Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,през последните дни почна да ме боли зъб (кътник) ,и освен това почнах да имам малко температура и да ме боли малко гърлото.По всичко личи ,че е Кариес ,но въпросът е в коя степен е той.В момента съм стресиран от факта ,че ще ходя на зъболекар.Искам да ви попитам колко дълго ще продължи лекуването и ще боли ли много ,като за 14-годишно дете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

колкото по-бързо отидеш на зъболекар, толкова по-лесно и безболезнено е лечението, много хора от страх чакат последния момент, когато вече болката е непоносима и щат не щат отиват и тогава им излиза през носа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей,

Съветът ми е - отивай колкото е възможно по-бързо на зъболекар. Колкото по-рано се започне лечението на зъб, толкова по-кратко и безболезнено е то. Не се притеснявай, всеки е минал през това - нормални човешки неща са. Така че по-смело и успех с лечението. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за куража ,които ми давате ,обаче дочух от някои хора ,че ако кариесът е в напреднала степен ,може да се наложи вадене на нерви от зъбът ,а именно точно това много ме притиснява !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако те е страх от болката си поискай упойка

аз поне така правя като ми кажат че ще има бая зор

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря за куража ,които ми давате ,обаче дочух от някои хора ,че ако кариесът е в напреднала степен ,може да се наложи вадене на нерви от зъбът ,а именно точно това много ме притиснява !

Това са глупости. Стягай престилката и отивай да ти слагат пломба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям съвета на двамата (spielberg kakoytouпо-горе! А като потомък на стоматолог  ще ти кажа ,че за да се избегне това състояние до което си достигнал/а освен редовното миене на зъбите е необходимо и редовни посещения -профилактични прегледи при стоматолог (зъболекар) ,или както сега е прието да се наричат лекари по дентална медицина.2-3 пъти в годината минимум.

За да се подготвиш преди посещението си при зъболекаря ,което в твоя случай е неотложно и неизбежно ти предлагам да разгледаш този сайт:

http://www.markova.vibs.bg

Успех и горе главата... :)

Редактирано от StewVG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оказа се ,че болката ми е идвала от венеца ,защото са ми растели кътници.Зъболекарят ми каза ,че тези кътници е трябвало да ми порастнат ,още на 12 години (в момента съм на 14) ,и че след няколко дена като пробият венеца и всичко ще е ОК :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Оказа се ,че болката ми е идвала от венеца ,защото са ми растели кътници.Зъболекарят ми каза ,че тези кътници е трябвало да ми порастнат ,още на 12 години (в момента съм на 14) ,и че след няколко дена като пробият венеца и всичко ще е ОК :)

браво, рано помъдряваш, на много с години им растат и ги мъчат

малко ще те резнат и готово, тва мъдреците са най-гадните зъби

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    браво, рано помъдряваш, на много с години им растат и ги мъчат

малко ще те резнат и готово, тва мъдреците са най-гадните зъби

:P

Само където момчето каза, че са кътници. :D И предполагам, че говори за пробиване на венеца от самия зъб, а не чрез хирургическа намеса. ;)

П.С. markata99, видя ли, че не е толкова страшно. В 90% от случаите хората сами се навиваме и паникьосваме за разни дребни неща. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зъболекарят ми каза ,че ако чак толкова много ме заболи ,да отида да ми го резне с упойка и да ми излезне. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Само където момчето каза, че са кътници. :D
    • мъдреци - последните четири кътника при човека се наричат така, защото изникват при завършването на физическото му развитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, знам какво е мъдрец и какво е кътник. В случая, на момчето е почти невъзможно да му излизат мъдреци, твърде е малък (14 години). Най-вероятно говори за втори кътници, които излизат на 11-13 годишна възраст, точно както зъболекарят му е казал, че тези му зъби е трябвало да излязат досега. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каза ми ,че мога да дигна температура още 1-2 градуса през вечерта.И още ми каза ,че мъдреците ще ми излезнат ,чак когато стана на 17-18 години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имам един въпрос имам един корен преди няколко дена се щупи зъба и останаха парченца от него и мястото където и бил зъба венеца е черен дали ще се възтанови както трабва да е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Стягай престилката и отивай на зъболекар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    И аз имам един въпрос имам един корен преди няколко дена се щупи зъба и останаха парченца от него и мястото където и бил зъба венеца е черен дали ще се възтанови както трабва да е 

колкото повече отлагаш консултацията и лечението при специалист,толкова повече процесът става неконтролируем,и намаляваш шансовете да се излекува...съвета ми е незабавно посещение при стоматолог и съответно подходящо лечение с цел възстановяване...

Редактирано от djuvko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    колкото повече отлагаш консултацията и лечението при специалист,толкова повече процесът става неконтролируем,и намаляваш шансовете да се излекува...съвета ми е незабавно посещение при стоматолог и съответно подходящо лечение с цел възстановяване...

Аз ще отида но то още преди да се щчупи зъба го е имало от какво е станало 

Редактирано от TheWalking (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.