Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Steam (обединена)

TENO

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем. Когато реша да инсталирам някоя игра понякога ми изписва ето това: An error occurred while installing ''името на играта'' ( no license). как да го оправя? благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както си преписал съобщението,което ти излиза тук,така можеше да го поставиш в Гугъл преводач.Тогава,щеше да знаеш,че без лиценз,не могат да се инсталират игри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какъв лиценз става дума. И как да го получа?

Като си я купиш.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 7 месеца по-късно...

Здравейте,

Преди около месец реших да си направя steam регистрация(акаунт) и да си инсталирам steam. Направих го и всичко беше ОК.

За известно време не използвах steam и го деинсталирах. След 1-2 седмици отново реших да го използвам и си го инсталнах отново. Влязох си отново с същата регистрация, но ми изписа, че трябва да потвърдя някакъв код на пощата си, защото се логвам от друг компютър. Това ми се видя доста странно, защото аз не съм си преинсталирал компютъра а Steam го добави в някакъв "Friendly list".

Въпроса ми е това нормално ли е и възможно ли е да ми го изписва защото съм с пиратска версия на windows 7.

Другия ми въпрос е това ще ми прави ли проблем ако си купя някои игри?

И третия ми въпрос е: Steam безплатен ли е понеже ми казаха че той се купувал а това било безплатна trial версия, а това ми се стори много странно. Винаги съм си мислел че steam е безплатен.

Като цяло обмислям повечето игри вече да си ги купувам от steam давайте всякаква информация за хора, начинаещи като мен. Предварително ви благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди около месец реших да си направя steam регистрация(акаунт) и да си инсталирам steam. Направих го и всичко беше ОК.

За известно време не използвах steam и го деинсталирах. След 1-2 седмици отново реших да го използвам и си го инсталнах отново. Влязох си отново с същата регистрация, но ми изписа, че трябва да потвърдя някакъв код на пощата си, защото се логвам от друг компютър. Това ми се видя доста странно, защото аз не съм си преинсталирал компютъра а Steam го добави в някакъв "Friendly list".

Въпроса ми е това нормално ли е и възможно ли е да ми го изписва защото съм с пиратска версия на windows 7.

Другия ми въпрос е това ще ми прави ли проблем ако си купя някои игри?

И третия ми въпрос е: Steam безплатен ли е понеже ми казаха че той се купувал а това било безплатна trial версия, а това ми се стори много странно. Винаги съм си мислел че steam е безплатен.

Като цяло обмислям повечето игри вече да си ги купувам от steam давайте всякаква информация за хора, начинаещи като мен. Предварително ви благодаря.

1. Нищо не разбрах относно първия проблем.

2. Не, няма да ти прави проблем за това.

3. Steam е абсолютно безплатен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Steam е просто една платформа. Обикновено приложение и е безплатен. След като го инсталираш ти позволява да се свържеш със сървърите на Steam и да теглиш всякакви игри. Някой игри са безплатни, но повечето са платени. От там идва идеята с акаунта. Като имаш акаунт, през него може да си закупиш дадена игра дигитално и така тя става до живот налична за твоя акаунт от Steam. Това значи, че може да отидеш на друг компютър, да инсталираш Steam, да се логнеш и пак да си свалиш играта напълно легално, защото ти вече си платил за нея преди време. А това което ти излиза с потвърждаването е заради прекъснатата сесия. След като си изтрил Steam, текущата сесия между компютъра ти и техните сървъри се е прекъснала и при следващото инсталиране ти отчита нова машина. Тя реално машината е същата, но той няма как да знае. Това е просто за по-високо ниво на сигурност. Така примерно "приятел" няма да може от неговия компютър да ти влезе в Steam акаунта, дори и да ти е видял паролата някъде, тъй като ще трябва да потвърди и с кода от мейла ти. А идеята да започнеш да купуваш игри от Steam е може би най-рационалното и правилното нещо в днешно време, ако искаш да играеш игри. Има и още такива сайтове като Origin Store и Humble Indie Bundle, където също има постоянно промоции, но Steam определено си е лидера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Steam е просто една платформа. Обикновено приложение и е безплатен. След като го инсталираш ти позволява да се свържеш със сървърите на Steam и да теглиш всякакви игри. Някой игри са безплатни, но повечето са платени. От там идва идеята с акаунта. Като имаш акаунт, през него може да си закупиш дадена игра дигитално и така тя става до живот налична за твоя акаунт от Steam. Това значи, че може да отидеш на друг компютър, да инсталираш Steam, да се логнеш и пак да си свалиш играта напълно легално, защото ти вече си платил за нея преди време. А това което ти излиза с потвърждаването е заради прекъснатата сесия. След като си изтрил Steam, текущата сесия между компютъра ти и техните сървъри се е прекъснала и при следващото инсталиране ти отчита нова машина. Тя реално машината е същата, но той няма как да знае. Това е просто за по-високо ниво на сигурност. Така примерно "приятел" няма да може от неговия компютър да ти влезе в Steam акаунта, дори и да ти е видял паролата някъде, тъй като ще трябва да потвърди и с кода от мейла ти. А идеята да започнеш да купуваш игри от Steam е може би най-рационалното и правилното нещо в днешно време, ако искаш да играеш игри. Има и още такива сайтове като Origin Store и Humble Indie Bundle, където също има постоянно промоции, но Steam определено си е лидера.

Много благодаря, за бързия точен отговор, но искам да попитам още нещо.

Възможно ли е след време да направят така че steam да проверява дали си с легално копие на windows и да прави някакви проблеми и ако това се случи, ще мога ли да си закупя легален windows и всичко да е ОК.

А другия въпрос е този списък с компютри има ли напълване  :) . И ако по някаква причина си изгубя акаунта ще мога ли да си възстановя игрите от пощата си. Отново предварително ви благодаря за отговорите. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нелегалния ти Windows по никакъв начин не е свързан с Steam. По принцип 93% от "home" потребителите са с нелегален. Последно като проверих, проблеми с това имаха само тези, които се опитваха да свалят някакви ъпдейти от Microsoft, които искат верификация за легалност. Въпреки, че и това може да се 'заобиколи' по определен начин. Под списък с компютри явно имаш предвид така наречения "Friendly list" в Steam. Но мисля, че нещо не разбираш идеологията. Предполагам имаш фейсбук и си влизал в него и от компютъра, и от телефона си. Там също има такъв списък където примерно пише "две активни сесии, едната е от Windows с Firefox, другата е от Android". Въпросът е защо смяташ, че ще го препълваш този списък в Steam? Колко физически устройства имаш? Мисля, че имат някаква политика за сесия, по-стара от месеци да бъде прекъсната и това устройство да изчезне. Може би смяташ, че ще логваш твоят профил от компютри на приятели, че и те да играят - няма да стане. Акаунта ти е нещо дигитално. Не знам как се губи нещо такова. Може би визираш да забравиш логин информацията си. Тогава да, може да я възстановиш с активна поща, телефонен номер, таен въпрос или каквото си задал. Ако ще купуваш игри към този акаунт, погледни тези настройки и се убеди, че си подсигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нелегалния ти Windows по никакъв начин не е свързан с Steam. По принцип 93% от "home" потребителите са с нелегален. Последно като проверих, проблеми с това имаха само тези, които се опитваха да свалят някакви ъпдейти от Microsoft, които искат верификация за легалност. Въпреки, че и това може да се 'заобиколи' по определен начин. Под списък с компютри явно имаш предвид така наречения "Friendly list" в Steam. Но мисля, че нещо не разбираш идеологията. Предполагам имаш фейсбук и си влизал в него и от компютъра, и от телефона си. Там също има такъв списък където примерно пише "две активни сесии, едната е от Windows с Firefox, другата е от Android". Въпросът е защо смяташ, че ще го препълваш този списък в Steam? Колко физически устройства имаш? Мисля, че имат някаква политика за сесия, по-стара от месеци да бъде прекъсната и това устройство да изчезне. Може би смяташ, че ще логваш твоят профил от компютри на приятели, че и те да играят - няма да стане. Акаунта ти е нещо дигитално. Не знам как се губи нещо такова. Може би визираш да забравиш логин информацията си. Тогава да, може да я възстановиш с активна поща, телефонен номер, таен въпрос или каквото си задал. Ако ще купуваш игри към този акаунт, погледни тези настройки и се убеди, че си подсигурен.

Не няма да давам акаунта си на други приятели или познати. Мисълта ми че примерно след 10 години или повече дотогава ще съм си преинсталнал компа към 15-20 пъти и ако името не е едно и също то нали ще ги записва като отделни компютри или аз бъркам нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Damn.. а аз мислех, че гледам напред в бъдещето :D След десет години може и Steam да закрие услугите си поради екстремното развитие на "Added Reality Interface" или всякакви там нови технологии за аугментирана реалност, които са тотално различни от днешната ни представа за гейминг и използване на дигитални копия. Това е като идея .. А рационално погледнато - Нямаш никакви проблеми, релогвай се колкото си искаш. Мисля, че дори в Steam контрол панела има опция за .. контрол над тези устройства. Не че и нещо пречи да ги оставиш да се трупат. Както казах, най-старите от преди месеци или година автоматично ще си изчезнат при опресняването на базата данни (това от Steam го правят).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Damn.. а аз мислех, че гледам напред в бъдещето :D След десет години може и Steam да закрие услугите си поради екстремното развитие на "Added Reality Interface" или всякакви там нови технологии за аугментирана реалност, които са тотално различни от днешната ни представа за гейминг и използване на дигитални копия. Това е като идея .. А рационално погледнато - Нямаш никакви проблеми, релогвай се колкото си искаш. Мисля, че дори в Steam контрол панела има опция за .. контрол над тези устройства. Не че и нещо пречи да ги оставиш да се трупат. Както казах, най-старите от преди месеци или година автоматично ще си изчезнат при опресняването на базата данни (това от Steam го правят).

Като цяло аз си падам геймър и примерно ако си купя 50 игри от steam и изведнъж той да закрие услугите си. Аз няма ли да загубя всичките си купени игри от сайта им. Затова мисля за бъдещето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат много с маркетинга и не знам как точно се нарича това понятие там. Да го наречен "инвестиционен риск". Че той е навсякъде. Какво става, ако си откриеш сметка в банка и внесеш XXXX пари и след това банката фалира? Или пък купиш акции на борсата (малко Уол Стрийт стил), които след това се обезценят? Или запишеш с университет (гледам, че това ти предстои) и университета затвори, и не ти дадат определената бакалавърска степен? Изобщо няма абсолютно нищо, което да е напълно сигурно. Затова думите ти звучат леко абсурдно, все едно тепърва се сблъскваш с тази политика. Но може и да е така. Аз и затова давам горните примери. А и реално трябва да има някаква тотална причина, като конкурент или драстична промяна на гейминг индустрията, че Steam да затворят врати. В гейминг индустрията има главно два рискови фактора за крайния потребител: 1. Първият е около инициативата "Kickstarter", където даряваш определена сума пари за даден бъдещ проект, който може и да не бъде осъществен. Там има някаква доза риск. 2. Вторият е около идеологията "Pre-order" където купувача предварително дава пари за дадено заглавие, без да е наясно с качеството на крайния продукт. И така пускат играта, получаваш я, виждаш че е пълен леш, но вече си я купил и реално си прецакан. Да обаче повечето "Pre-order" пък са на по-ниска цена. А и за игри като "GTA V" даже си е на сметка да си "Pre-order". Колкото и зле да я направят, пак ще си струва да я имаш... Та от всичко казано тук, купуването на вече излезли игри в Steam е едно от най-сигурните неща в живота. Даже шанса гаджето ти да прави тройка в другата стая, докато ти ги играеш тези игри е по-голям, отколкото да те прецакат от Steam (малко ирония тук). Вече дали ще хвърляш пари и за "Pre-order" си е твое решение, но каквото и да стане, дори Steam да закрие след година - та нали си ги играл тези игри, забавлявал си се. Това е главната идея. Плащаш си за забавлението. Това представлява и една игра на края на деня.. И спирам до тук, че пак стана роман О.о

Редактирано от An0n (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат много с маркетинга и не знам как точно се нарича това понятие там. Да го наречен "инвестиционен риск". Че той е навсякъде. Какво става, ако си откриеш сметка в банка и внесеш XXXX пари и след това банката фалира? Или пък купиш акции на борсата (малко Уол Стрийт стил), които след това се обезценят? Или запишеш с университет (гледам, че това ти предстои) и университета затвори, и не ти дадат определената бакалавърска степен? Изобщо няма абсолютно нищо, което да е напълно сигурно. Затова думите ти звучат леко абсурдно, все едно тепърва се сблъскваш с тази политика. Но може и да е така. Аз и затова давам горните примери. А и реално трябва да има някаква тотална причина, като конкурент или драстична промяна на гейминг индустрията, че Steam да затворят врати. В гейминг индустрията има главно два рискови фактора за крайния потребител: 1. Първият е около инициативата "Kickstarter", където даряваш определена сума пари за даден бъдещ проект, който може и да не бъде осъществен. Там има някаква доза риск. 2. Вторият е около идеологията "Pre-order" където купувача предварително дава пари за дадено заглавие, без да е наясно с качеството на крайния продукт. И така пускат играта, получаваш я, виждаш че е пълен леш, но вече си я купил и реално си прецакан. Да обаче повечето "Pre-order" пък са на по-ниска цена. А и за игри като "GTA V" даже си е на сметка да си "Pre-order". Колкото и зле да я направят, пак ще си струва да я имаш... Та от всичко казано тук, купуването на вече излезли игри в Steam е едно от най-сигурните неща в живота. Даже шанса гаджето ти да прави тройка в другата стая, докато ти ги играеш тези игри е по-голям, отколкото да те прецакат от Steam (малко ирония тук). Вече дали ще хвърляш пари и за "Pre-order" си е твое решение, но каквото и да стане, дори Steam да закрие след година - та нали си ги играл тези игри, забавлявал си се. Това е главната идея. Плащаш си за забавлението. Това представлява и една игра на края на деня.. И спирам до тук, че пак стана роман О.о

Много благодаря за отговора и помощта. Явно ще си купувам игрите от steam и някой на диск който е съвместен с steam. Благодаря! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте, реших да направя тази тема с цел да му обясните как се купуват игри от steam (каква карта ми трябва и тн.), понеже не съм запознат. Реших вече да ставам донякъде легален (поне с игрите :D ) и реших да си направя steam-че. Още не съм си измислил име, но тези дни като го измисля обмислям да започна да купувам. Първо бихте ли ми обяснили каква карта мога да използвам. Баща ми има дебитна карта Visa към банка Райфайзен банк. Като цяло ми обяснете какви са стъпките за купуване и евентуално с кое трябва да внимавам. До момента през тази карта съм си купувал само играта minecraft, която не е свързана с steam, а с собствени сървъри на mojang и нямаше проблеми. Предварително ви благодаря за отговорите. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно да си направиш акаунт в PayPal.com, от там ще те таксуват 1.50 евро които ти после ще получиш след като получиш кода от банката на, която е картата. Този код си го въвеждаш и ти връщат евро и половина или в случай, че не добавиш кода пак си ги връщаш...нещо такова беше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За PayPal.com : За да потвърди системата, че акаунта ти там е действуващ, при първото създаване ще се опита да осъществи дадена парична транзакция. За да стане това, трябва към paypal акаунта ти да имаш 'закачена' дебитна карта работеща със системата на PayPal. Кои са тези карти може да видиш в нета, но по принцип повечето нови карти стават. Нали трябва да имаш и някакви финанси в тази карта за да може да извлича от нея. Ако имаш активен акаунт за онлайн банкиране към самата банка в която ти е дебитната карта - просто влизаш там, взиждаш транзакцията в която PayPal те е 'таксувал' и копираш последните числа. След това влизаш в PayPal, въвеждаш ги в полето за валидация и парите ти се възстановяват, но в PayPal акаунта т.е. там остават и няма да се върнат към картата. Ако нямаш акаунт за онлайн банкиране, трябва да отидеш до банката от която е дебитната ти карта и да поискаш отчет за последните транзакции през този месец. Ти дори и да не разбираш, те там си обясняват хората. Това което ще получиш е една разпечатка с транзакцията от PayPal, където ще може да видиш гореспоменатия номера. И отново се повтаря горната процедура, където влизаш в PayPal и го въвеждаш този номер, за да ти се валидира акаунта и да ти върнат парите. После този PayPal акаунт го свършваш към Steam. А самият PayPal акаунт трябва да остане свързан към дебитната ти карта. Иначе няма от къде да вземе парите. И така най-елементарно казано - като цъкнеш на "Закупи" бутона в Steam се подава заявка към PayPal за определената сума. Там PayPal прави конвертиране на валутата от Евро в Лева (ако е нужно) и изтегля тази сума от дебитната ти карта. След това връща записа към Steam, а ти получаваш, че си закупил играта.

Редактирано от An0n (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За PayPal.com : За да потвърди системата, че акаунта ти там е действуващ, при първото създаване ще се опита да осъществи дадена парична транзакция. За да стане това, трябва към paypal акаунта ти да имаш 'закачена' дебитна карта работеща със системата на PayPal. Кои са тези карти може да видиш в нета, но по принцип повечето нови карти стават. Нали трябва да имаш и някакви финанси в тази карта за да може да извлича от нея. Ако имаш активен акаунт за онлайн банкиране към самата банка в която ти е дебитната карта - просто влизаш там, взиждаш транзакцията в която PayPal те е 'таксувал' и копираш последните числа. След това влизаш в PayPal, въвеждаш ги в полето за валидация и парите ти се възстановяват, но в PayPal акаунта т.е. там остават и няма да се върнат към картата. Ако нямаш акаунт за онлайн банкиране, трябва да отидеш до банката от която е дебитната ти карта и да поискаш отчет за последните транзакции през този месец. Ти дори и да не разбираш, те там си обясняват хората. Това което ще получиш е една разпечатка с транзакцията от PayPal, където ще може да видиш гореспоменатия номера. И отново се повтаря горната процедура, където влизаш в PayPal и го въвеждаш този номер, за да ти се валидира акаунта и да ти върнат парите. После този PayPal акаунт го свършваш към Steam. А самият PayPal акаунт трябва да остане свързан към дебитната ти карта. Иначе няма от къде да вземе парите. И така най-елементарно казано - като цъкнеш на "Закупи" бутона в Steam се подава заявка към PayPal за определената сума. Там PayPal прави конвертиране на валутата от Евро в Лева (ако е нужно) и изтегля тази сума от дебитната ти карта. След това връща записа към Steam, а ти получаваш, че си закупил играта.

А има ли някакъв начин да платя директно с картата в steam. Както беше като си купувах Minecraft. Тоест да въведа числата от картата и готово или може само с paypal? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв начин да платя директно с картата в steam. Както беше като си купувах Minecraft. Тоест да въведа числата от картата и готово или може само с paypal?

Може. Но за дебитна карта трябва да е Visa Electron.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може. Но за дебитна карта трябва да е Visa Electron.

Ами доколкото знам неговата е просто виза :( . Добре а аз мога ли да имам моя собствена тъй като аз съм под 18 години (на 14 съм)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си купувал от Steam много неща - мисля, че стават само с кредитни карти покупките. Лично аз използвам Visa.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам неговата е просто виза :( . Добре а аз мога ли да имам моя собствена тъй като аз съм под 18 години (на 14 съм)?

Не. П.П. ако си пазарувал с нея онлайн, значи е Visa Electron или е кредитна карта Visa.

Аз съм си купувал от Steam много неща - мисля, че стават само с кредитни карти покупките. Лично аз използвам Visa.

Аз пък съм си купувал с пейпал и дебитна. Чисто теоретично не би трябвало да има разлика между кредитна и дебитна за електронните разплащания, стига самата карта да е подходяща (т.е. за дебитна да не е примерно просто Visa, а Visa Electron). Отделно картите на някои банки не стават.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само Visa дебитна карта явно също става. Steam приема всичко, само пари да имаш..

Ти не го гледай, какво пише. Поне преди 1-2 години не ставаше. Отделно, както казах, има(ше) банки, чиито дори Visa Electron не се приемат. И отделно в някои банки трябва(ше) изрично да потвърдиш, че си съгласен да се ползва за електронни операции. П.П. Във цитирания форум обсъждат разликата между дебитна и кредитна, а не между двата вида дебитни карти. Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Мастър кард спейс на на ДСК няма проблеми със заплащането на услугата. Имено през този горния линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване