижда това, което ти казвам.

Престани с глупостите - следва триенето им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От задния джоб на "атентатора" въпросния "активист" изкара нож.

аз реших че е пълнителя на пистолета :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласна!

...

Успокой малко топката и като решиш да коментираш отново искам да знаеш, че в този форум нямаш врагове, а хора, които коментират и излагат собствената си гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я някой да погледне във видеото, там къде пистолетът лежи на пода -има ли пълнител или няма ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абонатите на VOYO дали са имали възможност да гледат нападението една седмица по-рано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
я някой да погледне във видеото, там къде пистолетът лежи на пода -има ли пълнител или няма ? 

няма

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В България беше осуетена предполагаема атака срещу лидера на турската партия ДПС Ахмед Доган", съобщава германският вестник "Франкфуртер Нойе Цайтунг". 

Заглавията започнаха :)

интересно -защо навсякъде определят ДПС като "турска" или "етническа " партия ?  :ohmy:

Чакай малко, какъв лидер. Нали му подадоха оставката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
.....

Ще те помоля най -учтиво да не споменаваш повече това, което тук, в този пост си написал. Смятам, че след като ходиш с "гордо вдигната глава" в нея има и малко мозък. Съгласен ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоп!!!

Едит: темата е почистена, а възможностите за писане в нея имат 3-ма души по-малко.

Давайте полека и уважително към останалите участници в дискусията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде следващите месеци отклониха вниманието на простолюдието от ВАЖНИТЕ проблеми на страната:

- демографски срив (не важи за децата на Чандала)

- безработица

- ниски доходи (5 до 15 пъти по-ниски от тези на Гърците дори!!!)

- сива икономика

- електроенергията и съдбата ѝ

- турцизацията и циганизацията

- ВТОРИ сме по износ на ЗЛАТО в Европа за последната година!!!

- да не говорим и за другите метали в рудата

- чалгаризацията чрез финансиране на монополиста в тази сфера с Европейски пари!!!

- ...

- ...

Честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Патроните за нападението срещу Доган били сигнално-звукови
21:08 | 19 януари 2013 | дир.бг

Оръжието, използвано от нападателя на председателя на ДПС Ахмед Доган, е технически изправен газов пистолет, който не е преправян. Оказа се, че патроните в него не са били смъртоносни, а сигнално-звукови.
Това съобщи на извънредна пресконференция директорът на СДВР старши комисар Валери Йорданов, предаде „Фокус”.

Резултатите от оръжието са излезли, каза Йорданов. От експертизата, извършена на трите патрона, които са намерени, става ясно, че два от тях са сигнално-звукови, които не разполагат с патрон, а единствено с барут. Те се използват за възпроизвеждане на звуков ефект. Третият патрон е технически пипер, който се използва при защита от животни, каза още старши комисар Валери Йорданов. С тях може да се нарани, но не и да се убие, уточни той.

"Пълнителят е бил счупен и парчета са намерени на място. Металната част е била в пистолета, а пластмасовата изпаднала. Много е възможно при самата борба пълнителят да се е счупил”, каза старши комисар Валери Йорданов.

Тъй като тези патрони не могат да наранят сериозно, на нападателя може да бъде повдигнато не обвинение за опит за убийство, а обвинение в хулиганство, стана ясно от пресконференцията. Старши комисар Валери Йорданов припомни инцидента с министър Цветан Цветанов от преди три-четири месеца. При него на този, който е изскочил с газово оръжие срещу автомобил на НСО, му е било повдигнато обвинение за хулиганство, поради типа на оръжието, което е било използвано.

...

"сигнално-звукови"

колко сложен начин да се каже, че са "халосни" , а ? 

или, да влезем в тон с "атентата" -  дет му се вика "кьор-фишек" :ph34r:  :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ние си пишем, но май само "атентатора" знае причините и вероятно някои негови съучастници. Това по ми прилича на разчистване на лични сметки, отколкото на политически.  Всеизвестна тайна е, че членовете на ДПС имат големи облаги. Примерно апартаменти, обучение в чужбина ( Турция) и така нататък. Сещам се, преди време се запознах с една жена от Североизточна България, член на БСП и участваща в местния парламент на няма да казвам кой град. Та ми разправя, как са и предлагали да стане член на ДПС, като в замяна ще получи безплатно обучение в Турция. А тя си бе българка. Друг случай с колега...на него пък в Кубрат са му предлагали апартамент, ако стане член на ДПС. И в двата случая се отнася за етнически българи. Така, че си правете сметката, какво правят българите в ДПС. Та тоя случай според мен има голяма вероятност да е свързан с неизпълнени обещания или просто човека е превъртял за момент. Шизофренията се проявява временно и а иди доказвай после, че е ненормален. Но като гледах записите си мисля, че не бе инсценировка. Хубаво е все пак, че Цветанов спомена за търсене на сметка от саморазправящите се. Чудя се сега, кой ще издигне паметник след време на това момче...както това направиха за атентаторите в миналото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да попитам дали ще поставят спектакъла на други места в страната и колко ще е цената на билета.

Мисля, че беше редно при оттеглянето да бъде връчена награда за цялостно творчество. Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^^ сиреч, ти си убеден, че с газовия пистолет за 40 лв. и пластмасов пълнител и халосни патрони...

е направен опит за убийство на Доган... с цел разчиставне на сметки?!

Как така?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Искам да попитам дали ще поставят спектакъла на други места в страната и колко ще е цената на билета.

Мисля, че беше редно при оттеглянето да бъде връчена награда за цялостно творчество. Благодаря за вниманието.

Днес в София, утре и в други градове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
^^ сиреч, ти си убеден, че с газовия пистолет за 40 лв. и пластмасов пълнител и халосни патрони...

е направен опит за убийство на Доган... с цел разчиставне на сметки?!

Как така?!

Ами на така :) Проследи дейността на тоя младеж. Младежка организация на ДПС, отцепничество, заплаха и опит за убийство или нараняване с оръжие. Може би все пак не е искал да го убие, а да да го сплаши или най-много нарани. Интересно, кой е бил първият патрон в цевта - халосния или оня за защита от животните. Ако направя асоциация с атентата в Бургас, ще видиш, че едно от моите първи мнения за ситуацията бе отхвърлено от всички тук, включително и по телевизии, политици и така нататък. Да, ама сега се оказва, че откриват точно това, което казах аз първите часове след атентата на летището. Така, че нека изчакаме няколко месеца, за да видим развръзката. Тогава пак ще приказваме. 

Нека някой да ме поправи...но имам смътни спомени, че халосния патрон убива от много близко разстояние. Така ли е? Дори съм чувал за талкива случаи. Е, то щом една пиратка уби човек тая година, какво остава ако изстрелят горещи газове в слепоочието ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен нападателят душевно болен, може би шизофреник. В действията му няма никаква логика, като гледам видеото. Манипулацията за стрелба с празен газов пистолет би трябвало да е лесна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, човека има престъпно минало и едва ли не знае как да борави с оръжие. Стига сте го показвали като някакво момченце, което едва ли не случайно му е изпаднал пищова и в пристъп на умопомрачение е решил да си поиграе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че има престъпно минало го казват по медиите. Не знае как се борави с оръжие, видяхме го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.....

Нека някой да ме поправи...но имам смътни спомени, че халосния патрон убива от много близко разстояние. Така ли е? Дори съм чувал за талкива случаи. Е, то щом една пиратка уби човек тая година, какво остава ако изстрелят горещи газове в слепоочието ти?

Зависи от много неща - дали е било то упор ( тоест дулото да е допряно до кожата) или не.

В литературатура има описани смъртни случаи, но аз лично в практиката си съм имал през годините 8 или 9 пациента гърмени с газови пистолети и общо взето си бяха единствено и само опърлени космите им.

По върпоса  ще се произнесат експертите на МВР - те знаят най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това, че има престъпно минало го казват по медиите. Не знае как се борави с оръжие, видяхме го.

Видял си това, което е трябвало да се види, изпълнено така, както е било режисирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...