Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Понеже с едни приятели спорихме коя е по-добра,затова реших да проверим коя е по-добра.И сега вие сте!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже с едни приятели спорихме коя е по-добра,затова реших да проверим коя е по-добра.И сега вие сте!! :)

по-добра за какво? например за разработчиците iOS е по-добра, защото има ограничени разделителни способности и устройства и това им облекчава живота. ДОкато при андроид има много голям диапазон от цени, размери, възможности т.е. предлагането е по-гъвкаво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми преди врече тук четох тема в която се обяснява защо Android е по-добър но не мога да я,намеря но и аз съм на мнението че iOS е назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едното ти го подаряват а на другото те друскат за всеки ъпдейт и апп. Пък и Андроид е от Линус Торвалдс, друго си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. За да притежаваш iOS трябва да си купиш IPhone който е 1000лв.

2.iOS е затворена ОС ( не може да я модифицираш тази ОС )

3.Ако не беше Android 70% от всички хора в България нямаше да знаят какво е смартфон ( включително и аз )

4.За да притежаваш Android има бюджетни телефони от цена 250-300лв. 

5.Android е отворена ОС и можеш да я модифицираш и да притежаваш всичките и права чрез Root достъп

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5.Android е отворена ОС и можеш да я модифицираш и да притежаваш всичките и права чрез Root достъп

И iOS може да руутне.

Но основна разлика е че да се пише на за iOS трябва да се ползва Objective C, който е по-слабо разпространен от джава, която се ползва за Андроид

А и а Андроид маркета има много слаб контрол и много злонамерен код. От друга страна достъпа на приложение до Епъл маркета е много по-сложно, понякога невъзможно заради лицензни особености, но там малуера е много по-малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Android има много добра и безплатна антивирусна програма на български език : Dr.WEB :P ''Черните маркети'' в Android са много полезни :P Лека вечер и поздрави ;)

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едното ти го подаряват а на другото те друскат за всеки ъпдейт и апп. Пък и Андроид е от Линус Торвалдс, друго си е.

Ти на кое казваш подарък ??? Много се дразня на чули недочули !

За кое те друсат ??? За всеки ъпдейт ! Я си провери информацията ! iPhone3GS модел 2008 година все още може да го ъпдейтнеш до iOS6 безплатно !

Та в този ред на мисли кажи ми кой андроуд от 2008 опссс от кога съществува като ОС ? И колко години поддържа например галакси ?

И двете са добри макар че аз съм за iOS ! Иначе аз съм с три телефона и три различни ОС, BlackBerry, iOS и андройд но ако трябва да избирам само една това е iOS ! Лично мнение.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти на кое казваш подарък ??? Много се дразня на чули недочули !

За кое те друсат ??? За всеки ъпдейт ! Я си провери информацията ! iPhone3GS модел 2008 година все още може да го ъпдейтнеш до iOS6 безплатно !

Та в този ред на мисли кажи ми кой андроуд от 2008 опссс от кога съществува като ОС ? И колко години поддържа например галакси ?

И двете са добри макар че аз съм за iOS ! Иначе аз съм с три телефона и три различни ОС, BlackBerry, iOS и андройд но ако трябва да избирам само една това е iOS ! Лично мнение.

В голяма степен от страна на потребителя е въпрос на изцяло лични предпочитания. Аз съм от 2007-а с Windows Mobile (не Windows Phone!) и много си я харесвам.

А да не говорим че за това време не съм видял нищо съществено ново (освен може би видеоускорението) при смартфоните, единствено се променя скоростта и обема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко години поддържа например галакси ?

Производителя ако се излъже максимум 2 години (леко преувеличавам) !Това е лошото при андроид ,но то си е пазарна политика.Само Nexus устройствата има поддръжка ,при останалите е пълен леш.Когато на пазара излязоха Xperia 2011 серия от Сони обещаха 2 г. поддръжка  :D ,е получихме  :)  един гоуем К** .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В голяма степен от страна на потребителя е въпрос на изцяло лични предпочитания. Аз съм от 2007-а с Windows Mobile (не Windows Phone!) и много си я харесвам.

А да не говорим че за това време не съм видял нищо съществено ново (освен може би видеоускорението) при смартфоните, единствено се променя скоростта и обема :)

Именно въпрос на вкус и предпочитания и не на последно място финансови възможности ! Ми аз от две седмици имам и андройд на едно галакси 3 мини.

Ми нищо по свободно не виждам да мога да правя на него а да не мога да го правя на iPhone5 с тази разлика че даже не ми поддържа някакъв канал за 3G на оператора и трябваше да си разменя картите че да имам и на двата 3G мрежа понеже са на различни оператори. Същата история с повече опции за настройки който при iOS са зададени твърдо защото няма смисъл да се пипат ! Това е което констатирам до сега .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Flash – Може би заради тази причина никога няма да си купя iPhone. Знаем, че HTML5 набира скорост, но ще мине много време преди да измести добрия стар Flash на Adobe.

2. Цената на iPhone – Не бих дал 1300 лева
(минимум!) за смартфон, на който не мога да му кача една обикновена
mp3-ка. А с договор няма да се обвържа, въпреки че и с договор цената
пак ще е висока. Вярно е, че в USA ще струва доста по-евтино, ама все
пак не живея там.

3. Персонализация – По мое мнение, възможностите за персонализация на iPhone са изключително малко. В момента имам едно Android-че, което мога да променям по какъвто начин желая. Доколкото знам, такава възможност има и при iPhone, но трябва да се хакне, а с това пада гаранция и т.н…

4. Малкото екранче – С тези четири инча е за никъде. Samsung Galaxy SIII (4,8-инчов екран), HTC One X (4,7-инчов), Nokia Lumia 920 (4,5-инчов). Повече няма да коментирам.

5. nanoSIM – Трябва, разбираш ли, да ходя до М-тел,
за да ми дадат от новите карти, че и пари да им дам за услугата. Е, няма
да стане. Не дай си боже, после да си купя друг телефон и пак да ходя
до офиса, че да ми дадат от обикновените SIM карти.

6. Странните конектори – Смартфонът на Apple е с техни си някакви конектори за зареждане и връзка с компютър. А ако имам някакво друго устройство на Apple, ще трябва да дам още пари на компанията за да си взема преходник. Как ли пък не?!

7. 640 x 1136 пиксела – По-странна резолюция на екрана не можаха да измислят. Е, поне с това ще са уникални Публикувано изображение . Толкова трудно ли щеше да сложат дисплей с 1280×720 пиксела, колкото са и тези на конкурентите?

Най-вероятно доста хора ще поспорят с мен и дори ще намерят някои от причините ми за глупави. Това, обаче, е действителността. iPhone 5 е много по-назад от конкурентите си. Няма дори NFC чип.

Исках да стигна до поне 10 причини, но другите още не са ми хрумнали. Ако се сетя за още нещо ще допълня Публикувано изображение А ако вие също имате някакви предложения, коментарите са отворени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Flash – Може би заради тази причина никога няма да си купя iPhone. Знаем, че HTML5 набира скорост, но ще мине много време преди да измести добрия стар Flash на Adobe.

пак не живея там.

3. Персонализация – По мое мнение, възможностите за персонализация на iPhone са изключително малко. В момента имам едно Android-че, което мога да променям по какъвто начин желая. Доколкото знам, такава възможност има и при iPhone, но трябва да се хакне, а с това пада гаранция и т.н…

4. Малкото екранче – С тези четири инча е за никъде. Samsung Galaxy SIII (4,8-инчов екран), HTC One X (4,7-инчов), Nokia Lumia 920 (4,5-инчов). Повече няма да коментирам.

6. Странните конектори – Смартфонът на Apple е с техни си някакви конектори за зареждане и връзка с компютър. А ако имам някакво друго устройство на Apple, ще трябва да дам още пари на компанията за да си взема преходник. Как ли пък не?!

7. 640 x 1136 пиксела – По-странна резолюция на екрана не можаха да измислят. Е, поне с това ще са уникални Публикувано изображение . Толкова трудно ли щеше да сложат дисплей с 1280×720 пиксела, колкото са и тези на конкурентите?

Най-вероятно доста хора ще поспорят с мен и дори ще намерят някои от причините ми за глупави. Това, обаче, е действителността. iPhone 5 е много по-назад от конкурентите си. Няма дори NFC чип.

Исках да стигна до поне 10 причини, но другите още не са ми хрумнали. Ако се сетя за още нещо ще допълня Публикувано изображение А ако вие също имате някакви предложения, коментарите са отворени.

Не усещаш ли че малко извърташ нещата iPhone vs Android!nanoSim,малкото екранче,кънекторите са неща свързани със самото устройство.

Нещата които ме дразнят при андроид от едно известно време са: както казах кофти поддръжката, не оптимизирани приложения и ОС.При много хора дори и с топ устройства има лагове,бъгчета,забивания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак не живея там.

Много се смях честно ! Ама аз имам и iPad mini и спокойно мога да се конкурирам с 4.8 инчовите таблети който спомена !

Аз не разбрах кои са  конкурентите само ? GS3 ли ??? Моля ти се не ме карай да се смея ! То само като го видиш каква дърводелска изработка и големина има и ти идва да го хвърлиш в шкафа (както направих аз навремето) при условие че имах 4S тогава а ти го сравняваш с петица !

Останалите смешни аргументи за Mp3 и конектори и симове ще ги оставя без коментар !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Бях шокиран, че си успял да напишеш толкова изречения без класическото ти безразличие към правилата в родния език. Затова набързо копирах една фраза, потърсих в Google и - http://stoyan.net/2012/09/20/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%8F-iphone-5-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87/

Поне да бе уважил автора, като предоставиш хипервръзка към оригинала...

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях шокиран, че си успял да напишеш толкова изречения без класическото ти безразличие към правилата в родния език. Затова набързо копирах една фраза, потърсих в Google и - http://stoyan.net/2012/09/20/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%8F-iphone-5-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87/

Много се смях и този човек отстоява лично мнение с копи пейст ха ха !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GS3 ли ??? Моля ти се не ме карай да се смея ! То само като го видиш каква дърводелска изработка и големина има и ти идва да го хвърлиш в шкафа (както направих аз навремето)

Да бе, нали си го подарил на няква мацка...Да не ти ходя твърде назад в коментарите за цитат, ама нещо такова беше драснал  - по спомен пиша?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, нали си го подарил на няква мацка...Да не ти ходя твърде назад в коментарите за цитат, ама нещо такова беше драснал  - по спомен пиша?!

Хайде като си голяма отверка ходи по коментарите и не вади от контекста !

След два месеца в шкафа го подарих ! Къде си противореча не разбрах ???

Даже някъде тук по темите имам и  скрийншотове с него !

Толкова ми беше противен че никога не му сложих сим карта за разлика от G3 mini с който съм сега !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се смях и този човек отстоява лично мнение с копи пейст ха ха !

Айде сега човекът си има блог и си копира тамошните писания тук. Най-важното е, че му научихме малкото име :D

Хайде като си голяма отверка ходи по коментарите и не вади от контекста !

След два месеца в шкафа го подарих ! Къде си противореча не разбрах ???

Ами с това, че уж става въпрос  а OS vs OS в темата, пък продължаваме да си мерим апаратите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се обобщава коя ос е по-добра. Това е субективно. Лично за мен, по-доброто е Android. Мога да обясня защо:

1. Не и заради повечето безплатни приложения, защото ползвам почти изцяло платени (голяма глупост е да се ползват ''Черните маркети'' и да се чудиш кога ще излезне ъпдейт за някое приложение); 2. Ако един смартфон се ползва от поне малко грамотен технически човек, който поне малко се е запознал с операционната система на телефона, няма защо да се безпокои твърде много от зловредни приложения. Според мен, Android колкото и да е уязвим, е хиляди пъти по-сигурен от Windows, ако се спазват някои прости правила. Контрол в/у приложенията (permissions), ако не се лъжа, подобно нещо отсъства при останалите; 3. Интерфейс. При Android интерфейса е много по-разчупен, могат да се направят неща, които при останалите ОС са невъзможни (или поне според мен са невъзможни); 4. Свобода. При Android, без да рутвам имам достъп до файловата система на картата, мога да отварям всякакви формати, да прехвърлям всичко и на всеки, било през Bluetooth, мрежа, или без мрежа през WiFi; 5. Google екосистема. Съвместимост с най-ползваните услуги - Gmail, Google Maps, Blogger, Picasa, календар, Google Drive, Google Docs и т.н. всичко останало... Зад Android стои компанията, която направи революция в Интернет, Google е синоним на Интернет. Първо беше всичко това, после се появи Android. На Google имам доверие и са доказали, че с каквото се захванат, го превръщат в нещо успешно; 6. Разпространение. Факт, в момента е най-разпространената ОС за мобилни устройства и продължава да разте, а това значи - поддръжка, качествени приложения, помощ, разработки и развитие; 7. Устройства. От флашки с Android, телефони, таблети, електронни четци, та до телевизори, очила, часовници и кой знае още какво, което ще се появи за в бъдеще; В заключение, гледайте го този пич, има 5 видеота по темата, приятни са за гледане: 

http://www.youtube.com/watch?v=NMiY1kSTHZw 
Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега човекът си има блог и си копира тамошните писания тук. Най-важното е, че му научихме малкото име :D

Ами с това, че уж става въпрос  а OS vs OS в темата, пък продължаваме да си мерим апаратите...

Не не не се отмятай ! Попита ме че нали съм го подарил на някаква мацка, което също е вярно ! И искаше да търсиш стари теми, май !

Ако ще е за мерене ми е най лесно, таман ще бъда безпристрастен понеже има и двете ОС и ти казвам коя ми е по удобна.

Ето ти една снимка за мерене която ти сам ще се досетиш от какво устройство е правена :)

Но определено не е от черния в ляво :no-no:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е*ем ти операционната система, за никъв х*й не ми трябва такова нещо. Само ме е яд, че си купих смартфон. Тия батерии за нищо ги нямат вече и 2 дни се води "много държи брааааат" .. мен телефон ми трябва, да говоря по него, а не печка/кафеварка/съдомиялна/тостер в едно. Продавам си моя, ако някой е заинтересован - на лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[spam]Ми честно и аз съм на една обикновена слушалка съгласен повече да се върна, пък ОС-тата да си въртят колелцата на компотите[/spam]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е*ем ти операционната система, за никъв х*й не ми трябва такова нещо. Само ме е яд, че си купих смартфон. Тия батерии за нищо ги нямат вече и 2 дни се води "много държи брааааат" .. мен телефон ми трябва, да говоря по него, а не печка/кафеварка/съдомиялна/тостер в едно. Продавам си моя, ако някой е заинтересован - на лично.

Ако ти е трябвал телефон само за разговори, защо си взел смартфон?... Аз пък имам един смартфон, на който батерията му издържа над седмица, ако щеш вярвай. Разбира се, с включен WiFi, data, синхронизация. Телефона който ползвам ежедневно, държи над 3 дена. Ако го ползвам като телефон, а не като смартфон, какъвто е, ще държи и над 4-5 дена. Не виждам какъв е проблема с батериите, при положение, че това, колко ще ти държи телефона, се определя от начина му на ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...