Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Виждам че тези видеокарти набират популярност, а са ми напълно непознати. Които сте ги пробвали какво ви е мнението за тях, в сравнение с ATI(AMD) и NVIDIA и кои са най-добрите им модели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че тези видеокарти набират популярност, а са ми напълно непознати. Които сте ги пробвали какво ви е мнението за тях, в сравнение с ATI(AMD) и NVIDIA и кои са най-добрите им модели?

Толкоз ли е трудно да се зададе конкрен въпрос.Така е зададен въпроса, че никой не може да ти отговори.Време е да почнат да се търкат теми и постове.

Редактирано от skidrow (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са вградени в интелските процесори видеокарти.Повече няма какво да коментирам.

По-старите са в дъната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За компютър на който не се играят тежки игри а се ползва за чат,филми,музика и цъкане в интернет  са напълно достатъчни. Прекрасна възможност са за домашен мултимедиен компютър  събран в малка кутия и сложен  до телевизора.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност стават за лек, непретенциозен гейминг на ниски детайли и резолюция... Но като цяло са по-добри от "старите" вградени и са чудесни за бюджетно PC за домашна употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип (не само за интел-ските) вградените видеокарти винаги ли са със споделена RAM съответно отделните - със собствена? Или няма такава зависимост? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отделното със собствена. добре, мерси  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отделното със собствена. добре, мерси  :)

Да. Но само да вметна, че това не е основното и най-важното за една видеокарта. Малко като странична информация. Аз не разбрах, ще си взимаш машинка или? Дай да помогнем и там ако трябва.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще вземам, аз бях пуснал една тема за това ама така и не успях да си избера досега. Ориентирах се към лаптоп с матов екран 15,6", процесор i3(или 5) -Ivybridge с авто клок, поне 4гб рам, видео със собствена 1 мб (за картата не знам на какво друго да обърна внимание може да ме светнете - не ми трябва за тежки игри, искам да е прилична и надеждна). В една друга тема обаче един колега беше споменал че трябва да се държи сметка и за модела, можело всичките компоненти да са хубави, но да са зле сглобени или нещо такова и това ме разколеба.  Кажете за основните марки кои са им добрите и кои - лошите модели  :)

Редактирано от galidbul (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги вграденото видео е разполагало само със споделена системна памет(освен ако не се ограничим само до интелските вградени видеоконтролери). Малко ще ви оставя да се помъчите по въпроса.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги вграденото видео е разполагало само със споделена системна памет(освен ако не се ограничим само до интелските вградени видеоконтролери). Малко ще ви оставя да се помъчите по въпроса.

Айде сега колега :)

(за картата не знам на какво друго да обърна внимание може да ме светнете - не ми трябва за тежки игри, искам да е прилична и надеждна).

Към автора, ще ти обясня на бързо :)

Видеото е един вид компютър в компютъра. Тя има собствен процесор, който изчислява графиката. Съответно колкото по-бърз е, толкова по-добре. Също така има и шина, по която се предава информацията. Колкото е по-широка, толкова повече може да поеме и да изпрати. Има и шейдъри/транзисторчета/ядра, те отговорят, най-просто казано за пикселите. Колкото повече имаш такива, толкова по-леко ѝ е на картата. За това е важна и резолюцията на която ще се играе. Тук идва и вида на видео паметта. GDDR3-GDDR5, колкото е по-голямо числото, толкова по-бърза е. И на края вече идва обема на тази памет, защото тя е просто един резервоар.

Един колега каза: На трабантче и 300 литра резервоар да сложиш, пак си е трабантче. Сам си прави изводите.

Аз ще те насоча към една тема за лаптопите и игрите: За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв. и е хубаво да я изчетеш, нея и коментарите. Най-големият проблем е отделяната температура, защото в настолняит имаш 3 вентилатора обичайно (може и да са повече, може и по-малко, но много рядко са по-малко). На процесора, на видеокартата и в захранването. Всеки един от тези охлажда по-добре индивидуално от едичкият мижав в лаптопа, който трябва да отговаря за цялото охлаждане...

Тук идва и момента, че всичко в един лаптоп е по-скъпо от аналога му в настолната машина... И така, лаптоп за 1000-1100 лв се равнява на компютър за около 700 лв. А 700 лв за настолна машина за игри е малко. Ако е сериозен гейминг вече е крайно недостатъчно.

Сам си прави сметките и си помисли дали ти трябва задължително мобилна машина и дали наистина ще я носиш или само защото е яко и е мода... И моят съвет е да си вземеш настолен компютър, защото ще получиш повече от него!

Поздрави и лека и спокойна вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мерси. обезателно трябва да е лаптоп за да го нося на различни места с мен. не ми трябва геймърска машина, аз общо взето (даже хич)  не играя, но за гледане на 3D a и искам да взема нещо с перспектива което след 1-2 години да не бъде вече морално остаряло и без проблем да поема нови програми/версии на уин които са ест все по-лакоми откъм системен ресурс. Та затова и за картата гледам да не каква да е. Само че от тези специфики които ми даде нз как ще се ориентирам във фирмените каталози... Ще я прочета статията

Поздрави

Редактирано от galidbul (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мерси. обезателно трябва да е лаптоп за да го нося на различни места с мен. не ми трябва геймърска машина, аз общо взето (даже хич)  не играя, но за гледане на 3D a и искам да взема нещо с перспектива което след 1-2 години да не бъде вече морално остаряло и без проблем да поема нови програми/версии на уин които са ест все по-лакоми откъм системен ресурс. Та затова и за картата гледам да не каква да е. Само че от тези специфики които ми даде нз как ще се ориентирам във фирмените каталози... Ще я прочета статията Поздрави

Тя статията е насочена към геймърските изисквания за лаптопи от ниския бюджет. Малко грешиш за Windows 8-цата например е с по-ниски изисквания от 7-цата. А 7-цата като цяло си е лека. Не се притеснявай. Аз в момента съм с лаптоп, HP Compaq 615, дето е на 3 години и половина при мен, а модела може и да е на 4 и половина. Справя се с моите, лични нужди. Браузване, музика, филми, офис. Поздрави!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за 3D филми картата от значение ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че е от значение. За новите карти на АМД и Нвидиа съм сигурен че поддържат 3д но за интелските знам само за хд 4000 че имат за другите немога да гарантирам. Но това независи само от видео картата, а трябва да имаш и специален монитор и очила.

Редактирано от amd World (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а с Nvidia как стоят нещата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nvidia имат само  1D технология. Те са за пещерните хора. 

Темата не е ли за HD Graphics или май бе преименувана неправилно? Не беше ли, кои произвеждат по-добри видеокарти?

Определено ето нещо по въпроса:

AMD анонсират TressFX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно търсех повод да подразня фенчетата на Нвидиа с  TressFX .

Много радва, защото уж е за игри, но виждам голямо бъдеще пред него.

Които разбират са нясно, че точно симулациите на коса, са най-сложната и тежка работа при игри и CG софтуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване