Премини към съдържанието
lpa

Разликата между ZoneAlarm Pro и ZA inter.security

Препоръчан отговор

Тъй като отдавна ползвам Зонеаларм искам да задам някоко въпроса, които не са ми много ясни. Първо каква е разликата между ZoneAlarm Pro, ZoneAlarm with Antivirus и ZA inter.security. Има ли проблем да инсталирам по-нова версия на про върху старата, а интернет секюрити вурху про? Препоръчително ли антивирусна+ЗА про. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно функциите на всеки от изброените продукти, виж тук.

Никога не съм имал проблеми да инсталирам нова версия върху стара - програмата сама "отчита", че става въпрос за ъпдейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спокойно межеш да инсталираш едно вурху друго. Ако е секюрити сюит върху Про го приема за ъпгрейд и ти се губи регистрацията на про-то, имай го в предвид. А относно последния ти въпрос - Сюита е идеално съвместим с повечето антивирусни, аз лично съм го пробвал заедно с NOD32, Kaspersky, BitDefender, само че имали смисъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Тъй като отдавна ползвам Зонеаларм искам да задам някоко въпроса, които не са ми много ясни. Първо каква е разликата между ZoneAlarm Pro,  ZoneAlarm with Antivirus и ZA inter.security. Има ли проблем да инсталирам по-нова версия на про върху старата, а интернет секюрити вурху про? Препоръчително ли антивирусна+ЗА про. Мерси.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако се доверяваш на ZoneAlarm, препоръчвам ти най-пълната версия - ZoneAlarm SecuritySuite. Аз това ползвам :) , и мисля, че можеш да му имаш пълно доверие! "Препоръчително ли антивирусна+ЗА про" - мисля че не! Най малкото, защото 1. Най-добра антивирусна си е самия човек; 2-ро: и 10 антивируса да ползваш, нямаш гаранция. 3-то: мързи ме... и си лягам, но не е добре да използваш повече от 1 антивирусна програма; 4-то: де факто, по-важна е защитната стена (ако е добре конфигурирана); 5: ZoneAlarm SecuritySuite е много лека и напълно достатъчна.

Нека пак да кажа - никоя от антивирусните програми или от защитните стени не разполага с изкуствен интелект!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да допълня - не казваш дали става въпрос за Lan или за Internet защита. Преди време се бях напълнил с антивируси и firewall-и за да се пазя и се оказа че няма никаква полза. За мен най-добрата защита за момента е Zone Alarm Pro + NOD32 или Avast. Интересувал съм се доста и стигнах до извода, че не само работят добре поотделно, но и са много добър екип (освен това постоянно излизат нови ъпдейти - личи си че работят момчетата в офисите). Изкарах около година и половина, но вече разчитам за стена на Windows-ката и си седя с NOD-а. Поне от internet security не видях много полза или може би не е успявала да се дореди програмката:) Успех и си запомни за да не се ядосваш - ако някой иска да ти пусне вирус, спам и т.н. има много начини, но може да бъде спрян стига да имаш добра защита и да не си пълен индианец. Но ако някой който чатка яко реши, че иска нещо от твоя компютър няма как да го спреш (само ще го ядосаш и ще ти направи мръсно). Това е. Не съм сигурен преди време бях попаднал на един сайт сигурно още го има, а може би и доста други - точно за това разбиване на пароли за пощи и нелегално влизане по компютри срещу скромно заплащане - около 50-100$ мисля беше пощата като системата за плащане е да ти покажат писмо или някакво доказателство, че са успели, а след това ти вече сигурен се добираш до останало след като си превел паричките. Всички са доволни освен потърпевшия. Така че спасение няма, има само предпазливост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нека само споделя нещо, поне според мен, доста интересно. Завчера сложих в ID lock на Zone alarm pro няколко пароли, ей така за спорта и вчера установих че мога да си вляза в пощата, а и навсякаде където трябваше да използвам един определен юзер. Отне ми час, за да се сетя откъде идва проблема. Тази инфо, която е поставена в ИДлок функцията на ЗАпро явно е доста добре защитена, чак не можеш да я ползваш повече :). Иначе аз съм с Нода и ЗАпро от 6 месеца и повече и се държат стабилно. А този сайт бих бил благодарен, ако го науча, мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да зоне аларм си е много стабилна програмка радвам се, че толкова хора я ползват :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.