Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мощни Wi-fi адаптери за увеличаване на сигнала

Препоръчан отговор

Здравейте,

Пиша в темата, защото питането ми е много сходно. Искам да инсталирам мощен рутер на покрива на едно заведение в центъра. Идеята е да създадем безплатен Хотспот. Когато клиент се свърже към него първата страница, която ще се отваря, ще е актуалното обедното меню на заведението. За целта ми трябва рутет, подържащ DD-WRT. Какво ще ми препоръчате като вариант? От по-горните коментари се спрях на тази машинка http://alink4.com/router-4ghz-p-11653.html Видях, че се поддържа от DD-WRT. Накакви впечатления? Другото, за коет оси мисля е http://www.plesio.bg/bezzhichni-ruteri-c-69978233/tp-link-tl-wr1043nd-ultimate-wireless-router-n-300mbps-gigabit-p-282107.html?orderSource=1

EDIT: Търся решение със сменяема антена.

Редактирано от estario (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф Топик: estario пробвай http://alink4.com/rb2011uas-2hnd-touch-screen-p-11771.html, с подходяща антена няма да имаш грижи да покриеш прилична площ, отностно варянт с DD-WRT  един стар Linksys WRT като например http://www.linksys.com/en-eu/products/routers/WRT54GL, дори да е втора ръка може да ти свърши работа.

Он топик: За каква площ говорим и за колко стени, тъй като аз иползвам рутер нa ASUS - RT-N66U който е 2х450 с 3х5dBi  на 2,4 и 5,0GHz и със вграден адаптер на лаптоп при 300mbps на n стандарт, в най-далечната стая на жилишето ми ( 4 стени пряка видимост през хол, стълбище и коридор по права линия)  на 2.4GHz свалям с 65Mbps като качването леко пострада на около 15Mbps, a при 5GHz 62Mbps/13Mbps, като се има на предвид че това е чиста скорост която се мери на speedtest а не скорост на синхронизация на мрежата, разликата в двата случая се дължи на естеството на 5GHz сигнал, който търпи по-големи загуби на голямо разстояние.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф Топик: estario пробвай http://alink4.com/rb2011uas-2hnd-touch-screen-p-11771.html, с подходяща антена няма да имаш грижи да покриеш прилична площ, отностно варянт с DD-WRT  един стар Linksys WRT като например http://www.linksys.com/en-eu/products/routers/WRT54GL, дори да е втора ръка може да ти свърши работа.

Он топик: За каква площ говорим и за колко стени, тъй като аз иползвам рутер нa ASUS - RT-N66U който е 2х450 с 3х5dBi  на 2,4 и 5,0GHz и със вграден адаптер на лаптоп при 300mbps на n стандарт, в най-далечната стая на жилишето ми ( 4 стени пряка видимост през хол, стълбище и коридор по права линия)  на 2.4GHz свалям с 65Mbps като качването леко пострада на около 15Mbps, a при 5GHz 62Mbps/13Mbps, като се има на предвид че това е чиста скорост която се мери на speedtest а не скорост на синхронизация на мрежата, разликата в двата случая се дължи на естеството на 5GHz сигнал, който търпи по-големи загуби на голямо разстояние.

Здравей,

Рутерът е много хубав, но за жалост микротик ми идва в повече. Не съм сигурен, че ще се справя с конфигурпацията. В ДД-WRT има опцията NoCatSplash, която е точно каквото търся. За площта колкото повече, толкова повече. Идеята е да се събират клиенти от възможно най-голям периметър. Рутерът ще седи в пластмасова кутия на покрива, за да има по-голямо покритие. Асусът е извън бюджета на проекта. :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купете си omni antena. Много  се скръндзавите  а искате да имате хубаво покритие. Какво е това бедно заведение  което не може да отдели 200 лева за една грамотна антена ,която е пригодена за външен монтаж ?

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е бедно новооткрито заведение, което за начало има по-приоритетни инвестиции. А и такава шантава идея трябва да се пробва преди да се скача на скъпо оборудване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте. Ще ползвам същата тема на колегата за да не правя нова, защото е сходно.
Имам нужда от съвет.

Вкъщи имам интернет ,но искам да усиля сигнала с някаква антена (вие ще кажете каква) 
Антената ще се закачи на покрива на къщата и идеята е да има сигнал , някъде то към 1км. едно складово помещение.

Като се кача на покрива на къщата имам директен поглед към другата сграда.

Въпроса ми е какво ми е необходимо каква антена за да излъчвам на такова разстояние и какво ми е необходимо за да приемам сигнала от другата зграда.

И горе доло някакви цени.
Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ще ползвам същата тема на колегата за да не правя нова, защото е сходно.

Имам нужда от съвет.

Вкъщи имам интернет ,но искам да усиля сигнала с някаква антена (вие ще кажете каква) 

Антената ще се закачи на покрива на къщата и идеята е да има сигнал , някъде то към 1км. едно складово помещение.

Като се кача на покрива на къщата имам директен поглед към другата сграда.

Въпроса ми е какво ми е необходимо каква антена за да излъчвам на такова разстояние и какво ми е необходимо за да приемам сигнала от другата зграда.

И горе доло някакви цени.

Благодаря.

Избери си някоя от тези http://www.ubnt.com/products/ ще ти върши перфектно работа, зависи все пак и от бюджета ти де :clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

И горе доло някакви цени. Благодаря.

2 х NanoM5 трябва да свършат перфектна работа. За 240лв имаш връзка, която е сигурна. Иначе може да се изгради и с по-евтини устройства, но не се наемам да препоръчвам нещо, заради което после ще ругаеш при първият дъжд, че не работи както трябва.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте закупих си приемник Tp-Link Tl-WN722N но не ми вършеше работа затова сега си закупих друг DIAMOND 990000n какво мислите ще ми върши ли работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички вършат работа в известен смисъл. Освен да ни информираш ,че си закупил кавото и да е ще е нужно да споделиш разполжението на рутера и каква ти е целта в крайна сметка. Като гледам   парите които си дал за тая  антена не смея да типрепоръчам нищо над 20 лева  защото ще ти е  нанагорно с цената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички вършат работа в известен смисъл. Освен да ни информираш ,че си закупил кавото и да е ще е нужно да споделиш разполжението на рутера и каква ти е целта в крайна сметка. Като гледам парите които си дал за тая антена не смея да типрепоръчам нищо над 20 лева защото ще ти е нанагорно с цената.

Значи виж сега набутах се с много пари и вече не знам какво да правя . Рутера се намира в моята сграда по точно в общежитие аз съм на четвърти етаж а рутера на трети сграда е дълга около 50 метра а аэ съм в единия край рутера в другия ще ми нужен наисти мощен рутер който всъщност ще ми е полезен и за село където също има рутер на около 300 400 метра ако имаш мнение за нещо наистина мощтно ще е добре
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри да се набутваш защото няма антена която  да   мине през 2 етажа и 30 стени.  Антени за  300 метра са с цена от  200+ лева и нищо което е за домашни нужди няма да  пусне  интернет на такава дистанция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри да се набутваш защото няма антена която да мине през 2 етажа и 30 стени. Антени за 300 метра са с цена от 200+ лева и нищо което е за домашни нужди няма да пусне интернет на такава дистанция.

Значи да разбирам че няма такъв приемник
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва рутера  да е  хубав  и чак след това се гледа  каква е антенката за приемане. За хубав сигнал първо ти трябва пряка видимост  и след това рутера или антената да са мощни. Ако ги нямаш тия работи  си обречен  на неуспех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва рутера да е хубав и чак след това се гледа каква е антенката за приемане. За хубав сигнал първо ти трябва пряка видимост и след това рутера или антената да са мощни. Ако ги нямаш тия работи си обречен на неуспех.

имаш ли face тук не мога да ти пи ша лесно с телефон

60 лева на контейнера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...
на 24.09.2014 г. в 19:42, AlkatrazBG написа:

Първо трябва рутера  да е  хубав  и чак след това се гледа  каква е антенката за приемане. За хубав сигнал първо ти трябва пряка видимост  и след това рутера или антената да са мощни. Ако ги нямаш тия работи  си обречен  на неуспех.

Аз искам от къщата на съседите на около 70 метра от нашата да хвана, като между двете видимостта не е пряка... Рутера от който ще се хваща е от тези старите на VIVACOM / БТК, мисля че ZTE е или друга "такава марка". / http://blog.mihaylov.bg/wp-content/uploads/2013/01/modem_adsl_zte_zxdsl_531b_0.jpghttp://blog.mihaylov.bg/wp-content/uploads/2013/01/modem_adsl_zte_zxdsl_531b_0.jpg

Някой тук знае ли хубав рутер/повторител , с помощта на който да "хвана" от споменатото разстояние, като се има предвид че с разни мобилни устройства дори и да успея да се свържа, сигнала е на минимума който може да бъде ?  Вече пробвах с ASUS RT-N10, но просто не става, само успявам с 300 зора да засека мрежата, с помощта на алуминиево фолио по антената, да не говорим за свързване.

Трябва ми нещо което да работи самостоятелно , НЕ с USB или друг интерфейс... няма да се ползва на PC или лаптоп, а за смарт TV и мобилни устройства. В една друга тема например @capnemo е споменал  tl-wr1043nd и TL-WA850RE като варианти...

Само да спомена че не ми трябва да хаквам парола и т.н., паролата я знам, трябва ми просто читав повторител.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, [email protected] написа:

Трябва ми нещо което да работи самостоятелно , НЕ с USB или друг интерфейс... няма да се ползва на PC или лаптоп, а за смарт TV и мобилни устройства. В една друга тема например @capnemo е споменал  tl-wr1043nd и TL-WA850RE като варианти...

Само да спомена че не ми трябва да хаквам парола и т.н., паролата я знам, трябва ми просто читав повторител.

Благодаря.

Добре.
Ето това ти трябва...всякакви повторители на контакт и усб глупости..айде нема нужда..
https://www.jarcomputers.com/24GHz-300Mbps-9dBi-Outdoor-CPE210_prod_NTWBTPLINKCPE210.html?ref=prod

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, simtech написа:

Добре.
Ето това ти трябва...всякакви повторители на контакт и усб глупости..айде нема нужда..
https://www.jarcomputers.com/24GHz-300Mbps-9dBi-Outdoor-CPE210_prod_NTWBTPLINKCPE210.html?ref=prod

Късмет с начинанието - ама......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване