Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди да напиша каквото и да е било искам да кажа, че съм прочел правилата на форума и не пропагандирам с каквито и да е било мнения за незаконни дейности и т.н. 

Един единствен въпрос ме интересува какво е JailBreak на iOS (примерно за Ipad), какво променя, как влияе на самото периферното устройство, или накратко казано, какво изобщо прави това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простоказано: хакваш го и по този начин имаш по-голяма свобода на действие (разбирай инсталиране и ползване на съдържание). Ест, незаконно е и губиш гаранцията...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди да напиша каквото и да е било искам да кажа, че съм прочел правилата на форума и не пропагандирам с каквито и да е било мнения за незаконни дейности и т.н. 

Един единствен въпрос ме интересува какво е JailBreak на iOS (примерно за Ipad), какво променя, как влияе на самото периферното устройство, или накратко казано, какво изобщо прави това?

Какво имаш предвид под "периферно" устройство? Периферни се водят примерно: оптическото устройство (CD; DVD; Blue Ray), клавиатурата, мишката и прочие.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какво се изразява тази свобода на действие ?

Щом те задоволява така както е излязъл от магазина тогава не ти трябва ! Един ден ако усетиш някаква липса или неудобство и почнеш да се чудиш как да я запълниш тогава евентуално джела може да ти е полезен! Но до тогава има време !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В wiki-то пише че премахвало ограничения, какво разбират под ограничения? Приложенията които трябва да се плащат ли ? Какво става като си jailbreak-неш устройството спира ли updates, такива неща ме интересуват. От wikipedia мога да разбера само че Иван продава краставици :) прочетох го дам много преди да си пусна мнението тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В wiki-то пише че премахвало ограничения, какво разбират под ограничения? Приложенията които трябва да се плащат ли ? Какво става като си jailbreak-неш устройството спира ли updates, такива неща ме интересуват. От wikipedia мога да разбера само че Иван продава краставици :) прочетох го дам много преди да си пусна мнението тук.

iOS е със заключена файлова система след джел се отключва достъпа до нея ! От там нататък Иван краставичаря от Перник ти пише приложение и ти си го инсталираш на телефона ! Тоест вече не си задължен да ползваш само това което ти предлага AppStore !

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като приложенията за андроид които може да се изтеглят от интернет ли под APk files ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като приложенията за андроид които може да се изтеглят от интернет ли под APk files ?

Ми да, мисля, че може да се ползва и това сравнение. Иначе имаш и свобода да си качваш и филми и други неща, не си толкова зависим от iTunes и Ябълката като цяло..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да, мисля, че може да се ползва и това сравнение. Иначе имаш и свобода да си качваш и филми и други неща, не си толкова зависим от iTunes и Ябълката като цяло..

То филми може да качваш от PC-то и да ги гледаш без проблем под какъвто и да е формат и без джел ! Има куп плеери в AppStore които плейват без проблем почти всички формати. Моя лично фаворит е OPlаyer но има куп още . Новата версия на iFunbox  вижда частично файловата система (и без джел) и слага филма директно с влачене при документите на плеера от където чете !

Отделно може и през iTunes да ги импортниш в папката на плеера !

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря искрено много за отговорите бяхте много полезни! От всичко което прочетох до сега, разбрах че няма нужда да правя jailbreak :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си джейлбрикнеш телефона означава да си отвориш файловата система. Т.е. да качваш много повече приложения от Сидия. Тук не визирам кракнатите приложения, защото повчето струват около 1.5лв и е крайно време да се научим да плащаме за неща, които ни харесват ;). Има много tweaks, нека ги наречем благинки. Можеш да си слагаш теми на iPhone/iPad/iPod/Apple TV. Можеш да си къстъмайзваш всичко, от лок скрийн през хоум скрийн до всякакви други статус барове и т.н. Препоръчвам ти да пробваш да си джейлбрикнеш устройството и да стоиш така поне 6 месеца, за да видиш разликата. Пък ако не ти харесва правиш ъпдейт до последния iOS и всичко е както преди. Джейлбрика ти дава свобода да правиш много повече неща.

Ето какво правя с джейлбрик. Сложил съм си тема за промяна на облика. Нотификейшън центъра ми е много по-различен, лок скрийна ми показва всичко необходимо( времето, последния мейл, смс... Вместо Slide to unlock пише People can fly. Вместо MTEL пише AstralTEL, вместо четири икони на док бара имам 5. Скрил съм баджовете на иконите settings и AppStore. Преименувал съм си иконите. С поклащане на телефона съм направил да ми излиза от приложението и втори път да заключи телефона. Има още хиляди подобни благинки, както ги нарекох. Плюс устройството е 3GS заключен, след което отключен с ultra sn0w. Моето лично мнение е ЗА джейлбрик.

Ремонт: Извинявам се, че използвах толкова много чуждици и недействителни български думи, но при Apple е така :).

Редактирано от Astralito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.