Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aтентат срещу Ахмет Доган на Конференцията на ДПС !

Препоръчан отговор

Приятелко :)  .В женски род,моля ;)

Да,не са българи ама никой не го споменава.

Как не са българи !?

Турци, които живеят в България и, които са родени в България.

Не е направено изследване турците в България, като какви се определят.

Лютви Местан, като го слушаш е повече българин от всички българи.

Бързо забравихте разсекретените документи за А.Доган, който всъщност се оказа пионка на ДС дълги години, когато ДС движеха нещата в тази държава... Не искам да предполагам най - лошото и т.н. Но няма такова нещо като "бивш агент" на дадена служба или пенсионирал се такъв, ако кажат за някой, че е такъв то това е докато не го потърсят. Както казах по нагоре, първото зъбно колело се завъртя - нека изчакаме да видим следващите ;). Ще се разбере кой играе игрите, този който ще извади най - сериозни дивиденти от цялата ситуация, а това въобще не е задължително да е ДПС, може да е всяка една друга политическа и НПО, и много, много други варианти има ;)

Всяко чудо за три дни. От тази случка никой няма да извади дивиденти. До  изборите това ще е забравено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 339
  • Създадено
  • Последен отговор

Нещо не мога да разбера "adXok", колега или е на хонорар или е просто тотално изпушил... Оплювахте всички партии, незнайно защо, но най - премълчаната е ДПС - за какво движение за права и свободи може да става въпрос не знам! Винаги ми е било интересно кой им отнема свободите на тези малцинства в България, кой им отнема правата - за какви права става на въпрос тук, да имат ток и вода без пари ли?! Винаги изборът е бил между по - голямото и по - малкото зло, доброто за съжаление съществува подробно описано в книгите! Просто търсим най - малката злина в живота и се хващаме за нея... (който е женен сигурно ме разбира :D). Tвърде много задкулисни игри преписахте на батко Ви Бойко, в момента такива предизборни антикампаниии почват, че някой охлюв да бъде настъпен от козел в Родопите, ще се извадят дивиденти, едните веднага "тиквата - мутра и не знам си кво виновен" другите от там - ако не бяха предишните и т.н. т.н. т.н. Нека си спестим тъпотиите, Бойко ако наистина беше направил всички тези неща, които твърдите някак си щеше да се приближава доста близо до свръхчовека, пък мен не ми се иска свръхчовека да изглежда така! Просто се успокойте, пийте едно кафе, вино, там който за каквото заслужил :P. И 200 страници да се изпишат само се гадае, някой е решил нещо да се случи то се случи - същият този някой е решил това да доведе до нещото "Х", и това нещо "Х" ще го видим, но само "когато му дойде времето" - малко ала поезия стил "царъ".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

icekller,

към момента бат Бойко има ресурса (държавен, агентурен, финансов) и мотива (жажда за втори мандат).

Обясних защо. За мен случаят е ясен. В речта си Доган заобиколно обяснява за едноличната власт у държавата за "спасителя", който не слиза от екран (реже лентички) и дори за общите заседания на ГЕРБ с партията на Ердоган.

Ха сега... сети се като идваха и Ердоган и председателя на Турския парламент... как така не ги посрещнаха Доган и Местан?! Притесняват се да не ги обвинят в турцизация... нещо което всеки нормален българин знае.

О, не... не е това. Анкара (Ердоган) недолюбват ръководството на ДПС, защото всички знаят, че и Доган и Местан са Агенти на ДС. 

Когато Доган преди много години (ти не си бил роден сигурно?!) изнесе списъка на всички разузнавачи по линия на Турция това беше двойна игра, с която да се покаже, че иамт техен човек на наша почва.

Оттогава ДПС постоянно е във властта. Като последно бяха в Тройната коалиция допреди 3 г.!

На бат Бойко такъв човек (Доган) не му трябва за коалиционен партньор. Затова и в редиците на ГЕРБ има такива с турско-арабски имена. Такива дори, които в момента ги съдят в Пазарджик за проповядването на нехарактерен за българските мюсюлмани ислям, а имено – проповядване на уахабизъм (радикална форма на ислям, незачитаща светските закони). 

ГЕРБ дори опростиха задълженията на мюфтийството в размер на 8 милиона лева преди няма и година!!!

ГЕРБ и Росен плевнелиев обещаха на главния мюфтия построяването на ислямски институт в София и дори нова джамия в София!!!

Е... ти ми кажи какво се опитва да направи Бойко. Ако не се сещаш, на това му се казва отнемане на електорат с цел спечелване на изборите! Да се разцепи ДПС и българсите мюсюлмани да гласуват за Бойко, за да е на власт. Ако не знаеш електората на ДПС е единствения, който гласува сякаш гласуването е задължително. Това се нарича сигурен вот. Пък ако ще и автономия да поискат като Косово, Бойко ще я даде, само и само да е на власт... на всяка цена! 

Трябва да си силно заслепен от неговата пожарникарско-мутренска харизма, за да не виждаш колко властолюбив е този човек, през какви постове е минал и как иска още и още.

Властта ОПИЯНЯВА. В неговия случай тя му действа като наркотик към който се привиква бързо, силно и за дълго.

П.п. И не, не съм на хонорар, просто съм способен да мисля, гражданин със собствена позиция съм и мога да я изказвам свободно... все още!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Marea,аз съм от Бургас и трябва да ти кажа,че има цели села в които българският език е чуждестранен.

Хора,които не искат да се интегрират и  не се смятат за българи,а камо ли да научат езика.

На тях когато им е удобно са бг. и когато им е удобно са турци.

Турските новини за кого са?Сигурно за любители ;)  искащи да научат турски.

По повод написаното от Icekiller съм напълно съгластна.Време и да се погледнат малко и правата на бг жителите,

че останахме без тях да сме толкова заети с малцинствата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От показания запис ми се струва,че  Доган май не очакваше,дори на лицето му беше изписан ужас освен ако не е голям артист!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от възможните мотиви за "атентата" е да не се чуе и разбере речта на Доган ! А там има какво да се види и коментира . Да сте чули/видели нещо по този повод из медиите? Всички се надпреварват да запълват времето с бля-бля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
icekller,

към момента бат Бойко има ресурса (държавен, агентурен, финансов) и мотива (жажда за втори мандат).

Обясних защо. За мен случаят е ясен. В речта си Доган заобиколно обяснява за едноличната власт у държавата за "спасителя", който не слиза от екран (реже лентички) и дори за общите заседания на ГЕРБ с партията на Ердоган.

Ма на Вас явно още не Ви е ясно, че в България всички политици в дадено време обясняват и говорят за истинските проблеми. Но си остава до там с говоренето :). Ех какви сте ми заблудени, чак предизвиквате чиста детска усмивка на наивност у мен :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГЕРБ дори опростиха задълженията на мюфтийството в размер на 8 милиона лева преди няма и година!!!

Последния петък съвсем случайно се загледах в парламентарния контрол. Десислав Чуколов от Атака точно това питаше Дянков - вярно ли е, че са им опростени задълженията на мюфтийството. Дянков потвърди, че дължат коментираната сума на НАП, и са искали да им бъде опростена, но такова опрощаване не е правено и в момента течала проверка срещу тях. Така че точно това едва ли е вярно... Не че е много по темата, просто се сетих, че го чух наскоро...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, които ритаха, ще бъдат първи в листите, коментира процесите в ДПС Касим Дал,

който се отцепи от партията и основа Национална партия „Свобода и достойнство”.

След като изтъкна, че формацията му няма нищо общо с нападението срещу Ахмед Доган,

той определи случилото се като „цирк”, в който „агент Сава посочи агент Павел за свой наместник”.

"Може би възрастта ми и идеалите ми ме подтикнаха да извърша това деяние, за което не съжалявам.

Единствено съжалявам, че пистолетът засече”, това каза Октай Енимехмедов

по време на съдебното заседание в Софийския районен съд, на което се гледа мярката му за неотклонение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Касим Дал и Корман Исмаилов (партия "Свобода и Достойнство")

От "Свобода и достойнство" призоваха хората да не участват в референдума или да гласуват с невалидна бюлетина. Според партията въпросът за изграждане на ядрена централа е изцяло в ръцете изпълнителната власт (Правителството) и поставянето му на референдум само по себе си е липса на политическа воля и компетентност.

Националната партия "Свобода и достойнство" ще се яви самостоятелно на парламентарните избори. Ако си свършим работата, ще минем четирипроцентовата бариера, прогнозира Исмаилов.

Сиреч, казват си... каквото Бойко (ГЕРБ) каже, това ще е.

На Октай е платено да извърши това сплашване. И поръчителят е Б. Бор. със съдействието на К. Дал.! Затова и след "атентата" час и половина не се появи полиция, Хр. Бисеров си замете пистолетчето в кърпичка (?!?), разни делегати обезобразиха Октай (?!? на тях отговорност кога, кога ще ги видим с белезници и в съда ?!?), призиви от други делегати Октай да бъде убит и прочие варварщина.

Октай е изпълнил целта си – сплашване на Доган да спре да настройва българите мюсюлмани в капсулиране, а да може Бойко да ги яхне като най-сигурните гласоподаватели, които гласуват по време на избори. Хората извън "обръчите от фирми", но свързани с ДПС чрез псевдо-етническата си или религиозна принадлежност, получават знак, че Доган има насрещна съпротива, явна и показна. Тези хора няма да гласуват Догановото ДПС, те ще гласуват или за "Свобода и Достойнство" на К. Дал. или за ГЕРБ.

Случаят е толкова ясен!

А иначе мюфтийството е подало молба за опрощаване на 8 млн. лева дългове към държавата и това опрощаване е било направено. Оставете Дянков да си ги говори колкото иска технически парите дали са минали от задължение в опрощаване и кога точно е станало.

Факт е, че до момента главно мюфтийство нищо не казва за Доган. Това трябва да ви говори нещо.

Даже мюфтийството не веднъж от няколко години досега се е изказвало против Доган. Прегледайте архивите на новинарските издания от 2002 година насам!

Готви се нова мюсюлманска партия в България, в която башбаканинът Б. Бор. ще има влияние и ще ги остави на мира, стига да му осигуряват гласове, както това правят тези двама общински координатори от ГЕРБ в Пазарджик, които са подсъдими.

Октай ще излежи една 4 годишна присъда за хулиганство със заплаха срещу личността и на 28 г. ще излезе с кинти в джоба, които аз и вие няма да изкараме до края на живота си с работа и труд. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си мисля, че ако бях на мястото на делегатите на ДПС,  щях да ритам тоя, още повече. Така, че изобщо не ги обвинявам. Трябва да се приеме подобен закон за кое да е друго подобно деяние. Примерно някой влиза в имота ти или къщата с пушка. Ти имаш право да му **** мамата. Само така ще се оправим, че свободия голяма настана. Иначе се възмущаваме, как някой мангал влязал в имот с пушка, а дядката го застрелял и след това в пандиза. Тоя случай не е ли такъв? Друг е въпроса, дали ДПС защитава интересите на България или на Турция.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като започнахме да се стреляме,ето един коментар който ми се наби на очи днес.

"Сега, ако сме късметлии, на някой ще му дойде музата, ще гаврътне няколко чашки и ще влезне с автомат в парламента да свърши кат хората работата "

Закона за защита на имуществото е добра идея!

Но ДПС не притежава НДК.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като започнахме да се стреляме,ето един коментар който ми се наби на очи днес.

"Сега, ако сме късметлии, на някой ще му дойде музата, ще гаврътне няколко чашки и ще влезне с автомат в парламента да свърши кат хората работата "

Закона за защита на имуществото е добра идея!

Но ДПС не притежава НДК.......

Пич, това не е мой коментар! Я се оправи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Marea,аз съм от Бургас и трябва да ти кажа,че има цели села в които българският език е чуждестранен.

Хора,които не искат да се интегрират и  не се смятат за българи,а камо ли да научат езика.

На тях когато им е удобно са бг. и когато им е удобно са турци.

Турските новини за кого са?Сигурно за любители ;)  искащи да научат турски.

По повод написаното от Icekiller съм напълно съгластна.Време и да се погледнат малко и правата на бг жителите,

че останахме без тях да сме толкова заети с малцинствата. 

Не знам, ти какво искаш от тези хора. Те си живеят тихо и кротко. Не знам дали гледат новините на турски или гледат турски сериали от турските телевизии. 

А, какво им говорят политиците, т.е. депутатите от ДПС  и как ги манипулират, както си искат е друг въпрос и друга тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всяко чудо за три дни. От тази случка никой няма да извади дивиденти. До  изборите това ще е забравено.

Не е баш тъй, мани, тва кат бетер турски локум ще ни го разтягат.

Чакай, сетих се - референдума за Белене -

мда, малко отклонение на пиратките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е баш тъй, мани, тва кат бетер турски локум ще ни го разтягат.

Чакай, сетих се - референдума за Белене -

мда, малко отклонение на пиратките.

Колко пиратки ще има още ... до изборите ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аз си мисля, че ако бях на мястото на делегатите на ДПС,  щях да ритам тоя, още повече. Така, че изобщо не ги обвинявам. Трябва да се приеме подобен закон за кое да е друго подобно деяние. Примерно някой влиза в имота ти или къщата с пушка. Ти имаш право да му ебеш мамата. Само така ще се оправим, че свободия голяма настана. Иначе се възмущаваме, как някой мангал влязал в имот с пушка, а дядката го застрелял и след това в пандиза. Тоя случай не е ли такъв? Друг е въпроса, дали ДПС защитава интересите на България или на Турция.  

Приятел, конферентната зала не е собственост на биячите, нито на самото ДПС. Освен това побоят над т.нар. "атентатор" продължи доста време, след като той беше повален и обезвреден. А с действията си смелите побойници показаха, че си бяха поставили за цел вероятно да пребият до смърт момчето с тапешника. За личната собственост си прав, но споменатият случай изобщо не е такъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Приятел, конферентната зала не е собственост на биячите, нито на самото ДПС. Освен това побоят над т.нар. "атентатор" продължи доста време, след като той беше повален и обезвреден. А с действията си смелите побойници показаха, че си бяха поставили за цел вероятно да пребият до смърт момчето с тапешника. За личната собственост си прав, но споменатият случай изобщо не е такъв.

Добре де, аз се поставям на тяхно място. да кажем съм на конгрес на партията, на която симпатизирам и съм неин член. Идва някакъв и се опитва да застреля лидера, без значение кой е той. Няма да си кривя душата, че и аз щях да издивея! Вярно, че в досегашния си живот винаги съм бил разтърващата страна в напечени ситуации и вероятно щеше да ми светне нещо в подобна ситуация, но първичния инстинкт е това - да защитиш себе си или приятеля си! Бил повален...Ами хубаво, само дето се опитваше да става, а знае ли човек какво носи из джобовете си. Май се оказа, че имало и ножове. Както и да е, аз смятам тоя побой за нещо нормално и лечебно. Първо за атентатора, второ за останалите, дето си мислят, че може да стрелят на посоки, да влизат с взлом безнаказано  и изобщо да правят каквото си искат. Не става така! Пак казвам, друг е въпроса какво защитава тая партия и дали Доган си го заслужава. Ама не мога да приема, че до вчера всички вие роптаехте срещу това, как човек не може да защити частния си имот и влиза в затвора, ако го защити, а днес се обръщате на 180 градуса. Вярно и аз в началото забелязах първо побоя и се възмутих, но се възмутих, защото имаме определени закони, които явно важат за обикновения човек, но не и за богопомазаните! Затова нека законът е един. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като приказвам, говоря...

Слушайте, слушайте...

Ето че днес Парламента, начело с ГЕРБ не са взели отношение по "атентата" срещу Доган... например да го осъдят. Схващате ли... просто бат ви Бойко е доволен от ситуацията. Част от електрората на ДПС, ще видят че Доган не е толкоз страшен, а напротив бат ви Бойко е приятел с Ердоган и Турция и ходи там на съвместни заседания...

Само гледайте какво ще се случи в следващите няколко месеца до изборите. Бойко и ГЕРБ така неистово и плавно ще се мазнят на българите мюсюлмани, защото изборите идвт, а на тях  им трябва сигурен и вечно гласуващ електорат, който вече дори български мюсюлманин показно се изправи срещу Доганизацията в ДПС. Говорим за атентатора Октай.

Много умело е подбран Октай – български гражданин, със турско име и от мюсюлманите... сиреч уж трябва да е за ДПС, ама пък да е недоволен от Доган и "обръчите от фирми".

Б. Бор. е избрал него, щото ако беше с българско име... нали се сещате какво можеше да се случи. А сега всичко е все едно вътрешна разправия в ДПС-то.

А речта на Доган беше ясна... абсолютна критика към Б. Бор. си беше, за лупингите му в Анкара и прочие.

Много са прозрачни... Бойко и Цвъки... полиция нямаше близо два часа след покушението. Целта беше догановците да се дискредитират като наритат Октай до кръв! 

Тепърва ще станем свидетели на заклеймяване на тяхното поведение от ГЕРБ. И познайте... така ГЕРБ ще си вдигнат акциите, че видиш ли, могат да приобщят дори националистите към аурата си на борци с Доганизацията.

ГЕРБ и Бойко целят на всяка цена... НА ВСЯКА ЦЕНА... да спечелят още един мандат, и то с мнозинство. 

Не се заблюждавайте, бат Бойко е зверски властолюбив и няма да пусне властта, па дори ако трябва да се направи българско "Косово"!

Ще поживеем – ще видим! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко и мюсюлмани? Нещо си се объркал :) ББ и останалите може да се борят за циганските гласове, но не и за мюсюлманските. Не знам какво ще стане с ГЕРБ, но не бих се учудил на нито една тяхна реакция, включително смяна на 180 градуса в рамките на няколко дни, както това става с повечето важни въпроси, като ядрената централа примерно. ПОлитиците са разбрали нещо много важно и го използват постоянно. А именно това, че "електрората" помни максимум 5 дена. После може да му кажеш нещо съвсем различно и той ще го приеме. 

Я ми кажете сега, кога и при кого почна кризата примерно? Колко зле или добре бяхме в края на мандата на Симеон и кога Костов  почна да осира нещата  - преди и след януари 1997 година. Ако ми отговорите на тия въпроси, ще ви призная за добър електорат  ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре България е била през 1992 г., говорим за след Промените и падането на БКП. Но това добруване е било за няма и година, след което започна дивия КапУтализъм, в който капути се изживяваха като бизнесмени.

Частната собственост тепърва щеше да се връща... започнаха да селиквидират бившите стопански структури на Народната власт.

И всеки почна да граби... това беше първото ограбване на българския народ след Промените, когато бившите комунисти, сега нови демократи искаха да станат крупни капуталисти. И станаха.

Дойдоха мутренските времена, в които момчета от спортните училища (слушащи сръбко и гръцко, чалгата се заформяше от техните курви), възпитани в послушание към генерали и офицери, започнаха да тормозят всеки българин, който искаше да започне бизнесче, да отвори магазин... чрез насилствено застраховане.

През 1992-ра година няколко чужди фирми (между които Toyota нпаример) са искали да отворят местен сервиз и завод за Източна европа, като са предлагали заплати тогава от по $1000. Това е било отказано от правителствата тогава, защото щяха бившите комунисти, напъпващи капуталисти да загубят контрол и да не могат да държат юздите.

От тези кръгове идва и сегашния ни мин. председател... баш баканина Бойко Борисов (Ипон, СИК... каратистите). ВИС бяха борците, имаше и боксьори и джудисти в средите им. Започнаха дразги между новите капиталисти кой повече да взима и колко власт да има над бизнеса.

Като дойде правителството на Беров се отприщиха Мутрите и Капутализма в зверска форма. 

Последва финансовото ограбване с кредитните милионери и девалвацията на лева... чиста финансова спекулация... "криза". Инфалцията достигна 700% и повече процента. След като заемята беше върната почти на 90% дойде Костов и масовата приватизация. Тогава тези, които бяха ограбили спестяванията на хората, започнаха да изкупуват всичко и да стават крупни частници.

Купиха се производства, индустриални мощности на безценица... като купувач-инвеститори, с фирми регистрирани в чужбина, но управлявани от настоящи демократи–капУталисти. 

Започнаха заменките на земите. Чукари и дори брегове корита на реки се заменяха за паркове (бивши паркове за лов на комунистите).

Дойде и дедо... и обеща 800 дни. Там беше и Кунева. Тя затвори блоковете на АЕЦ Козлодуй, Соломон Паси ни вкара във военен съюз НАТО без референдум, без допитване до народа!

Там беше и Кунева. Същата тази Кунева, бивша съпруга на Пръмов, един комунистически номенклатурчик, а сега тя напира да влиза в Парламента, политика ще прави... не ѝ стига!!! Иска още власт да вкусва!

А народа – прост! Животът – тежък, скучен... озъбено, свирепо куче!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Расате даде почетно членство на Eнимехмедов и му предложи защита

В писмо до медиите от името на организацията “Национално единство” Боян Расате пише, че не знае на кого, как и кога е симпатизирал Енимехмедов, но действията му го показват като идеалист, бунтар и гражданин с категорична позиция срещу политиката на разединение и омраза, провеждана от ДПС в продължение на две десетилетия.

Според Расате Октай Eнимехмедов е български гражданин и българин по произход и самосъзнание, изповядващ мюсюлманска вяра и патриот, който квалифицира Доган като корумпиран и безчестен политик, който повече от 20 години разединява българското общество и работи против интересите на България.

Всичко това дава основание на “Национално единство” в знак на симпатия да приеме за почетен член Октай, пише още в писмото на Расате. Той прави аналогия с дадената на Ахмед Доган титла от конференцията на ДПС – “почетен пожизнен председател”, предаде БЛИЦ.

Писмото завършва с покана Октай Eнимехмедов да се възползва от всички произтичащи от това решение членски права, включително защита и съдействие, ако поиска такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера ми направи впечатление какво е казал Енимехмедов пред съда - че съжалява, задето е засякло оръжието. Ето затова симпатизирам на тоя човек. Много други на негово място просто биха се "разкаяли". Когато човек върши нещо редно или нередно, то той трябва докрай да отстоява позицията си. Не като Борисов, който през седмица прави завои в политиката. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октай е платен. И то сравнително добре за момче на неговата възраст, тъкмо преди дипломиране, свеж, млад, здрав, нахъсан...

Свършил си е работата, но съжалява, че не е произвел звуков изстрел... щеше да е доста по-ефектно, пък и можеше да спука тъпанчето на Доган или да му поизгори ухото с фишек-патрона!

Казвам ви... зад цялата простотия стоят Бойко Борисов с логистичната подкрепа на Касим Дал. Следващите месеци ще се убедите в думите ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване