Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници,Гледах много по другите подобни форуми, гледах и в този форум, но не открих тема, която касае точно това което искам да попитам. Извинявам се предварително, ако темата не е в правилния раздел, нека бъде преместена.Живея на около 20 км. от София посока гр. Сливница. Точно между двете села Хераково и Пролеша.Искам само да кажа че съм на 17 години, и наще са запознати с проблемът. Не действам на своя глава и интернет пространството.Както вече казах живея точно между Пролеша и Хераково. Намирам се леко като в дупка, защото има леки хълмисти области и могили наоколо и сигналът на телефоните и общо взето е почти никакъв. Нямам интернет от никъде. Точно между двете села съм и местният интернет доставчик отказва всякакво опъване на кабели към къщата, а ако случайно искаме толкова много , ние трябва да поемем разходите за окабеляване монтаж и при повреда ние да поемем ремонта, което е абсолютно безсмислено. Пробвахме със мобилен интернет от всички мобилни оператори, но сигналът е GPRS или EDGE, и нета е твърде бавен, плюс това има ограничение в скоростта. Другият начин който пробвахме е със ADSL или там беше нещо подобно, но домашните телефони(централата) не са цифровизирани , а ги замениха някакви със СИМ-карти и беше дотук. Гледах във интернет за сателитен такъв, но цените са космически. Онзи ден попаднах на една антена която хващала уай фай мрежи на около 4-5 километра което мен ме устройва отлично, защото другата ми къща в която не живеем се намира в Пролеша, и ако там вкарам интернет с рутер ще мога да хващам от нас сигнала(разстоянието е около километър). Въпросът ми е възможно ли е такова нещо. Как стоят нещата ако падне мъгла, има силен снеговалеж или някакви подобни метеорологични условия. Ако знаете някаква друга алтернатива моля пишете. Уча компютърни технологии. Искам да работя в тази сфера и изведнъж е оказва че нямам интернет. Другото което забравих да кажа е, че в околността няма жив човек повечето са пенсионери и нали се сещате че те не използват лаптопи и смартфони.Държа надеждата си, че със тази антена ще се получат нещата, но искам да попитам и вас, защото все пак 40-50 лева в днешно време са си пари и не са излишни. П.С. Ако има нещо което не съм обяснил както трябва, и или въпроси питайте. В момента пиша през мобилен интернет, което все пак е нещо, и не се учудвайте, ако забавям със отговорите.Лек ден, и се надявам че взаимно ще решим въпросът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да се направи с насочени антени, ако има пряка видимост м/у двете къщи... иначе дори да стане, едва ли ще е с по-добро качество от мобилния интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е решение, но е доста скъпо като такса и увеждане. Иначе услугата работи перфектно.

http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/internet_svyrzanost/tooway/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм гледал и тази оферта съм гледал. Предлага се от виваком, но всъщност пак има ограничена на скоростта както са по пакети, максимална скорост, и после пада :(

Иначе проверявах и както казвам за сателитен но цените отиват до космоса, и мисля че пак скоростта беше ограничена като се достигне определен трафик.

Пробвах със една флашка с мобилен интернет, четох сумати неща, за да я прецакам и да не отчита трафик, ама уви......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Гошко здравей!

Може би най -удачното предложение по твоя случай е да отвориш сайта на WiMax,  и по картата им да погледнеш попадаш ли в обсега на доставчика. Аз бих го направил, но ти по-добре ще се справиш, защото живееш на това място. Алтернативите ти са много малко и една, а може би и най- добрата е това, което съм ти предложил, стига да имаш покритие. Поне ако не много добра скорост, ще имаш прилична безжична връзка. Всяка една друга алтернатива е свързана с пари и оборудване, като обезателно трябва да намериш доставчик, който ще ти изгради трасето. Ето ти линк. Щом си близко до София, можеш на място да посетиш офиса и ако се установи, че има покритие в твоя район, ще е добре за теб. Линк: http://www.maxtelecom.bg/bg/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да има WiMAX покритие при положение, че няма нищо друго. До колкото разбирам и финансите са ти ограничени щом 50лв ти се виждат много, а това което искаш да направиш ще ти струва доста повече. Просто е малко "кауза пердута". И все пак ако имаш пряка видимост до някъде където има Интернет можеш да пробваш с нещо на UNBT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички!!!

Бях забравил да спомена, че сме пробвали и със Макстелеком....Значи преди бях техен клиент, но подмениха цялата разпръсквателна инсталация, нови антени нови модеми и т.н. и сигналът изчезна. А това последното не го знам какво е, но ще се поинтересувам как стоят нещата :).

Благодаря все пак за вниманието което отделяте, наистина сте полезни, защото вече незнам със кой да се съветвам....

П.С. 

Може ли някой да ме светне какво означава това UNBT......Нещо за огледална връзка ли е, или какво?

Благодаря предварително и Лека вечер!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UBNT (отвори линка) предлагат Wireless оборудване което на тебе би могло да ти свърши работа ако имаш пряка видимост към точка където имаш Интернет. За цени можеш да видиш този сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Ще проверя сайта и ще се консултирам с нашите да измислим няква алтернатива със това последното.. Въпреки че не се сещам дали ще хвана пряка видимост до онази къща....Благодаря все пак... Ако има някакъв напредък ще пиша, а вие ако се сетите за нещо споделяйте..... Лек ден ....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всичко зависи от доставчика и колко абоната можеш да му осигуриш , иначе как да си избие инвестициите . Нета по нашия край в селата се прехвърля от Монтана до Лом / ~50км / с релейка от там пак се разпределя за различните села по релейни канали , обаче ние примерно имаме 200/250 абоната :D вече в селото тръгва по кабел а някой ползват и TP-Link TL-WN550G

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UBNT (отвори линка) предлагат Wireless оборудване което на тебе би могло да ти свърши работа ако имаш пряка видимост към точка където имаш Интернет. За цени можеш да видиш този сайт. 

Добър вечер.

Намерих това http://www.ubnt.com/airmax#nanostationm Незнам какво е и ви го пускам тук, неможах да разбера трябва ли да има пряка видима връзка, как стоят нещата със монтирането, трябва ли някоя допълнителна антена и прочие... ето от другия сайт информация http://www.reloadbg.com/airmax.html

Ubiquiti Nano station M2 -NSM2

Performance Breakthrough :

150+ Mbps real outdoor throughput and up to 15km+ range. Featuring 2x2 MIMO technology, the new NanoStation links significantly faster and farther than ever before.

New Leading-Edge Industrial Design:

The original NanoStation set the bar for the world's first low-cost and efficiently designed outdoor broadband CPE. The new NanoStation M and NanoStation Loco M take the same concept to the future with new redesigned sleek and elegant form-factors.

Next-Gen Antenna Design:

New antenna array designs featuring 16dBi dual-polarity gain at 5GHz and 11dBi dual-polarity 11dBi at 2.4GHz. Both with optimized cross-polarity isolation and in a compact form-factor.

Dual Ethernet Connectivity:

The New NanoStation M provides a secondary ethernet port with software enabled POE output for seamless IP Video integration.

Intelligent POE:

Remote hardware reset circuitry of NanoStation M allows for device to be reset remotely from power supply location. In addition, any NanoStation can easily become 802.3af 48V compliant through use of Ubiquiti's Instant 802.3af adapter.

AirOS V:

Version 5 of Ubiquiti's AirOS builds upon the market leading intuitive user-interface loaded with advanced wireless configurations and routing functionality

Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето го и в интернет.....    http://www.online-bg.com/product_info.php?products_id=8538  Мисълта ми е дали трябва да има задължителна огледална връзка, Все пак го пишат за външен рутер на 15+ км. , което е доста добра оферта.....Ако е така нещата ще потръгнат и при мен, защото в момента чакам около 10-минути  да зареди страницата на форума, после още 5-6 тази тема и докато се изпрати отговора, направо ми пораства брада, както се вика.......Няма да предприемам нищо, докато не се изкаже някой на ТИ  в тази сфера, за да не се набутам със 160 лева.......Иначе сега докато препрочитах коментарите, стигнах до извода че може би не сте ме разбрали правилно....Говорех за месечна такса че 50 лева е много, иначе за оборудването и инсталацията се знае че ще се плати доста повече, важно е после да ми върши работа, а не да си удрям главата в стената от яд....... Лек ден и Честита Баба Марта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм наясно с матреала :) без пряка видимост няма да станат нещата , но все пак нека се изкаже и някой запознат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целта която искаш ще ти трябва пряка видимост. А и мисли за 2 устройства - не само за едно. Т.е. ще си правиш безжичен линк point-to-point. Според мен 2бр. Ubiquiti Nano bridge M5-25db -NBM5-25-400mm ще ти свършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета. Ще преразгледам възможностите и ще търся някаква алтернатива.. За пряка видимост малко трудна работа, ама ще видя още веднъж........Пък ако не стане, здраве да е.... То все някога нещата трябва да се оправят.........  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със 15db usb антена ловя интернет от съседното село(5-7 км пряка видимост)Ако силата на сигнала ти е под 50% link qualiti под 70%-връската е много по бавна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със 15db usb антена ловя интернет от съседното село(5-7 км пряка видимост)Ако силата на сигнала ти е под 50% link qualiti под 70%-връската е много по бавна

Въпросът не е само в антената, но и къде ще я боднеш :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът не е само в антената, но и къде ще я боднеш :)

Директно на където е насочена отсрещната-Става и със задна връска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

самоделка ,

това едва ли ще е полезно, но ми припомни че братята руснаци имат нестандартни идеи, може би е добре да се поразровиш из техните сайтове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Другарки и другари!

Човекът пише, че НЯМА пряка видимост! Какво ще кажете по този въпрос? И 48 елементни Yagi-та  по 4 сфазирани да са, щом няма видимост, нищо няма да постигне.Много от Вас знаят ли какво представлява 2,4 гигахерцовият банд? А знаете ли защо е свободен от лицензии и регистрации от министерствата по далекосъобщенията на всяка една страна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другарки и другари!

Човекът пише, че НЯМА пряка видимост! Какво ще кажете по този въпрос? И 48 елементни Yagi-та  по 4 сфазирани да са, щом няма видимост, нищо няма да постигне.Много от Вас знаят ли какво представлява 2,4 гигахерцовият банд? А знаете ли защо е свободен от лицензии и регистрации от министерствата по далекосъобщенията на всяка една страна?

Те при дъждове и мъгли правят много проблеми а без  пряка видимост е невъзможна ! Преди 7 години един "тарикат" ни даваше така интернет и имахме доста разправии с него и антените му !

Добре че TV кабеларките пуснаха нормален нет че ако се бяхме задържали на такъв нет не му мърдаше боя ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Съфорумци!
Като се има в предвид в какво време живеем, технологиите напредват, невъзможното не е чак така, та имам един въпрос, макар и много смешен:
Има ли някакъв начин да си пусна домашният интернет на разстояние около 2-4км(за wifi устройство)???

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ns5cluster.jpg&key=51f5386457e9b3a7db47d9ff98ab8dce5e293830cf50f355573870086b968bcb 1000 лв. ориентировъчно.
Бе, в ибей ги има по 60-70 лева outdoor acces point-и, и тук ги гледам по 160-170лв за до 15 км, ама не е там въпроса, идеята е аз да си го сглобя..
Иначе мс

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Купи си на убикуити две антени.
При пряка видимост поинт ту поинт ще се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от Станислав Великов
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване