Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моторът – начин на живот ! Свобода на духа или скъпо хоби ?!

Препоръчан отговор

Ето ви и въпроса с днешна дата : Този човек, набеден ли е според вас или е луд ?

И в двата случая аз твърдя, че човешката простотия е безгранична.

Или си идиот, за да си сложиш подобен надпис, защото някъде ще ти потрошат колата. Или някой умишлено желае, да ти се случи точно това.

Е колко ужасен човек, трябва да се ?!  :mad:

Къде мога да си направя такъв надпис за колата??? Много ме изкефи. :D Абе, нещо много на сериозно се взимаш, Шефке. Какви ли не остроумни фрази се лепят по колите. Имаше "Бягай на далече, шофьора е луд", "Пази се, кара жена" и какви ли не. Това, че си залепил един надпис, не означава че го мислиш. Явно нямаш чувство за хумор. Ще си сложа и аз такъв, ела ми потроши колата. Вадя гаечният ключ и не жаля - нито мъже, нито жени. Много на сериозно се взехте, като ония талибани. Понеже имало карикатура на Мохамед, заплашвали че ще колят и бесят цяла Европа. И всъщност правят атентати.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 432
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Първият мотоциклет е създаден през 1885 г. в днешен Щутгарт. Създателите му са Готлиб Даймлер и Вилхелм Майбах. Машината се е задвижвала от бензинов двигател и е развивала главозамайващите 12 км/ч.  

Мотористите определено не са от най-примерните водачи, но трябва да ги пазим, до колкото е възможно, няма как. Заедно сме на пътя. 

Ето и нашето скромно участие в кампанията на списание BMM Веселка Стефанова и двете неродени бебчета  Веселка Стефанова е на 34 години. От гр. Правец е и по професия е счетоводител. От

Публикувани изображения

Къде мога да си направя такъв надпис за колата??? Много ме изкефи. :D Абе, нещо много на сериозно се взимаш, Шефке. Какви ли не остроумни фрази се лепят по колите. Имаше "Бягай на далече, шофьора е луд", "Пази се, кара жена" и какви ли не. Това, че си залепил един надпис, не означава че го мислиш. Явно нямаш чувство за хумор. Ще си сложа и аз такъв, ела ми потроши колата. Вадя гаечният ключ и не жаля - нито мъже, нито жени. Много на сериозно се взехте, като ония талибани. Понеже имало карикатура на Мохамед, заплашвали че ще колят и бесят цяла Европа. И всъщност правят атентати.

В интерес на истината от цялата история критикувах човека, който се е изгаврил с надписа на колата, защото повтарям - в този си вид, за мен това не е надписа.

Ти също имаш нужда от очила !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти още идеи

Между стоповете на трабант: "Пазете се! Въжможно е изхвърляне на спирачен парашут!"

Надпис на маршрутка: "Заменям за тролей"

"Спирачките са за страхливците!"

"Измий ме, сърби!"

Върху прашен запорожец с пръст: "Екипажът търси стюардеса"

Надпис върху камион: "Тук работят 400 коня и едно магаре"

Върху москвич: "Не задминавай, обидно е!"

"Внимание! Тъща в колата!"

На москвич: "Един час позор- и съм си на село!"

"Не карай след мен, заблудих се!"

На запорожец: "Като порасна ще стана ферари!"

На стар москвич: "Сигнализирайте, ако нещо падне!"

На запорожец: "Сушен мерцедес"

На тико: "Не обиждай малките"

На бронята на мощен камион: "От съдбата си не можеш да избягаш"

"Бъркам педалите!"

На стар разнебитен пикап: "Шумахер почива, Валери работи!"

На трабант: "Бясната табуретка"

На стар москвич: "Какъвто живота, такава и колата..."

Над вратата в маршрутка: "Място за удряне на глави!"

"Пиян съм, карам на автопилот!"

На спортно кабрио: "Не пречи, излитам!"

На запорожец: "Не задминавай! Прескочи!"

На трабант: "Малък, но подъл"

В маршрутка: "Викайте силно, шофьорът е глух!"

В друга маршрутка: "20 минути страх и сте си вкъщи!"

На VW: "Искам си в Германия..."

На запорожец: "Консервата на смъртта"

На москвич: " Другата ми кола е Ферари"

Ти нали имаше 20 годишно запазено VW ?

Аз ти препоръчвам този

431_0.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че някой си е направил "дебелашка" шега с надписа на човечеца. Той по скоро е фен на моторите и мотористите.

Преди няколко години на едно събиране на БМА раздаваха подобни надписи. Моят го бях залепил под левия стоп на колата. Не можа да просъществува и седмица. Някой го скъса?! :)

Редактирано от NNNNIKKKK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че някой си е направил "дебелашка" шега с надписа на човечеца.

Аз много искам надпис "ГАЗИИИ моториста!!!". Но никой не ми каза от къде да си купя. Иначе някои много на сериозно се взеха. Всякакви глупости може да се напишат.

Ти нали имаше 20 годишно запазено VW ?

Аз ти препоръчвам да не се биеш с горилите за банани. Така чух. Предпочитам да си давам парите за жени и пиене, отколкото да карам нова кола. Голяма работа като е стара. На теб като ти е нова, да не би пиш*ата да ти стана по-голяма? Те тия, дето компенсират и избиват комплекси в коли обикновено го правят поради недостиг на друг атрибути ;) Моят надпис ще е "ВНИМАНИЕ, ниско летящ самолет!" Редактирано от Гост (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят надпис ще е "ВНИМАНИЕ, ниско летящ самолет!"

Tи си готов мотореткаджия, само трябва се научиш да пазиш равновесие :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят надпис ще е "ВНИМАНИЕ, ниско летящ самолет!"

Ето го твоя де най си ти приляга !

"Какъвто живота, такава и колата..."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tи си готов мотореткаджия, само трябва се научиш да пазиш равновесие

Аз мога да пазя равновесие. Ама нямам кетап за мотор(А категория). Не виждам смисъл. Карал съм неща, които искат М категория иначе. Много опасни ми се виждат моторите, на 2 гуми малко вятър да те духне и се търкаляш - ти отделно, мотора отделно. А едно е с колело при 30км/ч, друго е с мотор извънградско при 80-90км/ч.

...

Недей ми се прави на остроумен. Ходи си живей на кредит и не ме занимавай с драмите си. Втори път няма да повтарям, измамнико. Каквото не ме натоварва финансово или психически - това ще карам. По-добре отколкото да ми виси лизинг на главата. Много мразя да имам да давам пари на някого. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей ми се прави на остроумен. Ходи си живей на кредит и не ме занимавай с драмите си. Втори път няма да повтарям, измамнико. Каквото не ме натоварва финансово или психически - това ще карам. По-добре отколкото да ми виси лизинг на главата. Много мразя да имам да давам пари на някого.

Ще трябва да те разочаровам ама никога в живота си не съм теглил кредит. Дано да си го запаметиш добре.

Иначе мога да ти отпусна ако ти потрябва стига да имаш какво да ми ипотекираш и да се разберем за интереса ми щото хич не си ми симпатичен че да ти го правя като услуга. Но както каза че мразиш да даваш няма и как да намерим и допирни точки с теб.

Така че всеки си следва пътя в живота. На каквото си постелиш на това ще легнеш е казал народа.

Занимавал съм го с драми !!! Малее, смятай ....

п.п. А и ако ми намериш само един човек на който дължа нещо или съм го измамил (понеже ме квалифицира вече през камбанарията си) ще ти пратя на момента три твой месечни заплати по paypal. Като на средна ръка "специалист" занимаващ се с преинсталации на win (пиратски) мисля че едва ли надхвърля 1000 лева.  Така че го заявявам на всеслушание че три кака бонки ги получаваш на момента ако докажеш твърдението си само с един пример.. Дерзай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе тия мотористи ги изкарахте жертви :)))))))))))))) аре холан 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога да пазя равновесие. Ама нямам кетап за мотор(А категория). Не виждам смисъл. Карал съм неща, които искат М категория иначе. Много опасни ми се виждат моторите, на 2 гуми малко вятър да те духне и се търкаляш - ти отделно, мотора отделно. А едно е с колело при 30км/ч, друго е с мотор извънградско при 80-90км/ч.

Най-добре си карай колелото. Що ти трябва беля на главата! При тия "космически" скорости 80-90 км./ч. да не стане някой сакътлък! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си карай колелото. Що ти трябва беля на главата! При тия "космически" скорости 80-90 км./ч. да не стане някой сакътлък!

Максимално позволената ви скорост е 80км/ч. Виждам, че се подиграваш с толкова ниската скорост, което говори че си от тия, които я превишават.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже колко мъка има по тоя свят... ти във ветровито време колко моториста си видял да отбиват и да го чакат да спре ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже колко мъка има по тоя свят... ти във ветровито време колко моториста си видял да отбиват и да го чакат да спре ???

Не знам. Знам, че в едни силни пориви на вятъра в един ден, един колоездач в моят регион загина. Вятърът рязко е духнал, издухал го е и го е съборил на пътя. Случило се е така, че е паднал под гумите на случайно преминаваща в този момент покрай него кола.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наркотици, щях да го преглътна ако беше друго но......

http://vbox7.com/play:adb5bb34df

Много жалко.

Редактирано от ДзВяРа! (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наркотици, щях да го преглътна ако беше друго но......

http://vbox7.com/play:adb5bb34df

Много жалко.

П*кли, тормозят майката, що не вземат интервю от сина и тия медийни нарциси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

УСЕЩАНЕ ЗА ЛЯТО С ДЪХ НА ВОДОРАСЛИ! :) 

03-05-2015 - Кратко пътуване до Деде Агач (Александрополис), Гърция. Прекрасен ден за мотори. Температура на въздуха 24С-26С. Маршрут: гр.Пловдив-с.Горски Извор-гр.Кърджали-КПП Маказа-гр.Комотини-гр.Александрополис-с.Агиа Параскеви и Обратно. Разстояние 480 км. в двете посоки. Цел на пътуването-Каране по готин асфалт и студена бира в компанията на морския бриз. По-смелите се изкъпаха в морето...брррр. :D 

Стълпотворението на ОМВ-Кърджали:

IMG_6052.jpg

Плажът на Агиа Параскеви:

IMG_6074.jpg

IMG_6204.jpg

Вие къде карахте в почивните дни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

СВЕТОВНИ ПЪТНИ ИКОНИ

(МОТОРЖИЙСКИ МЕЧТИ)

Една стара поговорка гласи: „Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му”. Моторджийските (и не само) мечти са много и най-разнообразни, но сред тях неизменно присъства и тази: да препускаш върху двуколесния си „приятел” по красиви крайбрежни магистрали, зашеметяващи планински проходи и спиращи дъха природни забележителности.

Някой от най-известните световни дестинации, бленувани „на яве и на сън” от много мотористи по света:

1.Комб Лавал, Франция (Combe Laval) -13 км. впечатляваща алпийска красота и главозамайваща височина.

Combe%2BLaval-1.JPG

2.Гросглокнер, Австрия (Grossglockner High Alpine Road) – Моторджийския  рай в Австрийските Алпи.

Grossglockner%2BHigh%2BAlpine%2BRoad%2B-

3.Стелвио Пас, Италия (Stelvio Pass) – Неизбежна част от легендарното Giro d'Italia. 60 завоя с надморска височина до 2757 м. Top Gear: "най-великия автомобилен път в света".

Stelvio%2BPass-2.jpg

4.Трол Пат, Норвегия (The Troll Path), Trollstigen – Остри завои и наклони до 10%-11%. На много места липсват обезопасителни  мантинели.  Затворен през есента и зимата. През летния сезон на ден по пътя преминават по 2500 МПС.

Trollstigen.jpg

Понеже не е разрешено повече от 3-4 снимки на пост, продължението по-късно. :) 

Вие били ли сте с мотоциклет на някое от тези красиви места?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5.Трансфагарашан, Румъния (Transfagarasan) – Румънският лидер. Яко пътче. Минавал съм по него. Около 90 км голям кеф. Покрай пътя има и красиво езеро и водопад.

Transfagarasan-3.jpg

6.Furka Pass, Швейцария

Furkapass-1.jpg

7.Col de Turini, Франция

Col%2Bde%2BTurini-1.JPG

8.Atlantic Road (Норвегия) – Дължина 8,3 км. и седем моста. Обявен за строителен обект на века в Норвегия.

Atlantic-Road-1.jpg

Следва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникално красиви маршрути, които на този етап си остават мечта за мен.

Аз лично скитам по българските родни / разбити / пътища, но до там са ми възможностите.

Снимките, които показваш, определено радват окото. Много ми харесват  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9.Околовръстен път, Исландия (Ring Road)-1350 км. Обикаля целия остров. Гейзери, водопади,фиорди.

RingRoad_Island-2.jpg

10.The Amalfi Coast  (Италия) - Крайбрежието на Амалфи по южните склонове на полуостров Сорентo в близост до гр.Неапол. ЮНЕСКО: ”изключителен пример на средиземноморски пейзаж". Бил съм на това място, уникално красиво е. Никога няма да съжалите дори и за миг, че сте били там, независимо какво ви е струвало това. :) 

Amalfi-2.jpg

11.Айсфилдс Паркуей, Канада (Icefields Parkway) – 230 км. Албърта, Канада. Част от Трансканадската магистрала (8030км.)

Icefields%2BParkway-1.jpg

12.Highway 1 (Калифорния, САЩ) Най-красивите 140 км. по Тихоокеанското крайбрежие на щата Калифорния. Част от Highway 1 (1055км.). Наричан още All- American Road.

Highway%2B1-1.jpg

Следва...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си пишете каквото искате и си почесвайте пръстите и езиците, но аз ще кажа моята истина, а именно:

Доста години съм шофьор.

Не знам колко хиляди или милиони силометри съм навъртял, но до този момент НЕ съм видял моторист, който да кара в лентата зад мен (в лентата означава по средата горе-долу между двете линии, очертаващи пътната лента), като наближи да даде ляв мигач, да ме изпревари и като ме е задминал подобаващо да даде десен мигач и отново да се върне в средата на лентата, в която се движим.

Тоест да се движи и да изпревари автомобила пред него по правилата и както правим всички (или би трябвало да сме всички) участници в движението.

Това е простичката истина и тя касае само мен.

Наясно съм, че някъде има мотористи, които спазват правилата за движение и се съобразяват със закона и останалите участници в движението и поради тази причина не слагам всички под един общ знаменател.

Но това не пречи болшинството да е такова, каквото съм видял през годините.

И повярвайте ми, познавам много, много мотористи.

Същите полемики и спорове ги водим с тях на живо от доста години, та не сме само ние тук, които чепкаме тази тема.

... и да ви покажа нещо, на което всички сме свидетели и поради което няма как да възприема насериозно който и да е моторист.

Това видео заснех днес привечер - в рамките на 15 секунди 3 броя моториста се изсулиха между колите.

Правилника ви го позволява, нали?

И после колите са виновни, че ви засекли или не ви дали предимство и т.н.?

Ако бях снимал още 40 секунди щяхте да видите още дузина, но не е това целта.

Докато не се научите как се кара по правилник и не си отговорите на въпроса защо автомобилите не карат по линията, разделяща пътните платна, не виждам как може да търсите уважение от околните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9.Околовръстен път, Исландия (Ring Road)-1350 км. Обикаля целия остров. Гейзери, водопади,фиорди.

RingRoad_Island-2.jpg

10.The Amalfi Coast  (Италия) - Крайбрежието на Амалфи по южните склонове на полуостров Сорентo в близост до гр.Неапол. ЮНЕСКО: ”изключителен пример на средиземноморски пейзаж". Бил съм на това място, уникално красиво е. Никога няма да съжалите дори и за миг, че сте били там, независимо какво ви е струвало това. :) 

Amalfi-2.jpg

11.Айсфилдс Паркуей, Канада (Icefields Parkway) – 230 км. Албърта, Канада. Част от Трансканадската магистрала (8030км.)

Icefields%2BParkway-1.jpg

12.Highway 1 (Калифорния, САЩ) Най-красивите 140 км. по Тихоокеанското крайбрежие на щата Калифорния. Част от Highway 1 (1055км.). Наричан още All- American Road.

Highway%2B1-1.jpg

Следва...

Благодаря за прекрасните фотографии!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и да ви покажа нещо, на което всички сме свидетели и поради което няма как да възприема насериозно който и да е моторист.

Това видео заснех днес привечер - в рамките на 15 секунди 3 броя моториста се изсулиха между колите.

Правилника ви го позволява, нали?

И после колите са виновни, че ви засекли или не ви дали предимство и т.н.?

Ако бях снимал още 40 секунди щяхте да видите още дузина, но не е това целта.

Докато не се научите как се кара по правилник и не си отговорите на въпроса защо автомобилите не карат по линията, разделяща пътните платна, не виждам как може да търсите уважение от околните.

Смешно е! Това не са мотори, а бебешки колички със двигатели!

А ти, усещал ли си някога през живота си, моща на 190 коня между бедрата си? Усетил ли си ускорението или никой да не може да те изпревари? Автомобили които струват колкото ние ще изработим за цял живот, че и във повече, и някакви надути синчовци които си мислят че България се върти около тях, леко навиваш газта и ги правиш смешни. Усетил ли си адреналина, съчетан със удоволствието и вятъра?

Забрави, но все се каня и аз да направя някой път едно клипче, знам че все някой ще го изгледа, но няма да може да усети какво е във действителност!

П.П. А за звука от спортно гърне няма да те питам.

Мотора си е наистина едно удоволствие, но много рисковано за съжаление, и точно този риск прави тръпката по-голяма.

Редактирано от ДзВяРа! (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване