Премини към съдържанието
zayobayp

ставали стар хард на ново дъно

Препоръчан отговор

възможно ли е да включа хард ATA 100 на дъно с SERIAL ATA

<{POST_SNAPBACK}>

Да!

Поне аз не познавам дъно, което е само за САТА дискове без поддръжка на дискове АТА.

Най-новите модели поддържат минимум 2 диска АТА. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мисълта ми е имам хард АТА 100 и искам да си купя дъно задължително ли е да потдържа и двата жида АТА100 и сериал АТА или само с сериал АТА ште стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само със SATA няма да стане. Разбира се може да си купиш преходиник от SATA към ATA , ама май не се намира лесно.

Така, че гледай дъното ти да е и с PATA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@zayobayp спокойно в момента каквото и дъно да си купиш, всичките поддържат PATA, за дъна само с SATA, може би след 1-2 годинки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Става ... не се притеснявай... не ти трябват преходници... копувай и се не бой.

Но за всеки случай виж дъното дали потдържа точно твоите АТА 100 .... да не извадиш кусмет да попаднеш на глуха акула или на свирка без топче...маитап.

Всяко дъно има поне 1 слот за диск с IDE кабел и 1 слот за CD

Ако си копуваш дуно съвета ми е да се ориентираш към GIGABYTE

Аз ако ти кажа че съм с ATHLON64 3200+ /BOX /S939 дъно на GIGABYTE и .... не се смей :Pв момента с един SAMSUNG 6,9 гига... на не знам каква си скороср от преди 6 -7 години ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

значи акоси купя примерно това дъно(примерно0 Asus P5GV-MX, i915GV, LGA775, DDR400/Dual/, VGA&PCI Express, SB5.1, Lan, SerialATA, mATXще мога даси бучна моя стар хард. Товали искате дами кажете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@zayobayp да

@virtual.phantom "Всяко дъно има поне 1 слот за диск с IDE кабел и 1 слот за CD" и двата конектора са PATA и на двата може сложиш както HDD, така и CD

и човека си е пуснал друга тема за компютъра който иска да си купи, там му пиши какво дъно да си вземе, и давай точни модели не марката само

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

sad.gif Специално за тази платка не мога да ти кажа ...

793_l.jpg

може и да е изпреварила малко времето си ... Виждам че има един слот но да не ти се наложи да избираш м/у хардиска и CD -то си.

Поразпитай на този форум. http://hardwarebg.com/forum/ те ако не знаят то тогава ...

Не смея да ти давам мнение за това дъно.

Причтелю dimitar ... Знам тези неща...

но как да дам точни данни когато не знам нито за какъв процесор нито за какви пари се говори ... едва от следващия пост видях името на платката която си е харесал и Ви я показвам А сега му дайте съвет ... Аз не смея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Tолкова ли е трудно да проверите на сайта на производителя на съответното дъно какви интерфейси подържа. Ето специално за гореспоменатия Азъс:

1 x UDMA/100 IDE connector (support upto 2 IDE HDD)

Един хард и едно оптично устройство, и готово. После само SATA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какво ще стане като сложиш на един кабел и харда и CD-то ... каква ще е работоспособността на харда .. сам си го написал "support upto 2 IDE HDD" За това казах че не мога да му дам съвет.. чети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи според теб на това дъно не може да му се слага оптично устройство, понеже пише само за ХДД-та?!? Незнам защо, но е широко разпространено схващането, че ако на един канал са закачени харддиск и оптично устройство трансфера на харда ще е със скороста на оптичното устойство. Естествено е по-добре ако са на различни канали, особено ако се отнася за записващо устройтво, но не е фатално ако са на един канал. Много от фирмите си спестяват по един кабел и слагат ЦеДе-то заедно с харда и ако не погледнеш в Device Manager-а може изобщо да не разбереш че е така

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

НА 100% си прав Lyudmil...

Но аз съм си патил от такива комбинация с един кабел .. и за това исках да съм коректен и му казах "Не смея да ти давам мнение за това дъно."

Бъди здрав :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.