Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моторът – начин на живот ! Свобода на духа или скъпо хоби ?!

Препоръчан отговор

Хубаво е да спреш вече да се излагаш и да показваш интелекта си на петокласник.

След всички тези изказвания не правиш разлика между сериозната част и не толкова сериозната. В интерес на истината действително в някои ситуации подобни мисли са ми минавали през ума. Не да блъсна, а просто да да не правя път, да не спирам - да не си правя труда и да гледам сеира като се прекатури моториста, за дето се прави на безсмъртен. Просто защото ми е омръзнало ние, шофьорите на автомобили да сме тези, които да внимаваме за всичко и винаги нас да ни държат отговорни, и да ни разчекват при инцидент. Поне да знам, че съм си го заслужил. Очевидно КАТ не прави нищо относно контрола на мотористите.. Щом ежедневно виждам каскадьори. Виждал съм да се карат и оффроуд мотори тип КТМ от непълнолетни и дори малолетни по пътищата в населените места без контрол. Значи те могат да правят каквото си поискат, а иначе мене може да ме спира КАТ-аджията редовно за проверки и да ме пита "И ся к'во правим?"

Цитата ти, колега, е доказателство за умствен капацитет, възпитание и култура

Със сигурност имам по-голям умствен капацитет, от моторист, които минава на червено на кръстовище и въобще не си прави труда да намалява, докато аз минавам с велосипед. Реален пример. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 432
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Първият мотоциклет е създаден през 1885 г. в днешен Щутгарт. Създателите му са Готлиб Даймлер и Вилхелм Майбах. Машината се е задвижвала от бензинов двигател и е развивала главозамайващите 12 км/ч.  

Мотористите определено не са от най-примерните водачи, но трябва да ги пазим, до колкото е възможно, няма как. Заедно сме на пътя. 

Ето и нашето скромно участие в кампанията на списание BMM Веселка Стефанова и двете неродени бебчета  Веселка Стефанова е на 34 години. От гр. Правец е и по професия е счетоводител. От

Публикувани изображения

Значи те могат да правят каквото си поискат, а иначе мене може да ме спира КАТ-аджията редовно за проверки и да ме пита "И ся к'во правим?"

Как ги мислиш тея глупости само ти си знаеш... 2/3 от шофьорите на коли са също толкова безотговорни колкото и тези на мотор. Единият ми колега 8 години кара кола преди да изкара книжка... а такива без книжки са много Други познати имам които изобщо не знаят къде се плаща гражданска ... прегледи минава всеки втори без платен данък. Колите на повечето шофьори са направо за спиране от движение...Другата половина малоумници си купуват 20 годишни бмв-та и летят с по 200км в час....  айде моля ти се спри да категоризираш и само мотористите да са ти виновни...  Това ми беше последният коментар към теб ... предлагам ти да спреш да плескаш в тази тема и ако имаш нещо против мотористи, тираджии, велосипедисти и прочие да си направиш собствена и там да категоризираш който си пожелаеш. Тази тема е създадена със съвсем друга цел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече след избистряне на гледните точки да зададем логичния въпрос. Бихте ли купили мотоциклет на сина си и бихте ли разрешили на дъщеря си да се вози на мотори ?

Не знам дали съм го споменавал в тая или друга тема във форума но на мен лично майка ми заспиваше чак като се прибера в малките часове на нощта. До тогава стоеше седнала и облечена все още и ме чакаше. Така ме и посрещаше на вратата докато не се увери визуално дали съм аз и дали съм добре. После ставаше в 6 часа за да отиде на работа. Но кой ти е мислел за майки тогава когато живота ври в кръвта ти,.

Аз на синовете ми никога няма да им купя мотори, хиляди пъти предпочитам да карат коли без книжки от колкото мотори с книжки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хиляди пъти предпочитам да карат коли без книжки от колкото мотори с книжки.

Лошо, Седларов, лошо. Де викаш нека убиват те, не тях да ги убиват.

А относно останалото дето си написал - не ти ли се вижда леко лицемерно? Майка ти ти го е казала тогава ама ти слушал ли си я? А мислиш че можеш да спреш децата си? ROFL.

Какво ще кажеш да си възпиташ детето така че да не иска мотоциклет? Никога не съм имал такива желания аз примерно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо, Седларов, лошо. Де викаш нека убиват те, не тях да ги убиват.

А относно останалото дето си написал - не ти ли се вижда леко лицемерно? Майка ти ти го е казала тогава ама ти слушал ли си я? А мислиш че можеш да спреш децата си? ROFL.

Какво ще кажеш да си възпиташ детето така че да не иска мотоциклет? Никога не съм имал такива желания аз примерно.

Изобщо не ми се вижда лицемерно. Много пъти в живота си изправен пред тежки решения и трябва да избереш по малкото зло. Ако видя че не мога да го спра към любовта му към мотора веднага ще му купя кола. Това е решено вече. Ех баща ми ако можеше да ми купи кола на времето сигурно нямаше да му мисля много и да захвърля моторите но с ограничен бюджет толкова. Нямаше и да ми се налага да му свивам ключовете и да му разхождам колата посред нощите. Веднъж само де, веднага ме хвана и ме изгони с мотора ми. Прибра ме след три месеца от болницата след поредното ми пребиване на пътя.  Че и майка щеше да го отнесе какъв син е възпитала. Сякаш само тя ме е възпитавала !!!

През това време докато лежах в болницата ми беше продал моторите на едни виетнамци изкара някакво къше колкото да може да ми натяква после че ми купил кола (смях) дали и 10% имаше негово участие не помня вече и дръж една 17 годишна кола и докато я вкарам в движение мина една година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече след избистряне на гледните точки да зададем логичния въпрос. Бихте ли купили мотоциклет на сина си и бихте ли разрешили на дъщеря си да се вози на мотори ?

БМВ не ... не бих им купил нищо както и на мен никой не ми е купил. Семейната кола с пръст не ми дадоха да я пипна.. Като взех книжка и я поисках получих отговор " Достатъчно си голям да си изкараш пари и да си купиш твоя собствена"....  Но ако си изкарат сами и си купят няма да тръгна да ги спирам. Смяташ ли че ще мога ? Смяташ ли че теб майка ти е можела навремето или пък мен някой можеше ??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ако си изкарат сами и си купят няма да тръгна да ги спирам. Смяташ ли че ще мога ?

Не знам дали ще можеш ако си го купят сами но съм сигурен че биха размислили ако им купиш по една кола да оставят това оръжие за бързо самоунищожение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще можеш ако си го купят сами но съм сигурен че биха размислили ако им купиш по една кола да оставят това оръжие за бързо самоунищожение.

И да почнат да унищожават другите. Плюс това дали една кола не е оръжие за самоунищожение:

http://bgsever.info/news/2015/04/08/19-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%81-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8/

Шефката ти каза - то е до човек, не до средство...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шефката ти каза - то е до човек, не до средство...

Това до някъде е така. Шефката в 95% да не кажа 100% е пътник или балансьор. Може и да ме изуми с една А категория знам ли !

Аз обаче изказвам личен опит и имам хиляди и хиляди километри на мотоциклет зиме и лято. Аз съм спал по седмици пред мототехника по време на соца при минусови температури за да си купя МЗ.

Обаче за разлика от колата, мотора изкушава много повече и също много увлича скоростта докато си на него. Особено при съвременните мотоциклети ей така как си го гъделичкаш да не почне да прекъсва в прекалено ниски обороти и докато си му ги нареждаш 3-4-5та ...  и си на 180км. и зад резервоара си мислиш че това е нормална скорост. Почва да се усеща чак като пипнеш асфалта.

Ако не си карал няма как да ме разбереш. Усещането с колата е много различно. Но е хубаво един ден да надделее разума.

Аз май не съм ви се похвалил ама от 6 месеца имам един 125 кубиков скутер и още не съм го карал. На този, на ония и да ходят до магазина за покупки че да не им давам колите си. Мен не ме изкушава и няма да го подарявам както кросарката.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си пишете каквото искате и си почесвайте пръстите и езиците, но аз ще кажа моята истина, а именно:

Доста години съм шофьор.

Не знам колко хиляди или милиони силометри съм навъртял, но до този момент НЕ съм видял моторист, който да кара в лентата зад мен (в лентата означава по средата горе-долу между двете линии, очертаващи пътната лента), като наближи да даде ляв мигач, да ме изпревари и като ме е задминал подобаващо да даде десен мигач и отново да се върне в средата на лентата, в която се движим.

Тоест да се движи и да изпревари автомобила пред него по правилата и както правим всички (или би трябвало да сме всички) участници в движението.

Това е простичката истина и тя касае само мен.

Наясно съм, че някъде има мотористи, които спазват правилата за движение и се съобразяват със закона и останалите участници в движението и поради тази причина не слагам всички под един общ знаменател.

Но това не пречи болшинството да е такова, каквото съм видял през годините.

И повярвайте ми, познавам много, много мотористи.

Същите полемики и спорове ги водим с тях на живо от доста години, та не сме само ние тук, които чепкаме тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........................ ние тук, които чепкаме тази тема.

Съгласен съм с всичко! НО ЗАЩО ТОЧНО ТУК?

Хората трудно се научават да живеят с последиците от решенията, които самите те взимат, но това не е предмет на тази тема.

Превърнахте темата в някакъв черен хорър, или както там се казва.

Отворете тема "Моторите убиват! Не бъдете самоубийци" или както ви харесва, МОЛЯ!

Нека тук споделяме радостта и удоволствието от притежаването и управлението на мотор, МОЛЯ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише се тук, защото автоматично радостта и удоволствието от управлението ма мотоциклет минават през безумията, описани по-напред. "Кефа" е въпрос на гледна точка. То някои им е "кеф" да се боцкат с "херца-та". Значи дай да оставим във форума тема, която се казва "Какъв е кеф да се друсам", за да бъдем либерални, в нея да пишем само положителни неща? И тая тема така.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам спасените животи от реакция на мотористи. Всеки ден мотористи палят гумите по светофарите и кръстовищата на града, в който карам. Не съм видял почти нито един нормален моторист. Защо, като сте толкова много?

Нормално е да не видиш. Разхождайки се през деня по улиците, колко брюнетки си спомняш вечерта? Малко, ако въобще. Но ако си видял две чисто голи, със сигурност си ги спомняш. Ако всеки ден виждаш по две голи брюнетки, несъмнено след няколко месеца ще смяташ че брюнетките ходят голи, макар че те може да са сумарно не повече от десетина.

Водачите на автомобили имат склонност да не забелязват неща които не ги застрашават, затова и повечето пъти не забелязват моторициклетистите, освен ако вторите не изпростеят. И като не ги забелязват, така стават бели. Чак тогава го виждат него мотоциклетист, когато му отнемат предимство, примерно, и той се блъсне в тях. И тогава реакцията на автомобилиста е пак такава - ама тоя долетя отнякъде, те постоянно хвърчат и пилят гуми. Инак автомобилистът забелязва камионите, колкото по-големи толкова по ги забелязва.

И двете ми тежки катастрофи с мотор бяха причинени от това че водачите на автомобили не ме виждаха. Тоест, аз съм пред очите им, но те не ме забелязват щото не изглеждам опасност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете ми тежки катастрофи с мотор бяха причинени от това че водачите на автомобили не ме виждаха. Тоест, аз съм пред очите им, но те не ме забелязват щото не изглеждам опасност.

Как по-точно не са те видели? Отнел си предимство или си се движил ти неправилно? Прередил си се между редиците с коли? На теб са ти отнели предимство? Ти къде си бил в тези моменти? Да, сигурно е много по-трудно да си разконцентриран отвън, като те брули вятъра и трябва да пазиш равновесие, отколкото вътре в колата, където има парно и е топло, удобно е и т.н Ами вземи си кола тогава. И ти да не считаш мотористите за опасност. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората трудно се научават да живеят с последиците от решенията, които самите те взимат, но това не е предмет на тази тема.

Превърнахте темата в някакъв черен хорър, или както там се казва.

Отворете тема "Моторите убиват! Не бъдете самоубийци" или както ви харесва, МОЛЯ!

Нека тук споделяме радостта и удоволствието от притежаването и управлението на мотор, МОЛЯ!

Не убиват моторите (и колите и пистолетите и бомбите и т.н.), а убиват хората.

Липсата на възпитание и елементарна етика на пътя няма нищо общо с нито с черен, нито с бял хорър.

Спирам да ви цапам темата.

Пишете си, радвайте си се на уменията, хвалете се колко вдигат моторите ви и колко свободни се чувствате и изобщо пуснете и за музикален фон Ода на радостта, за да е пълен кефа.

Айде хеви метъл, секс, и много бира! 

tumblr_mczkdbUFWf1rz88hto1_400_large.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как по-точно не са те видели? Отнел си предимство или си се движил ти неправилно? Прередил си се между редиците с коли? На теб са ти отнели предимство? Ти къде си бил в тези моменти? Да, сигурно е много по-трудно да си разконцентриран отвън, като те брули вятъра и трябва да пазиш равновесие, отколкото вътре в колата, където има парно и е топло, удобно е и т.н Ами вземи си кола тогава. И ти да не считаш мотористите за опасност.

По-точно се движех по правата отсечка на Т-образно кръстовище, а дамата дойде по стеблото на Т-то. Спря и се заоглежда, бях на доста голямо разстояние и тя можеше да мине без да се налага да намалям скоростта си, но тя чакаше. Идвах и от дясно. Като наближих видях че ме гледа, тоест предположих го след като гледаше в моята посока. Мотоциклетистите разработват рефлекс да търсят очите на другите водачи, през стъклото, в огледалата му ако ги наближаваме отзад ... та понеже видях че ще ме изчаква, реших да мина по-бързо за да не се зададе още нещо след мен или от другата страна и госпожицата да си седи така да чака да и се освободи път. С мотор е лесно да ускориш, навиваш газта и чукваш съединителя леко да скочат оборотите. Когато вече бях на 20тина метра, тя потегли. Така се втрещих, че даже не съобразих да пусна газта, камо ли спирачка да ползвам. Ударих се в предната и гума, което беше късмет щото нямаше купе да ми възпрепятства свободния полет. Бях с втори човек отзад. Ударът да е бил с не повече от 70-80, така предполагам. После момичето каза че не ме е видяла.

А кола имам, дори рядко съм бил само с една кола, но моторът е друга бира.

Вие си пишете каквото искате и си почесвайте пръстите и езиците, но аз ще кажа моята истина, а именно:

Доста години съм шофьор.

Не знам колко хиляди или милиони силометри съм навъртял, но до този момент НЕ съм видял моторист, който да кара в лентата зад мен (в лентата означава по средата горе-долу между двете линии, очертаващи пътната лента), като наближи да даде ляв мигач, да ме изпревари и като ме е задминал подобаващо да даде десен мигач и отново да се върне в средата на лентата, в която се движим.

Тоест да се движи и да изпревари автомобила пред него по правилата и както правим всички (или би трябвало да сме всички) участници в движението.

Как те изпреварват? Вероятно говориш за такива които вече са в нарушение движейки се със скорост поне два пъти над лимита, от такъв няма как да очакваш чак мигач да даде :)

И аз познавам много мотористи и мога да предположа, че такива типове нито ще пуснат тема като тази, нито ще пишат в нея, ното въобще ще се регистрират във форум. Такива имат само фейсбук и утубе където да качват какви героични простотии са направили.

Редактирано от Пaчo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

та понеже видях че ще ме изчаква, реших да мина по-бързо за да не се зададе още нещо след мен или от другата страна и госпожицата да си седи така да чака да и се освободи път. С мотор е лесно да ускориш, навиваш газта и чукваш съединителя леко да скочат оборотите. Когато вече бях на 20тина метра, тя потегли. Така се втрещих, че даже не съобразих да пусна газта, камо ли спирачка да ползвам. Ударих се в предната и гума, което беше късмет щото нямаше купе да ми възпрепятства свободния полет. Бях с втори човек отзад. Ударът да е бил с не повече от 70-80, така предполагам. После момичето каза че не ме е видяла.

Без да съм бил свидетел съм убеден че удара е бил с много повече. Няма как да почнеш с мотор да ускоряваш и да си с 70-80км. !

Кого изкараха виновен от КАТ и каква причина посочиха в протокола?

Това което е станало е наистина момичето не те е видяло. Тоест видяла е една точка в далечината но не е могла да ти прецени скоростта.

Моторист с опит винаги взема тия неща под внимание и трябва да е готов от далече да почне да святка със светкавица и да скача на спирачките.

А мотор на прав път спира много по бързо от кола. Пак си зависи но в повечето случаи с добра предна гума и на чист не прашен път просто спира за секунди от 70-80км или поне ще отбие голяма част от скоростта преди удара. Та ако ти си се ударил със 70-80 най вероятно си почнал да спираш от

150км. Сега такива де си се втрещил и не си могъл да пуснеш газта ... !!!

Това е просто заучено инстинктивно и няма как да го пропуснеш кога попаднеш в тая ситуация. Да кажеш блокирах предно колело и поднесе по бих повярвал но да кажеш не ми остана време да ползвам спирачка излиза че тя ти е отнела предимство кога ти си бил на 5 метра пред нея.

Мотористите поне аз не помня да съм следил очите на водачите, виж погледа е друго нещо но пък винаги се развива комплекс че всеки иска да ти отнема предимство и винаги си на щрек. Аз и с колата го имам но по малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм бил свидетел съм убеден че удара е бил с много повече. Няма как да почнеш с мотор да ускоряваш и да си с 70-80км. !

Кого изкараха виновен от КАТ и каква причина посочиха в протокола?

Това което е станало е наистина момичето не те е видяло. Тоест видяла е една точка в далечината но не е могла да ти прецени скоростта.

Моторист с опит винаги взема тия неща под внимание и трябва да е готов от далече да почне да святка със светкавица и да скача на спирачките.

А мотор на прав път спира много по бързо от кола. Пак си зависи но в повечето случаи с добра предна гума и на чист не прашен път просто спира за секунди от 70-80км или поне ще отбие голяма част от скоростта преди удара. Та ако ти си се ударил със 70-80 най вероятно си почнал да спираш от

150км. Сега такива де си се втрещил и не си могъл да пуснеш газта ... !!!

Това е просто заучено инстинктивно и няма как да го пропуснеш кога попаднеш в тая ситуация. Да кажеш блокирах предно колело и поднесе по бих повярвал но да кажеш не ми остана време да ползвам спирачка излиза че тя ти е отнела предимство кога ти си бил на 5 метра пред нея.

Мотористите поне аз не помня да съм следил очите на водачите, виж погледа е друго нещо но пък винаги се развива комплекс че всеки иска да ти отнема предимство и винаги си на щрек. Аз и с колата го имам но по малко.

В протокола виновна е колата. За всички години шфиране имам само едно регистрирано нарушение в Македония - липса на резервни крушки. Въобще не започнах да спирам. Казах, че колата потегли когато бях на двайсетина метра от нея. При 70 км/ч за една секунда аз минавам около 20 метра, а колата от място около 2 метра. Точно колкото предната и гума да застане точно пред мен. Нормалното време за реакция е около 0.5 секунди плюс около 0.2 секунди за сработване на спирачките. Това ако си нащрек, а аз както казах я виждах че гледа в моята посока, вярвах че ме изчаква.

Eто тук стана, аз идвах от юг на север по Н. Габровски, а колата беспряла на Баку и изкаше да завие на юг по Габровски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво ми се случи днес 11.04 .2015 в Кресненското дефиле на връщане към София....

https://www.facebook.com/video.php?v=886567634720065

Днес този индивид "Прокурор" докато си карах колелото ме задмина нарочно на една боя разстояние със скромните около 100-на километра на пътя за Нови Хан точно пред София - Студиос, където ограничението е 60км/ч. Половин километър по-надолу на 50-тина метра след разклона за гара Елин Пелин виждам същия индивид спрял, а около него група колоездачи, които всъщност догонвах за да караме заедно. Човекът "шофьор" бе блъснал нарочно момиче, което почудо се разминава само със счупена каска. После следва саморазправа, като шофьорът ведро заплашваше всички, че бил прокурор и щял да ни е.. майките, кълнейки всички да пукнем. Докато звъняхме 112 да докладваме за инцидента, прокурорчето се опита да изпогази всички и избяга. 

Моля споделяйте това видео, нека повече хора научат за колата и опасния "прокурор" в нея.

https://www.facebook.com/sergei.violinov?fref=photo

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво ми се случи днес 11.04 .2015 в Кресненското дефиле на връщане към София....

https://www.facebook.com/video.php?v=886567634720065

Днес този индивид "Прокурор" докато си карах колелото ме задмина нарочно на една боя разстояние със скромните около 100-на километра на пътя за Нови Хан точно пред София - Студиос, където ограничението е 60км/ч. Половин километър по-надолу на 50-тина метра след разклона за гара Елин Пелин виждам същия индивид спрял, а около него група колоездачи, които всъщност догонвах за да караме заедно. Човекът "шофьор" бе блъснал нарочно момиче, което почудо се разминава само със счупена каска. После следва саморазправа, като шофьорът ведро заплашваше всички, че бил прокурор и щял да ни е.. майките, кълнейки всички да пукнем. Докато звъняхме 112 да докладваме за инцидента, прокурорчето се опита да изпогази всички и избяга. 

Моля споделяйте това видео, нека повече хора научат за колата и опасния "прокурор" в нея.

https://www.facebook.com/sergei.violinov?fref=photo

Сега остана да разберем и дали велосипедистите са карали в колона един зад друг. Нещо трябва да е отключило гнева на водача все пак,

Но мотористите може да са спокойни няма автомобил който да ги настигне и удари.  Всеки кой се пробва да се гони с мотор за да го блъска ще бъде подложен на сериозна гавра.

п.п. Сега попаднах на това

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4708877

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо трябва да е отключило гнева на водача все пак. Но мотористите може да са спокойни няма автомобил който да ги настигне и удари.  Всеки кой се пробва да се гони с мотор за да го блъска ще бъде подложен на сериозна гавра.

Първо, колоездачите не пилят гуми и не се движат с 200км/ч. Ако им се е ядосал, можело е да ги задмине с клаксон, за да се махнат. Да блъснеш целенасочено колоездач не се оправдава от нищо.

Второ - не ти и трябва да настигаш моторист. По нашите пътища, ако го накараш да се движи достатъчно бързо, сам ще се прекатури и утрепе някъде. Това каква скорост може да развие и колко бързо е нещо различно от това с колко може да се кара, без да се утрепе. За колата има бонус - 4 колела, много по-висока стабилност. И дори да се блъснеш, не падаш директно от колата, а тя понася немалка част от удара.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха,ха...

Откриха го по-номера на голфа. Новинарските сайтове вече разпространяват профила му във Фейсбук и адреса на който живее в София.

Тоя тъпанар, май си намери майстора!

Редактирано от NNNNIKKKK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, колоездачите не пилят гуми и не се движат с 200км/ч. Ако им се е ядосал, можело е да ги задмине с клаксон, за да се махнат. Да блъснеш целенасочено колоездач не се оправдава от нищо.

...

явно не следиш новините и не си видял клипа :

Скандал между прокурор и колоездачи взриви социалните мрежи

http://www.vbox7.com/play:53ec152489

Клипът е пуснат от потребител на име Атанас Петков. В него се вижда как мъж на средна възраст се кара с група момчета и момичета. Мъжът кара "Мазда", а младежите са с велосипеди. Двете страни са спрели на пътя и се карат ожесточено. В клипа се чуват и реплики - мъжът казва "Бойко не ме е направил прокурор, аз сам себе си съм се направил, с моето образование" и добавя по адрес на едно от момичетата на велосипед: "Ходете на лекар и си вземете хапчетата", след като момичето му казва "... с простотията и с нахалството си". Каква е историята - според Атанас Петков, който е автор на клипа, случката се разиграва на пътя за Нови Хан, на 50-тина метра след разклона за гара Елин Пелин. Петков твърди, че шофьорът с "Мазда"-та се опитал да прегази нарочно едно от момичетата от групата колоездачи, което по чудо се разминало само със счупена каска. "После следва саморазправа, като шофьорът ведро заплашваше всички, че бил прокурор и щял да ни е.. майките, кълнейки всички да пукнем. Докато звъняхме 112 да докладваме за инцидента, прокурорчето се опита да изпогази всички и избяга", пише Атанас Петков в поста към клипа. В самия клип действително се вижда как колоездачите звънят на 112 и застават пред "Мазда"-та, мъчейки се да ѝ попречат да тръгне. За целта две от момчетата застават с велосипедите си пред колата, като едното избухва срещу канещия се да си тръгне и представил се като прокурор с думите: "Ти няма да си тръгнеш оттук. Айде, гази ме, да видим". Накрая друго от момчетата буквално е качено на капака на "Мазда"-та, а автомобилът преминава и изчезва по пътя.

а това клипа с мотора от Кресненското

https://youtu.be/rPdO80sqSHk

ясно се вижда селянинът с голфа какво прави, непредизвикан от нищо, освен от гледката на мотор в огледалото си.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това момче с мотоциклета извади късмет, че голфа го блъсна на по-широк участък от пътя. Ясно се вижда, че за да удържи мотора и запази равновесие, излиза в банкета отляво.

Ако това се беше случило на мост или по-тесен участък от пътя, ограден с мантинела, мотористът можеше да не е жив.   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Yamaha R6! А тази отпред е Yamaha R1!

Редактирано от ДзВяРа! (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване