Премини към съдържанието
red dog

Q: Xp - то се прецака

Препоръчан отговор

Еми значи, извинявам се ако не съм нацелил раздела но мисля че е този. Та проблема е следния. Едно пц, както си работеше заби и неще да трагне. След резета даде започва нормално, стартирането но в един момент, след като излезнат тия началните надписи там каде ти позволява да влезеш в биоса с "дел", след тия надписи, дава черния екран, и след това изкарва някакви дадписи в колонка ( по скоро в табличен вид без очертанията на таблицата) и неиска повече да направи нищо. Опирах с преисталация,

1. много бави самото започване на сетъпа

2. след като му дам там да започне, изписва доло в лентата че започва да шарва или нещото такова не запомних но съм 90 % убеден, че е шарва ;)

и забива не помръдва така съм го чакал около 20 мин, реснах пак опитах пак до там.

3 с партишана пробвах да го оправя но дава синио-зеления екран там, и пясъчния часовник и забива.

Искам да попитам имал ли е някои подобен проблем и ако е как го е решил. А ако някои знае какво му и може да помогне да каже, ще съм много благодарен.

Ааа и' харда мисля че издава ( но не съм сигорен дали е харда) някъв писклив сигнал, единичен, остър, през няколко минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мирише ми на прецакан хард. Опитай да направиш low-level-format. Ако са само лоши сектори може да се оправят. След това пусни пак инстала на XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мирише ми на прецакан хард. Опитай да направиш low-level-format. Ако са само лоши сектори може да се оправят. След това пусни пак инстала на XP.

<{POST_SNAPBACK}>

Не се оправят ...(поне за дълго)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

харда е сдал багажа.Ако чуваш малко по странно "стържене" от харда значи проблема е в него :yanim: от всичко което ми се е прецаквало хард най-мразя да се крашва защото почти цялата ми информация заминава - документи презентации всичко sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Еми значи, извинявам се ако не съм нацелил раздела но мисля че е този. Та проблема е следния. Едно пц, както си работеше заби и неще да трагне. След резета даде започва нормално, стартирането но в един момент, след като излезнат тия началните надписи там каде ти позволява да влезеш в биоса с "дел", след тия надписи, дава черния екран, и след това изкарва някакви дадписи в колонка ( по скоро в табличен вид без очертанията на таблицата) и неиска повече да направи нищо. Опирах с преисталация,

1. много бави самото започване на сетъпа

2. след като му дам там да започне, изписва доло в лентата че започва да шарва или нещото такова не запомних но съм 90 % убеден, че е шарва  :P

и забива не помръдва така съм го чакал около 20 мин, реснах пак опитах пак до там.

3 с партишана пробвах да го оправя но дава синио-зеления екран там, и пясъчния часовник и забива.

Искам да попитам имал ли е някои подобен проблем и ако е как го е решил. А ако някои знае какво му и може да помогне да каже, ще съм много благодарен.

Ааа и' харда мисля че издава ( но не съм сигорен дали е харда) някъв писклив сигнал, единичен, остър, през няколко минути.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако компа ти е в гаранция - носи го веднага където трябва.

Ако не е в гаранция - поразпитай познати за човек наистина разбиращ да го погледне за диагностика и ако реши, че може да стане нещо с харда - да опита.

А ти си помисли за нов хард - ще ти е от полза. Съболезнования! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    .............

<{POST_SNAPBACK}>

От прочетеното ти мога да се закача единствено за това изречение от твоя пост, макар че интервала от няколко минути е голям.Визирам RAM паметта.Откачена или дефектирала е моята догадка.

Ако съмненията падат върху твърдия диск, то говорим за поява на лош сектор.Аз се придържам към първото ми подозрение.Потърси из форума за рам тест.Изтегли и пробвай.

Темата ти е за хардуер раздел.

Един мой началник от България казваше-"Първо ще се развали и после ще се оправи." Нещо такова се случва и с твоята машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.