Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следния проблем при стартирането на Windows 7 Ultimate x86 ,когато натисна стартиращия бутон от начало където показва кое е заредило още началния екран при него ни показва бутоните за Bios и така на татък

Там го чакам много време след това ми дава меню в което избирам дали да пусна компютара си с Windows 7 или с Windows 7 Loader, но това е от активатора след това започва да зарежда:
Публикувано изображениеТук го чакам извесно време в периода от 15-20 мин по някога и по малко след като изчаквам това или се рестартира което се случва по често или продължава на пред (това е по рядко),но когато се разтертира ми показва харектеристиките на компютара и отдолу започват някакви редове свързани с Видео картата знам това защото пише името на моята видео карта и започва един ето такъв симвал "/" да се върти след което се налага да го изключа и след това да го включа отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем при стартирането на Windows 7 Ultimate x86 ,когато натисна стартиращия бутон от начало където показва кое е заредило още началния екран при него ни показва бутоните за Bios и така на татък

Там го чакам много време след това ми дава меню в което избирам дали да пусна компютара си с Windows 7 или с Windows 7 Loader, но това е от активатора след това започва да зарежда:

Публикувано изображениеТук го чакам извесно време в периода от 15-20 мин по някога и по малко след като изчаквам това или се рестартира което се случва по често или продължава на пред (това е по рядко),но когато се разтертира ми показва харектеристиките на компютара и отдолу започват някакви редове свързани с Видео картата знам това защото пише името на моята видео карта и започва един ето такъв симвал "/" да се върти след което се налага да го изключа и след това да го включа отново

Без да разберем какво пише не може да ти помогнем.На мен лично тука ми мирише на изтрит файл от win7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще снимам какво пише  и ще го побликувам и аз за това се съмнявам но не разполагам с диск за да го поправя :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един ето такъв симвал "/" да се върти след което се налага да го изключа и след това да го включа отново

Тоя символ най вероятно е че се опитва да ботне от мрежата - можеш да изключиш опцията от биос .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя символ най вероятно е че се опитва да ботне от мрежата - можеш да изключиш опцията от биос .

Възможно е и диска да не е наред и като не може да бутне от него, след рестарта, опитва да бутва от мрежовата карта, ако е разрешено. Не е лошо да се провери диска за лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем при стартирането на Windows 7 Ultimate x86 

Публикувано изображениеТук го чакам извесно време в периода от 15-20 мин по някога и по малко след като изчаквам това или се рестартира което се случва по често или продължава на пред (това е по рядко)

15-20минути за зареждане на уиндоус!Това показва,че е омазана инсталацията му.Рестартирането подсказва,че диска може да е с лоши сектори.Според мен е нужна нова инсталация,с изтриване на всички дялове,създаване наново,форматиране на дяла в който,ще се инсталира и късмет,дано е от омазаната инсталация проблемът.Ако след това отново зарежда бавно,проблема,ще е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Blagovest Yotcov написа:

30629737_2192035304353640_3863661908427014144_n.jpg?_nc_cat=0&oh=f98f89bbec15d8015fcd197028fc6ce9&oe=5B283A4Etova e moqt problem,ne iska da startira,kakvo da napravq ima li nujda ot preinstalirane

Гугъл не хапе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следното:
Зареди системата от DVD и като настроиш езика на интерфейса на инсталатора, натисни Shift+F10. Трябва да се появи черен прозорец. В него напиши regedit. Ще се отвори Registry editor. Навигирай до:
HKEY_LOCAL_MACHINE
>SOFTWARE
>Microsoft
>Windows NT
>CurrentVersion
>ProfileList
>S-1-5-21-XXXXXXXXX-XXXXXXXXX-XXXXXXXXXX-1000

В десния панел ще видиш запис ProfileImagePath и срещу него има C:\Users\името_на_профила_ви - кликни двукратно на този ред и натисни Ctrl+C
Върни се в черния прозорец и в него кликни с десен бутон и избери Paste. Ще се постави копирания път до профила. Сега натисни клавиш Home  и напиши ren и интервал след думата. Ще изглежда така
C:\WINDOWS\system32>ren C:\Users\името_на_профила_ви
продължи да пишеш следното
\AppData\Local\Microsoft\Windows\UsrClass.dat UsrClass.dat.old

Редът ще изглежда така
C:\WINDOWS\system32>ren C:\Users\името_на_профила_ви\AppData\Local\Microsoft\Windows\UsrClass.dat UsrClass.dat.old
Сега натисни Enter.
Рестартирай компютъра

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...