Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ако ти е трябвал телефон само за разговори, защо си взел смартфон?... Аз пък имам един смартфон, на който батерията му издържа над седмица, ако щеш вярвай. Разбира се, с включен WiFi, data, синхронизация. Телефона който ползвам ежедневно, държи над 3 дена. Ако го ползвам като телефон, а не като смартфон, какъвто е, ще държи и над 4-5 дена. Не виждам какъв е проблема с батериите, при положение, че това, колко ще ти държи телефона, се определя от начина му на ползване.

На мен всички телефони ми държат батериите между 6 и 8 часа ! Само blackberry-то е два дена но то е защото го ползвам само заради месинджера защото всички около мен са с blackberry и социални планове и е невъзможно да се комуникира с тях без ББ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделих мнение, не търсех такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос по темата? Колко ресурс изисква и харчи Angry Birds под iOS и колко под Android? Въпросът е изключително тъп, но нека става въпрос за вървежа върху модели телефони с екрани със сходна резолюция и сходни параметри на другия хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен всички телефони ми държат батериите между 6 и 8 часа ! Само blackberry-то е два дена но то е защото го ползвам само заради месинджера защото всички около мен са с blackberry и социални планове и е невъзможно да се комуникира с тях без ББ.

post-788-0-96512200-1359154931_thumb.png

post-788-0-69039300-1359155470_thumb.png

post-788-0-13129200-1359156068_thumb.png

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най обичам да чета постовете на хора, които са си взели мобифон с андроид да ми обясняват защо никога не биха си взели айфон ..... :D P.s. моите телефони държат батерия около ден максимум - ползвам го за всичко, особенно айфона, през който пиша и в този момент. Не съм му изключвал нищо - всичко - wi- fi, локализация , блутуут, мейл- клиентът са онлайн постоянно . Интернет- quantum satis. Отделно разговорите са ми окло 800 минути месечно, зареждам го през ден. Самсунгът на жена ми е подложен на почти същия тормоз, без толкова интензивен интернет, но и тя зарежда нейния мобифон през ден. Тъй че- не виждам смисъл да си мерим .... хммм..... батериите

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, щом намеси и жената всичко е ясно. Предубеден си :tongue2:  То и Изабел така го бъзикнах и той се зарови в историята си да вади снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос по темата? Колко ресурс изисква и харчи Angry Birds под iOS и колко под Android? Въпросът е изключително тъп, но нека става въпрос за вървежа върху модели телефони с екрани със сходна резолюция и сходни параметри на другия хардуер.

Може ли да ме подсетиш утре на ЛС да си я дръпна и да ти дам скрийншот на ресурс монитора ?

Хм, щом намеси и жената всичко е ясно. Предубеден си :tongue2: То и Изабел така го бъзикнах и той се зарови в историята си да вади снимки.

Е :D , жената е с андроид - много ясно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ме подсетиш утре на ЛС да си я дръпна и да ти дам скрийншот на ресурс монитора ?  

Ок, Само да не забравя и аз самия, ше си вържа конец на пръста :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е :D , жената е с андроид - много ясно :D

Естествено ! Един ден като почне да печели достатъчно ще мине на iPhone до тогава трябва да си личи разликата в категориите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, щом намеси и жената всичко е ясно. Предубеден си :tongue2:  То и Изабел така го бъзикнах и той се зарови в историята си да вади снимки.

Да те убедя и повече да не се опитваш да ме хващаш в крачка ! Просто е невъзможно ! Аз ако тръгна да лъжа лъжа на много едро не за някакви смартиграчки !

http://www.kaldata.com/forums/topic/197140-iphone-vs-android-%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/page-16#entry2302783

http://www.kaldata.com/forums/topic/198880-galaxy-s3-abv-push-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

Имал ли съм го или не според теб и разкарал ли съм го ме интересува щото е "много хубав" !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже с едни приятели спорихме коя е по-добра,затова реших да проверим коя е по-добра.И сега вие сте!! :)

С този ваш приятел може да си спорите месеци на ред :) За вас може да е по-добра Android за вашият приятел iOS или обратното не зная. Попринцип е въпрос на гледна точка и предпочитание, аз лично предпочитам Android в частност Samsung и никога няма да си купя Iphone ! Както казах въпрос на предпочитание :)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, Само да не забравя и аз самия, ше си вържа конец на пръста :)

Точно тия пилета не ще в момента да ги хване ресурс-метъра на апката, но ето ти снимки на приложенията ми , като на всяко пише колко ресурс харчи от  батерията, когато се употребява : 

Публикувано изображение

съжалявам, че нямам в момента време свалям повече и да снимам, но който има андроид - може да даде сега за сравнение снимка от неговия телефон :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тия пилета не ще в момента да ги хване ресурс-метъра на апката, но ето ти снимки на приложенията ми , като на всяко пише колко ресурс харчи от  батерията, когато се употребява : 

съжалявам, че нямам в момента време свалям повече и да снимам, но който има андроид - може да даде сега за сравнение снимка от неговия телефон :)

Док, ти, както и много от останалите смесвате нещата. Тук говорим за сравнение между операционни системи, не между платформи. А голяма част от доводите, които се дадоха, включая и някои мои се отнасят до цялата платформа, не до операционната система. Разбирам че е трудно да се отделят нещата, но това променя коренно дискусията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не и заради повечето безплатни приложения, защото ползвам почти изцяло платени (голяма глупост е да се ползват ''Черните маркети'' и да се чудиш кога ще излезне ъпдейт за някое приложение);

100% не си ползвал черни маркети . Като изтеглиш някое платено приложение от черния маркет безплатно, веднага се появява в гугъл плей, че го имаш инсталирано и все едночи си го платил и така получаваш безплатни ъпдейти за приложението от гугъл плей .

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% не си ползвал черни маркети . Като изтеглиш някое платено приложение от черния маркет безплатно, веднага се появява в гугъл плей, че го имаш инсталирано и все едночи си го платил и така получаваш безплатни ъпдейти за приложението от гугъл плей .

Честно казано теглил съм хакнати приложения,излизат в play store ,но никога не съм получавал ъпдейти за тях!Давам пример Fancy widget,beautiful widgets,power amp,NFS Most Wanted и още много.Дори и да получиш ъпдейт за някое хакнато приложения,след ъпдейта губиш лиценза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Power Amp съм съгласен, но за Tic Tak Toe си получавам ъпдейти дори и за Next Launcher това са ми кракнатите приложения в телефона . NFS не играя и уйджети не ползвам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Док, ти, както и много от останалите смесвате нещата. Тук говорим за сравнение между операционни системи, не между платформи. А голяма част от доводите, които се дадоха, включая и някои мои се отнасят до цялата платформа, не до операционната система. Разбирам че е трудно да се отделят нещата, но това променя коренно дискусията

Прав си уточни заради това още снощи казах , че няма нужда да си мерим батериите :) Аз лично нямам никакви проблеми нито с iOS , нито с андроид като операционни системи , като предпочитам обаче да работя с iOS И това е най вече от гледна точка на сигурността - телефонът ми не е джейлбрейкнат , няма и да бъде :) Още Стив Джобс , лека му пръст , беше против да се пишат апки от различни хора извън Apple , и аз споделям мнението му. През телефона аз осъществявам достъп до банковата си сметка , държа на него важни документи , които не са всякакви очи. Само това ми остава - някой да получи достъп фо файловата ми система , паролите и т. н заради това , съм сглупил да си дръпна приложението му с отворен код, в който някой е добавил буба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си уточни заради това още снощи казах , че няма нужда да си мерим батериите :) Аз лично нямам никакви проблеми нито с iOS , нито с андроид като операционни системи , като предпочитам обаче да работя с iOS И това е най вече от гледна точка на сигурността - телефонът ми не е джейлбрейкнат , няма и да бъде :) Още Стив Джобс , лека му пръст , беше против да се пишат апки от различни хора извън Apple , и аз споделям мнението му. През телефона аз осъществявам достъп до банковата си сметка , държа на него важни документи , които не са всякакви очи. Само това ми остава - някой да получи достъп фо файловата ми система , паролите и т. н заради това , съм сглупил да си дръпна приложението му с отворен код, в който някой е добавил буба

АКо трябва да бъдем честни заплахата от малуер не е по-различна от тази при ПС-тата, с достатъчно внимание и разум може да се избегнат тези неща. А за документи,пароли и подобни си има защитени контейнери. Аз ползвам такива от 2008-а и май това е доста преди времето и на iOS и на андроид :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив. Не мисля като теб, че са изместени нещата, макар да очаквам и резултати не само за използуването на батерията, а ако има подходящо измерване от типа на това, което дава резултати в Мениджъра на задачите в Уиндоус, да покаже колко процесорно време и памет харчат съответните приложение, които имат и iOS и Android вариант при използуването им в работен режим или просто като стартирани процеси, но в idle. Тук говорим за оптимизацията на съответните приложения и игри към дадена ОС и затова поисках доколкото е възможно сравнение как вървят върху смартфони с подобни хардуерни характеристики. Понеже Изабел, а и други намекнаха, че поради затвореността на iOS, за нея има по-строг контрол и не се допускат в маркета приложения пълни с бъгове или зле оптимизирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив. Не мисля като теб, че са изместени нещата, макар да очаквам и резултати не само за използуването на батерията, а ако има подходящо измерване от типа на това, което дава резултати в Мениджъра на задачите в Уиндоус, да покаже колко процесорно време и памет харчат съответните приложение, които имат и iOS и Android вариант при използуването им в работен режим или просто като стартирани процеси, но в idle. Тук говорим за оптимизацията на съответните приложения и игри към дадена ОС и затова поисках доколкото е възможно сравнение как вървят върху смартфони с подобни хардуерни характеристики. Понеже Изабел, а и други намекнаха, че поради затвореността на iOS, за нея има по-строг контрол и не се допускат в маркета приложения пълни с бъгове или зле оптимизирани.

Има си приложения с бъгове, има и неоптимизирани, това не може да се провери лесно. Но ти смесваш нещата, паметта е елемент от операционната система, консумацията на енергия не е. Ако успееш да корелираш използването на памет и процесор от дадено приложение това е отделна тема. Но не можеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си приложения с бъгове, има и неоптимизирани, това не може да се провери лесно. Но ти смесваш нещата, паметта е елемент от операционната система, консумацията на енергия не е. Ако успееш да корелираш използването на памет и процесор от дадено приложение това е отделна тема. Но не можеш

Ми аз не мога, но има хора които могат :). Прочети все пак в послендото изречение, защо търся такива данни. Напипал си посоката, но още не си ме разбрал напълно. Това не е измерване целящо да покаже възможностите на хардуера, а качеството на оптимизацията и контрола на съответното гарантиран(или не) от създателите на съответните ОС-ми. За чий му е на някой твърде шарена и лесна ОС, ако поради(разхайтеност) изтегли от официалният маркет нещо, което при него ще харчи двойно повече ресурси и ще дава видим лаг, когато същото приложение при конкурентната ОС, макар всичките и рестрикции, върви с наполовина намален харч на процесорен капацитет  - гладко и "мазно" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз не мога, но има хора които могат :). Прочети все пак в послендото изречение, защо търся такива данни. Напипал си посоката, но още не си ме разбрал напълно. Това не е измерване целящо да покаже възможностите на хардуера, а качеството на оптимизацията и контрола на съответното гарантиран(или не) от създателите на съответните ОС-ми. За чий му е на някой твърде шарена и лесна ОС, ако поради(разхайтеност) изтегли от официалният маркет нещо, което при него ще харчи двойно повече ресурси и ще дава видим лаг, когато същото приложение при конкурентната ОС, макар всичките и рестрикции, върви с наполовина намален харч на процесорен капацитет  - гладко и "мазно" :D

Не, такава корелация е много трудна и многопараметрична задача, което я прави безсмислена за практически цели. Освен това сравнението на двете ОС не е коректно защото едната е оптимизирана за конкретния хардуер и се продава само с този конкретен хардуер, другата е писана като универсална за да покрива много голям клас различни хардуерни спежцификации

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, такава корелация е много трудна и многопараметрична задача, което я прави безсмислена за практически цели. Освен това сравнението на двете ОС не е коректно защото едната е оптимизирана за конкретния хардуер и се продава само с този конкретен хардуер, другата е писана като универсална за да покрива много голям клас различни хардуерни спежцификации

А, де дойдехме си на думата относно сравнението. Затвореността е ограничаващ фактор и само феновете на даденият хардуер по принуда я използуват. Затова им се налага да поддържат тезата че съответната ОС е нещо по така...От принудена фенщина :D

Разбира се, това е обвързано с хваленето на хардуера(iShit), иначе няма как.

П.П. Това не значи че ми харесват 1000-та версии на Андроид, поради системата приета за развитието на ОС, нито ми харесва че за отделните усройства си има специфични варианти(кой каза че Андроид е отворена ОС и няма обръзване...е освен ако не съм програмист и сам не си пиша код за Андроид ОС и приложения към нея, подходящи точно за марката и модела на моя телефон).

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, де дойдехме си на думата относно сравнението. Затвореността е ограничаващ фактор и само феновете на даденият хардуер по принуда я използуват. Затова им се налага да поддържат тезата че съответната ОС е нещо по така...От принудена фенщина :D

Разбира се, това е обвързано с хваленето на хардуера(iShit), иначе няма как.

П.П. Това не значи че ми харесват 1000-та версии на Андроид, поради системата приета за развитието на ОС, нито ми харесва че за отделните усройства си има специфични варианти(кой каза че Андроид е отворена ОС и няма обръзване...е освен ако не съм програмист и сам не си пиша код за Андроид ОС и приложения към нея, подходящи точно за марката и модела на моя телефон).

какво разбираш ти под затвореност. Като е отворен андроид ти защо не го инсталираш на твой си хардуер? Не защищавам iOS, но точно това, което ти наричаш затвореност ги прави по-оптимални от гледна точка на използване на ресурси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво разбираш ти под затвореност. Като е отворен андроид ти защо не го инсталираш на твой си хардуер? Не защищавам iOS, но точно това, което ти наричаш затвореност ги прави по-оптимални от гледна точка на използване на ресурси

Е точно тази "по-оптималност", искам да бъде показана за едни и същи приложения ползувани на телове със сходен като характеристики хардуер, но единият да е Андроид телефон, а другият АйФон. Има такива модели, с подобни резолюции на екрана с еднакъв брой ядра на процесора, с подобна честота на ядрата и сходен изчислителен капацитет при операции с единична или двойна прецизност и прочие, с подобни характеристики и на вграденото видео. Ясно е че модели със 100% съвпадение на всички характеристики(но пък някои от характеристиките от типа на яркост на дисплея и дълбочина на черният цвят нямат никакво отношение към търсеният резултат) няма, така че и по отношение на резултатите трябва да се предвиди процент неточност, но пък обща престава може да се даде.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...